פורטל הביטוחים הגדול בישראל
• כל מה שצריך לדעת על ביטוח •
ביטוח דירה השוואת מחירים

אין ספק שביטוח דירה הוא ביטוח חשוב, ששומר עלינו בדיוק ברגע שאנחנו צריכים אותו.

לא חסרים סיפורי אימה על אנשים שלא עשו ביטוח כי לא חשבו שזה קריטי, ואיבדו את הבית שלהם באיבחה של רעידת אדמה, שריפה או אפילו פיצוץ בקיר שגרם לעובש פנימי ומסוכן. ביטוח דירה מיוחס בדרך כלל לדירות חדשות ויקרות, אך למען האמת גם בדירות ישנות הביטוח הוא חשוב מאוד, כי דירות ישנות הן פוטנציאל גדול לצרות במבנה השלד של הבניין, ולבעיות שהתיקון שלהן יכול להגיע למאות אלפי שקלים.

גם אם סיימתם לשלם את המשכנתא והשתחררתם בשעה טובה מביטוח מבנה למשכנתא שבעצם כפו עליכם לעשות, כדאי לכם לעשות ביטוח מבנה חדש. הבית שלכם מן הסתם התיישן בשנים בהן שילמתם את המשכנתא, ואתם לא רוצים שדווקא עכשיו, כשאין יותר את הביטוח למשכנתא, יקרה לו משהו.

במאמר זה נסביר לכם איך לעשות ביטוח דירה השוואת מחירים שישיגו לכם את המחיר הכי טוב עבור ביטוח דירה – מבנה ותכולה.

מי צריך ביטוח דירה?

כל אדם שיש בבעלותו דירה, חייב לעשות עבורה ביטוח דירה. אם אתם משכירים את הדירה שלכם וכעת גרים בה אנשים אחרים, אתם עדיין צריכים לעשות לה ביטוח מבנה, ולבקש מהדיירים שלכם שיעשו ביטוח תכולה. ביטוח המבנה מגן עליכם בכל מקרה של בעיה בשלד הבית, וביטוח תכולה מגן עליכם אם משהו קורה לאורח או לאדם זר שנכנס לבית השייך לכם, גם אם אינכם מתגוררים בו, ומשהו קורה לו. עבור הדיירים שלכם הביטוח תכולה גם שומר על הרכוש שלהם.

שאלון קצר לבדיקת זכאות להזולה בביטוח הדירה שלך
בדקו כמה כסף תוכלו לחסוך בחודש בעליות ביטוח הדירה שלכם
18-28
29-44
45-69
70+

מדוע חייבים לעשות גם ביטוח מבנה וגם ביטוח תכולה?

לפעמים כשרוצים לחסוך קצת בכסף שצריך לשלם עבור כל הביטוחים, נשאלת השאלה למה אי אפשר לבחור רק בביטוח אחד. מה הסיבה שחייבים לעשות גם ביטוח מבנה וגם ביטוח תכולה? ובכן, לא “חייבים” לעשות שום דבר. ביטוח דירה הוא לא ביטוח רכב – אתם לא מחויבים על פי חוק לעשות ביטוח. אתם ככל הנראה תרצו לעשות ביטוח, כדי להגן על הנכס והרכוש היקרים שלכם, אם משהו יקרה להם (שריפה, גניבה, ועוד).

הסיבה שצריך את שני הביטוחים גם יחד היא מאחר ומדובר בשני ביטוחים המשלימים זה את זה, אך אינם זהים כלל. כל אחד מהם מכסה תחום אחר, וניתן לרכוש אותם בנפרד, ואפילו בחברות ביטוח שונות. זו אחת הסיבות שכל כך חשוב לעשות ביטוח דירה השוואת מחירים: יש הרבה חברות ביטוח, מסלולי פוליסה שונות ומחירים שונים.

ביטוח מבנה מכסה נזקים הנגרמים למבנה הבית: כל מה שקשור במעטפת החיצונית, הקירות, הגג החלונות ועוד. ביטוח מבנה יפצה אתכם בכל מקרה שיפרצו אליכם וישברו את החלונות או יעקרו את הדלתות, אם תפרוץ אש, אם מי גשמים או ביוב יחדרו לביתכם, אם הקירות ייסדקו בגלל מים ועוד.

מדוע חשוב כל כך לעשות ביטוח מבנה?

לרוב האנשים שמחזיקים בבית משלהם, יש ביטוח מבנה. אם זה בגלל המשכנתא ואם זה בגלל שבעלי דירות רבים פשוט בוחרים לעשות ביטוח מבנה. גם אנשים שמתגוררים בבית חדש שזה עתה נבנה, צריכים ועושים ביטוח מבנה, כי גם בבית חדש צינור יכול להתפוצץ, וגם בבית חדש עלולה להתפרץ אש ולשרוף את כל הבית.

