פורטל הביטוחים הגדול בישראל
• כל מה שצריך לדעת על ביטוח •
ביטוח נזקי צנרת

ביטוח נזקי צנרת הוא ביטוח חיוני בעבור כל מבנה בבית משותף או בית פרטי. מה חשוב לדעת אודות הכיסוי ומהי העלות? על כך ועוד – במאמר הבא.

ביטוח נזקי צנרת: כך תוכלו להימנע מעוגמת נפש והוצאה כספית אדירה

הצנרת הביתית שלנו נוטה לבלאי ולכן נוצרים בלא פעם פעמיים מצבים שבהם בעקבות נזק בצנרת נגרם נזק אדיר למבנה עצמו, מה שדורש מהמבוטח לשלם לא מעט כספים. לעיתים מדובר בהיקף נזק אשר נעמד בעשרות אלפי שקלים, וזאת בשל נזקים לנצרת אך גם לרכוש.

שאלון קצר לבדיקת זכאות להזולה בביטוח הדירה שלך
בדקו כמה כסף תוכלו לחסוך בחודש בעליות ביטוח הדירה שלכם
18-28
29-44
45-69
70+

מה כולל כיסוי נזקי צנרת ביטוח דירה?

ביטוח נזקי צנרת הוא ביטוח אשר כלול בתחום של ביטוח דירה. למעשה, גם אם אין מדובר בדירה בבעלותכם מומלץ ליצור קשר עם חברת ביטוח מובילה אשר תדע להעניק לכם את הכיסוי הביטוחי הטוב ביותר, וזאת בכדי שתוכלו להימנע מעוגמת נפש אשר מקורה בנזקים בצנרת. ביטוח נזקי צנרת מהווה תוספת חיונית וחשובה מאוד לביטוח דירה, ולכן הוא נחשב לחלק בלתי נפרד מכיסוי הביטוח חיוני וחשוב מאוד כמותו.

מעל ל 1.7 מיליון ישראלים רכשו כיסוי נזקי צנרת.

ע”פ נתונים אשר התפרסמו לאחרונה עולה כי רק בשנה האחרונה רכשו מעל למיליון ישראלים כיסוי צנרת. מדובר בכיסוי נפוצה אשר הולך וצובר תאוצה, בעיקר בשל ההבנה כי התחום עד לאחרונה היה פרוץ ורבים נאלצו לשלם עשרות אלפי שקלים. זאת ועוד, חברות הביטוח שכרו חברות משנה אשר לא ביצעו את עבודות תיקון הצנרת כהלכה, ולכן נדרש לעשות סדר ולכן כיום חברות הביטוח הן אלו אשר לוקחות את האחריות בגין הנזקים כמו גם לתיקון עצמו.

מהן האפשרויות אשר עומדות בפניכם בעבור רכישת נזקי צנרת ביטוח דירה?

במידה והחלטתם לבצע רכישה של נזקי צנרת, חשוב להבין כי עומדות בפניכם שלוש אפשרויות: האפשרות הראשונה היא רכישה של ביטוח דירה, ללא נזקי צנרת. האפשרות השנייה היא רכישה של ביטוח נזקי צנרת באמצעות חברת שירות מטעמה של חברת הביטוח מתוך רשימה סגורה של חברת הביטוח בה מבוטח המבנה , והאפשרות השלישית היא באמצעות ביטוח צנרת אשר נעשה באמצעות שרברב פרטי אותו אתם יכולים לבחור מתוך היכרות אישית והמלצות.

נזקי צנרת: כך תוכלו לבצע את הרכישה בצורה נכונה

חשוב מאוד לבצע השוואת מחירים בין חברות הביטוח ולבחון את העלות של הפוליסה, בעיקר כאשר מדובר בהשתתפות עצמית מצדכם. טווח המחירים הממוצע בעבור השתתפות עצמית נע בין 700-2000 ₪, תלוי בהיקף הנזק. מאחר ומדובר בעבודה מורכבת של תיקון, מדובר בעלות כספית גבוהה למדי ולכן רכישה של פוליסת ביטוח תבטיח לא רק הטיפול אלא גם השתתפות עצמית נזקי צנרת בעלות מופחתת.

