פורטל הביטוחים הגדול בישראל
• כל מה שצריך לדעת על ביטוח •
ביטוח בריאות הסתדרות המורים

המורים בישראל הם מגזר מקצועי הסובל מיחס עוין וכפוי טובה, שלא בצדק בכלל. אנשים רבים לא מבינים את קשיי עבודתם של המורים, מצקצקים לגבי מספר השעות המועט שלהם, מוחים כנגד העובדה שהם דורשים העלאות בשכר ולמעשה מצפים מהם לעבוד בשכר זעום, אם אפשר אולי גם בחינם (כפי שקרה בגל הראשון של הקורונה, בחודש מרץ 2020) – וכל זה תמורת הזכות העילאית ללמד את ילדי ישראל, שחלקם לא ממש צמאי ידע, בלשון המעטה.

אז כבוד כלפיהם (לפחות מצד התלמידים) הם צריכים עוד להתאמץ כדי להשיג, והמשכורות לא ממש זורחות בראש טבלת מרוויחי השכר של המשק הישראלי, אבל המורים, כמו כמו כל גוף ממשלתי, מאוגדים היטב עם ועדים וזכויות. במסגרת זו הם זכאים לביטוח בריאות לעובדי מדינה. למעשה, אחד היתרונות הגדולים של להיות מורה בישראל, הוא ביטוח בריאות הסתדרות המורים, המעניק הרבה מאד הטבות תמורת פרמיה נמוכה יחסית. מדובר בביטוח בריאות פרטי, המאפשר לעובדי מדינה בכלל ולעובדי הוראה בפרט, ליהנות משירותי רפואה פרטיים איכותיים.

​למי מיועד ביטוח בריאות הסתדרות המורים?

ביטוח בריאות הסתדרות המורים מיועד לארגון המורים, לבני/ות זוגם וילדיהם שטרם מלאו להם שלושים בעת הצטרפותם לביטוח. כמו כן, הביטוח מיועד גם לאלמני/ות המורים, עד הגיעם לגיל שבעים וחמש.

שאלון קצר לבדיקת זכאות להזולה בביטוח הבריאות שלך
בדקו כמה כסף תוכלו לחסוך בחודש בעליות ביטוח הבריאות שלכם
18-28
29-44
45-69
70+

מה מכילה פוליסת ביטוח בריאות הסתדרות המורים?

פוליסת ביטוח הבריאות  המיועדת לארגון המורים ולבני משפחותיהם, מכילה כיסוי רפואי רחב.

להלן פירוט פוליסת ביטוח בריאות לארגון המורים של חברת הביטוח הראל:

 • כיסוי מורחב להשתלות וטיפולים מיוחדים בארץ ובחו“ל בתקרה של 4,500,000 ₪
 • השתתפות בהוצאות שונות על טיפולי שיניים
 • כיסוי לתרופות שאינן כלולות בסל הבריאות בסך 4,000,000 ₪
 • פיצוי חד-פעמי בגין גילוי מחלה קשה בסך של עד 30,000 ₪
 • מגוון בדיקות לנשים בהיריון וטיפולי פוריות בכיסוי של עד 60% מההוצאות – רק למורים ולמורות בפועל, ולא לילדי מורים או לילדי גמלאים
 • כיסוי מיוחד לילדים המעניק שירותי אבחון שונים ופיצוי כספי בגין היעדרות מלימודים

האם ביטוח בריאות הסתדרות המורים נקרא גם בריאות קבוצתי?

התשובה היא כן, ביטוח בריאות הסתדרות המורים הוא ביטוח בריאות קבוצתי, שכן הוא חל על כל קהילת עובדי ההוראה בישראל.

מה היתרונות והחסרונות של ביטוח בריאות קבוצתי?

ביטוח בריאות קבוצתי בכלליות הוא ביטוח בריאות החל על קבוצה גדולה של אנשים, מחמישים אנשים ויותר, כולם בעלי מכנה משותף כלשהו. לפעמים הם עובדים במקום מסוים, לפעמים הם טסים ביחד לטיול כקבוצה מאורגנת – ובפעמים אחרות מדובר במועדון צרכנים.

מה היתרון הגדול של ביטוח בריאות קבוצתי?

