פורטל הביטוחים הגדול בישראל
• כל מה שצריך לדעת על ביטוח •
ביטוח חול לחולי סרטן

אנשים שלוקים במחלות קשות כרוניות כמו סרטן, מתלבטים ארוכות בשאלה האם כדאי להם לטוס לחו”ל במצבם. זה לא לגמרי מובן מאליו, שאדם שעובר טיפולים בקביעות ולא מרגיש טוב, ירצה לנסוע לחופשה במקום שבו הוא לא מכיר אף אחד, ולא קרוב לרופאים שמטפלים בו בדרך כלל. אם חלילה תחול הידרדרות במצבו, הוא לא יהיה מוקף בבני משפחתו, חבריו ורופאיו, לא תהיה לו תמיכה רגשית, גופנית ורפואית, ואם לא יהיה לו ביטוח מספיק טוב – גם לא תהיה לו תמיכה כלכלית, והוא ייאלץ לשלם מכיסו מאות אלפי שקלים עבור הטיפול.

מצד שני, כיום כבר יודעים שטיולים, המהווים הפוגה מבורכת משגרת הטיפולים, יכולים לתרום למטופל הרבה מאוד שלווה, שמחה וסיפוק, שמחזקים את המערכת החיסונית ותורמים לתהליך ההבראה.

אז ההמלצה היא, אם כן, שחולה סרטן שיכול לצאת לחו”ל לטיול לא ארוך ולא מורכב (הכוונה היא לא טיול של כמה חודשים, וגם לא במקומות נידחים ללא קרבה למתקנים רפואיים) – יעשה זאת. השאלה היחידה שנותרת פתוחה היא, האם יש כזה דבר ביטוח חול לחולי סרטן, האם כל חולה סרטן יכול לעשות את הביטוח? ושאלה אחרונה וחשובה – כמה עולה ביטוח חול לחולי סרטן?

האם מדובר בביטוח יקר בצורה שמייקרת מדי את הטיול – או הופכת אותו לבלתי אפשרי? האם במקרה כזה, ובהנחה שטסים לזמן קצר, שווה לוותר על הביטוח?

האם יש כזה דבר, ביטוח חול לחולי סרטן?

 

ביטוח חול לחולי סרטן הוא ביטוח יחסית חדש, שנועד לתת פתרון לאנשים עם מחלות סרטן וגם לאנשים עם מחלות כרוניות אחרות, שעד כה לא יכלו לטוס לחו”ל כי פשוט לא הסכימו לבטח אותם.

קשה להבין את זה כעת, אבל פעם אנשים שסבלו ממחלה כרונית כמו סרטן (או מחלה אחרת), פשוט לא טסו לשום, או שלקחו את הסיכון וטסו ללא ביטוח, הימור מטורף שיכול לעלות בהפסד של בית, מבחינת מימון עלויות הטיפול בחו”ל.

מי שהצילה את המצב עבור החולים היא האגודה למלחמה בסרטן, שהחליטה להפוך את המצב שמפלה חולי סרטן, הזקוקים לימים של אושר וכיף כמו טיולים בחו”ל, כמעט כמו שהם צריכים את הטיפולים והתרופות. כך נוצר ביטוח חול לחולי סרטן, שמאפשר לרוב חולי הסרטן בישראל לקבל כיסוי ביטוחי מלא, גם בתקופת הטיפולים.

שאלון קצר לבדיקת זכאות להזולה בביטוח הבריאות שלך
בדקו כמה כסף תוכלו לחסוך בחודש בעליות ביטוח הבריאות שלכם
18-28
29-44
45-69
70+

איפה עושים ביטוח חול לחולי סרטן?

 

נכון לרגע כתיבת שורות אלה, חברת פספורטקארד היא היחידה שמציעה ביטוח חול לחולי סרטן, בכל שלב של הטיפול. אם החולה סיים את הטיפולים שלושה חודשים לפני כן, הוא יכול לקבל הצעת ביטוח גם מחברות אחרות.

למה בעצם חייבים לעשות ביטוח חול לחולי סרטן?

 

בשנתיים האחרונות, כשכל העולם מאויים מנגיף הקורונה, למטיילים כבר אין כל כך יכולת לבחור אם לעשות ביטוח בריאות לחול, או לוותר עליו. לרוב המדינות לא ניתן להיכנס ללא ביטוח בריאות לתיירים, שהוא חלק מביטוח נסיעות. מחיר ביטוח הנסיעות לחו”ל עלה משמעותית, מכיוון שהוא מכסה גם אפשרות שבבדיקת הקורונה לפני החזרה לארץ תתגלו כחיוביים, ואז תיאלצו לשהות בחו”ל עוד עשרה ימים – והביטוח יכסה את השהות, לינה ואוכל.

