פורטל הביטוחים הגדול בישראל
• כל מה שצריך לדעת על ביטוח •

הביטוי “רק בריאות” מקפל בתוכו את מה שאנחנו באמת חושבים, מתחת לבגדים היפים, לנסיעות לחו”ל, לדירות היפות והרכבים המפוארים: מה שהכי חשוב, מה שקובע איך ייראו החיים שלנו, זו הבריאות שלנו. כל מה שמעבר לבריאות טובה זה בונוס. 

 

לכן ביטוח בריאות הוא כל כך חשוב. הוא מאגד בתוכו את כל הפחדים שלנו, ובעצם נותן להם פתרון, ככל שכסף יכול לפתור בעיות. 

בואו לא ניתמם. כסף יכול לפתור בעיות בריאותיות על ידי כך שהוא מאפשר בדיקות מיידיות יקרות, טיפולים ותרופות מחוץ לסל הבריאות, מאפשר רכישת ציוד מסייע וסיעודי וכן הלאה. משום כך חשוב להצטייד בביטוח בריאות מעולה, שיכסה את כל מה שרלוונטי למבוטח, ובנוסף יעלה לו כמה שפחות. 

 

כדי לקבל מחיר טוב, או כדי להבין אם המחיר שקיבלנו אינו יקר מדי, מבצעים ביטוח בריאות השוואת מחירים בקביעות. 

כמה עולה ביטוח בריאות? איך עושים ביטוח בריאות השוואת מחירים? איך יודעים לבנות תמהיל ביטוח בריאות שמתאים לנו ונכסה את כל מה שאנו צריכים? 

 

שאלון קצר לבדיקת זכאות להזולה בביטוח הבריאות שלך
בדקו כמה כסף תוכלו לחסוך בחודש בעליות ביטוח הבריאות שלכם
18-28
29-44
45-69
70+

איך עושים ביטוח בריאות השוואת מחירים?

ביטוח בריאות השוואת מחירים צריך לעשות לפחות פעם בשנה, ולא רק כשעומדים להצטרף לביטוח בריאות או כשרוצים לשנות את הפוליסה לאחרת. הסיבה היא שיש כל הזמן חוקים חדשים, רפורמות, שינויים של חברות הביטוח, והרחבות של ביטוחים, כך שחלק מהסעיפים בביטוח הופכים להיות מיותרים או כפולים. 

ביטוח בריאות השוואת מחירים קל לעשות, אפילו ללא סיוע של יועץ ביטוח בריאות, לפחות בשלב הראשון. כל שעליכם לעשות זה להיכנס למחשבון בריאות ממשלתי, להזין פרטים אישיים כמו גיל ומין, ולבדוק כמה יעלה לכם ביטוח בריאות בסיסי, וכמה יעלה לכם להוסיף סעיפי הרחבה כמו ביטוח תרופות, ביטוח השתלות בחו”ל וביטוח ניתוחים בארץ. בדיקה זו לא תאפשר לכם לקבל תשובות על סעיפים כמו כמה יעלה לכם להוסיף גם ביטוח מחלות קשות, ביטוחים אמבולטורים וכן הלאה. לצורך כך תצטרכו להיעזר ביועץ ביטוח בריאות, שיבנה עבורכם תמהיל מדויק שמכסה את הצרכים שלכם. 

 

הוזלה של הביטוח באמצעות ביטוח בריאות השוואת מחירים

כשעושים ביטוח בריאות השוואת מחירים מגלים הרבה פעמים סעיפים כפולים או מיותרים בביטוח הבריאות שלנו. הסעיפים האלה גורמים לנו לשלם הון עתק, ועל מוצרי ביטוח שאין לנו צורך בהם. כך למשל, אנו עלולים לגלות שאנו משלמים על הרחבה של טיפולים לילדים, כשהילד הכי צעיר במשפחה כבר עוד מעט מתחתן. אנו יכולים לגלות שאנו משלמים מחיר יקר של מבוטח שמעשן, בעוד שהפסקנו לעשן כבר לפני שנים רבות ורק לא עדכנו את חברת הביטוח, כי לא חשבנו על זה שגורם העישון מייקר לנו מאוד את הפוליסה. 

