פורטל הביטוחים הגדול בישראל
• כל מה שצריך לדעת על ביטוח •
ביטוח חובה לנהג צעיר

כולם יודעים שנהג צעיר משלם מחיר גבוה יותר על ביטוח רכב, בטח יותר מנהג בוגר (שאינו עונה להגדרה של “נהג צעיר”), וקצת פחות מנהג חדש. אבל מה הסיבות לכך שהפוליסה יקרה יותר, מה זה בכלל נהג צעיר- ואיך ניתן לקבל הצעת מחיר מוזלת לביטוח החובה, גם במקרה של נהג צעיר?

מה זה בדיוק נהג צעיר – ומה זה נהג חדש?

בחמש עשרה השנים האחרונות יש מספר מושגים חדשים בתחום ביטוח חובה לרכב, כך שאנשים שהוציאו רישיון בשנים שלפני כן לא בהכרח מכירים אותם. שניים מהמושגים האלה הם נהג חדש, ונהג צעיר. המונחים הביטוחים המצטרפים אליהם הם ביטוח חובה לנהג צעיר, וביטוח חובה לנהג חדש.

מה המשמעות של ההגדרות האלה?

נהג חדש זו הגדרה לנהג שהוציא את הרישיון שלו בשנתיים האחרונות – והיא תקפה עד תום השנתיים הללו. לנהג חדש יש מספר הגבלות, שאמורות לשמור עליו בכביש ולהגן עליו:

  • ליווי של נהג בן עשרים וארבע ומעלה – בשלושה חודשי הנהיגה הראשונים, אחרי קבלת הרישיון, נהג חדש לא מורשה לנהוג לבד אלא רק בחברתו של נהג ותיק עם ביטוח חובה לרכב – בתוקף.
  • הגבלה על מספר הנוסעים ברכב – נהג חדש וגם נהג צעיר עד גיל 21, רשאים להסיע עד שני נוסעים. אם מצטרף נהג בוגר, ההנחייה מתבטלת ומותר להכניס לרכב מספר נוסעים לפי החוק.
  • שלט של נהג חדש – כל תקופת השנתיים שאחרי קבלת הרישיון, הנהג צריך לנסוע עם שלט נהג חדש. הסיבה היא כמובן לאפשר לנהגים אחרים לגלות קצת יותר סבלנות, לא לצפצף לנהג הטרי, לא לעקוף אותו וכן הלאה.
  • הקפדה יתרה על הכללים: עבירות עליהן נהג בוגר מקבל מקסימום קנס, נהג חדש שמבצע אותן עלול לאבד את רישיונו ולעבור שוב מבחן תיאוריה.

נהג צעיר הוא נהג שגילו מתחת לעשרים וארבע, ויש לו רישיון לפחות שנתיים. אם אדם בן שלושים הוציא רישיון, הוא ייחשב נהג חדש, אבל בתום השנתיים הוא לא יוגדר כנהג צעיר אלא נהג מן המניין. נהג צעיר יכול להיפטר מהתשלום הגבוה של ביטוח נהג חדש, ולעשות ביטוח חובה לנהג צעיר.

שאלון קצר לבדיקת
הוזלה בביטוח הרכב שלך
בדקו כמה כסף תוכלו לחסוך בחודש בעלות ביטוח הרכב שלכם
18-28
29-44
45-69
70+

מה זה ביטוח חובה לנהג צעיר?

ביטוח חובה לנהג צעיר יהיה תמיד יקר יותר מאשר ביטוח רכב עבור נהגים בוגרים, גם ביטוח חובה וגם ביטוח מקיף. לפי הסטטיסטיקה שפרסמה עמותת אור ירוק, נהגים צעירים מעורבים ב 13 אחוז יותר תאונות דרכים מנהגים בוגרים. הסיבה העיקרית לתאונות היא שנהג צעיר, שכבר אינו נהג חדש, מרגיש ביטחון עצמי רב על הכביש. הוא חושב שיש לו כבר קילומטראז’ והוא מנוסה לגמרי. רק שבדרך כלל הביטחון הזה לא מגובה בניסיון מעשי מספיק רחב. נהג צעיר עלול להיות מעורב בתאונות ולגרום לתקריות רבות, בגלל שהרגל שלו יותר קלה על דוושת הדלק, הוא עלול לבצע מהלכים שנהגים בוגרים ומנוסים ממנו לא עושים, כמו למשל לקחת סיבובים במהירות או לנסוע באור צהוב, להיכנס לצומת כשהיא לא פנויה ועוד. בהתאם, ביטוח חובה לנהג צעיר הוא יקר יותר, ההשתתפות העצמית גבוהה יותר והפוליסה עצמה יקרה.

האם כל מי שמוגדר נהג חדש הוא גם נהג צעיר?

