פורטל הביטוחים הגדול בישראל
• כל מה שצריך לדעת על ביטוח •
ביטוח ביטול טיסה

כשאנחנו רוכשים כרטיסי טיסה ומתכננים טיול, אנחנו תמיד חושבים גם על ה “מה יקרה אם…?”. לא פעם ולא פעמיים קרה לנו שתכננו תוכניות והכול השתבש בגלל משהו שלא יכולנו לצפות אותו מגיע. אירוע חריג שצץ פתאום ועכשיו דורש שנעצור הכול ונפנה לו מקום. זה יכול להיות פריצה לבית, פציעה, קרוב משפחה מבוגר שמצבו הבריאותי החמיר או כל דבר אחר שאנחנו מאוד מקווים שלא יקרה אבל יודעים שיש סיכוי בכל יום שזה עלול לקרות.

כשיש טיסה לחו”ל על הפרק, זה עוד יותר מלחיץ. אם נבטל את הטיסה, אנחנו צפויים לאבד הרבה מאוד כסף, וזה בנוסף לעוגמת הנפש ולמצב הרוח הירוד המתווספים לאור הביטול הפתאומי.

“ביטוח ביטול טיסה” או “ביטוח ביטול טיסה מכל סיבה” יכולים להיות פתרונות מעולים בדיוק עבור המצבים הללו, שיחסכו מכם הרבה כאב ראש והתעסקות, יעניקו לכם את השלווה שכל כך חיכיתם לה, וכמובן – יקטינו לאין שיעור את הנזק הכלכלי שאתם עלולים לצאת איתו אם תבטלו טיסה ללא הביטוח.

מהן הסיבות הנפוצות בגללן אנשים מבטלים את הטיסה לחו”ל וזקוקים לפוליסת ביטוח ביטול טיסה?

החיים מלאים באירועים שאנחנו לא יכולים לצפות מראש, וכך קורה לעתים שאנו נאלצים בעל כורחנו לבטל טיסה, ולהיעזר בביטוח שעשינו, ביטוח ביטול טיסה. הנה כמה מהסיבות העיקריות שיכולות לגרום לנו להתקשר לחברת התעופה ולהודיע על כך שהם מוזמנים למכור את הכרטיס שלנו למישהו אחר:

 • אשפוז או מוות של בן משפחה קרוב.
 • מחלה או פציעה בסמוך לטיסה, תאונה בדרך לשדה התעופה.
 • אירוע חריג בביתכם – אש, שיטפון, פריצה או אירועים חריגים דומים, שלא ניתן לצפות אותם מראש, ושדורשים טיפול מידי אשר לא ניתן לדיחוי.
 • לידה מוקדמת, חתונה של אדם קרוב, ואירועים משפחתיים נוספים אשר הוקדמו או קרו במפתיע.
 • פרויקטים לא צפויים בעבודה, דד-ליין חשוב.
 • צו 8.
 • מצב בטחוני חמור ו/או מהומות במדינת היעד.
 • מזג אוויר לא צפוי במדינת היעד, המשבש את תכניות הבילוי.
 • שינוי תכניותם של אלו העתידים לטוס עמכם.
 • לימודים – צורך בביצוע מועד ב’, שינוי מפתיע בתוכנית הלימודים.

איך נוצר ביטוח ביטול טיסה?

העיסוק המחשבתי הבלתי פוסק בשאלות “האם נספיק להגיע לטיסה?”, “כמה כסף נפסיד אם לא נעלה על המטוס?” יחד עם שאר השאלות המתרוצצות בראשנו כשאנחנו ניצבים בסיטואציה הלא פשוטה שנקלענו אליה, מפריע לנו לתפקד כראוי ומונע מאיתנו לנתב את האנרגיה שלנו עבור הנושאים הראויים לה באמת – להיות שם בשביל המשפחה שלנו, לטפל בעצמנו או בקרוב משפחה או לדאוג ולטפל בכל אירוע אחר אשר מנע מאיתנו להגיע לטיסה.

