פורטל הביטוחים הגדול בישראל
• כל מה שצריך לדעת על ביטוח •
ביטוח דירה מבנה ותכולה

ביטוח דירה מבנה ותכולה הוא אחד הנושאים הכי חשובים שמעניינים אותנו, כבעלי נכס. מן הסתם, אנחנו לא קונים דירה כמו שאנחנו קונים נעליים. המחירים של הדירות מצריכים אותנו להיות מאוד זהירים ולחשוב מאה פעם לפני שאנחנו בוחרים לרכוש את הדירה שבה נתגורר, לפני שאנחנו לוקחים משכנתא וכן, גם לפני שאנחנו עושים לנכס שלנו ביטוח דירה מבנה ותכולה.

מטבע הדברים, יש הרבה שאלות שנוגעות לביטוח דירה מבנה ותכולה. מתי מפעילים את הביטוח, מי משלם במקרה של נזק, האם יש השתתפות עצמית, מה מכסה הביטוח וכן הלאה. בכתבה זו ננסה לעשות סדר בשאלות הנפוצות שאנו מקבלים לעיתים קרובות.

אם יש לכם שאלות נוספות, אל תהססו להתקשר אלינו, ולשאול אותנו בנושא ביטוח דירה מבנה ותכולה, כמו גם בנושאי ביטוח נוספים.

למה צריך לעשות ביטוח דירה מבנה ותכולה?

ביטוח דירה מבנה ותכולה הוא ביטוח שמכסה עבורכם הכל: גם נזקים שעלולים להיגרם למבנה הנכס שלכם, וגם נזקים שעלולים להיגרם לתכולת הבית שלכם.

לפני שאתם מזלזלים בצורך לעשות ביטוח דירה מבנה ותכולה, ומסתפקים רק בביטוח מבנה למשכנתא שעשיתם כשלקחתם משכנתא, בואו נעבור רגע על המונחים הבסיסיים:

ביטוח מבנה מכסה את כל מה שעלול להינזק בתחום המעטפת החיצונית של הבית, כלומר גג, קירות, חלונות וכן הלאה. אבל מה לגבי כל מה שאספתם, רכשתם, ליקטתם, ירשתם, קיבלתם ואהבתם במהלך השנים שלכם בבית שלכם? ביטוח תכולה שומר על כל התכולה שלכם. הרהיטים, התכשיטים, חפצי האמנות, מכשירי האלקטרוניקה שלכם, מסכי המחשבים והטלוויזיה וציוד מקצועי. למעשה, כל מה שאתם רוצים לבטח – אתם יכולים לבטח.

התהליך פשוט למדי – השמאי יעריך את התכולה שאתם רוצים לבטח, וייתן לכם הצעת מחיר שמתבססת על השווי המוערך של התכולה. שימו לב שלפעמים יש פער בין המחיר שאתם מייחסים לחפצים מסוימים כמו יצירות אמנות או תכשיטים, ובין השווי שלהם במציאות. אין צורך לכעוס על השמאי או לחשוד בו שיש לו אג’נדה נסתרת – בסופו של דבר ככל שהערכת הרכוש שלכם תהיה נמוכה יותר, כך תשלמו פחות עבור הביטוח.

שאלון קצר לבדיקת זכאות להזולה בביטוח הדירה שלך
בדקו כמה כסף תוכלו לחסוך בחודש בעליות ביטוח הדירה שלכם
18-28
29-44
45-69
70+

האם צריך להוסיף לפוליסת ביטוח דירה נזקי גשם?

ביטוח דירה מבנה ותכולה בסיסי תקני, לפי תקנות רשות שוק ההון והביטוח, כולל בתוכו ביטוח דירה לנזקי גשם הפועל רק במקרה של מזג אוויר עם רוחות עזות. כלומר, בכל מקרה אחר של מי גשמים שחלחלו מבעד לקירות או החלונות לתוך הבית והרסו למשל את ארונות המטבח – לזה אין כיסוי ביטוחי. לכן חשוב מאוד להוסיף את הסעיף הזה, ולוודא שהוא מכסה את כל הנזקים שיכולים לייצר מי גשמים, ובכל תסריט אפשרי. העובדה שמבוטחים עלולים להבין שיש להם סעיף לנזקי גשם בביטוח, עלול להיות מסוכן, כי יש להם ביטוח נזקי גשם מאוד מצומצם.