היתרון הבולט טמון בכך שלקבוצה, במיוחד כזו שיש בה עשרות אלפי אנשים (כמו ארגון המורים), יש הרבה יותר כוח מאשר לאדם אחד פרטי.

כפי שיודעים היטב אנשים שפועלים ומפעילים קבוצות רכישה למיניהן, כשקונים ביחד, מקבלים מחיר זול יותר, ולרוב גם בתנאי רכישה טובים יותר. בביטוח זה עובד בדיוק באותה שיטה: המורים משלמים פרמיות נמוכות יחסית, ומקבלים היצע וכיסוי רחבים, בטח ביחס למחיר שהם משלמים.

יתרון נוסף ומשמעותי הוא שאין צורך בחיתום רפואי. ביטוח בריאות קולקטיבי “מדלג” על שלב החיתום, והמבוטח לא צריך למלא שאלון רפואי (במקרים מסוימים מתבצע הליך חיתום מקוצר), מה שמאפשר גם לאנשים במצבים רפואיים מורכבים יותר להצטרף במחיר זול בהרבה מכפי שהיו משלמים בנפרד, וללא החרגה של הבעיה ממנה הם סובלים.

לקבלת ייעוץ חינם, מלאו את הטופס הבא:

  מה החיסרון של ביטוח בריאות קבוצתי?

  ביטוח בריאות קולקטיבי נחתם לחמש שנים בלבד, ואז צריך לחדש אותו. אנשים בדרך כלל לא אוהבים להתעסק עם הבירוקרטיה של הביטוח, ואין להם סבלנות כל חמש שנים לפתוח את תיק הביטוח מחדש.

  בנוסף, פתיחה מחדש של תיק הביטוח בגיל מבוגר יותר, מן הסתם גוררת תשלום פרמיה גבוה יותר. אומנם בביטוח בריאות קולקטיבי יש מחיר אחיד כביכול, אבל עדיין קיימים הבדלים בפוליסות ובמחירים בהתאם לשכבות גיל.

  חיסרון שלישי הוא שהביטוח נקבע על סמך שיקול דעתו של נציג כל הקבוצה. למבוטח עצמו אין כל כך אופציית בחירה בין הסעיפים השונים, אלא אם כן הוחלט אחרת.

  ביטוח בריאות הסתדרות המורים שמציעה חברת הביטוח איילון:

  • הוצאות רפואיות מיוחדות
  • ביטוח השתלות בארץ ובחו”ל, ניתוחים בחו”ל, טיפולים

  מחליפי ניתוח בחו”ל וטיפולים רפואיים מיוחדים בחו”ל

  • ביטוח תרופות שאינן כלולות בסל הבריאות
  • ביטוח ניתוחים ומחליפי ניתוח בישראל
  • ביטוח תאונות אישיות  
  • פיצוי שבועי בגין אי כושר מלא
  • ביטוח גילוי מחלות קשות
  • שירותים רפואיים נוספים

  דוגמא לפוליסה של ביטוח בריאות הסתדרות המורים, מחירים. פוליסה של חברת איילון:

  ביטוח בריאות הסתדרות המורים שמציעה חברת הביטוח איילון – פוליסת “בריאוטובה”, לעובדי מדינה ובני משפחותיהם:

  גיל המבוטח פרמיה חודשית עבוד הרובד הבסיסי   פרמיה חודשית עבור רובד רשות ראשון: ביטוח ניתוחים   פרמיה חודשית עבור רובד רשות שני   פרמיה חודשית עבור רובד רשות שלישי  פרמיה חודשית עבור רובד רשות רביעי   פרמיה חודשית עבור רובד רשות חמיש
  ילד עד גיל 20 9 9.35 11 17 13.2 2.75
  חברים בגילאים 20-40 19

  בן זוג:21

  23.1 26.4 24 55 7.5
  חברים בגילאים 41-50 19

  בן זוג:21

  53.9 26.4 24 65 18
  חברים בגילאים 51-65 21

  בן זוג:27.5

  77 26.4 27 124.8 61.5
  חברים מגיל 66 ואילך 21

  בן זוג:27.5

  123.2 26.4 39 —- 90₪ *הביטוח מסתיים בעת הגיע המבוטח לגיל 70

   

  דוגמא לפוליסה של ביטוח בריאות הסתדרות המורים, כיסויים.  פוליסה של חברת הראל:

  השתלות וטיפולים מיוחדים בחו”ל:

  כיסוי מקיף להשתלות איברים – השתלת לב, לב-ריאה, ריאה, כבד, כליה, לבלב, קרנית, מח עצם, אונת כבד, מעי, שחלות, תאי גזע מדם היקפי או טבורי מתורם זר, כל זאת בתקרה של 4,500,000 ₪.