נזקי מים – נפוצים יותר מאי פעם

כאמור, נושא נזקי המים מהווה סוגיה משמעותית אשר מעסיקה רבים, וזאת בשל האפשרות לנזקים אשר גורמים לא רק לנזק היקפי אלא גם לעיתים למצבים שבהם נדרש לצאת מהבית, עד לתיקון. בבניינים ישנים מדובר בנזקים אשר עלולים לגרום למפח נפש משמעותי בעבור דיירי הבניין, ולכן נושא התחזוקה והטיפול הוא חיוני. רק בשנה האחרונה הוגשו מאות תביעות לחברות הביטוח בגין נזקי מים, ולכן היא מוגדרת כאחת התביעות הנפוצות ביותר.

השתתפות עצמית בנוגע לביטוח נזקי מים

גובה ההשתתפות העצמית משתנה מחברה לחברה ותלוי במספר גורמים:

  • סוג המבנה
  • שווי המבנה
  • השתתפות עצמית
  • סוג הכיסוי: שרברב פרטי/שרברב חברה

מערכת למניעת נזקי מים:

כיום מוצעים בשוק מספר מערכות שנועדו למנוע הצפות עקב נזקי צנרת, חלק מחברות הביטוח יזכו אתכם בהנחה בעת רכישת הכיסוי לנזקי מים אם תציגו הוכחה כי אכן מותקנת בנכס מערכת שכזו.

ביטוח צנרת: כל מה שרציתם לדעת אך חששתם לשאול (וחבל שכך)

לסיכום, אין ספק כי מדובר בכיסוי חשוב  מאוד אשר יכולה להבטיח כי בעת סיטואציה של בעיה בצנרת, תוכלו לקבל את המענה ולהימנע מנזק עצום הן לרכוש שלכם והן למבנה עצמו.

תשובות לשאלות נפוצות

שאלה: האם הרחבה לפוליסה מייקרת את עלות הפוליסה ?

תשובה: כן, כיסוי נזקי צנרת מעלה את גובה הפרמיה השנתית של ביטוח המבנה אף הסכום אינו גבוה ובטל בשישים לעומת הנזק שיכול להיגרם לרכוש שבבעלותכם.

שאלה: כיצד ניתן להוזיל את הכיסוי לנזקי צנרת?

תשובה: ראשית ניתן להגדיל את גובה ההשתתפות העצמית בנזקי מים בעבור הקטנת הפרמיה, כפי שכתבנו מעלה, התקנת מערכת למניעת הצפות גם היא תזכה אתכם בהוזלה של הכיסוי.

שאלה: כיצד ניתן לבדוק האם יש לי כיסוי לנזקי צנרת?

תשובה: בפוליסת הביטוח שלכם בפרק נזקי צנרת מופיע האם רכשתם את הכיסוי ואת נותן השירות שבחרת, שרברב פרטי או שרברב חברת הביטוח וגובה ההשתתפות העצמית, תמיד ניתן להעביר את הפוליסה לבחינת איש מקצוע (סוכן ביטוח)

שאלה: האם מדובר בכיסוי חובה?

תשובה: אין מדובר בכיסוי חובה, יחד עם זאת הפוליסה הבסיסית כוללת באופן אוטומט כיסוי לנזקי מים, בדומה לכיסוי ר.אדמה על המבוטח לחתום על נספח ויתור נזקי מים .

שאלון קצר לבדיקת זכאות להזולה בביטוח הדירה שלך
בדקו כמה כסף תוכלו לחסוך בחודש בעליות ביטוח הדירה שלכם
אני גבר
אני אישה
דילוג לתוכן