פורטל הביטוחים הגדול בישראל
• כל מה שצריך לדעת על ביטוח •
ביטוח דירה אונליין

ביטוח דירה הוא מסוג הביטוחים שחייבים לעשות, גם אם אנחנו נמצאים עכשיו בתקופה משונה של קורונה והעתיד לא כל כך ברור. בכל זאת הדירה שלנו היא הנכס הכי יקר לנו, וכמו שלא עולה בדעתנו להימנע או לוותר על ביטוח לרכב, כך לא נחשוב אפילו לוותר על ביטוח מבנה או על ביטוח תכולה. השאלה, מה הדרך הכי יעילה וטובה לנו לעשות ביטוח דירה? האם ביטוח דירה אונליין, שהכי קל לעשות כעת, הוא אכן הביטוח הכי יעיל? 

מתי עושים ביטוח דירה אונליין?

ביטוח דירה אונליין עושים בכל מקרה שרוצים לעשות ביטוח דירה, ומרגישים שעדיף לעשות ביטוח דירה אונליין כי זה יותר מהיר או יותר יעיל. האם זה באמת כך?

ובכן, אין ספק שלעשות ביטוח דירה אונליין זו פעולה מהירה מאוד, בטח בהשוואה לכל דרך אחרת. פשוט נכנסים לאתר של חברת הביטוח, מכניסים כמה נתונים והנה יש ביטוח דירה. האם זה ביטוח טוב? לא בהכרח.

כשאתם עושים ביטוח דירה אונליין ולא דרך סוכן ביטוח, אתם לא יודעים מה אתם מקבלים ומה אתם לא מקבלים, כי אין לכם בעצם עם מי להתייעץ. אתם לא יכולים לדעת אם קיבלתם את המחיר הכי טוב שיכולתם לבקש, או אפילו אם הפוליסה שלכם אכן מכסה אתכם כראוי. אתם אולי חושבים שבכך שעשיתם ביטוח דירה אונליין אתם בטח קיבלתם את המחיר הכי נמוך בשוק הביטוחים, אבל גם זו טעות: לפעמים סוכן ביטוח מנוסה יכול להציע לכם מחיר טוב יותר מכל ביטוח דירה אונליין.

בנוסף, מרכיב חשוב מאוד הוא שאלת ההקלדה של הנתונים שלכם. האם אתם בטוחים שאתם יודעים את כל הנתונים האלה? למשל, מה ערך הדירה שלכם – הרי הערך הוא ללא הקרקע, אז האם אתם בטוחים שחישבתם נכון? טעויות כאלה עלולות לעלות לכם ביוקר, כי אם תרצו לערב את הביטוח בנזק שייגרם בביתכם, חברת הביטוח עלולה להתנער מהאחריות שלה, בטענה שקיבלה נתונים שגויים על הבית ואולי חישבה את תשלום הפרמיה שלכם לא נכון כל השנים. גם מבחינת הפוליסה שלכם, אתם עלולים לגלות שאתם לא מכוסים דווקא על נזקים שנגרמים לכם כרגע, כי לא היה אף אחד איתכם כשמילאתם את הפוליסה, ואמר לכם לא לוותר על הסעיף הזה או על סעיף אחר, כי דווקא הם מכסים בעיות שכיחות למדי.

שאלון קצר לבדיקת זכאות להזולה בביטוח הדירה שלך
בדקו כמה כסף תוכלו לחסוך בחודש בעליות ביטוח הדירה שלכם
18-28
29-44
45-69
70+

מה כוללת פוליסה של ביטוח דירה אונליין?

פוליסה של ביטוח דירה אונליין היא למעשה פוליסה של ביטוח דירה סטנדרטית, והיא כוללת ביטוח מבנה, וביטוח תכולה. ההבדל בין ביטוח דירה אונליין לביטוח דרך סוכן הוא פשוט תמהיל הביטוח שאתם עושים, כי אם אתם לא סוכני ביטוח, אין סיכוי שתדעו להרכיב פוליסה טובה ומדויקת עבורכם דרך ביטוח דירה אונליין.

ביטוח מבנה ותכולה הם שני ביטוחים שונים, שניתן גם לעשות בשתי חברות ביטוח שונות וגם דרך ביטוח דירה אונליין ובכך ליהנות ממחירים טובים יותר.

ביטוח מבנה מגן על כל פגיעה שמתרחשת בשלד הבית: כל פגיעה כתוצאה מנזקי טבע, בלאי טבעי, השחתה ועוד.

כשאתם עושים ביטוח דירה אונליין, שימו לב לכך שביטוח מבנה יכול להציל אתכם במקרה של נזקים, כיוון שלרוב מדובר בסכומים גבוהים מאוד. למשל מקרה של מים שחילחלו מהקירות עקב גשם חזק, הרסו את האריחים ואת ארונות המטבח, ובנוסף גם חילחלו לדירה למטה והרסו גם להם את ארונות המטבח ואת האריחים. במקרה כזה, אתם תצטרכו לשלם לשכנים עבור מטבח חדש לחלוטין, ואולי גם עבור עקירה וריצוף מחדש של האריחים. תחשבו לבד כזה יעלה לכם, ואיזה מזל היה לכם אם הביטוח היה משלם את הכל.