  גמלה חודשית בסך 7,000 ₪ לאחר ביצוע השתלה.

  טיפולים מיוחדים בחו”ל – כיסוי בגובה של עד 1,000,000 ₪.

  תרופות מיוחדות:

  קבלת תרופות שאינן ברשימת התרופות בסל הבריאות, בסכום ביטוח מירבי בסך 4,000,000 ₪. תגמולי הביטוח מותנים בהשתתפות עצמית.

  ביטוח ניתוחים משלים שב”ן:

  כיסוי זה כולל את כל הניתוחים, ומיועד לבעלי שב”ן – ביטוח משלים של קופות החולים (כללית מושלם, לאומית זהב, מאוחדת עדיף, מכבי מגן זהב). הכיסוי ניתן עבור הוצאות בגין שירותי ניתוח ואשפוז, בסכום ההפרש שבין זכאותך לתגמולי ביטוח על-פי תנאי פוליסה זו, לבין זכאותך לתגמולים במסגרת ביטוח השב”ן בקופת החולים בה הנך חבר.

  שירותים רפואיים נוספים במהלך אשפוז ו/או לאחר ניתוח:

  כיסוי זה מעניק השתתפות בהוצאות ההחלמה ו/או שיקום, בשיעור 80% מההוצאה ועד לסך של 550 ₪ ליום החלמה, הוצאות על טיפולים פיזיותרפיים ו/או ריפוי בעיסוק ו/או טיפול שיקומי אחר לאחר ניתוח, פיצוי חד פעמי בסך 1,000 ₪ בגין אשפוז ארוך, והוצאות בגין התעמלות שיקומית בעקבות אירוע רפואי המצריך התעמלות שיקומית.

  טיפולים מחליפי ניתוח:

  כיסוי כל העלויות הכרוכות בביצוע הטיפול, עד לכפל העלות המרבית עבור הניתוח שאותו מחליף הטיפול, ועד לתקרה של 200,000 ₪ לכל מקרה ביטוח.

  בדיקות לנשים בהריון וטיפולי פוריות:

  כיסוי זה מעניק תגמולי ביטוח בעבור בדיקות לנשים בהריון ובדיקות גנטיות, וכן עבור טיפולי פוריות והפריה חוץ-גופית, מעקב היריון, שמירה היריון ואשפוז. הכיסוי יינתן למורות ולמורים בפועל בלבד ולא לבני משפחה.

  שירותים רפואיים נוספים: התייעצות עם  רופא מומחה בכיר, התייעצות עם מרכז רפואי בחו”ל, שרותי רפואה משלימה, ייעוץ דיאטטי, ייעוץ פסיכולוגי ופסיכיאטרי,

  בדיקות רפואיות אבחנתיות, שירות רופא בבית הלקוח

  פיצוי בעת גילוי מחלה קשה:

  פיצוי חד פעמי בסך 30,000 ₪ עם גילוי של מחלה קשה המפורטת בפוליסה, הוצאות רפואיות מיוחדות במקרה של גילוי מחלה קשה

  כיסוי מיוחד לילדים:

  החזר כספי על הוצאות אבחון וטיפול בבעיות התפתחות ו/או ליקויי למידה בילדים.

  השתתפות בהוצאות טיפולי שיניים

  כיסוי חלקי עבור הוצאות עבור מגוון טיפולי שיניים, טיפולי שיניים משמרים ובדיקות כגון בדיקה תקופתית, צילומי שיניים, ניקוי אבנית, עקירה רגילה, עקירה כירורגית, טיפולי שורש, חידוש טיפולי שורש, סתימות, כתרים, השלמות שיניים ועוד. טיפולי שיניים כירורגיים כגון עקירת שן כלואה, קיטוע חוד השורש, המיסקציה, פתיחה ו/או ניקוז מורסה.

