פורטל הביטוחים הגדול בישראל
• כל מה שצריך לדעת על ביטוח •

לפעמים להיות ממוצע זה לא עלבון, אלא שאיפה לגיטימית. בכל מה שקשור למחירים, אף אחד לא רוצה להימצא בטופ העליון, אלא דווקא באמצע ואם אפשר למטה אז הכי טוב. מחיר ממוצע של ביטוח משכנתא זו השאיפה של נוטלי משכנתאות: מצד אחד הם לא רוצים לשלם את המחירים המופרכים של פעם, לפני הרפורמה בתחום ביטוחי החיים. מצד שני, הם מבינים שאם כבר עושים ביטוח כי חייבים, עדיף לוודא שזהו ביטוח מלא, ואולי עדיף במקרים מסוימים להוסיף עוד כמה שקלים ולקבל כיסוי ביטוחי מרגיע יותר. 

אז מה הוא מחיר ממוצע של ביטוח משכנתא? מי קובע מה המחיר הממוצע ואיך מוזילים את המחיר כדי לא לשלם יותר מדי?

 

מה מחיר ממוצע של משכנתא?

 

שאלון קצר לבדיקת זכאות להזולה בביטוח המשכנתא שלך
בדקו כמה כסף תוכלו לחסוך בחודש בעליות ביטוח המשכנתא שלכם
18-28
29-44
45-69
70+

מה זה ביטוח משכנתא?

אם גם אתם חולמים על קנייה של בית משלכם, ומפנטזים כבר על המשפחה היפה שתקימו בו, רוב הסיכויים שכמו רוב הזוגות במדינת ישראל, גם אתם תזדקקו להלוואת משכנתא כדי לרכוש את בית חלומותיכם (או לפחות זה שאתם מוכנים להתפשר עליו).

 

למזלכם, כיום יש לכם מגוון אפשרויות לעשות ביטוח משכנתא, וליהנות ממחיר ממוצע של ביטוח משכנתא, כי פעם המחירים היו גבוהים מאוד וללא שום תחרות. הדרך היחידה לקבל משכנתא עברה דרך ביטוח המשכנתא שגם אותו, אתם כבר בטח מנחשים, הייתם חייבים לעשות בבנק. לא היו לכם תנאי השוואה, אם קיבלתם מחיר ממוצע של ביטוח משכנתא או מחיר מופקע – את זה אף אחד לא ידע, גם לא אתם. 

 כיום יש לכם סוכני ביטוח, חברות ביטוח משכנתא, ואתם עדיין יכולים לעשות את הביטוח דרך הבנק, אם זה מה שאתם רוצים. 

 

אז מה זה בעצם ביטוח משכנתא?

הביטוח הספציפי הזה מחולק לשני סעיפים, שלא קשורים אחד לשני. כלומר, אתם יכולים לעבור את האחד בקלות ולהיתקל בבעיות לקבל את השני. אתם גם יכולים לעשות ביטוח אחד במקום אחד, למשל דרך סוכן ביטוח, ואת השני דרך אחת מחברות ביטוח משכנתא.

ביטוח מבנה למשכנתא

הסעיף הראשון של הביטוח הוא תעודת הביטוח של הבנק. הוא אומנם נותן לכם סכומי עתק אבל במקרה שלא תשלמו את ההלוואה בזמן, הבנק ייקח את הבית לעצמו וימכור אותו, במחיר שמכסה את ההלוואה. בשביל שזה יקרה הבית צריך להיות תמיד במצב תקין. לבנק אין מה לעשות עם נכס שנשרף כליל, או שכל קירותיו ספוגי מים וצריך להשקיע בו מאות אלפי שקלים בתיקון ושיקום הנכס. 

 

ביטוח חיים למשכנתא:

אם הסעיף הראשון מבטיח את ההלוואה שהבנק נותן לנו במקרה שמשהו יקרה לנכס, הרי שהסעיף השני מבטיח את כספו של הבנק במקרה שמשהו יקרה לנו, לווי המשכנתא. ביטוח חיים למשכנתא מופעל מיידית במקרה שאחד מלווי המשכנתא נפטר במפתיע, וחברת הביטוח משלמת את יתרת המשכנתא לבנק. 

