פורטל הביטוחים הגדול בישראל
• כל מה שצריך לדעת על ביטוח •
ביטוח דירה נזקי גשם

התרעות מזג האוויר מודיעות שסופה חורפית מתקרבת אלינו בצעדי ענק.

זה לא משנה באמת מתי אתם קוראים את הכתבה הזו, אם זה באמת בחורף או בקיץ – הנקודה היא שהחורף תמיד מגיע הרי, ויחד אתו סופות גשמים.

ישראל היא מדינה עם מזג אוויר יחסית נוח, וקשה להגיד שהחורפים פה הם כמו באירופה מבחינת רמות הקור, אבל היא לא נופלת בכמות הגשמים העונתיים. יותר מכך – בגלל שברוב רחבי המדינה הטמפרטורות לא צונחות מתחת לאפס (וגם לא מתקרבות אליו), דווקא יש גשמים, הם לא פעם מלווים בסערות של ממש.

הסערות האלה פוגעות ומייצרות נזקים – אבל החדשות הטובות הן שניתן להתגונן מפני רוב הנזקים הצפויים. הרכבנו רשימה של נזקי חורף והפתרונות עבורם, שניתן לנקוט מראש, החל מביטוח דירה נזקי גשם וכלה בבדיקת הרכב.

ביטוח דירה נזקי גשם

נזקי צנרת ביטוח דירה הוא ביטוח סופר חשוב, שצ4יך לוודא שהוא אכן נמצא בתוך ביטוח הדירה שלכם. לא כל חברת ביטוח מכניסה סעיף של ביטוח דירה נזקי גשם לפוליסת ביטוח המבנה או התכולה שלה, ולכן חשוב לוודא שזה שם, ואם אין לכם בפוליסה ביטוח דירה נזקי גשם, כדאי שתוסיפו אותו באופן נפרד ובתשלום נוסף.

למה לא כל חברת ביטוח מכניסה סעיף של ביטוח דירה נזקי גשם באופן אוטומטי לפוליסה שלה? יש חברות שכן עושות את זה, ויש חברות שלא. לכל חברת ביטוח יש את השיקולים שלה, ואת התמהיל שהיא בונה ביחס למחיר שהיא מבקשת.

הנוכחות או אי הנוכחות של ביטוח דירה נזקי גשם היא אחת הסיבות שחשוב להתייעץ עם סוכן ביטוח מומחה בביטוחי דירות, לפני שעושים ביטוח דירה. אנחנו בתור אנשים שאינם מתחום הביטוח, לא תמיד יודעים מה צריך להיות בביטוח, ומה מיותר לחלוטין.

שאלון קצר לבדיקת זכאות להזולה בביטוח הדירה שלך
בדקו כמה כסף תוכלו לחסוך בחודש בעליות ביטוח הדירה שלכם
18-28
29-44
45-69
70+

למה כל כך חשוב להוסיף סעיף של ביטוח דירה נזקי גשם לביטוח?

ביטוח דירה נזקי גשם הוא הסעיף שיציל אתכם ואת הכסף שלכם, בכל מקרה של נזק שנגרם בגלל הגשמים. במקרה כזה הביטוח ייכנס לפעולה וישלם עבור עבודת התיקון, השיקום, אנשי המקצוע ועוד. אל תקלו ראש בסעיף הכיסוי של ביטוח דירה נזקי גשם, שכן מדובר בנזקים שעלות התיקון שלהם מאוד גבוהה.

אילו נזקים מכסה סעיף ביטוח דירה נזקי גשם

סעיף ביטוח דירה נזקי גשם מכסה לא רק את העלויות שנגרמו לדירה בגלל נזקי מים, אלא גם את הנזקים שנגרמו בגללכם לדירה של אחד השכנים שלכם:

הנזקים שיכולים להיגרם כתוצאה מגשם, הם רבים. למשל, נזק לחצר ולגינה, הצפה והרס של הרהיטים, הרס של ארונות המטבח, הרס של החלונות, ואפילו חילחול מי גשמים עד לדירות סמוכות והרס של הארונות במטבח של הדירה מתחת או ליד הדירה שלנו. את כל הנזקים האלה מכסה סעיף של ביטוח דירה נזקי גשם. כאמור, אלה נזקים בעלות גבוהה לתיקון.