  טיפולים פרותטיים כגון בדיקה פרוטטית, מבנה או החלפה, תותבות, תיקון שברים ו/או ריפוד תותבות, הלחמה, תיקון פנים ועוד.

  פריודנטיה – בדיקה פריודנטלית, סד, טיפול חניכיים, טיפול תחזוקתי, פריו צ’יפ, החלקת עצם, ניקוז מורסה ועוד.

  אורתודונטיה – צילום ציפלומטרי, סט צילומי פוטו, מטבעי לימוד, אנליזה וטיפול יישור שיניים.

  שירותים הקשורים להשתלות שיניים כגון צילומי CT לסת, מבנה על שתל, מחבר כדורי לשתל, שתלים ועוד.

  ביטוח שיניים כחלק מפוליסת ביטוח לעובדי מדינה

  בונוס גדול ומפתה בביטוח בריאות לעובדי מדינה הוא ביטוח שיניים.

  כמו שכולם יודעים (למעט ברי מזל נדירים שמעולם סבלו מבעיות שיניים), טיפולי שיניים, מעבר להיותם כואבים, הם גם טיפולים יקרים להחריד. למעשה, אנשים רבים לא מסוגלים לטפל בשיניים שלהם, עקב התמחור הגבוה שלהם בשוק הפרטי. גם האופציה של טיפול בשיניים דרך קופות החולים, כרוכה בסכומים לא מבוטלים, כיוון שההשתתפות היא מזערית, והמחירים מאד גבוהים (שלא לדבר על זמינות התורים הנמוכה, וחוסר היכולת של המטופלים לבחור את רופא השיניים).

  ביטוח בריאות לעובדים שכולל ביטוח שיניים, הוא תמריץ חזק לעובדים להצטרף למקום עבודה מסוים. אנשים צעירים זקוקים לביטוח בעיקר בשביל לכסות תשלום עבור טיפולים מורכבים כמו טיפולי שורש, וטיפולי יישור שיניים לילדים שלהם. אנשים מבוגרים סובלים מבעיות דנטליות מורכבות וזקוקים לפעמים להשתלות שיניים, הדמיות ממוחשבות, צילומים ועוד כהנה טיפולים מורכבים ויקרים.

  החיסרון היחידי של ביטוח שיניים בתוך ביטוח בריאות קבוצתי, הוא שלפעמים רשימת רופאי השיניים מהם ניתן לבחור רופא מטפל, לא בהכרח קרובה גיאוגרפית למבוטח, או שהיא לא נוחה לו מכל סיבה אחרת. אם זה טיפול חד פעמי של סתימה בשן, ניחא. אבל אם מדובר בטיפול רב שנים כמו למשל יישור שיניים, זו בעיה.

  פירוט הטיפולים שמכסה ביטוח שיניים, במסגרת ביטוח בריאות לעובדי מדינה:

  טיפולי שיניים משמרים שאותם ניתן לבצע ללא צורך אישור מראש מחברת הביטוח:

  • צילומים, טיפולי שורש ותיקונים לטיפולי שורש, בדיקה תקופתית משמרת, בדיקה ראשונית ובדיקת רופא מומחה, צילום סטטוס מקביליות, צילום פנורמי, צילום CT / טומוגרפיה, הסרת אבנית, סתימות אמלגם, השלמת שן קדמית שבורה, עקירה רגילה, עקירה כירורגית, הלבנת שיניים ועוד.

  טיפולי שיניים המצריכים אישור מחברת הביטוח:

  • טיפולים כירורגיים:

  אלבאופלסטיקה, פרנקטומי, ביופסיה – הוצאת רקמה, ביופסיה – מעבדת בית חולים והוצאת אבן מצינורית בלוטת הרוק.

  • טיפולי חניכיים וניתוחי חניכיים:

  בדיקה ראשונית ותקופתית לאחר ניתוח כולל מיפוי מלא, ניקוי אבן במרפאת הפריודונט, הקצעת שורשים, ניתוח חניכיים מכל סוג שהוא, ניתוח חניכיים והשתלת עצם, סד לילה, ועוד.