 

כדאי לציין שאתם לא חייבים להסתפק בביטוח החיים הבסיסי שהוצע לכם עבור המשכנתא. אתם יכולים לעשות הרחבה לביטוח על ידי כך שתוסיפו אלמנטים של פיצוי ביטוחי למשל במקרים בהם אתם לוקים במחלה כלשהי, וכן הלאה. 

 

מה הוא מחיר ממוצע של ביטוח משכנתא?

נראה שרוב האנשים מחפשים מחיר ממוצע של ביטוח משכנתא, מתוך חשש מובן שישלמו יותר מדי. 

אך מה הוא בעצם מחיר ממוצע של ביטוח משכנתא? איזה מחיר מוגדר יקר, ואיזה מחיר מוגדר כזול?

 

המחיר של ביטוח משכנתא הוא מאוד אינדיבידואלי, מאחר והוא בנוי על פרמטרים משתנים, גם של הבית וגם של המבוטח עצמו. הדבר היחיד שאתם כן יכולים לעשות כדי להבין כמה ייצא לכם מחיר ממוצע של ביטוח משכנתא, זה להכניס את הנתונים של הבית ושלכם, ולראות כמה יציעו לכם חברות הביטוח.  

 

מחיר ביטוח חיים נבנה על פי הנתונים של המבוטחים: הגיל שלהם, מצב בריאותם, האם הם מעשנים ועוד. 

מחיר ביטוח מבנה נבנה על פי הנתונים של הבית: סוג הנכס, הגיל שלו, מיקום הדירה בבניין, מסלול המשכנתא, האם יש הרחבות בביטוח וכן הלאה. 

 

ייעוץ משכנתאות מקצועי

 

איך להוזיל את ביטוח המשכנתא?

נכון שמחירי הביטוח מבוססים על נתונים שאינם בשליטה שלכם, כמו הגיל שלכם, מצב הבריאות שלכם או הנתונים הטכניים של הבית, אבל יש כמה דברים שאתם כן יכולים לעשות. סביר להניח שאם הנתונים שלכם לא מאפשרים לכם לקבל הצעת מחיר ממש זולה, לפחות תוכלו לקבל מחיר ממוצע של ביטוח משכנתא – ולא יקר מדי.

 

השוואת ביטוח חיים למשכנתא

השוואה בין מחירי ביטוח חיים מאפשרת לכם להבין כמה מבקשת כל חברת ביטוח, בהתאם לנתונים שלכם ושל הבית שלכם. 

שוק הביטוח הוא מאוד תחרותי, ויש לכם שלוש אפשרויות לקבל הצעה לביטוח משכנתא:

  • מחברות ביטוח משכנתא
  • מסוכן ביטוח משכנתא
  • מהבנק

לכל אחת מהאפשרויות יש יתרונות, אבל רק לעבודה צמודה עם סוכן ביטוח משכנתא יש לכם יתרונות ללא חסרונות. אתם מקבלים ליווי מקצועי צמוד, מענה אישי מיידי וגם מחיר טוב. 

 

החזר מס ביטוח חיים למשכנתא

החזר מס ביטוח חיים משכנתא הוא לא מושג פופולרי וחבל שכך, כי הוא מאפשר לכם לקבל חזרה לחשבון הבנק רבע מכל הסכום ששילמתם עבור ביטוח חיים. 

ההחזר יכול להתבצע גם אחרי שש שנים, אבל לא לאחר מכן. הוא מהווה הוזלה משמעותית של ביטוח המשכנתא, כי הוא מנכה לכם רבע מתשלום ביטוח החיים. 

 

 

שאלון קצר לבדיקת זכאות להזולה בביטוח המשכנתא שלך
בדקו כמה כסף תוכלו לחסוך בחודש בעליות ביטוח המשכנתא שלכם
אני גבר
אני אישה
דילוג לתוכן