אירועים כאלו דורשים את מירב תשומת לבנו, וחשוב שנתעסק בהם ולא במחשבות על ההפסד הכספי הצפוי לנו. 

כדי שתוכלו לאפשר לעצמכם ראש שקט ונקי מהעיסוק, הלחץ והחששות בביטול הטיסה, בייחוד בזמנים בהם חשוב שתתעסקו באירוע שגרם לביטול, נוצר ביטוח ביטול כרטיס טיסה לחו”ל.

איזו סיבת ביטול בפוליסה ביטוח ביטול טיסה נחשבת מוצדקת כדי לקבל את הפיצוי?

ישנו מגוון רחב של פוליסות בתחום ביטוח ביטול טיסה, וכל אחת מהן מציעה פירוט מעט שונה לגבי הסיבות שבגינן ניתן לקבל את הפיצויים שנקבעו בפוליסה.
בביטוחי ביטול טיסה כאלו, לא כל מקרה מצדיק קבלת פיצויים מצד המבטחים, והדבר תלוי בתנאי הפוליסה ובסעיפים המדויקים המפורטים בה.

על כן, ביטוחי טיסה לא תמיד נותנים לנו את הרוגע המלא שאנו מבקשים, ולעתים קרובות הם עדיין משאירים אותנו בחוסר וודאות מסוים או בהתעסקות מסוימת סביב ביטול הטיסה – בדיוק לשם כך נוצר ביטוח ביטול טיסה מכל סיבה.

ביטוח ביטול טיסה מכל סיבה

מה מיוחד ב”ביטוח ביטול טיסה מכל סיבה”?
בניגוד לשאר האופציות המוצעות בשוק ביטוחי ביטול הטיסה, ביטוח “ביטוח ביטול טיסה מכל סיבה”, כלל לא מתמקד בסיבות שהביאו אתכם לביטול הטיסה.
ביטוח זה מאפשר את קבלת כספי הפיצויים מכל סיבה שהיא – בין אם פשוט “בא לכם לבטל” ובין אם קרה אירוע חריג כלשהו בחייכם המצריך את ביטול הטיסה.

כך, עם “ביטוח ביטול טיסה מכל סיבה”, אתם מוגנים מכל מצב אפשרי, מבטיחים לעצמכם 100% וודאות בנושא, וחוסכים מעצמכם את כל הבירוקרטיה והויכוחים.

ברוב פוליסות הביטוח של ביטוח ביטול טיסה מכל סיבה, תוכלו לקבל החזר בגובה של 80% מסך ההוצאות בגין ביטול הטיסה ועל השירותים הנוספים שבוטחו (יתכן כמובן ששיעור האחוזים ישתנה בין פוליסה לפוליסה).

ביטוח ביטול טיסה מכל סיבה מכסה אתכם ויכול להחזיר עבורכם את ההוצאות גם על:

 • ביטול שייט.
 • ביטול טיסות המשך בחו”ל.
 • השכרת רכב.
 • ביטול חבילת נופש.
 • ביטול מלונות.
 • ביטול כרטיסים להופעות בחו”ל.
 • ביטול כרטיסים לסיורים ולטיולים שנקבעו מראש לארץ היעד.

באילו מקרים ביטוח ביטול טיסה מכל סיבה לא יגן עלינו?

יש שני מקרים עיקריים בהם ביטוח ביטול טיסה מכל סיבה לא יכסה את החזר ההוצאות:

 1. לא ביטלתם את הטיסה: אם לא עליתם על הטיסה, אך לא ביטלתם אותה לפני, לא תוכלו לקבל את החזר ההוצאות מהביטוח. מסמך המאשר את הביטול הוא הכרחי. בנוסף, בפוליסת הביטוח מפורט מספר השעות לפני מועד הנסיעה ממנו ניתן לבטל את הנסיעה ולקבל את החזר ההוצאות מהביטוח.
 2. הטיסה בוטלה, אך לא על ידכם: קורה לעתים שחברת התעופה למשל מבטלת את הטיסה. במקרה כזה, או בכל מקרה אחר בו הטיסה בוטלה על ידי גורם שהוא לא המבוטח, הביטוח לא יכסה את החזר ההוצאות.