לא כל נהג חדש הוא גם נהג צעיר, כי יש אנשים שמוציאים רישיון בגילאים מאוחרים יותר, וגם לא כל נהג צעיר הוא גם נהג חדש, כי יש נהגים שעדיין מוגדרים כצעירים, אך כבר לא מוגדרים כחדשים.

כמה משלם נהג צעיר עבור ביטוח חובה?

ביטוח חובה לנהג צעיר הוא כאמור קצת פחות יקר מביטוח חובה של נהג חדש, אך עדיין יקר יותר מביטוח חובה של נהגים מעל גיל עשרים וארבע שאינם נהגים חדשים. לפניכם השוואת מחירים של מחיר ביטוח חובה לנהג צעיר בן עשרים ושלוש, מול ביטוח חובה לנהג שנה אחת אחרי הגדרת נהג צעיר:

חברת הביטוח ביטוח חובה לנהג צעיר בן 23 ביטוח חובה לנהג בן 25
ש. שלמה חברה לביטוח בע”מ 1,755 ש”ח 1,332 ש”ח
כלל חברה לביטוח בע”מ 1,807 ש”ח 1,472 ש”ח
ווישור חברה לביטוח בע”מ 1,910 ש”ח 1,374 ש”ח
מגדל חברה לביטוח בע”מ 1,970 ש”ח 1,510 ש”ח
איילון חברה לביטוח בע”מ 2,040 ש”ח 1,531 ש”ח
הראל חברה לביטוח בע”מ 2,143 ש”ח 1,557 ש”ח
שומרה חברה לביטוח בע”מ 2,190 ש”ח 1,720 ש”ח
מנורה מבטחים ביטוח בע”מ 2,234 ש”ח 1,662 ש”ח
הפניקס חברה לביטוח בע”מ 2,255 ש”ח 1747 ש”ח
איי אי ג’י ישראל חברה לביטוח בע”מ 2,260 ש”ח 1,686 ש”ח
שירביט חברה לביטוח בע”מ 2,025 ש”ח 1,497 ש”ח
ליברה חברה לביטוח בע”מ 2,273 ש”ח 1,688 ש”ח

איך ניתן להוזיל מחיר ביטוח חובה לנהג צעיר?

אין ספק שמחיר ביטוח חובה לנהג צעיר הוא יקר מסיבה מוצדקת. למעשה, מכל הסיבות שפירטנו קודם. השאלה האמיתית היא, האם ניתן להוזיל את מחיר ביטוח חובה לנהג צעיר, או שהמחיר קבוע ולא ניתן להתגמש אתו?

ובכן, יש כמה אופציות להוזיל את מחיר ביטוח חובה לנהג צעיר, וייתכן שאחת מהן תתאים גם לכם.

  • נהיגה לפי שעות או ימים: נהגים צעירים נמצאים בדיוק בגיל ובשלב שבו הם לא נמצאים הרבה בבית. בגילאי 21 -24, גיל נהג צעיר, הם לרוב שוהים בצבא או באוניברסיטה, וחוזרים הביתה רק בסופי שבוע. בדיוק בגלל זה חלק מחברות הביטוח תפרו להם ביטוח גמיש לפי זמני הנגישות שלהם לרכב המשפחתי: שלמו רק עבור השימוש, ובשאר הזמן אל תשלמו כלום. השיטה הזו מעט מסורבלת, ומתבססת בעיקר על אמון (מי מבטיח שהנהג אכן ישלח סמס /יפעיל את האפליקציה בתחילת הנהיגה ואז בסופה?) אך עבור נהגים צעירים שלא נמצאים הרבה בבית ויכולים לנהוג על הרכב –  ולכן אין סיבה לשלם עליהם ביטוח יקר של עשרים ושבע – זהו פתרון מעולה.
  • הכנת הרכב: אם הנהג הצעיר נוהג על אוטו ישן, ומן הסתם נטול מערכות הגנה, הוא משלם מחיר מופרז עבור ביטוח החובה – וגם מסכן את בטיחותו וחייו. הכינו את הרכב לנהיגה של נהג חדש וצעיר בכך שתציידו אותו בכל מערכות הבטיחות שמגינות על חיי הנהג והנוסעים. מערכות הבטיחות מוזילות את המחיר משמעותית, ובנוסף, מעניקות לכם שלווה, בידיעה שהנהג הצעיר מוגן ככל האפשר.
  • נהיגה זהירה: בדומה לסעיף הקודם, גם פה בטיחות מייצרת מחיר טוב. נהגים זהירים משלמים פחות בחידוש הפוליסה, ונהגים צעירים משלמים ביוקר על כל טעות, עבירה או יותר מכך (שלילת או פסילה רישיון).
שאלון קצר לבדיקת
הוזלה בביטוח הרכב שלך
בדקו כמה כסף תוכלו לחסוך בחודש בעלות ביטוח הרכב שלכם
אני גבר
אני אישה
דילוג לתוכן