פורטל הביטוחים הגדול בישראל
• כל מה שצריך לדעת על ביטוח •
ביטוח דירה באינטרנט

לשיווק של ביטוח דרך האינטרנט יש תדמית של קנייה זולה ומהירה, כמו כל רכישה באונליין. לרוכשי האון ליין יש תמיד איזה סיפוק, שהם כביכול עקפו את המערכת הרשמית המקובלת, והצליחו לרכוש את אותו מוצר במחיר טוב יותר. מאיפה מגיעה ההרגשה הזו? ככל הנראה כי רכישה ישירות מהספק מעניקה תחושה, מוטעית אומנם, שהצלחתם לחסוך את העלויות של כוח אדם, של השכרת משרדים, של קמפיינים וכו’, ולכן המחיר שקיבלתם היה נמוך למדי.

אבל.. האם זה נכון?

מה כולל ביטוח דירה?

ביטוח דירה הוא ביטוח שמתחלק לשני סעיפים: ביטוח תכולת דירה, וביטוח מבנה.

ביטוח תכולת דירה הוא ביטוח שתכליתו לבטח את כל הרכוש שלכם, אם הוא נגנב מהדירה, נהרס בגלל כוח עליון כלשהו, או בגלל גורם חיצוני, או נעלם בנסיבות שאפשר להוכיח.

ביטוח מבנה מכסה את כל הנזקים שעלולים לפגום במבנה הדירה. למשל, נזקים בצנרת, בגג, בחלונות, בחצר ועוד. ביטוח מבנה מכסה גם נזקים קטנים של צנרת, וגם הרס רב כתוצאה מאירועים כמו רעידת אדמה, שיטפון, שריפה ועוד.

ביחד, שני הסעיפים מעניקים מעטפת ביטוחים שלמה, ששומרת על הנכסים שלכם.

שאלון קצר לבדיקת זכאות להזולה בביטוח הדירה שלך
בדקו כמה כסף תוכלו לחסוך בחודש בעליות ביטוח הדירה שלכם
18-28
29-44
45-69
70+

האם חשוב להכניס לפוליסה ביטוח דירה נזקי גשם?

פוליסת ביטוח דירה נזקי גשם קיימת בתוך ביטוח מבנה, כחלק מהביטוח המכסה נזקי שטפונות. ברם, כשיש שיטפון כתוצאה מנזקים של גשם, לא רק מבנה הבית נהרס אלא גם הרכוש נהרס כולו. המים שמחלחלים לתוך הבית לא יודעים להבחין בין הרס ארונות המטבח (שהחלפתם מכוסה על ידי ביטוח המבנה) ובין הרס הרהיטים או המכשירים החשמליים, המכוסים רק באמצעות ביטוח תכולת דירה. לכן, חשוב להוסיף לביטוח המבנה גם ביטוח תכולה, ולשמור על כל הרכוש היקר שלכם, גם הנכס עצמו וגם כל התכולה שלו, שנרכשה על ידכם בכסף רב.

חשוב לציין, שאנשים רבים סבורים שכאשר נגרמים לבית נזקים כתוצאה מכוח עליון כמו רעידת אדמה או שיטפון, המדינה אמורה לפצות אותם. זה כמובן לא נכון, הגורם היחידי שיפצה אתכם במקרים כאלה ויממן את כל עבודות השיפוץ, השיקום, החלפת אריחים, מטבח, אמבטיות וכל מה שעלול להינזק בגלל חדירת מים – הוא רק הביטוח. נזקי מים יכולים לגרום לנזקים של מאות אלפי שקלים. חבל לסכן את כל מה שעבדתם עבורו במשך שנים, וכל מה שאספתם במסעות חייכם כשביטוח דירה, כולל מבנה ותכולה, לא אמור לעלות יותר ממאה שקלים בחודש.

ביטוח דירה באינטרנט – האם זה יותר זול?

מאחר ולא מעט אנשים מחפשים איך להוזיל את ביטוח הדירה, רבים מהם מוצאים את עצמם עושים ביטוח דירה באינטרנט. בניגוד לרכישת ביטוח דרך סוכן ביטוח או באמצעות סוכנות ביטוח, לפעולה כמו ביטוח דירה באינטרנט יש יתרונות רבים בעיני הלקוחות. חלק מהיתרונות האלה הם בגדר אגדה אורבנית, ופשוט לא תואמים את המציאות. לדוגמא, אנשים רבים חושבים שלעשות ביטוח דירה באינטרנט יתן להם מחיר זול יותר. בעיני רוחם, כשהם מתחברים לאתר האינטרנט שמציע להם ביטוח באופן ישיר, הם מתקשרים עם רובוט, שמחליף את כל מחלקת נציגי השירות, ומשום כך הם “מצו’פרים” וזוכים לקבל מחיר טוב יותר. התיאוריה הזו כבר מזמן הוכחה כלא מדויקת. ה”רובוט” שנותן מענה אנושי אינו מחליף אף נציג שירות. מחלקות השירות, הטלמרקטינג, השיווק, התפעול וכו’ – כולם עובדים כרגיל. המשרדים של חברות הביטוח הפועלות באופן ישיר אינם נטושים וחשוכים, אלא הומות עובדים ועובדות כרגיל. הרכישה און ליין למעשה היא סוג של גימיק, סוג של הצעת מכירה מהירה, שחברת הביטוח מעניקה לאותם לקוחות “שאין להם כוח” לצלצל לנציג חברת הביטוח, לחכות דקות ארוכות על הקו ולהיאלץ להדוף מבצעים ושיחות מכירה. מעבר לכך, אין שום יתרון במחיר לרכישה של ביטוח דירה באינטרנט.

