פורטל הביטוחים הגדול בישראל
• כל מה שצריך לדעת על ביטוח •
ביטוח משכנתא מומלץ

חלק מהזוגות מופתעים לגלות, בעודם יושבים בבנק מול פקיד המשכנתאות, שבנוסף לתשלומי המשכנתא הם צריכים לשלם גם על מה שנקרא ביטוח למשכנתא. ללא הביטוח הזה, הם לא יכולים לקבל כלל את המשכנתא שהם רוצים. אז מה צריך לדעת בכל הנושא של ביטוח משכנתא, מה הוא כולל, איפה אפשר לקבל ביטוח משכנתא מומלץ ולמי צריך לפנות כדי לקבל אותו?

מה זה ביטוח משכנתא?

ביטוח משכנתא הוא ביטוח חובה עבור כל מי שחפץ לקחת הלוואת משכנתא בסכום העולה על 30 אלף שקלים. ביטוח משכנתא כולל שני סעיפים:

ביטוח משכנתא מומלץ הוא ביטוח משכנתא ששני הסעיפים שלו מתומחרים בצורה הוגנת, והפוליסה היא רחבה ונדיבה.

שאלון קצר לבדיקת זכאות להזולה בביטוח המשכנתא שלך
בדקו כמה כסף תוכלו לחסוך בחודש בעליות ביטוח המשכנתא שלכם
18-28
29-44
45-69
70+

למה הבנק מחייב אותנו לעשות ביטוח דירה למשכנתא?

הבנק מחייב את כל רוכשי המשכנתאות לעשות ביטוח דירה למשכנתא, וגם ביטוח חיים למשכנתא. הסיבה היא הרצון של הבנק להבטיח את ההשקעה הגדולה שלו:

ביטוח חיים למשכנתא:

כשזוג עושה ביטוח חיים למשכנתא, הבנק בעצם מבטח את עצמו לכל מקרה שאחד מבני הזוג חלילה ימות בזמן תשלום המשכנתא. במקרה כזה הביטוח ייכנס לפעולה וישלם לבנק את יתרת תשלום המשכנתא. הביטוח הזה נוצר תוך הבנה שכאשר בני זוג לוקחים משכנתא, הם מסתמכים על כך שיש להם שתי משכורות. כשאחד מהם נפטר, הבנק עלול למצוא את עצמו במצב בו לא משלמים לו את התשלומים החודשיים כי בן הזוג שנותר נקלע למצוקה כספית. אז נכון, במקור ביטוח חיים למשכנתא מיועד לבטחונו של הבנק, אך בעקיפין זה כמובן גם יעזור לאלמן או האלמנה הטריים, ויקל עליהם לפחות במישור הכספי.

ביטוח מבנה למשכנתא

הבנק מעוניין שבני הזוג שלקחו משכנתא, יעשו ביטוח דירה למשכנתא, שכוללת רק את סעיף ביטוח מבנה למשכנתא. סעיף ביטוח מבנה הוא זה ששומר על ערך הבית, במקרה של בעיה כמו פיצוץ בקירות, נזק לשלד הבית בגלל שריפה, שיטפון או כל בעיה אחרת שיוצרת פיחות בערך הנכס. גם במקרה כזה הביטוח נועד לבטחונו של הבנק ולהשקעה שלו, אך כמובן שזה גם חבל ההצלה של בעלי הבית, במקרה שהם חווים תקלה או בעיה שהתיקון שלה עולה כמה אלפי שקלים או אפילו עשרות אלפי שקלים, והביטוח משלם הכל.

למה יש מסורבי משכנתא?

קהל מסורבי המשכנתאות מחולק לשניים:

  • אנשים שלא מצליחים לקבל משכנתא בגלל בעיות כלכליות בעבר, חוסר יציבות כלכלית, הכנסות נמוכות מדי, הסתבכויות כלכליות ועוד – אלמנטים ש”מפחידים” את הבנק.
  • אנשים שלא מצליחים לקבל ביטוח חיים בגלל עבר של מחלות. חברת הביטוח לא ששה לבטח בביטוח חיים, אנשים שסטטיסטית עלולים לחלות ולמות בסבירות גבוהה יותר.

בכל המקרים האלה סוכן משכנתאות יכול לנסות ולעזור לכם לקבל ביטוח משכנתא מומלץ גם אם סורבתם פעם אחת, כך שלא כדאי לכם לוותר מראש גם אם לקיתם במחלה קשה בעבר, וגם אם היו לכם אי אילו הסתבכויות כלכליות כמו צ’קים חוזרים וכדומה.

מי יכול לתת לנו ביטוח משכנתא מומלץ?