אף אחד לא יכול לקחת על עצמו את הסיכון, שאם משהו יקרה בבית, הוא יצטרך לתקן אותו מכיסו. אופי הנזקים הנגרמים למבנה הבית יכולים להיות בקנה מידה אסטרונומי. הם לא מסוג הנזקים הנגרמים לאופניים או לזוג מכנסיים: אלה נזקים עמוקים שעלות התיקון שלהם יכולה להיאמד במיליוני שקלים – לפעמים יותר מגובה התשלום שבוצע עבור הבית.

אין ספק: מי שלא עושה ביטוח מבנה, לוקח על עצמו סיכון ענק ומיותר, וצריך לקחת בחשבון שהוא עלול לאבד את כל מה שיש לו.

ביטוח תכולת דירה משמש כסעיף פיצוי עבור נזקים שנגרמים בתוך הבית: לרכוש, לתכשיטים, לרהיטים, לציוד הטכני או המקצועי וכו’. הביטוח כולל הרחבות לסעיפים כמו ביטוח תכשיטים, ביטוח של מערכות סולאריות, ביטוח אופניים, ביטוח דוד השמש וכן הלאה. לאנשי מקצוע שרוצים להרחיב את ביטוח התכולה לביטוח פעילות עסקית, יש אפשרות לבטח את הבית (אם הם עובדים מהבית) או את המשרד עם סעיפים של אובדן מסמכים, שכפול מפתחות, ביטוח אקדח וכמובן ביטוח צד גימל, שמשפה ומפצה עבור נזקי תאונות או נזק לרכוש שנגרמו לאנשים שביקרו בדירה.

מדוע חשוב כל כך לעשות ביטוח תכולה?

ביטוח תכולה משמש רק כפיצוי עבור השחתה או גניבת הרכוש שלכם, וכמובן כביטוח צד גימל, במקרים בהם משהו קורה לאחד מהאורחים / אנשי מקצוע / חברים שנפגעו אצלכם בדירה. החשיבות של ביטוח תכולה היא בעיקר אם יש לכם רכוש יקר. אם הרכוש שלכם יקר לליבכם אך אינו יקר הלכה למעשה, כלומר השווי שלו אינו גבוה, הרי שאין לכם צורך לעשות ביטוח תכולה, וכדאי לכם להפעיל רק את הסעיף של צד גימל. התייעצו עם סוכן הביטוח שלכם, בכל מקרה של ספק.

למה חשוב לעשות ביטוח דירה השוואת מחירים

עלות ביטוח דירה שונה מחברת ביטוח אחת לחברת ביטוח אחרת. לפעמים ההבדלים הם בגלל מורכבות הפוליסה או טווח הכיסוי שלה, ובמקרים אחרים פשוט יש הבדלי מחירים, כמו בכל תחום תחרותי. לכן חשוב במיוחד לעשות ביטוח דירה השוואת מחירים, ולהבין כמה יעלה לנו לעשות ביטוח דירה בכל חברה.

לפני שעושים ביטוח דירה השוואת מחירים מקפידים על אימות כל הנתונים של הנכס

כדי לעשות ביטוח דירה השוואת מחירים אתם צריכים קודם כל להבין, שלא כל הדירות זהות, ולכן לא כל המחירים זהים. אם דירה אחת ממוקמת בקומה שישית מתוך עשר קומות, מחיר הביטוח שלה יעלה פחות מדירה שממוקמת בקרקע. מחיר הביטוח של דירה חדשה יהיה ככל הנראה זול יותר ממחיר ביטוח של דירה ישנה. גם תג המחיר של התכולה משנה את התמונה: אם השמאי העריך את התכולה שלכם במאתיים אלף שקל, תשלמו יותר מביטוח עבור תכולה שהוערכה בחמישים אלף שקלים. לכן, כשאתם באים לבצע ביטוח דירה השוואת מחירים, אתם צריכים להקפיד ולהכניס את הנתונים שלכם במלוא הדיוק, ורק אז לבדוק את המספרים והנתונים שמתקבלים מכל חברות הביטוח. אסור לשחק בנתונים, לעגל אותם, או להעריך על דעת עצמכם: כל מספר חשוב מאוד בקביעת המחיר הסופי.

איך עושים ביטוח דירה השוואת מחירים?

הדרך הכי טובה לעשות ביטוח דירה השוואת מחירים, היא לבקש מסוכן הביטוח שלכם שייתן לכם את ההצעה הכי טובה עבור ביטוח הדירה שלכם. כך תקבלו לא רק מחיר, אלא גם חוות דעת על הפוליסה שמצורפת למחיר.

דרך נוספת היא להיכנס לאחד המחשבונים ולהקליד את הנתונים של הנכס שלכם: מיקום, גיל הנכס, שווי הערכת התכולה, אם היו תביעות קודמות, הרחבות לסעיף שרברבות וכן הלאה. המחשבון ייתן לכם מחירים מחברות הביטוח מותאמים עבור הדירה שלכם. מה שהמחשבון לא יוכל לעשות, זה להסביר לכם מה כוללת כל הצעה, מה אתם צריכים ומה אתם לא צריכים, ומי באמת נותן את המחיר הכי נמוך בשוק.

