פורטל הביטוחים הגדול בישראל
• כל מה שצריך לדעת על ביטוח •
ביטוח אקסטרים

ביטוח אקסטרים וספורט אתגרי הינו מוצר ביטוחי משלים עבור חובבי האדרנלין וההרפתקאות. מאחר וקיים מגוון רחב של פעילויות החל מצלילה עם דולפינים, דרך קפיצת בנג’י מצוקים ועד לרכיבת שטח על אופנועים, יש לבנות עבור כל מבוטח תמהיל ביטוחי שמתאים לפעילויות שהוא מתנסה בהן, כך שיקבל כיסוי הולם ולא ישלם על סעיפי ביטוח שאינם רלוונטיים עבורו.

לא כל פעילויות האקסטרים נחשבות קיצוניות, וגם רכיבה על בננות מתנפחות, רכיבה על סוסים או ריצת שטח נחשבים לפעילות אתגרית, ויש לכלול אותם בביטוח אקסטרים.

ללכת על בטוח זה לרכוש פוליסת ביטוח

רבים נוטים לשגות במחשבה שלהם זה לא יקרה, אך לצערנו תאונות קשות ומחרידות אירעו גם למקצוענים, שנחשבו לאגדות ספורט בזמנם.

סיפורו של סופרמן האגדי, השחקן כריסטופר ריב, נצרב במוחם של המעריצים ברחבי העולם כולו, כשהחליק מהסוס ונפגע באופן מחריד. פציעתו הותירה אותו משותק כמעט לחלוטין. באופן טרגי גם פול ווקר, השחקן המוכר והאהוב מסדרת הסרטים “מהיר ועצבני” נהרג כתוצאה מתאונה ברכב מרוצים, בה נהג חברו, במהירות 160 קמ”ש.

פעילויות אקסטרים שכרוכות באדרנלין גבוה ונועדו לגרום לנו בעיקר כיף והנאה מעמידות אותנו בסיכון גבוה לתאונות. על כן חשוב לנקוט בכל אמצעי הזהירות והמיגון, כולל רכישת ביטוח ספורט אתגרי עבור פעילויות אקסטרים בארץ או בחו”ל.

בין אם אתם משתתפים בפעילות ספורט אתגרי באופן חד- פעמי או שזה תחביב שאתם מטפחים לאורך שנים ומתמקצעים בו, עדיף להיזהר ולא להצטער, ולרכוש ביטוח אקסטרים שמתאים לפעילות שאתם משתתפים בה.

 

אילו סוגי פעילויות נוספים ניתן לכלול במסגרת ביטוח ספורט אתגרי?

 • ספורט מוטורי על כל סוגיו, לרבות רכיבה על אופנים (כביש, שטח והרים), רכב דו גלגלי, נסיעה בטרקטורונים ורכבי 4X4, מירוץ מכוניות, קרטינג וכו’
 • ספורט מים על כל סוגיו, לרבות שיט יכטות או קייאקים (מדרגה 3 ומעלה), רפטינג, סקי מים, וויקבורד ואופנוע ים, גלישת סאפ, גלישת גלים, שחייה במים פתוחים, צלילת סקובה, צלילה חופשית, צלילת מערות רפטינג, מירוץ סירות וכו’
 • ספורט אווירי על כל סוגיו, לרבות טיס בכל סוגי המטוסים, צניחה חופשית, דאייה, גלישה אווירית, גלישת רוח, כדור פורח, אווירודינמיקה וכו’.
 • ספורט חורף על כל סוגיו, לרבות סקי שלג, הוקי קרח, סנובורד, מזחלות שלג, אופנוע שלג, טיפוס קרח וכו’
 • פארקור ואמנויות לחימה מסוג MMA, אגרוף תאילנדי, אגרוף, קרב מגע, ג’יאו ג’יטסו וכו’
 • פעילויות נוספות- טניס, גולף, טיפוס קירות, טיפוס הרים, גלישת מצוקים, סנפלינג, באנג’י, צניחה חופשית, החלקה על רולרבליידס או סקייטבורד, רכיבה על סוסים, צייד, ריצה אתגרית, מרוץ אולטרה, טריאתלון, פיתוח גוף וכו’
 • ועוד…

ביטוחים מיוחדים לענפי הספורט השונים

אם אתם מתמקצעים בפעילויות ספורט שונות, ייתכן שאתם זקוקים לפוליסה שמתמקדת בענף באופן ספציפי. ביטוח פעילות אקסטרים מומלץ עבור מי שמטפח תחביב, אך אם אתם עוסקים בפעילות באופן מקצועי, כדאי שתתייעצו עם סוכן הביטוח ותבדקו יחד, האם קיימת פוליסה ספציפית לתחום עיסוקכם.

ביטוח אקסטרים לחול

יש אנשים שנהנים מספורט אתגרי לאורך כל ימות השנה. להם מומלץ לרכוש פוליסת ביטוח ספורט אתגרי בארץ שמשלימה את ביטוח התאונות האישיות שלהם. מי שמבקש לכסות פעילות אתגרית בעת חופשה, נדרש לרכוש ביטוח אקסטרים שמשלים את ביטוח הנסיעות לחו”ל, זאת בהתאם לרפורמת הביטוח החדשה בישראל, שמפרידה כיסויי ביטוח שונים במטרה למנוע בלבול ולדאוג לכיסוי ביטוחי מלא ושלם עבור המבוטח.

מה ההבדל בין הכיסוי הבסיסי בפוליסת הביטוח לחו”ל לבין הכיסוי עבור השתתפות בפעילות ספורט אתגרית?

