פורטל הביטוחים הגדול בישראל
• כל מה שצריך לדעת על ביטוח •

למקבץ הביטוחים המשלימים הזמינים במסגרת קופות החולים, כמו למשל פוליסות ביטוחי חיים; ביטוחי בריאות פרטיים; או ביטוחי תאונות אישיות, אין תוקף בחו”ל, ולכן אנשים שטסים לחו”ל נדרשים לרכוש ביטוחים שיגנו עליהם למקרי סיכונים אפשריים שכרוכים בנסיעה ובהשלכות שלה.

כך, למשל, פוליסת ביטוח נסיעות לחו”ל בסטנדרט רגיל, אינה מעניקה כיסוי מפני תרחיש רפואי שנובע מהחמרת מחלה קיימת, וחברות הביטוח מאפשרות לחולים במחלות מורכבות לרכוש הרחבה במסגרת הפוליסה, לבעיה רפואית קיימת, תמורת תשלום נוסף, כמובן.

במאמר זה נדבר על ביטוח נסיעות לחולי סרטן, ביטוח נסיעות לחו”ל לחולי לב, וביטוח נסיעות לחו”ל לחולי אפילפסיה, כולל האפשרויות שניצבות בפני החולים במחלות מורכבות אלו, שמבקשים לטוס לחו”ל ולהיות מכוסים במסגרת פוליסת ביטוח מתאימה.

מהי פוליסה מיוחדת של ביטוח נסיעות לחולי סרטן?

חולי סרטן שמתכננים לטוס לחו”ל לביקור משפחתי, למפגשים עסקיים או לחופשה, ולא לשם קבלת טיפול רפואי, זקוקים לפוליסת ביטוח מיוחדת של ביטוח נסיעות לחו”ל, אשר תספק להם פתרון גם לסיכונים שנלווים למחלת סרטן קיימת ופעילה. בחלק מהמקרים, המצב הרפואי של חולה סרטן עלול להידרדר במהלך החופשה, מה שיוביל לצורך של:

 • קבלת טיפול רפואי;
 • פינוי באמבולנס לבית החולים
 • רכישת תרופות יקרות
 • אשפוז בבית חולים
 • או טיסה רפואית חזרה לישראל.

לכן, חולי סרטן שטסים לחו”ל, צריכים לרכוש ביטוח נסיעות לחו”ל לחולי סרטן שהתנאים שלה מקיפים במיוחד ומציעים כיסוי להחמרת המצב הרפואי, כולל כל המצבים שעלולים להתרחש כתוצאה מהמחלה, ושאין להם כיסוי במסגרת פוליסת ביטוח נסיעות רגילה.

מה יכול לכסות ביטוח נסיעות לחולי סרטן?

 

ההטבות המתקבלות תלויות בסוג הפוליסה שהמבטחים קונים. ניתן לקבל הצעת מחיר בהתאם למצבו הבריאותי של המועמד לביטוח, וחלק מהמצבים שמכוסים במסגרת ביטוח נסיעות לחולי סרטן הם:

ביטול טיסה בשל אבחנת סרטן

הטבות לביטול טיסה יכולות להשיב למבוטח את הוצאות הטיסה ששולמו מראש, אם עליו לבטל את הטיסה כתוצאה מסיבה שמכוסה במסגרת הפוליסה.

אחת הסיבות הנפוצות המכוסות היא כאשר המבוטח סובל ממחלה, פציעה או מצב רפואי שגורם להגבלה שמספיקה על מנת לגרום לביטול הנסיעה.

קיצור החופשה כתוצאה מהחמרת המחלה

אם המבוטח כבר שוהה בחו”ל אבל חולה מכדי להמשיך את הטיול, הטבות להפסקת טיול יכולות להשיב את הוצאות הנסיעה הבלתי מנוצלות, ששולמו מראש. הטבה זו מוגבלת לגבול המוצהר במסגרת הפוליסה.

מה יכול לכסות ביטוח נסיעות לחולי סרטן?

האם עלות ביטוח נסיעות לחולי סרטן גבוהה יותר מביטוח נסיעות רגיל?

כן. המחיר של הפוליסה הייחודית הזאת גבוה יותר מהמחיר של פוליסת ביטוח נסיעות רגילה, אבל היא מאפשרת למבוטחים החולים שסובלים ממצב חירום בחו”ל, לא להיקלע להוצאות כלכליות משמעותיות כדי לטפל במצבם.

