פורטל הביטוחים הגדול בישראל
• כל מה שצריך לדעת על ביטוח •
ביטוח חיים למשכנתא הכי זול

משכנתא היא שלב חשוב בחייו של כל זוג. המשמעות של לקיחת משכנתא היא שאתם אנשים שרוצים לבנות בית, ומוכנים לקחת על עצמכם התחייבות כספית גדולה לשנים ארוכות.

אבל יש הבדל משמעותי בין לרצות – ובין לעשות. נטילת משכנתא היא לא סתם ביקור בבנק. למשכנתא יש כל מיני נספחים, שהמשמעות שלהם היא שאתן תשלמו עוד כסף, ובמשך שנים ארוכות. אנחנו מדברים כמובן על ביטוח המשכנתא, שמלווה אתכם כל זמן שאתם משלמים משכנתא.

כדי להגיע מוכנים, עליכם לקרוא חומר ולהבין מונחים חשובים, כמו למשל איך מגולמות מדרגות התשלום על הביטוח לאורך השנים, מה משמעות הריבית ובכמה היא תעלה, והכי חשוב מבחינתכם: איפה אפשר למצוא ביטוח חיים למשכנתא הכי זול?

מה זה ביטוח חיים למשכנתא?

ביטוח חיים למשכנתא הוא חלק משני הסעיפים שמרכיבים את ביטוח המשכנתא: ביטוח מבנה למשכנתא, וביטוח החיים למשכנתא. ביטוח חיים למשכנתא הוא אילוץ שנכפה על כל אדם שמגיע כדי לקבל משכנתא, בין אם הוא תכנן לעשות ביטוח חיים ובין אם לא. הבנק מסרב לתת משכנתא ללא ביטוח למשכנתא, שכולל גם ביטוח חיים וגם ביטוח מבנה.

שאלון קצר לבדיקת זכאות להזולה בביטוח המשכנתא שלך
בדקו כמה כסף תוכלו לחסוך בחודש בעליות ביטוח המשכנתא שלכם
18-28
29-44
45-69
70+

מה ההבדל בין ביטוח חיים רגיל, לביטוח למשכנתא?

ביטוח חיים רגיל מושתת על העיקרון, שאם אדם נפטר, המוטבים שלו – המקבלים את כספי הפוליסה – הם הילדים שלו, או יורשים אחרים שהוא בחר.

בביטוח חיים למשכנתא המוטב הוא הבנק.

ביטוח חיים למשכנתא הוא בעצם ביטוח משכנתא במקרה מוות, שכן הוא נכנס לפעולה במקרה מצער ולא צפוי, שבו אחד מבני הזוג נפטר בפתאומיות, ומותיר את בו / בת זוגו להתמודד לבד עם תשלומי המשכנתא. בתרחיש כזה הביטוח מחזיר את יתרת התשלומים של המשכנתא לבנק.

ביטוח משכנתא במקרה מוות היא הדרך של הבנק להבטיח את ההלוואה שהוא נתן, במקום לחכות ולראות אם האלמן/ה הטרי/ה יוכל לשלם את יתרת המשכנתא, או יקרוס תחת הנטל שאותו הוא נשאר לשאת לבדו.

במקרה כזה זה לא משנה אם הזוג עשה ביטוח חיים למשכנתא הכי זול או משכנתא יקרה יותר. גם ביטוח חיים למשכנתא הכי זול מכסה את הצרכים של הבנק, ובכל מקרה מחיר פוליסת ביטוח החיים לא משמעותית במקרה זה, כי הפוליסה לא כוללת סכום כסף אלא נכס – הבית שעבורו נלקחה המשכנתא.

מדוע הבנק מכריח אותנו לעשות ביטוח חיים למשכנתא?

אי אפשר לקחת משכנתא, בלי לעשות ביטוח חיים למשכנתא – זה החוק. הבנק לא רוצה להגיע למצב שבו, בגלל מוות פתאומי של אחד מבני הזוג, ייעצרו התשלומים של המשכנתא, והבנק ייאלץ לעקל את הבית של המשפחה שזה עתה איבדו את הבעל / אישה, אבא או אמא שלהם.

לכן, במקרה של מוות, הבנק מקבל מיד את כל יתרת המשכנתא מחברת הביטוח. זו גם הסיבה שחברות הביטוח לא מסכימות לאשר ביטוח חיים למשכנתא, לאנשים עם בעיות בריאותיות, שעלולים למות בזמן תקופת החזר המשכנתא.

מה עושה אדם עם בעיה בריאותית, שצריך ביטוח חיים למשכנתא?

בניגוד לכל אלה שמחפשים ביטוח חיים למשכנתא הכי זול, יש לא מעט אנשים שלא מתעניינים אם זה ביטוח חיים למשכנתא הכי זול או הכי יקר – הם רק מקווים שחברת ביטוח כלשהי תסכים לאשר להם לעשות ביטוח חיים. אנו מדברים כמובן על מסורבי המשכנתא, אנשים שסובלים ממחלה כלשהי, ש”מלחיצה” את חברות הביטוח בגלל סיבה כלשהי, שבגללה הם לא מאושרים לקבל את המשכנתא.