פעם, רק הבנקים נתנו לכם ביטוח משכנתא – וזה בטח לא היה ביטוח משכנתא מומלץ. באותם ימים לא יכולתם לבחור את סוג הביטוח בעצמכם, לבחור חברה מסוימת כזו או פוליסת ביטוח אחרת. למעשה, נאלצתם להסכים לכל מה שפקידי הבנק יעצו לכם. כיום החוק השתנה, לטובתכם. אתם יכולים לעשות ביטוח משכנתא מומלץ דרך הבנק, דרך חברות הביטוח ודרך סוכן ביטוח שמתמחה במשכנתאות ויכול לבחור עבורכם ביטוח משכנתא מומלץ.

אז יש לא מעט גורמים שישמחו לתת לכם פתרון, אבל אם אתם רוצים ביטוח משכנתא מומלץ כדאי שתפנו לסוכן  ביטוח שזו התמחותו, ביטוח משכנתא ופיננסים. ביטוח משכנתא מורכב משני סעיפים שיכולים להסתעף לסעיפים נוספים, וכל אחד מהם מתומחר אחרת. ביטוח משכנתא מומלץ הוא כזה שמשלב מחיר אטרקטיבי אבל עם פוליסה טובה, במיוחד כשמדובר בפוליסת ביטוח מבנה למשכנתא, שחייבת לכלול לא מעט פרטים.

האם יש הבדלים בין ביטוחי המשכנתא?

כמובן. לדוגמא בביטוח מבנה למשכנתא יש פערי מחיר גבוהים מאוד. הסיבה היא שכל פוליסה מציעה משהו אחר. לפעמים מחיר נמוך משקף פוליסה דלה, ודמי השתתפות גבוהים למדי –  וזה כמובן אינו ביטוח משכנתא מומלץ, אלא אם כן אתם גרים בבית חדש לחלוטין, שאין לגביו צפי של תקלות, לפחות בשלוש השנים הקרובות (רק אל תשכחו אחרי שלוש או ארבע שנים להחליף פוליסת ביטוח – או לפחות להרחיב אותה משמעותית). רוב הבתים שגילם עולה על חמש שנים, מועדים לבעיות, צרות, הצפות, פיצוצים ועוד. במקרים רבים אלה בעיות שלא קשורות לגיל הבית, כמו במקרים של שיטפון או שריפה.

לצורך ההשוואה, בואו נראה את ההבדל בין כמה פוליסות של ביטוח משכנתא מומלץ .

הנתונים:

זוג בני עשרים וחמש, לא מעשנים, שרכשו דירה בקומת ביניים בשווי מבנה של מיליון שקלים:

כמה ישלמו על ביטוח מבנה בפוליסת ביטוח משכנתא מומלץ?

שם חברה מחיר הביטוח
שירביט חברה לביטוח בע”מ 1,013 ש”ח
ביטוח חקלאי – אגודה שיתופית מרכזית בע”מ 1,103 ש”ח
הכשרה חברה לביטוח בע”מ 1,431 ש”ח
AIG 1,384  ש”ח
ש. שלמה חברה לביטוח בע”מ 1,432 ש”ח
מגדל חברה לביטוח בע”מ 1,500 ש”ח
כלל חברה לביטוח בע”מ 1,504 ש”ח
הפניקס חברה לביטוח בע”מ 1,521 ש”ח
שומרה חברה לביטוח בע”מ 1,510 ש”ח
ליברה חברה לביטוח בע”מ 1,552 ש”ח
איי. די. איי. חברה לביטוח בע”מ 1,662 ש”ח
הראל חברה לביטוח בע”מ 1,806 ש”ח
איילון חברה לביטוח בע”מ 1,871 ש”ח
מנורה מבטחים ביטוח בע”מ 1,890 ש”ח
ווישור חברה לביטוח בע”מ 2,270 ש”ח

כמה ישלמו על ביטוח חיים בפוליסת ביטוח משכנתא מומלץ?

חברת הביטוח כמה תשלם האישה כמה ישלם הבעל
מגדל ביטוח 6,037.27 ש”ח 9615 ש”ח
AIG 6,234.35 ש”ח 8062 ש”ח
הכשרה ביטוח 7,302.72 ש”ח 10198 ש”ח
ביטוח ישיר 8,380.25 ש”ח 10188 ש”ח
איילון ביטוח 8,462.74 ש”ח 10877 ש”ח
ביטוח חקלאי 8,488.06 ש”ח 9378 ש”ח
מנורה ביטוח 8,887.14 ש”ח 10658 ש”ח
הפניקס ביטוח 9,086.05 ש”ח 9830 ש”ח
כלל ביטוח 9,246.84 ש”ח 10776 ש”ח
הראל ביטוח 9,870.69 ש”ח 11617 ש”ח

 

שאלון קצר לבדיקת זכאות להזולה בביטוח המשכנתא שלך
בדקו כמה כסף תוכלו לחסוך בחודש בעליות ביטוח המשכנתא שלכם
אני גבר
אני אישה
דילוג לתוכן