לחולי סרטן על אחת כמה וכמה יש צורך בביטוח נסיעות לחו”ל שכולל סעיף בריאות מורחב, ולא רק בגלל הקורונה. חולה סרטן עלול בסבירות גבוהה להרגיש לא טוב, להזדקק לתרופות אחרות או מקומיות (לכן חייבים לעשות ביטוח תרופות שלא בסל, גם לנסיעה קצרה), או אפילו להגיע לאשפוז. כל טיפול כזה יכול להגיע לעשרות ומאות אלפי שקלים, ואם אותו אדם יצטרך לעבור גם ניתוח, מחיר הטיפול עלול לחרוג ממיליון

שקלים  – ויותר.

כמה שתמיד אומרים שאסור לטוס לחו”ל ללא ביטוח, על אחת כמה וכמה שאדם חולה סרטן לא יכול לוותר על ביטוח בריאות לחו”ל, גם אם מדובר בביטוח יקר.

האם הביטוח הרפואי בארץ לא מקיף גם בעיות שצצות בחו”ל?

 

לא. אנשים שיש להם ביטוח רפואי מלא, ביטוח מחלות קשות, ביטוח תרופות שלא בסל ועוד – כל אלה לא תקפים מהרגע שאדם יוצא ממדינת ישראל.

מה כוללת פוליסת ביטוח חול לחולי סרטן?

 

ביטוח חול לחולי סרטן מותאמת לצרכים עתידיים שיכולים להיות לחולי סרטן שנוסעים לטייל בחו”ל: אישפוז, כיסוי עבור ניתוחים, הטסת חירום לארץ, פינוי באמבולנס בארץ היעד, מיון, התייעצות עם רופא, ועוד.

האם ביטוח חול לחולי סרטן הוא יקר?

 

המחיר של ביטוח חול לחולי סרטן אכן יקר יותר מביטוח נסיעות רגיל, שגם כך התייקר מאוד בשל הקורונה. כמובן, הביטוח תלוי במצבו הרפואי של המטייל, גילו, השלב הטיפולי בו הוא נמצא, השלב הרפואי, וכן הלאה.

חשוב לציין שלא מדובר בסכומי עתק, ובכל מקרה זה כמובן עדיף ממצב בו תצטרכו לשלם עבור הטיפולים בחו”ל באופן פרטי.

מחירים – בחור בן עשרים ושמונה עם מחלה כרונית כמו סרטן שטס לארצות הברית, ישלם בין 68 דולר (הפניקס) ל 79 דולר (הראל).

אדם בריא בן 28 ישלם בין 36 דולר ו 45 דולר.

ואם כבר ביטוחים חריגים – האם קיים ביטוח נסיעות לחו ל לנשים בהריון?

 

בדיוק כמו שחולי סרטן צריכים לסבול אנשים שלא כל כך מבינים את הרצון שלהם לצאת ולטייל באמצע הטיפולים, כך גם, להבדיל, נשים בהיריון צריכות לתת הסברים איך הן מתכננות לצאת לטיול, בזמן היריון.

ובכן, גם חולי סרטן וגם נשים בהיריון צודקים לגמרי. טיולים נותנים אוויר לנשימה, הרגשה טובה ובעיקר, מאחדים ומחזקים את הביחד של אותם אנשים עם בני המשפחה האחרים – יתרון חשוב מאוד בתקופות של מתח, או של בעיה בריאותית.

גם לנשים בהיריון יש לפעמים בעיה לעשות ביטוח נסיעות לחו”ל, בעיקר אם הן קרובות לשבוע 32, שמסמן איזה שהוא גבול מבחינת רוב חברות הביטוח (אף חברה לא רוצה לשאת בהוצאות הלידה בחו”ל), או אם הן מתכננות טיול ליעד מרוחק, או נידח.

למרות זאת, לפני שבוע 32, לרוב הנשים לא תהיה בעיה לעשות ביטוח, במיוחד אם זו טיסה קצרה יחסית, ולמקום מרכזי (חברת הביטוח לא ממש תתלהב להוציא לכן מטוס חילוץ לבית חולים, במקרה של אירוע רפואי או כאבים, ולכן עדיף לטוס לערים מרכזיות עם רפואה מסודרת).

עולי תרצו לדעת בפוטרל ביטוחים שלנו גם על: ביטוח רפואי פרטי, ביטוח בריאות, ביטוח מחלות קשות

שאלון קצר לבדיקת זכאות להזולה בביטוח הבריאות שלך
בדקו כמה כסף תוכלו לחסוך בחודש בעליות ביטוח הבריאות שלכם
אני גבר
אני אישה
דילוג לתוכן