למשל, אם אחד מבני הזוג לוקה במחלה קשה או לקה בה בעבר, אם יש להם הרגלים מסוכנים כמו נטילה של סמים, אם אחד מהם עובד במקצוע מסוכן כמו פעלולן – במקרים כאלה חברות הביטוח פשוט מסרבות לצרף את אותם אנשים לביטוח חיים, ובכך גורמות להם להיות מסורבי משכנתא. ישנם לא מעט זוגות שנאלצו לוותר על חלום הבית, רק בגלל שאחד מהם לקה בסרטן בנערותו.

הסיבה היא כמובן שחברות הביטוח לא רוצות להיאלץ לשלם את המשכנתא לבנק, במקרה שאותו מבוטח ימות.

טיפ חשוב: איך לקבל ביטוח חיים למשכנתא – אחרי סירוב?

עד לא מזמן, זוגות שרצו לעשות ביטוח חיים למשכנתא אך היה להם עבר של מחלות, נאלצו פשוט לוותר על החלום שלהם להקים משפחה בבית השייך להם. האופציה השנייה, של לצבור כסף לרכישת דירה הוא כמעט בלתי אפשרי במציאות הכלכלית של היום, ולעיתים מחייבת פתרונות לא בהכרח נוחים כמו לגור אצל ההורים עד גיל יחסית מאוחר, וגם אז – לא תמיד יוצאים עם מספיק כסף כדי לרכוש דירה.

חברות הביטוח (לפחות חלקן) לא מספרות לכם שהחוקים השתנו – וכיום אסור להפלות בין אנשים שמגייעם כדי לקבל ביטוח חיים למשכנתא. יש פתרונות כמו להחיל תשלום גבוה יותר, החרגה של בן הזוג ועוד.

אם אתם יודעים שתהיה לכם בעיה לקבל ביטוח חיים למשכנתא, כדאי שתגיעו מראש עם סוכן ביטוח, שיש לו התמחות בתחום זה.

סוכן ביטוח ידע להילחם עבורכם, ובסופו של דבר תוכלו לקבל את הביטוח, ויחד אתו על מגש של כסף – את המשכנתא, ואת החלום של בית משלכם.

איך מוצאים ביטוח חיים למשכנתא הכי זול?

יש כמה דרכים למצוא ביטוח חיים למשכנתא הכי זול – והכי חשוב זה שכיום יש גם כמה גופים שונים שיכולים לספק לכם את הביטוח, בניגוד לפעם, אז רק הבנק יכל היה לתת לכם ביטוח משכנתא, ויכולתם לשכוח למצוא ביטוח חיים למשכנתא הכי זול.

אז מהן הדרכים למצוא ביטוח חיים למשכנתא הכי זול?

ביטוח משכנתא אונליין – אתם יכולים לעשות בדיקה של מחירי ביטוח דרך האינטרנט, ולחפש ביטוח משכנתא אונליין, שיכול להתברר כביטוח חיים למשכנתא הכי זול. שימו לב שאתם מקלידים את כל הנתונים החשובים, ולא “מחפפים” בשאלות כמו גיל, או הרגלים. למשל, אם אתם כותבים שאתם לא מעשנים, רק בגלל שאתם חושבים להפסיק לעשן בקרוב, אתם עלולים למצוא את עצמכם במצב של רמיית הביטוח. מעבר לעובדה שזו עבירה פלילית, זה פשוט יבטל לכם את הביטוח אם תצטרכו אותו.

ביטוח משכנתא דרך סוכן ביטוח: הדרך הכי נכונה ויעילה לקבל  ביטוח חיים למשכנתא הכי זול. סוכן ביטוח מכיר את כל המחירים של כל חברות הביטוח, ויודע גם איך לנצל מבצעים, את המחירים פוסט רפורמה ועוד. הסוכן יוכל להציע לכם השוואת מחירי ביטוח משכנתא, כדי שתבחרו ביטוח חיים למשכנתא הכי זול, אבל כזה שבאמת יעזור לכם במקרה הצורך. נכון שבמקרה של ביטוח חיים למשכנתא, מדובר במוטב שהוא הבנק ולא אתם, אבל אם חלילה הביטוח יצטרך לשלם את המשכנתא ויגלה שיש בעיה עם הביטוח, אתם תהיו בצרה. לכן, כדאי תמיד להיות מכוסים מבחינה ביטוחית, ולעשות ביטוח טוב. אם על הדרך הוא גם ביטוח חיים למשכנתא הכי זול, הרי שהרווחתם.

 

שאלון קצר לבדיקת זכאות להזולה בביטוח המשכנתא שלך
בדקו כמה כסף תוכלו לחסוך בחודש בעליות ביטוח המשכנתא שלכם
אני גבר
אני אישה
דילוג לתוכן