מה יוצא יותר זול – ביטוח דירה באינטרנט או סוכן ביטוח?

לפעמים, מרוב ניסיונות לעשות קומבינות ולקבל מחיר זול יותר דרך האונליין, לקוחות של ביטוח דירה עלולים בטעות לשלם אפילו יותר. כשמדברים עם אדם בשר ודם, אפשר לנהל משא ומתן ולשמוע על מבצעים. בנוסף, לסוכני ביטוח יש מחירי ביטוח דירה יותר טובים מאשר לכם, כי הם רוכשים אותם בכמות גבוהה יותר מאדם פרטי שרוכש ביטוח פעם בכמה שנים. לכן, כשאתם רוכשים ביטוח דירה דרך סוכן ביטוח, אתם יכולים ליהנות ממחיר טוב יותר, ומהתאמה אישית של הביטוח לצרכים שלכם באופן הדוק יותר.

נקודה נוספת היא, שסוכני ביטוח מכירים את כל חברות הביטוח ויכולים להמליץ על החברה או על הפוליסה שהכי מתאימה לכם, לצרכים שלכם. אין להם נאמנות לחברה מסוימת, שפוגמת באינטרסים שלכם, וזה חשוב מאוד עבורכם.

האם ביטוח דירה באינטרנט יכול להעניק מעטפת מקצועית מלאה?

הגענו לחלק החשוב במאמר. מעבר לעובדה שאם אתם מחפשים מחירי ביטוח דירה טובים, ביטוח דירה באינטרנט אינו בהכרח הפתרון הכי זול בשבילכם – יש בעיה גם מבחינת המעטפת המקצועית והשירות האישי, שכלי טכני כמו ביטוח דירה באינטרנט יכול להציע לכם. כשאתם מצטרפים לביטוח אונליין, ואגב זה לא משנה איזה סוג של ביטוח, אתם לא יכולים להיות בטוחים שאתם מקבלים את כל הסעיפים הדרושים לכם לכיסוי כל ההוצאות העתידיות שלכם. מצד שני, אתם לא יכולים להיות בטוחים במאה אחוז שאתם לא משלמים יותר מדי, ועל סעיפים שאתם ככל הנראה לא צריכים. לכן, סוכן ביטוח הוא לא רק מי שמצרף אתכם לביטוח שאתם צריכים, אלא גם הגורם המוסמך ביותר להסביר לכם מה כולל כל סעיף, מה הוא מכסה, האם הוא נחוץ, ואיך ניתן להוזיל את הביטוח מבלי לפגוע במעטפת הביטוחית. בנוסף, אם אתם צריכים לתבוע את הביטוח, יותר קל לעשות את זה עם סוכן ביטוח מיומן.

מתי ולמה מומלץ לעשות ביטוח דירה מושכרת?

אם יש לכם דירה שאתם משכירים, רצוי מאוד שלא תוותרו על ביטוח מבנה, כי הדירה עדיין שלכם, ואם יקרה נזק כלשהו אתם אלה שתצטרכו לשלם אותו. בנוסף, חשוב מאוד שתעשו גם ביטוח דירה להשכרה, שאותו אתם יכולים לחלוק מבחינת התשלום ביחד עם הדיירים שלכם. ביטוח דירה להשכרה חשוב מאוד במקרה של דירה שאתם לא גרים בה, בגלל שהביטוח כולל גם צד גימל, שמכסה כל נזק שעלול להיגרם לאדם שנכנס לדירה, ומשהו קורה לו. ביטוח דירה מושכרת מפצה אנשים שאינם גרים בדירה אך ביקרו בה, כמו למשל ילד שהגיע לבקר, החליק וקיבל מכה בראש, מנקה שנפצעה, חשמלאי או שיפוצניק שנפצעו וכן הלאה. ללא הביטוח הזה, תצטרכו לפצות את אותם אנשים בעצמכם.

בנוסף, ביטוח דירה מושכרת כולל גם סעיף השומר עליכם במקרה שבו הדיירים לא משלמים לכם דמי שכירות, ופשוט נעלמים או הופכים את הדירה לבת ערובה שלהם. בעלי דירה רבים בוחרים להתחלק עם הדיירים שלהם בביטוח תכולת דירה (מאחר והביטוח מגן גם על הדיירים, על הרכוש שלהם) ואפילו עוגנים את זה מראש בחוזה.

שאלון קצר לבדיקת זכאות להזולה בביטוח הדירה שלך
בדקו כמה כסף תוכלו לחסוך בחודש בעליות ביטוח הדירה שלכם
אני גבר
אני אישה
דילוג לתוכן