נזקי גשם יכולים להיות הרסניים. מספיק שהם מחלחלים דרך הקיר או החלון בשביל להרוס את ארונות המטבח או האמבטיה. במקרים רבים המים לא מסתפקים בהרס הארונות במטבח, וגולשים גם לדירות הסמוכות, או התחתונות. כך נוצר נזק כפול, ומן הסתם כשהשכנים יגלו שהמטבח שלהם נהרס בגללכם, אתם תקבלו את החשבון עבור כל התיקונים (והם יהיו מאוד גבוהים).

לכן כשאתם עושים ביטוח דירה מבנה ותכולה, הוסיפו את ההרחבה לביטוח נזקי גשם, ואל תסתפקו בסעיף הקיים.

איך נדע מראש לחשב עלות ביטוח דירה?

אתם יכולים בקלות לחשב עלות ביטוח דירה במחשבון של משרד האוצר. אתם צריכים להכניס נתונים של הבי כמו מיקום קומה, סוג נכס ועוד. תוכלו לקבל הצעה לביטוח דירה, להשוות בין המחירים של חברות הביטוח השונות ועוד.

האם כדאי לעשות ביטוח תכולת דירה שכורה?

ביטוח תכולת דירה שכורה הוא חשוב מההיבט של ביטוח צד גימל. כבעלי בית אתם יכולים להתחלק עם השוכרים שלכם בביטוח תכולה בסיסי. זהו ביטוח זול יחסית, במיוחד שאתם לא חייבים להרחיב אותו עם סעיפים מייקרים כמו ביטוח תכשיטים למשל. עבור השוכרים שלכם הביטוח חשוב כי הוא שומר על התכולה שלהם במקרה של נזק, ועבורכם זה חשוב למקרה שמישהו ייפצע בדירה ויתבע אתכם – הביטוח כולל גם מרכיב של צד גימל ששומר עליכם מכל מקרה כזה.

מי משלם בעבור הנזקים בדירה, במקרה של תביעת ביטוח?

אם יש לכם ביטוח דירה מבנה ותכולה, אתם מכוסים מבחינת הביטוח. אם אתם מגלים נזקים בבית שלכם, חברת הביטוח היא זו שמשלמת לאנשי המקצוע שמגיעים לתקן את הבעיה בביתכם. בחלק מהפוליסות אתם תהיו מחוייבים בדמי השתתפות עצמית עד לגובה מסוים, וחלק מחברות הביטוח ביטלו את ההשתתפות העצמית לחלוטין.

האם חברת ביטוח יכולה להתנער מהאחריות שלה כלפי המבוטח?

חברת הביטוח חתומה על פוליסת הביטוח בדיוק כמוכם. לכן, כשאתם עושים ביטוח דירה מבנה ותכולה אתם צריכים לבקש מסוכן הביטוח שלכם שיעבור על הפוליסה בטרם אתם חותמים עליה.

חברת הביטוח יכולה לסרב לשלם עבור הנזקים שנגרמו בבית שלכם, רק אם הפוליסה מחביאה מספיק “אותיות קטנות” שיאפשרו לה לעשות זאת. הדרך היחידה להימנע ממצב לא נעים זה, היא פשוט לחתום על פוליסה שאינה מכילה מוקשים כאלה, וזה אתם יכולים לעשות בקלות באמצעות סוכן הביטוח שלכם.

שאלון קצר לבדיקת זכאות להזולה בביטוח הדירה שלך
בדקו כמה כסף תוכלו לחסוך בחודש בעליות ביטוח הדירה שלכם
אני גבר
אני אישה
דילוג לתוכן