הכיסוי הבסיסי נועד לכסות מקרים שונים שעלולים להתרחש ללא לקיחת סיכון חריג, ביניהם הוצאות רפואיות, תרופות, טיפולי חירום, הוצאות שנדרשות לצורך המשך טיפול בארץ, פינוי אווירי וימי וסעיפים נוספים. לעומתו, הביטוח לספורט אתגרי מעניק כיסוי דומה לפעילויות שמוגדרות כבעלות סיכון, ביניהן רכיבת שטח, צלילה, טיפוס, גלישה, סקי, שייט קייאקים ורפטינג, קפיצות אקסטרים ועוד. פעילויות אלו מצריכות כיסוי נפרד מאחר והן כרוכות במאמץ פיזי או ברמת מיומנות מסוימת. כמו כן, פעילויות אלו מוכרות כבעלות רמות סיכון גבוהות יותר, ולכן יש להעניק להן כיסוי באופן ספציפי.

פוליסות ביטוח נסיעות לחו”ל שכוללות פעילות ספורט אתגרי בדרך כלל כוללות סעיפים נוספים, שנועדו לתת כיסוי להוצאות רפואיות שלא בעת אשפוז בעת השהייה בחו”ל, הוצאות במקרים שבהן המבוטח נדרש לשהות בחו”ל לתקופה ממושכת ממה שצוין בביטוח עקב פציעה או מגבלה וכיסוי הוצאות שנדרשות עבור מלווה שטס למקום אשפוזו של המבוטח.

בדרך כלל נהוג לרכוש את הפוליסה לפני הנסיעה לחו”ל, וסוכני הביטוח יודעים להציע למבוטחים שלהם את הביטוחים הרלוונטיים בהתאם ליעד הנסיעה או למועד הנסיעה. לצורך העניין, למבוטח שנוסע לחופשה בתאילנד יוצע ביטוח אקסטרים עבור פעילויות צלילה, באנג’י או נסיעת שטח.

במקרים בהם ההחלטה לעשות ספורט אתגרי מתקבלת בספונטניות, ניתן לעדכן את סוכן הביטוח לפני ההשתתפות בפעילות האתגרית, על מנת שיוסיף את הסעיף הרלוונטי לביטוח שרכשתם. עבור מקרים מסוג זה מומלץ שתמיד תישאו עמכם העתק של מסמך הפוליסה, כך שתוכלו לבדוק האם הפעילות שאתם מעוניינים להשתתף בה מצוינת בה או שעליכם ליצור קשר עם סוכן הנסיעות שלכם.

 

באילו מקרים הפוליסה לא תעניק כיסוי למבוטח?

 • בהעדר אישור הוא היתר תקף להשתתפות המבוטח בפעילות האקסטרים על פי הנדרש באותה מדינה שבה הוא שוהה.
 • במקרים בהם המבוטח לא פעל בהתאם להוראות הבטיחות הנדרשות באתר או במסגרת הפעילות שבה הוא השתתף.
 • השתתפות בספורט אתגרי שכוללת שכר.
 • במקרים בהם יש כיסוי לפעילות ספורט אתגרית, אך אין הגדרה נפרדת עבור ספורט חורף.

הרחבה עבור פעילויות ספורט אתגרי שמוגדרות במסגרת ספורט חורף

ענפי ספורט מסוימים ופעילויות אקסטרים מסוימות משתייכים לקטגוריית ספורט חורף. במקרים בהם המבוטח מבקש לכסות פעילויות אקסטרים, חשוב לבדוק האם הם מצויים תחת קטגוריה זו. בהעדר סעיף שמתייחס לפעילויות ספורט כספורט חורף, עלול המבוטח למצוא את עצמו ללא כיסוי הולם.

האם ניתן לקבל ביטוח נסיעות ספורט אתגרי כשיש מצב רפואי שידוע מראש?

כל חברת ביטוח מציבה את דרישותיה עבור ביטוחי אקסטרים בהתאם למצבו הבריאותי של המבוטח. גם בביטוח מסוג זה קיימות הרחבות והחרגות, שמאפשרות לתת פתרונות הן למבוטח והן לחברה המבטחת.

במקרים מסוימים מומלץ לאתר חברת ביטוח שמתמחה בביטוח אקסטרים, ויש לקחת בחשבון שסעיפים מסוימים עלולים להיות יקרים יותר עקב מצב בריאותי כזה או אחר.

בכל מקרה, חשוב מאוד לספר לסוכן הביטוח על כל מצב רפואי קיים על מנת לתת את המידע הנחוץ לו לבניית תמהיל פוליסה שנותן כיסוי מלא ושיהיה תקף באם תוגש תביעה בעתיד.

מדוע חשוב לדייק בפרטים, ובמיוחד בביטוח אקסטרים וספורט אתגרי?

ביטוח נסיעות לחו ל אקסטרים או ביטוח ספורט אתגרי בארץ חייבים לכלול את הפרטים הקטנים. אם הצניחה שלכם מתבצעת עם מדריך או ללא מדריך, אם מירוץ הרכבים היבשתיים כולל גם אופנועי שטח או רק מכוניות מרוץ ואם הצלילה שלכם כוללת צלילת מערות, חיוני שהפרטים הללו יפורטו באופן מפורט וברור, כדי שלא תגלו בעתיד שהביטוח אינו מכסה דווקא את נזקי הראש שאתם דורשים בתביעתכם.

לקבלת ייעוץ חינם ובדיקת הוזלה בביטוח שלך ללא עלות, השאירו פרטים.

  דילוג לתוכן