פורטל הביטוחים הגדול בישראל
• כל מה שצריך לדעת על ביטוח •
ביטוח בריאות ללא הצהרת בריאות

אזרחי מדינת ישראל מבוטחים דרך קופות החולים, במה שקרוי חוק בריאות ממלכתי. החוק הזה – שהקדים את זמנו בעשרות שנים ורק כיום מיושם חלקית בחלק ממדינות המערב – מעניק סל גדול ואיכותי של טיפולים רפואיים, הכוללים אבחון רפואי על ידי רופא המשפחה, בדיקות, ניתוחים, תרופות בסל, וטיפולים.

שלל הטיפולים המוצעים למבוטחי קופות החולים הם ללא ספק באיכות מעולה, בין היתר הודות לרופאים המעולים שיש לנו בארץ. הבעיה היא אחרת לחלוטין: התקציב והתקן להעסקת רופאים אינו מספיק, האוכלוסייה מזדקנת מחד ויולדת תינוקות רבים מאידך (שתי האוכלוסיות שהכי צורכות טיפולים רפואיים – קשישים ופעוטות) – ונוצר מחסור עמוק ברופאים, בתורים, בזמינות לבדיקות ואפילו ביחס בסיסי מספק של רופא למטופל. בעיות תקציב גם יוצרות פער בין מה שהמבוטח צריך, ובין מה שהוא יכול לקבל בפועל. כך אנו נחשפים לסיפורים עצובים של אנשים חולים הזקוקים לטיפולים ולתרופות שאינם בסל הבריאות, או לטיפול שאינו מסופק על ידי קופות החולים, או אפילו לתור אצל מומחה – שאין באפשרותם לקבל בטווח זמן סביר.

לתוך הוואקום הזה נכנס ביטוח הבריאות הפרטי, שמעניק למבוטחים את אותם שירותים, טיפולים ובדיקות באופן מיידי, ובקליניקות פרטיות. המחיר של ביטוח בריאות פרטי אינו יקר כבעבר, ומשום כך מומלץ מאוד לעשות אותו.

אז למה יש אנשים שלא יכולים לעשות את הביטוח הזה, אם כך?

מחיר ביטוח בריאות מבוסס על גילו ומצבו הבריאותי של המבוטח. לכן, כשמצטרפים לביטוח בריאות ממלאים שאלון בריאות, ועל בסיס התשובות שלכם אתם תקבלו הצעה. עבור אנשים חולים פה טמונה המלכודת, כי חברות הביטוח עלולות להעלות עבורם את מחיר הפרמיה לגבהים לא אפשריים, או גרוע מכך, לסרב לצרף אותם לביטוח בשל מצבם הבריאותי. עבור אותם אנשים, ביטוח בריאות ללא הצהרת בריאות הוא לא פחות ממהפכה שיכולה לשנות את חייהם: ביטוח בריאות ללא הצהרת בריאות מאפשר להם להצטרף סוף סוף לביטוח, ולשלם כמו כולם.

מי צריך ביטוח בריאות פרטי? 

כל אדם בכל גיל, זקוק לביטוח בריאות פרטי, שכן מדובר בביטוח עם כל כך הרבה סעיפי שירות, שכל אחד, בכל גיל, יכול למצוא את עצמו זקוק למימוש הביטוח לפחות כמה פעמים בשנה.

לדוגמא, הורים לתינוקות ישמחו לגלות שהביטוח מציע להם, מעבר לאופציות רפואיות, גם טיפולי התפתחות והעשרה, הדרכות הורים ועוד. מבוגרים ינצלו את שלל האופציות הרפואיות כמו בדיקת סיטי ללא המתנה, בדיקות סקר מקיפות שנתיות המאפשרות לגלות באופן מוקדם ומציל חיים מחלה רדומה, האפשרות שניתנת להם להתייעץ עם מומחים בכל ענף רפואי ועוד.

שאלון קצר לבדיקת זכאות להזולה בביטוח הבריאות שלך
בדקו כמה כסף תוכלו לחסוך בחודש בעליות ביטוח הבריאות שלכם
18-28
29-44
45-69
70+

כמה עולה ביטוח בריאות?

ביטוח בריאות פרטי מבוסס, כאמור, על מצבו של המבוטח. אדם צעיר ובריא ישלם פחות מאדם פחות צעיר או פחות בריא, ויש עוד גורמים כמו למשל עישון, שמייקר את הביטוח באופן משמעותי (ביטוח בריאות למעשנים

יכול להיות כפול ויותר מביטוח בריאות ללא מעשנים).

