פורטל הביטוחים הגדול בישראל
• כל מה שצריך לדעת על ביטוח •
ביטוח לרכב ליום אחד

ביטוח לרכב ליום אחד זו הברקה מעניינת ואחת מכמה המצאות מלהיבות, שהופיעו בשנים האחרונות ושינו את חיינו לטובה. לא תמיד המצאה מהפכנית חייבת להיות כרוכה במהפכה טכנולוגית גאונית כמו פייסבוק או גוגל. לפעמים, מספיק להסתכל על הקהל שצורך את השירותים שלך, לראות את אלה שמשלמים יותר מדי ביחס לאופן הצריכה שלהם, ולהמציא מוצר במיוחד עבורם – למרות שזה לא בהכרח משתלם לך.

אז מה עוד מככב ברשימת ההמצאות המעניינות של השנים האחרונות?

ביטוח לרכב ליום אחד

ביטוח לרכב ליום אחד זו דוגמא נהדרת להמצאה של ענף ממוסד וותיק, שרואה את הצרכים של חלק קטן מהאוכלוסייה, למרות שבעצם הם לא בהכרח לקוחות קבועים שלו. אנחנו מדברים כמובן על חברות הביטוח, שהמציאו את ביטוח לרכב ליום אחד עבור אותם לקוחות שלהם שלא נוהגים לעיתים קרובות, או שצריכים ביטוח לרכב ליום אחד רק לצורך החלפת הרכב הקבוע שלהם ברכב אחר.

ביטוח לרכב ליום אחד הוא המצאה לא פחות מגאונית, שנותנת פתרון אמיתי וזול, לאנשים שצריכים את הרכב לעיתים נדירות בלבד. תחשבו למשל על אנשים שצועדים לעבודה או מדוושים אליה על אופניים, אנשים שעובדים מהבית (טרנד פופולרי בשנתיים האחרונות) או כאלה שצריכים מדי פעם לנהוג על רכב השייך לאדם אחר. ביטוח לרכב ליום אחד עולה בערך עשרים שקלים, ואנשים שצריכים ביטוח לרכב ליום אחד בלבד, יכולים לחסוך לעצמם הון עתק שהיו נאלצים לשלם תמורת ביטוח רכב שנתי. אם תעשו חישוב כמה עולה ביטוח רכב לחודש ואז תכפילו פי 12, תבינו שביטוח לרכב ליום אחד חוסך לנהג הממעט לנהוג אלפי שקלים בשנה. אז נכון שהשאלה כמה עולה ביטוח רכב לחודש תלוי גם בשנות הוותק של הנהג ובסוג הרכב, אבל בסופו של דבר אי אפשר להימלט מהעובדה שביטוח רכב שנתי, מוזל ככל שיהיה, יקר בהרבה מביטוח לרכב ליום אחד.

שאלון קצר לבדיקת
הוזלה בביטוח הרכב שלך
בדקו כמה כסף תוכלו לחסוך בחודש בעלות ביטוח הרכב שלכם
18-28
29-44
45-69
70+

ביטוח רכב לשבוע

במסגרת דיון על כל נושא ביטוח רכב זמני אונליין שמציע פתרונות לנהגים אקראיים, או לנהגים שצריכים להחליף רכב ולהמשיך להיות מבוטחים עליו גם אם זה לכמה ימים, יש גם את המוצר שנקרא ביטוח רכב לשבוע. גם ביטוח זה מוגדר כביטוח רכב זמני אונליין, שניתן להפעיל בקלות ולסגור בקלות בתום תקופת הביטוח הקצרה. ההבדל בין ביטוח זה וביטוח לרכב ליום אחד, הוא שביטוח רכב לשבוע מתאים לאנשים שצריכים את הרכב לכמה ימים, למשל אנשים שמשכירים רכב לחופשה, אנשי מקצוע שקיבלו פרויקט במיקום מרוחק וצריכים לנסוע אליו במשך כמה ימים, חיילים או סטודנטים שחוזרים הביתה לחופשה מהצבא – וכן הלאה.