האם צריך להכניס סעיף של ביטוח דירה נזקי גשם גם לביטוח דירה למשכנתא?

חד משמעית כן. בסופו של דבר, הרי מדובר בדירה ששייכת לכם. ולכן, אם בפוליסת הביטוח שלכם לא מופיע סעיף של ביטוח דירה נזקי גשם, תתעקשו להכניס אותו גם אם מדובר בתוספת תשלום, וכן, למרות שזה ביטוח שנכפה עליכם על ידי הבנק, כתנאי לקבלת המשכנתא.

הכנת הרכב לחורף

חלק חשוב בהכנה שלנו לחורף בריא ונטול בעיות ונזקים, זה להכין את הרכב לקראת החורף, ולבדוק אותו כדי שלא נחליק אתו או ניקלע לתאונה חלילה. צריך לבדוק באופן קבוע את הצמיגים ולהחליף אותם אם צריך, את הברקסים, האורות הגבוהים וכמובן לוודא שיש לנו בביטוח הרכב סעיף גרירה וחילוץ.

באופן כללי לפני החורף כדאי להכניס את הרכב למוסך, ולתת לעובדים להעביר אותו בדיקות עמידות לחורף. אל תשכחו שהרכב בחורף מתנהג בתורה קצת אחרת, וגם הנהיגה שלנו היא מעט שונה בגלל תנאי ראות ירודים ותנאי כביש אחרים. לכן, למען הביטחון שלנו ושל בני משפחתנו כדאי לעשות את המאמץ הקטן ולהכניס את הרכב למוסך, רק לצורך בדיקה שגרתית של חורף.

ביטוח דירה ותכולה

קודם הזכרנו שלא כל ביטוח דירה ותכולה כולל גם ביטוח דירה נזקי גשם, וצריך לפעמים להוסיף אותו בתשלום נוסף, גם אם זה מייקר את עלות ביטוח דירה בכמה שקלים. חשוב להבין שגם במקרה שאתם צריכים להוסיף סעיף של ביטוח דירה נזקי גשם, אתם עדיין נשארים עם ביטוח דירה זול.

אבל גם בלי קשר לסעיף ביטוח דירה נזקי גשם, חשוב מאוד לבדוק את ביטוח הנכס שלכם  לפני החורף, לוודא שהוא כולל סעיפים כמו כיסוי מלא לעבודה של שרברב, שההשתתפות העצמית שלכם היא נמוכה או לא קיימת, ושאין יותר מדי החרגות שיגרמו לכך שאם תזדקקו לביטוח, הוא לא יהיה שם עבורכם.

הכינו תרופות סבתא בבית

ביטוח דירה נזקי גשם הוא דבר אמיתי ומוכח, אבל יש לא מעט פתרונות מהעולם ההוליסטי, עבור אנשים שרוצים לעבור את החורף בשלום ובבריאות. למשל, תרופות סבתא שמיועדות לחיזוק הגוף והמערכת החיסונית. איזה תרופות סבתא אתם מכירים? לפעמים מדובר אפילו במרק עוף שמעולה כנגד צינון, מריחה של ערק על בית החזה נגד שיעולים, מריחה של חצאי בצל בדבש והנחתם ליד המיטה של אדם חולה – ועוד. תתפלאו, אבל חלק מהדברים האלה אכן עובדים. דרך אגב אחת מעצות הזהב הכי טובות של הסבתות שלנו, שעומדת בהחלט במבחן הזמן, היא להרבות באכילה של פירות וירקות.

שאלון קצר לבדיקת זכאות להזולה בביטוח הדירה שלך
בדקו כמה כסף תוכלו לחסוך בחודש בעליות ביטוח הדירה שלכם
אני גבר
אני אישה
דילוג לתוכן