  • טיפולים משקמים:

  חוות דעת שנייה אצל רופא מומחה, מבנה יצוק מעבדתי, מבנה על שתל, כתר חרסינה מכל סוג, לרבות כתר כחלק מגשר וחלק ביניים בגשר וכן כתר על שתל, שיקום בשיניים קדמיות (4-4) מסיבה אסתטית, שומר מקום – לסת אחת, תותבת חלקית נשלפת עם ווים על בסיס שרף אקריל, תותבת חלקית נשלפת על בסיס כרום קובלט, מחבר מכל סוג (מדויק, חצי מדויק, כולל מסוג דולדר), מחבר לתותבת רוכבת על שתלים, תותבת שלמה משרף ושיני שרף,

  תוספת רשת מתכת בתותבת שלמה, תותבת מעבר זמנית על בסיס שרף אקריל (כולל תותבת זמנית חלקית), כפה טלסקופית, תיקונים בתותבות חלקיות ושלמות, החלפה או תוספת ווים בתותבת נשלפת, תיקון שבר או סדק בתותבת, ידוש בסיס תותבת, ריפוד תותבת במעבדה, ריפוד תותבת במרפאה, הלחמה, תיקון פנים (פסטה), השחזה סלקטיבית, תותבת שלמה רוכבת ללסת, פליפר בשן קדמית, התקנת שתל, השתלת עצם הכוללת הרמת סינוס – פתוחה, השתלת עצם הכוללת הרמת סינוס – סגורה, השתלת עצם לצורך התקנת שתלים (שאינה במסגרת הרמת סינוס) וממברנה.

  טיפולים אורתודונטיים (יישור שיניים):

  טיפולים אלו מיועדים לילדים, בני נוער וצעירים עד גיל 23 בלבד. כל טיפול אורתודונטי דורש את אישורה המוקדם של חברת הביטוח: בדיקת מומחה שאינו מבצע את הטיפול, צילום פנורמי – בהפניית רופא מומחה ליישור שיניים, צילום צפלומטרי – בהפניית רופא מומחה ליישור שיניים, צילום פנים – בהפניית רופא מומחה ליישור שיניים, סט אורתודונטי ואנליזה בהפניית רופא מומחה ליישור שיניים, טיפול במכשיר נשלף, טיפול בשיניים בודדות או פלטה לתיקון מנשך בלבד, טיפול חלקי במכשיר קבוע לתקופה קצרה, טיפול במכשיר קבוע בלסת אחת או בשתי לסתות וטיפול מורכב.

   

  תשובות לשאלות נפוצות

  האם אני יכול להתנתק מביטוח בריאות קבוצתי, אחרי שאני מצטרף אליו?

  כל ביטוח בריאות פרטי מאפשר לכם להתנתק ממנו באופן פשוט ומהיר, על ידי שליחת מכתב לסוכן הביטוח או לחברת הביטוח. בקשו הסבר מפורט מסוכן הביטוחו שלכם, או כנסו לאתר חברת הביטוח.

  אם אני מורה מחליף, האם בכל זאת אוכל להצטרף לביטוח בריאות הסתדרות המורים?

  לכל חברת ביטוח יש חוקים משלה, ועדיף לכם לפנות ישירות לגוף המפקח בהסתדרות המורים ולהתייעץ איתם. לפרטים נוספים, גלשו לאתר הסתדרות המורים.

  האם הביטוח של הסתדרות המורים הוא עד שאני מחליט להפסיק אותו?

  ביטוח בריאות הסתדרות המורים הוא ביטוח בריאות קבוצתי, ולכן תוקפו לחמש שנים בלבד.

  האם אני יכולה להכניס את ילדיי לביטוח בריאות הסתדרות המורים?

  כן, עובדי הוראה רשאים להכניס את ילדיהם עד גיל שלושים לביטוח הבריאות.

  שאלון קצר לבדיקת זכאות להזולה בביטוח הבריאות שלך
  בדקו כמה כסף תוכלו לחסוך בחודש בעליות ביטוח הבריאות שלכם
  אני גבר
  אני אישה
  דילוג לתוכן