 ומה חוק הגנת הצרכן בישראל אומר בנוגע לביטול טיסה?

כולנו מכירים את חוק הגנת הצרכן בישראל, הקובע כי צרכן יכול לבטל עסקה שהתבצעה בישראל תוך 14 יום ממועד הרכישה, ולא יאוחר מ-7 ימי עסקים לפני מועד מתן השירות (מועד הטיסה). אם הביטול נעשה אחרי אותם 14 ימים, או שהוא נעשה תוך פחות מ-7 ימי עסקים ממועד הטיסה, הצרכן יהיה כפוף לתנאים הפנימיים של כל חברה וחברה או של כל סוכנות נסיעות בפני עצמה.

מה הבעיה?

חוק הגנת הצרכן לא תמיד יחול עליכם:
נניח שאין לכם ביטוח ביטול כרטיס טיסה: אם ביצעתם עסקת תיירות מול חברה ישראלית, סוכנות נסיעות ישראלית או חברות שאינן ישראליות אך שיש להן סניפים בישראל, חוק הגנת הצרכן המתואר חל עליכם ואתם מוגנים על פי תנאיו. כמו כן, אם פניתם לסוכן נסיעות ישראלי, אשר החתים אתכם על תנאי עסקה של חברה בינלאומית – חוק הגנת הצרכן הישראלי עדיין חל עליכם. 

אך בעולם התיירות, הרבה עסקאות מתבצעות מול חברות בינלאומיות באופן ישיר (דרך אתר אינטרנט שאינו ישראלי או דרך חברה זרה שאין לה סניף בישראל). במקרים כאלו, חוק הגנת הצרכן לא חל עליכם, משום שלא מדובר בסוכנות/חברה ישראלית, ותנאי ביטול העסקה יהיו התנאים של אותן חברות בינלאומיות (תנאים אלו מפורטים לצרכן לפני הרכישה, כך שההמלצה היא לקרוא היטב את כל האותיות הקטנות כשאתם מבצעים את העסקה). 

עם ביטוח נסיעות ביטול טיסה, גם כשחוק הגנת הצרכן לא מגן עליכם, אתם נשארים מוגנים. וזה כל ההבדל.

חוק הגנת הצרכן לא יגן עליכם בכל מצב:
בלת”מים בחיים הם לא משהו שאתם יכולים לשלוט עליו. מי הבטיח שהבלת”מ שעשוי לקרות יגיעו לחייכם תוך 13 ימים ממועד הרכישה ולא 15 ימים ממועד הרכישה? כך שגם כשמבצעים את העסקה דרך גורם ישראלי, חוק הגנת הצרכן לא מגן עליכם עבור כל מקרה.

חייבים לזכור שדברים לא צפויים יכולים לצוץ כל הזמן. אם הילד פתאום חולה ולא יוכל לטוס, אם חלילה אחד מהשותפים לטיסה או אחד מקרובי המשפחה חלה או נפצע, או אפילו אם מזג האוויר במדינת היעד שינה לכם את כל התוכניות – אתם תהיו חייבים לבטל את הטיסה, ואתם תרצו לקבל את כספכם בחזרה.

ביטוח ביטול טיסה מכל סיבה מאפשר לכם להישאר רגועים ובטוחים, כשאתם יודעים שלא משנה מה יקרה – כ- 80% מההוצאות בגין ביטול הטיסה יוחזרו אליכם ישירות אל חשבון הבנק (גובה ההחזר תלוי בפוליסה). 

לסיכום – ביטוח ביטול טיסה מכל סיבה מתאים גם לי?