זה הזמן לציין, שסטודנטים וחיילים המוגדרים לפי חברות הביטוח כנהגים חדשים או נהגים צעירים (או גם וגם – נהגים חדשים וצעירים), משלמים הון עתק על ביטוח הרכב שלהם. אם הם לא נוהגים באופן קבוע בגלל אילוצי צבא או לימודים במקום מרוחק, ביטוח רכב לשבוע הוא פתרון זול וטוב שאפשר להפעיל רק כשהם מגיעים ורוצים לנהוג ברכב.

עוד נקודה חשובה לציון: גם ביטוח לרכב ליום אחד וגם ביטוח רכב לשבוע מיועדים אך ורק עבור רכבים שכבר יש עליהם ביטוח רכב שנתי רגיל.

מדבקת תוקף תפוגה חכמה

אנחנו כולנו מכירים את תאריך התפוגה שכתוב על כל מוצר, אפילו על בקבוק מים, ומסמן את התאריך אשר לאחריו המוצר אמור להיות כבר לא תקין לצריכה. לא תמיד התאריך הזה מדויק, ויש לא מעט אנשים שפשוט לא סומכים על התאריך הזה, וזורקים את המוצר עוד קודם. לפעמים זה הפוך: מסתמכים על התאריך הנקוב, ואז צורכים מוצר שכבר התחיל להתקלקל.

המדבקה שמסמנת מתי המוצר פג תוקף היא המצאה חדשנית שבודקת את הטמפרטורה של המוצר ומייצרת תגובה כימית שגורמת לה להחליף צבעים: ירוק מצביע על כך שהמוצר תקין, ואדום כשהמוצר הופך להיות פג תוקף.

עדשות מגע מיוחדות שמתריעות על סוכרת

חברת גוגל, שהביאה לנו כל כך הרבה המצאות חכמות ששינו את חיינו (בואו ננסה להיזכר איך הצלחנו לחיות, לעבוד או לצאת לבילוי הכי בסיסי לפני שהיה לנו את מנוע החיפוש של גוגל) יצאו עם המצאה חדשה ומלהיבה, שמעבר לכל דבר אחר פשוט נותנת פתרון איכותי לחולי סוכרת: עדשות מגע חכמות שנוצרו במיוחד לחולי סוכרת, ויודעות לפקח על רמת הגלוקוז המשתנה והמסוכנת אצל אנשים הלוקים בסוכרת, ולהתריע כשרמת הסוכר עולה או יורדת מתחת לגבול.

משקפיים חכמות לעיוורים

מקימי מובילאיי, עוד חברה ישראלית ששינתה את הדרך בה אנחנו נוהגים בכל העולם, המציאו מוצר מהפכני בשם MyEye2, שמסייע לעיוורים לקרוא טקסטים, לזהות פנים, להבחין בין שטרות כסף ואפילו לההבדיל בין צבעים, והכל בעזרת טכנולוגיה לבישה של ראייה מלאכותית.

נטפליקס!

מן הסתם רוב האנשים לא יחשבו דווקא על נטפליקס בתור המצאה מהפכנית ששינתה את חייהם. אבל לדעתנו, בדיוק כמו שחברות הביטוח המציאו את ביטוח לרכב ליום אחד בתוך מכלול המוצרים הוותיקים שאנו צורכים כבר עשרות שנים ללא שינוי, כך גם נטפליקס יצרה מהפכה בדרך בה אנחנו צורכים שירות ותיק – צפייה בטלוויזיה. נטפליקס שינתה את הרגלי הצפייה שלנו מהקצה, ביטלה למעשה את כל הצפייה בשידור חי, ואיפשרה לנו לצרוך תכנים מגוונים בכל שעה משעות היום או הלילה, עם פטנט שלא היה קודם – התאמת צפייה אישית, ריכוז תכנים שכבר נצפו ואפשרות להמשיך מאותה נקודה בה הפסקנו לצפות.

שאלון קצר לבדיקת
הוזלה בביטוח הרכב שלך
בדקו כמה כסף תוכלו לחסוך בחודש בעלות ביטוח הרכב שלכם
אני גבר
אני אישה
דילוג לתוכן