פורטל הביטוחים הגדול בישראל
• כל מה שצריך לדעת על ביטוח •
ביטוח נכס משכנתא

החיים שלנו מלאים בדברים שאנחנו עושים כי מישהו מחייב אותנו לעשות אותם. כשאנחנו קטנים אלה ההורים שלנו, או המורה בבית הספר. כשאנחנו גדלים אלה הבוסים, המרצים באוניברסיטה וגם רשויות החוק למיניהן.

אלו דברים נכפו עליכם בתחומי הביטוח השונים, או שעשיתם רק “כי צריך” מבלי להאמין בנחיצות של הביטוח, ובסוף התגלו כגלגל הצלה שהציל אתכם, ואת הכסף שלכם?

ביטוח תכולה

ביטוח תכולה הוא מסוג הביטוחים שסוכן הביטוח מסביר כמה זה חשוב, אבל בדרך כלל רק אחרי שקורה איזה נזק משמעותי לרהיטים, ליצירות האמנות או לתכשיטים, אנשים מתעוררים. אם חלקם היו מספיק ברי מזל כדי לעשות את הביטוח הזה, הם יצאו מזה בזול. אם לא, הם יצטרכו לרכוש מחדש את כל מה שניזוק, על חשבונם.

כשעושים ביטוח נכס למשכנתא, הבנק מבקש מכם לעשות רק ביטוח מבנה. לא מעניין אותו מן הסתם מה יקרה לתכולה שלכם, במקרה של נניח שריפה או שיטפון – מה שחשוב לו זה שהמבנה יהיה מכוסה, כך בכל נזק אפשר להזמין את הביטוח שיתקן, ישפץ וישקם את הנכס. אז מאחר וביטוח תכולה אינו נכלל בביטוח נכס משכנתא, אנשים הרבה פעמים פשוט לא עושים אותו, רק כי הוא לא נכפה עליהם.

קחו בחשבון שביטוח תכולה מכסה את כל הנזקים או מקרים של אובדן והשחתה, שעלולים להיגרם לכל מה שקניתם כל חייכם לבית ולעצמכם. זהו רכוש יקר מאוד, ושווה לעשות עבורו ביטוח במיוחד שמדובר בביטוח ממש זול.

אז קדימה, תעשו את זה גם אם אתם לא בדיוק מבינים למה צריך. כאשר תזדקקו לביטוח, אתם תודו לנו ולעצמכם שקראתם את הכתבה הזו.

שאלון קצר לבדיקת זכאות להזולה בביטוח המשכנתא שלך
בדקו כמה כסף תוכלו לחסוך בחודש בעליות ביטוח המשכנתא שלכם
18-28
29-44
45-69
70+

ביטוח רכב

ביטוח חובה לרכב הוא ביטוח חובה, בדיוק כמו ביטוח נכס משכנתא – אי אפשר לנהוג ברכב בלי ביטוח בדיוק כפי שאי אפשר לקבל משכנתא בלי ביטוח נכס משכנתא.

אז למה צריך להגיד תודה שזה ביטוח שנכפה עלינו? כי ביטוח חובה מכסה את כל הנזקים שעלולים להיגרם לאדם עקב תאונה מצידנו. זה יכול להיות מישהו שיושב לידינו ברכב, נהג ברכב אחר או אפילו הולך רגל שבמקרה חצה את הכביש ונפגע על ידי המכונית שלנו. הביטוח מכסה הכל, כולל הוצאות משפטיות ורפואיות.

זה גם עובד לצד השני – אם חלילה אתם תיפגעו מנהג אחר, זכרו שבזכות הביטוח יש מי שיכסה את כל התביעות וההוצאות שלכם, מה שיצמצם מאוד את כל התהליך.

ביטוח נכס למשכנתא

ביטוח נכס משכנתא הוא ביטוח שנכפה עלינו, כשאנחנו מגיעים לבנק כדי לקחת משכנתא. הבנק לא יסכים לתת לנו כסף ללא הביטוח. בכך, ביטוח נכס משכנתא שונה מביטוח מבנה או תכולה שאנו עושים לבד, מרצוננו החופשי.

אז למה טוב שהביטוח הזה נכפה עלינו?

כי ביטוח נכס משכנתא מכסה כל נזק שעלול להיגרם למעטפת החיצונית של הבית שלנו. זה אומר שבכל מקרה של נזילה, שבר, קילקול או השחתה כתוצאה מנזקי מזג אוויר או בני אנוש, הביטוח משלם.