כמה עולה ביטוח בריאות לאדם כבן ארבעים?

שם החברה מחיר הביטוח
איי. די. איי. חברה לביטוח בע”מ  107 ש”ח
איילון חברה לביטוח בע”מ  141 ש”ח
הראל חברה לביטוח בע”מ  94 ש”ח
איי אי ג’י ישראל חברה לביטוח בע”מ  81 ש”ח
הכשרה חברה לביטוח בע”מ  89 ש”ח
כלל חברה לביטוח בע”מ  171 ש”ח
מגדל חברה לביטוח בע”מ  172 ש”ח
מנורה מבטחים ביטוח בע”מ  153 ש”ח
הפניקס חברה לביטוח בע”מ 161 ש”ח

כמה עולה ביטוח בריאות לתינוק?

המחיר של ביטוח בריאות עבור פעוט כבן שנתיים, כולל כל הסעיפים – ניתוחים בארץ, ניתוחים בחו”ל ותרופות מחוץ לסל הוא כזה:

 

שם החברה מחיר הביטוח
איי. די. איי. חברה לביטוח בע”מ 30 ש”ח
איי אי ג’י ישראל חברה לביטוח בע”מ 30 ש”ח
הכשרה חברה לביטוח בע”מ 31 ש”ח
כלל חברה לביטוח בע”מ 33 ש”ח
הפניקס חברה לביטוח בע”מ 36 ש”ח
הראל חברה לביטוח בע”מ 38 ש”ח
מגדל חברה לביטוח בע”מ 38 ש”ח
מנורה מבטחים ביטוח בע”מ 40 ש”ח
איילון חברה לביטוח בע”מ 44 ש”ח

 

למה צריך למלא הצהרת בריאות כשמצטרפים לביטוח בריאות?

ביטוח בריאות ללא הצהרת בריאות הוא באמת בשורה מדהימה עבור כל מי שלא יכל היה להצטרף לביטוח בריאות עד כה, בגלל שמצבו הבריאותי לא איפשר לו, או גרם לו לקבל הצעה גבוהה מדי.

אבל למה בעצם צריך למלא הצהרת בריאות, לפני שמצטרפים לביטוח בריאות? מה זה נותן, ולמי?

ובכן, הצהרת בריאות נותנת לחברת הביטוח את כל הנתונים על המבוטח, שמאפשרים לה לעבד עבורו סטטיסטיקה שמייצרת את המחיר של הפרמיה. נתונים כמו משקל, גובה, תחביבים, עישון, מחלות גיל וכדומה – כל אלה נותנים תמונת מצב בריאותית וצפי למחלות עתידיות.

האם אפשר לעשות ביטוח בריאות ללא הצהרת בריאות?

ביטוח בריאות ללא הצהרת בריאות הוא אפשרי בנסיבות מסוימות, אם כי רוב חברות הביטוח לא ימהרו לעדכן אתכם בכך.  ביטוח בריאות ללא הצהרת בריאות הוא אינו ביטוח רגיל, אלא סוג של מסלול ספציפי,  לרוב בביטוחים קבוצתיים.

קשה לומר שביטוח בריאות ללא הצהרת בריאות הוא פופולרי במיוחד, למרות שהוא אמור להיות כזה, והסיבה היא שיהיה לכם קשה למצוא מישהו שהצליח לעשות ביטוח בריאות ללא הצהרת בריאות. התייעצו עם סוכן הביטוח שלכם, איך גם אתם תוכלו לקבל ביטוח בריאות ללא הצהרת בריאות.

מה זה אומר ביטוח בריאות ללא הצהרת בריאות מבחינת הלקוחות?

מבחינת הלקוח, ביטוח בריאות ללא הצהרת בריאות הוא סוג של פתרון מושלם, ולעיתים קרובות האפשרות היחידה לקבל את הביטוח הנכסף. מעשנים למשל יכולים לעשות ביטוח בריאות למעשנים עם הצהרת בריאות חלקית, וליהנות מפרמיה לא מאוד גבוהה, למרות היותם מעשנים.

ביטוח בריאות ללא הצהרת בריאות מתאים לכל מי שסובל ממחלה כלשהי, לאנשים מבוגרים או כאלה שקיבלו הצעה גבוהה מדי.

שאלון קצר לבדיקת זכאות להזולה בביטוח הבריאות שלך
בדקו כמה כסף תוכלו לחסוך בחודש בעליות ביטוח הבריאות שלכם
אני גבר
אני אישה
דילוג לתוכן