ביטוח תכולה הוא הביטוח ששומר על כל הרכוש שלכם, בכל מקרה של השחתה או גניבה. תחשבו על זה כך: כל מה שצברתם כל השנים, הריהוט היקר, התכשיטים ששילמתם עליהם במשך כמה שנים תשלומים חודשיים, הציוד היקר שיש לכם ומשמש אתכם בעבודה מהבית, המסכים, הפלאפונים. כל אלה שווים הרבה מאוד כסף. אם חשבתם שהגנה על הרכוש היא מיותרת, מאחר ואין סיכוי שמישהו יצליח לפרוץ אליכם או לגנוב מכם, הרשו לנו לעדכן אתכם שביטוח תכולה מגן גם במקרים היותר שכיחים, של השחתה והרס. לדוגמא, כשמבנה הבית סופג זעזוע בגלל פיצוץ צנרת, שריפה או שיטפון, ברוב המקרים גם הרכוש שלכם ייהרס כליל. נכון שכאב הלב הוא גדול כי חלק מהרכוש שלכם לא ניתן להחלפה, אבל יש נחמה בכך שלפחות תקבלו את הכסף עבור כל מה שהושחת או נזרק. במקרים כאלה, אתם תהיו מאושרים שיש לכם ביטוח דירה, אבל אולי לא תקבלו את כל זה אם עשיתם ביטוח דירה אונליין, ללא ליווי מקצועי. לכן, תחשהבו כמה פעמים אם לעשות ביטוח דירה אונליין או דרך סוכן ביטוח מיומן שמכיר אתכם ורוצה רק את האינטרס שלכם.

האם ניתן לעשות ביטוח דירה אונליין גם במקרה של ביטוח דירה שכורה?

כמובן, ביטוח דירה אונליין, בדומה לכל ביטוח דירה אחר, הוא ביטוח שגם אתם מתגוררים בדירה שכורה הוא חשוב לכם מאוד. בשביל לעשות ביטוח דירה שכורה אתם לא חייבים לעשות דווקא ביטוח דירה אונליין אבל אתם כן חייבים שתהיה לכם הגנה כלשהי. ביטוח דירה אונליין במקרה של דירה שכורה שומר עליכם בכל מצב שאורח או איש מקצוע עובר תאונה אצלכם בבית, במקרה שמשהו קורה למבנה הבית וחברת הביטוח של בעלי הבית משלמת תמורת התיקונים, אך בגלל שנקבע שזו אשמתכם דורשת את התשלום מכם (תביעת שיבוב) – ובמקרים אחרים. למען האמת, דווקא במקרה של ביטוח דירה שכורה לא כל כך מומלץ לכם לעשות ביטוח דירה אונליין ללא עזרה של איש מקצוע, מכיוון שיש הרבה סעיפים שאתם לא צריכים לשלם עליהם, וכמה שאתם חייבים להכניס כדי להגן על עצמכם.

כמה עולה לעשות ביטוח דירה אונליין?

לעשות ביטוח דירה אונליין עולה בדיוק כמו לעשות ביטוח דירה בכל דרך אחרת, למעט העובדה שכאשר אתם עושים ביטוח דירה אונליין, אין לכם באמת עם מי לדבר, עם מי להתייעץ או איך לנהל משא ומתן.

עלויות של ביטוח דירה, תלויות במיקום הדירה, שוויה ושווי התכולה שלה.

אם ניקח בית פרטי ונעשה חישוב ביטוח דירה אונליין, אלה התוצאות שנקבל:

ביטוח דירה אונליין שם הפוליסה מחיר ביטוח תכולה ומבנה לשנה
שירביט חברה לביטוח בע”מ פוליסה לביטוח דירה 2,514
איי. די. איי. חברה לביטוח בע”מ ביטוח דירה ותכולתה 2,576
ביטוח חקלאי – אגודה שיתופית מרכזית בע”מ פוליסה משופרת לביטוח הדירה ותכולתה 2,677
הכשרה חברה לביטוח בע”מ דירה פלוס 2,751
ש. שלמה חברה לביטוח בע”מ שלמה HOME 2,962
שומרה חברה לביטוח בע”מ בונוס לדירה 3,153
ליברה חברה לביטוח בע”מ ליברה – ביטוח דירה 3,111
מנורה מבטחים ביטוח בע”מ מקיף לדירה 3,154
הפניקס חברה לביטוח בע”מ בסיס לבית 3,497
AIG ביטוח דירה AIG באינטרנט 3,592
ווישור חברה לביטוח בע”מ Home-4-Sure 3,981
כלל חברה לביטוח בע”מ כלל ראשון לבית בטוח 4,244
הראל חברה לביטוח בע”מ אדירה ארד 4,482
מגדל חברה לביטוח בע”מ מגדל לבית 5,314
איילון חברה לביטוח בע”מ הכל בה לדירה 5,372

 

שאלון קצר לבדיקת זכאות להזולה בביטוח הדירה שלך
בדקו כמה כסף תוכלו לחסוך בחודש בעליות ביטוח הדירה שלכם
אני גבר
אני אישה
דילוג לתוכן