אז נכון שהנבק דורש ביטוח נכס משכנתא כדי לשמור את הנכס במצב טוב, כי הוא לוקח בחשבון שאם אנחנו לא נעמוד בתשלומי המשכנתא הוא יצטרך להעמיד את הבית למכירה – ומשום כך הבית חייב לשמור על ערכו – אבל עבורנו זה לא פחות ממציל חיים. תחשבו על נזקים כמו שריפה, או רעידת אדמה, שלפעמים התיקון שלהם עולה ממש כמו שעלה לנו לקנות את הבית. ועכשיו תחשבו שאם לא היה לכם ביטוח נכס משכנתא, הייתם צריכים לממן הכל מכיסכם.

עלות ביטוח משכנתא

כשמדברים על ביטוח נכס משכנתא, שווה להתעכב רגע על המחיר של הביטוח.

מחיר ביטוח נכס משכנתא מתבסס על הנכס שלכם בלבד, כלומר על הגיל שלו, המהות שלו (האם מדובר בקומת קרקע, קומת ביניים או קומת גג), סוג הביטוח שאתם עושים (יש אנשים שמרחיבים ביטוח נכס משכנתא לסעיפים נוספים) ועוד. לכל נכס יש מחיר ביטוח נכס משכנתא שונה, בהתאם לנתונים שלו. אין כזה דבר מחיר ממוצע של ביטוח משכנתא, כי ביטוח נכס למשכנתא עבור בית פרטי יעלה לדוגמא מאה חמישים שקלים בחודש, ואילו ביטוח נכס למשכנתא לדירה ב4קומת ביניים יכולה לעלות חמישים שקלים בחודש. לכן אין טעם לנסות לחשוב מה מחיר ממוצע של ביטוח משכנתא, כי הוא מאוד שונה ותלוי בגורמים רבים.

ביטוח מחלות קשות

ביטוח בריאות בכלל וביטוח מחלות קשות בפרט הם נושאים שלא תמיד נורא נחמד לדבר עליהם. כשעושים ביטוח מחלות קשות צריך להתעמק בכל מיני תתי סעיפים של כל מיני מחלות, בתרחישים שונים ובסטטיסטיקות הסתברות למחלות, ואין ספק שזה לא נעים בכלל. מצד שני, ביטוח מחלות קשות יכול להציל אתכם, ממש, אם חלילה תחלו. אפשר להגיד שאדם המגלה מחלה קשה, עולמו חרב עליו. הוא לא יודע איך להמשיך מכאן, ואם בכלל אפשר להמשיך. כל חייו משתנים, ומצטמצמים לבדיקות, ניתוחים, חדרי טיפול ותרופות. מענק נאה של חצי מיליון שקלים שמגיע בזמן כזה, יכול לעזור מאוד ברכישה למשל של ציוד סיעודי, עזרה בהשגת כוח אדם למשרד ולבית (מבשלת, בייביסיטרית, מורה פרטית ועוד), החלפה של הרכב ועזרה בכל דבר שיכול בעצם להקל על החיים ולהחלים באופן קל יותר, ובטח פחות לחוץ ומתוח.

יתכן שהתלבטתם אם לעשות את הביטוח הזה, אבל אם השתכנעתם לעשות והזדקקתם לו, אתם בטח מודים לסוכן הביטוח שהסביר לכם למה אתם צריכים לעשות את הביטוח, למרות שלא כל כך מתחשק לכם להתעסק עם הפוליסה ועם רשימת המחלות.

ביטוח תאונות אישיות

ביטוח תאונות אישיות הוא ביטוח שבא והולך – הוא היה, הוא נעלם וכעת הוא חוזר. חברות ביטוח לא מתות עליו, כי אנשים פשוט משתמשים בו. לא צריך לעשות תאונה קטלנית כדי לממש אותו – ביטוח תאונות אישיות מפצה ומסייע גם במקרים של תאונות בעבודה, תאונה כתוצאה מהחלקה ברחוב, מכוויה, תאונות ספורט ועוד.

נכון, הוא לא הכרחי כמו ביטוח נכס משכנתא, במובן שלא מכריחים אותכם לעשות אותו. יחד עם זאת, זה ביטוח שמלווה את המבוטח בכל צעד ושלב ומפצה אותו כספית במצב שהוא ככל הנראה הכי נזקק לו, אחרי תאונה.

שאלון קצר לבדיקת זכאות להזולה בביטוח המשכנתא שלך
בדקו כמה כסף תוכלו לחסוך בחודש בעליות ביטוח המשכנתא שלכם
אני גבר
אני אישה
דילוג לתוכן