השילוב בין דברים שאינם בשליטתנו לבין הוצאה כספית משמעותית הוא אף פעם לא שילוב טוב.

לכן ביטוח ביטול טיסות הוא חשוב ביותר, ואף מצרך בסיסי, עבור אנשים שלא מוכנים לקחת סיכון בנוגע לכסף שלהם. ללא ביטוח ביטול כרטיס טיסה, אתם בקלות תוכלו למצוא את עצמכם מתמודדים עם קושי כפול – הוצאה כספית גדולה ללא תמורה לצד חופשה משפחתית שפינטזתם עליה ושכעת הלכה לפח, וכל זה במקביל להתנהלות עם אותו בלת”מ, שלילי או חיובי, ששינה לכם את התמונה. 

כך שההמלצה היא חד משמעית לזכור שיש הרבה דברים שהם אינם בשליטתנו בחיים, וחשוב להכניס אותם לשקלול ולקחת אותם בחשבון. למעשה, כשאתם מזמינים את כרטיסי הטיסה, אתם צריכים לשאול את עצמכם: אם משהו לא צפוי קורה, איך אני מגן על עצמי ועל הכסף שלי?

תשובות לשאלות נפוצות

שאלה: יש כל כך הרבה אופציות בשוק ביטוחי ביטול כרטיסי הטיסה! באיזו עליי לבחור?

תשובה: שימו לב שאמנם ישנם מוצרים היכולים להיראות דומים, אך ישנם לא מעט פרמטרים שיכולים לעשות את ההבדל: המחיר, ההטבות שתקבלו, גודל הפיצויים, תנאי קבלת הפיצויים, דמי הביטוח ועוד. בכל מקרה ובכל פוליסה, הקפידו לקרוא היטב את כל האותיות הקטנות הנוגעות לתנאי ההסכם.

שאלה: האם לרכוש ביטוח ביטול כרטיס טיסה זה לא סיפור והתעסקות בפני עצמו?

תשובה: מה פתאום! רכישת ביטוח ביטול טיסה לחו”ל / ביטוח ביטול טיסה מכל סיבה, הוא עניין פשוט וקל האורך לא יותר מכמה דקות. אתם מוזמנים לבצע את הרכישה דרך אתר האינטרנט של חברת הביטוח, או דרך סוכן הביטוח האישי שלכם.

שאלה: הייתם ממליצים לרכוש ביטוח ביטול טיסה לחו”ל?

תשובה: לפני שרוכשים ביטוח נסיעות ביטול טיסה, יש לשים לב מהו אופי הנסיעה – מהו היעד, מי הם הנוסעים, ומה ההסתברות שהטיסה תיאלץ להידחות למועד אחר או להתבטל.

חשוב תמיד להיות ערוכים מראש לכל תרחיש של הרגע האחרון. במידה ותצטרכו לבטל את הטיסה, ביטוח ביטול טיסה מכל סיבה מאפשר לכם לקבל פיצוי על ההוצאות שלכם, לשמור על שלוות הנפש ולחדול מכל החששות בענייני ההפסדים והפיצויים הנוגעים לביטול.

שאלה: על מה עליי לשים לב בעת רכישת ביטוח ביטול טיסות?

תשובה: בין אם מדובר בביטוח ביטול טיסה מכל סיבה או בביטוח ביטול טיסה אחר, לרוב חברות הביטוח יש מסגרת זמן מוגדרת בה ניתן לרכוש את הביטוח, בהתאם למועד הטיסה שלכם וליום בו הזמנתם את הטיסה. רוב חברות הביטוח מאפשרות לרכוש את פוליסת ביטוח הטיסה עד 7 ימים ממועד רכישת כרטיס הטיסה, וזאת רק אם מועד הטיסה הוא 15 יום ומעלה ממועד רכישת הביטוח. אל תפספסו!

 

לקבלת ייעוץ חינם ובדיקת הוזלה בביטוח שלך ללא עלות, השאירו פרטים.

  דילוג לתוכן