פורטל הביטוחים הגדול בישראל
• כל מה שצריך לדעת על ביטוח •
ביטוח דירה זול

כולנו רוצים וצריכים לבטח את הנכס שלנו, ובהתאם מחפשים ביטוח דירה זול. העניין הוא שאנחנו רוצים הכל, ובצדק, כי אם כבר עושים ביטוח אז עדיף שהוא יכלול פיצוי לכל מה שעלול להשתבש. אבל אנחנו לא בהכרח מוכנים לשלם את מלוא המחיר של ביטוח דירה מבנה ותכולה, שכולל הכל.

מה קו האמצע בין ביטוח שכולל הכל, כולל גם סעיפים שאולי פחות רלוונטיים לנו, ובין ביטוח דירה זול, אך כזה שלא כולל כמעט כלום?

האם בהכרח כל ביטוח דירה זול יהיה גם ביטוח עם כיסוי דל, וכל ביטוח דירה יקר יהיה ביטוח דירה עשיר וטוב?

מה המשמעות של ביטוח דירה זול, מול ביטוח דירה יקר?

ביטוח דירה זול מאוד אפשר למצוא באחד משני התרחישים הבאים:

שאלון קצר לבדיקת זכאות להזולה בביטוח הדירה שלך
בדקו כמה כסף תוכלו לחסוך בחודש בעליות ביטוח הדירה שלכם
18-28
29-44
45-69
70+

הביטוח מאוד שטחי

כשפוליסת הביטוח כוללת רק סעיפים בסיסיים מאוד, וגם הם מוצגים באופן חלקי או עם הרבה הסתייגויות שיקשו על המבוטח לקבל טיפול במקרה שיצטרך את הגיבוי של חברת הביטוח, אכן תוכלו לראות מחיר ביטוח דירה זול באופן חשוד.

לעשות ביטוח דירה שלא מספק לכם בעצם שום תמיכה במקרה הצורך, רק בשביל לקבל הצעת מחיר לביטוח דירה זול, זה לא כל כך חכם, ואפילו לא צעד כלכלי נכון. מצד אחד אתם משלמים כסף לחברת הביטוח, כי גם אם זה ביטוח דירה זול עדיין הפרמיה קיימת ונוכחת. מצד שני אם ייגרם לכם נזק לנכס ותצטרכו להפעיל את הביטוח, תגלו שאתם לא מכוסים או שיש לכם השתתפות עצמית גבוהה מאוד.

מבצעים של חברות הביטוח

לפעמים חברות הביטוח יוצאות במבצעים המאפשרים לכם לקבל ביטוח דירה זול באופן יחסי, עם כיסוי ביטוחי סביר פלוס. במקרים מסוימים זה מספיק, למשל במקרה של ביטוח דירה להשכרה, או במקרים שבהם צריך ביטוח דירה זמני.

יש מקרים בהם סוכן הביטוח רוכש הרבה ביטוחים מחברות הביטוח, ומקבל בהתאם מחירים נמוכים וטובים. במקרה כזה, תוכלו לקבל ביטוח דירה זול דרך הסוכן, מבלי להתפשר על המעטפת הביטוחית או על גובה דמי ההשתתפות העצמית.

האם כדאי לעשות ביטוח דירה מבנה ותכולה?

מדי פעם עולה השאלה האם לביטוח המבנה (שברוב המקרים מוכתב כחלק מתנאי קבלת המשכנתא) כדאי להוסיף גם ביטוח תכולה.

התשובה היא חד משמעית כן. אין בכלל ספק שביטוח דירה מבנה ותכולה כאחד הוא ביטוח חשוב, ולא כדאי לדחות אותו. זוגות רבים שעושים ביטוח מבנה למשכנתא מוספים גם ביטוח תכולה, מתוך הבנה שאומנם חשוב לשמור על קירות הבית ועל כל מה שעלול להשתבש מבחינת מעטפת המבנה, אך חשוב גם לשמור על שווי התכולה שבבית. חשבו על זה שאם משהו יקרה לבית, סביר להניח שגם כל מה שבתוך הבית ייהרס. למשל, במקרים של הצפה, שיטפון, שריפה, רעידת אדמה ועוד. התוספת של ביטוח תכולה הוא מזערי, ויציל אתכם במקרה הצורך. בקשו מסוכן הביטוח שלכם הצעת מחיר לביטוח דירה שמתאים לכם כלכלית, ומכסה את כל מה שאתם צריכים.

האם שווה לעשות ביטוח דירה להשכרה?

כשמשכירים דירה צריך לקחת בחשבון גם עלות ביטוח דירה, ולא להסתכל רק על הרווחים הצפויים לכם משכר הדירה. כן, גם דירה להשכרה אתם צריכים לבטח, משתי סיבות:

חשוב לעשות ביטוח מבנה דירה להשכרה

העובדה שאתם אינכם מתגוררים בדירה אלא משכירים אותה לאחרים, לא הופכת אותה לפחות פגיעה לנזקים. למעשה, ההיפך הוא הנכון! כשאתם לא נמצאים בתוך הדירה ולא בודקים אותה מדי יום, יכולים להיווצר תהליכים שעלות תיקונם בסוף תהיה אסטרונומית. למשל, עובש שמתחיל כנקודה בודדת והופך למשהו שמצריך את בעלי הדירה לפרק את כל הדירה מהיסוד, כולל פירוק של אריחי רצפה, ארונות מטבח ואמבטיות, בשביל לסלק את העובש המסוכן. השוכרים שלכם לא מתייחסים לדירה כאל נכס שלהם, כי היא לא – הם רק שוכרים אותה לפרק זמן מוקצב מראש. לכן אי אפשר להסתמך עליהם שישגיחו עליה בשבע עיניים כפי שאתם הייתם עושים.

בנוסף, נזקים כמו שיטפונות, פיצוצי צינור, שריפה או כל נזק אחר למבנה הבית יכול להתרחש בכל רגע נתון, בין אם אתם מתגוררים בדירה ובין אם אחרים גרים בה. לכן ביטוח מבנה חשוב לעשות גם במקרים של דירה מושכרת.

דרך אגב, בעלי דירות רבים מחייבים את השוכרים שלהם לעשות ביטוח תכולה, בשביל סעיף ביטוח צד גימל, שמכסה את בעלי הבית (וגם את השוכרים) בכל מקרה של תלונה מצד אדם שנפצע בדירה, ואינו גר בה.

עלות ביטוח דירה אפסי מול הנזק הפוטנציאלי

כשאתם מבקשים הצעת מחיר לביטוח דירה, אין ספק שאתם מחפשים ביטוח דירה זול – זה מובן. אבל גם אם קיבלתם הצעת מחיר לביטוח דירה בעלות גבוהה יותר מכפי שתכננתם מלכתחילה, אל תוותרו בשום פנים ואופן על הביטוח. אם יקר לכם מדי לעשות ביטוח דירה מבנה ותכולה, תעשו לפחות רק ביטוח מבנה. כשמשקללים את כל נושא עלות ביטוח דירה, מבינים שהמחיר הוא באמת אפסי יחסית לעלויות תיקון נזקים בדירה, שיכולות להגיע למאות אלפי שקלים בקלות.

שאלון קצר לבדיקת זכאות להזולה בביטוח הדירה שלך
בדקו כמה כסף תוכלו לחסוך בחודש בעליות ביטוח הדירה שלכם
אני גבר
אני אישה
דילוג לתוכן