את כל אלה, רק סוכן הביטוח יוכל לעשות עבורכם ולמענכם.

האם כדאי לעשות ביטוח דירה השוואת מחירים באינטרנט?

לפעילות של ביטוח דירה השוואת מחירים דרך האינטרנט יש איזו שהיא הילה של הצלחה וניצחון טכנולוגיים, כאילו כל מה שעושים באמצעות האינטרנט הוא בהכרח מוצלח יותר – ובהתאם גם זול יותר.

אין ספק שברוב התחומים הצרכניים בחיינו, כמעט כל דבר שנרכש או מושווה באמצעות הרשתות החברתיות ו/או מנועי החיפוש הוא פריט שעבר חיפוש ממוקד יותר. דהיינו, בדקנו את המחיר של המוצר בחנויות שונות או באתרים שונים, קיבלנו עליו חוות דעת וככל הנראה בסופו של דבר, השגנו אותו במחיר טוב יותר. לרוב, זו אכן רכישה מוצלחת ומשתלמת יותר מרכישת אותו מוצר בחנות.

השאלה הגדולה היא, האם גם בנושא ביטוח ניתן לעשות את הכל און ליין? האם ביטוח דירה השוואת מחירים באמצעות האינטרנט יכול לתת לנו תמונה ברורה של פוליסת הביטוח, מה היא כוללת, ומה המחיר משקף באמת? לא בטוח. עלות ביטוח דירה מורכב מלא מעט גורמים משתנים, ולא תמיד האתרים מציעים פוליסה שהכל גלוי בה. האם המחיר הזול משקף פוליסה דלה מדי? אתם לא בהכרח תוכלו לגלות זאת לבד, ללא ליווי מקצועי.

מה ההבדל במחיר בין ביטוח תכולה וביטוח מבנה?

בדרך כלל מחירי ביטוח תכולה נמוכים יותר ממחירי ביטוח מבנה, מהסיבה שהנזקים עבור הבית הם גבוהים יותר מנזקים לרכוש. כמובן, לא במקרים בהם הרכוש מוערך בשווי של כמה מיליוני שקלים, אך אלה מקרים נדירים.

הנה לדוגמא מחיר ביטוח תכולה עבור בית פרטי בסך מינימלי של שישים אלף ש”ח:

שם חברת הביטוח שם הפוליסה מחיר הביטוח
שירביט חברה לביטוח בע”מ פוליסה לביטוח דירה 436 ש”ח
כלל חברה לביטוח בע”מ כלל ראשון לבית בטוח 247 ש”ח
מגדל חברה לביטוח בע”מ מגדל לבית 447 ש”ח
הכשרה חברה לביטוח בע”מ דירה פלוס 245 ש”ח
הראל חברה לביטוח בע”מ אדירה ארד 275 ש”ח
ווישור חברה לביטוח בע”מ Home-4-Sure 288 ש”ח
איילון חברה לביטוח בע”מ הכל בה לדירה 353 ש”ח
ש. שלמה חברה לביטוח בע”מ שלמה HOME 380 ש”ח
מנורה מבטחים ביטוח בע”מ מקיף לדירה 400 ש”ח
איי אי ג’י ישראל חברה לביטוח בע”מ ביטוח דירה AIG באינטרנט 591 ש”ח
שומרה חברה לביטוח בע”מ בונוס לדירה 600 ש”ח
איי. די. איי. חברה לביטוח בע”מ ביטוח דירה ותכולתה 496 ש”ח
הפניקס חברה לביטוח בע”מ בסיס לבית 500 ש”ח

 

אם ניקח לדוגמא את אותו בית, ונעשה לו ביטוח הכולל גם ביטוח תכולה וגם ביטוח מבנה, המחיר ייראה כך:

 

שם חברת הביטוח מחיר הביטוח המלא, תכולה ומבנה
כלל 3,121 ש”ח
איילון 3,346 ש”ח
הכשרה 1,745 ש”ח
ש. שלמה 2,078 ש”ח
ווישור 2,275 ש”ח
מגדל 2,754 ש”ח
הפניקס 2,840 ש”ח
שירביט 2,997 ש”ח
שומרה 2,451 ש”ח
הראל 2,665 ש”ח
מנורה 3,358 ש”ח
AIG 3,607 ש”ח
איי. די. איי 1,516 ש”ח
ליברה 1,709 ש”ח
שאלון קצר לבדיקת זכאות להזולה בביטוח הדירה שלך
בדקו כמה כסף תוכלו לחסוך בחודש בעליות ביטוח הדירה שלכם
אני גבר
אני אישה
דילוג לתוכן