 

שבו עם יועץ ביטוח בריאות מטעם סוכנות הביטוח שלכם, והתייעצו אתו איך אפשר להקטין את תשלומי ביטוחי הבריאות, מבלי לפגוע בכיסוי שיש לכם. 

חשוב לציין שחלק מהביטוחים הכפולים לא יכולים להפריע לכם, אבל חלקם מהווים ביזבוז כספי משווע. למשל, כל תחום הפיצוי וקבלת הכספים – אם יש לכם שתי פוליסות של מחלות קשות, אתם תקבלו פיצוי כספי משתיהן – כך שלא שילמתם לשווא. לעומת זאת, אם יש לכם כפל ביטוחי בתחומים של טיפולים או סעיף מימון עבור רכישת ציוד סיעודי – אלה סעיפים שלא ניתן (או צריך) להפעיל באופן מקביל, ולא תוכלו להשתמש ביותר מפוליסה אחת. 

 

האם ביטוח בריאות קולקטיבי מבטל את הצורך בביטוח בריאות פרטני?

להרבה עובדים יש ביטוח בריאות קולקטיבי, שאותו הם מקבלים כחלק מתנאי העסקה במקום עבודתם. ביטוח בריאות הוא במקרים רבים פתרון עבור אנשים שיתקשו להצטרף לביטוח בריאות פרטי, אם בגלל מחלות רקע או בגלל גיל מבוגר, אך כחלק מקבוצה יכולים לקבל ביטוח בריאות קבוצתי. כשעושים ביטוח בריאות השוואת מחירים, חשוב להבין שכל נושא הביטוח הקבוצתי אינו חלק ממערך המחירים המוצגים לאנשים פרטיים. ביטוח קבוצתי הוא זול יותר, כמו כל דבר שקונים כקבוצת רכישה, אך הוא אינו מכיל את כל מה שהמבוטח צריך, אלא כללי יותר. 

אם יש לכם ביטוח בריאות קולקטיבי כדאי שתתייעצו עם יועץ ביטוח בריאות, תעברו על הפוליסה ותראו מה חסר לכם. במידה ואתם לא מכוסים כמו שצריך, תרכשו הרחבות באופן פרטי. 

 

ביטוח רפואי לתושבי חוץ

תת סעיף של כל נושא הביטוח הקבוצתי הוא הביטוח לעובדים זרים, כמו גם ביטוח רפואי לתושבי חוץ. במקרה של ביטוח רפואי לעובדים זרים, המעסיק שלהם חייב לשלם עבורם ביטוח בריאות, ואם הוא אינו עושה זאת הוא צפוי לקנסות או אפילו למאסר. רוב המעסיקים בוחרים באופציה של ביטוח בריאות קולקטיבי לעובדים שלהם, כמובן במקרה שיש להם יותר מעשרה עובדים (למשל, קבלנים). זה פשוט עולה להם פחות, והם גם לא צריכים להתעסק עם זה יותר מדי, כי זהו ביטוח כללי ולא כזה שצריך להתאים באופן פרטני לכל עובד. 

במקרה של תושבי חוץ, זה קצת שונה. על פי החוק בישראל כל אדם שגר פה (לא כולל תיירים, כמובן) חייב לעשות לעצמו ביטוח בריאות. תושבי חוץ שמגיעים לארץ כדי ללמוד, לעבוד או לכל מטרה אחרת, יכולים לעשות ביטוח בריאות זמני, אבל כזה שיכלול את כל מה שהם עלולים להזדקק לו, לפחות בהיבט של רפואת חירום. 

 

שאלון קצר לבדיקת זכאות להזולה בביטוח הבריאות שלך
בדקו כמה כסף תוכלו לחסוך בחודש בעליות ביטוח הבריאות שלכם
אני גבר
אני אישה
דילוג לתוכן