התרחשות מצב חירום רפואי בלתי צפוי במהלך השהות בחו”ל

הטבות רפואיות למקרי חירום יכולות להשיב את עלות הטפול הרפואי במצב חירום שהמבוטח מקבל במהלך הנסיעה בגלל מצב רפואי פתאומי, בלתי צפוי, פציעה או תרחיש רפואי שעלול לגרום לנזק קשה אם לא יטופל.

ביטוח נסיעות לחולי סרטן אינו מכסה מצב חירום אם הסיבוך היה צפוי כחלק מאבחנת הסרטן או הטיפול במחלה.

הגבלת כיסוי להוצאות רפואיות בלתי צפויות

חשוב להבין שפוליסת ביטוח נסיעות לחו”ל לחולי סרטן אינה משלמת הוצאות רפואיות מתוכננות, אם המבוטח טס לחו”ל על מנת לקבל טיפול לסרטן או למחלה קשה אחרת. ביטוח הנסיעות לא ישלם עבור כל טיפול שאינו:

 • טיפול חירום
 • טיפול אלקטיבי
 • טיפול סיעודי
 • או טיפול ניסיוני

ההגבלות משתנות וכל אי ההכללות האחרות מפורטות בפוליסה המותאמת באופן אישי, אבל חלק מחברות הביטוח, שהגיבו לקריאת האגודה למלחמה בסרטן, מציעות לחולים שטסים לחו”ל למטרות חופשה, עסקים או בילוי, לרכוש פוליסת ביטוח נסיעות שתכסה אותם גם בפרק הזמן בו הם מקבלים טיפולים רפואיים, וגם אם עדיין לא חלפו שלושה חודשים מסיום הטיפול האחרון.

כמה עולה ביטוח נסיעות לחו”ל?

המחיר משתנה בין חברות הביטוח, אבל חשוב להבין שמעבר לשאלה כמה עולה ביטוח נסיעות לחו”ל בתנאים בסיסיים, כדאי להבין קודם את רכיבי הפוליסה, הכיסויים המוצעים והתאמתם לאופי הנסיעה של המבוטח.

החישוב הנפוץ בדרך כלל מחושב לפי מחיר של כעשרה שקלים לכל יום של שהייה בחו”ל. במילים אחרות, טיסה לחו”ל למשך סוף שבוע, מאפשרת רכישת פליסה בעלות של שלושים שקלים למבוטח.

יש להבין שעלות זו נחשבת כשרירותית והיא נקבעת רק לשם האומדן ההתחלתי, ללא שקלול של:

 • יעד הטיסה
 • מאפייני השהות בחו”ל
 • המצב הרפואי של המועמד לביטוח
 • והיבטים אחרים שמשפיעים על הצעת המחיר שתוצע על ידי חברת הביטוח, עם לקיחה בחשבון של הנתונים הרלוונטיים.

עם הגדת הצרכים האישיים של המועמד לביטוח במהלך שהותו בחו”ל, ניתן יהיה לבחור את הפוליסה המתאימה ולקבוע את העלות שלה.

כמה עולה ביטוח נסיעות לחולי סרטן?

באופן יחסי, העלות של ביטוח נסיעות לחולי סרטן או לחולים במחלות כרוניות שונות גבוהה יותר מהעלות של ביטוח נסיעות בסיסי רגיל. הפוליסה המונפקת לחולי סרטן צריכה להיות מקפה ולכסות תרחישים של קבלת טיפולי חירום או קבלת טיפולי הצלת חיים במשך פרק הזמן שבו המבוטח שוהה בחו”ל.

אבל מעבר לשאלה כמה עולה ביטוח נסיעות לחו”ל, חשוב שחולים שמבקשים לטוס יבינו שהפוליסה המתאימה תחסוך להם אלפי שקלים.

איך מתנהל תהליך הנפקת פוליסת ביטוח לחולי סרטן?

לפני שחברת ביטוח מנפיקה פוליסת ביטוח נסיעות מתאימה לחולי סרטן או לחולים במחלות קשות אחרות, יש כמה שלבים מקדימים, שכוללים:

 1. עיון באישורים שמתעדים את המצב הבריאותי של המועמד לביטוח, כולל הצהרת רופא שמאשר למבוטח לטוס לחו”ל בשלב זה של מחלתו, ללא חשש להחמרה במצבו הבריאותי.
 2. הבנת המצב הרפואי של המועמד לביטוח, כולל סוג הסרטן שהוא סובל ממנו וקבלת תשובה לשאלה אם הסרטן פעיל או לא, האם המבוטח אושפז בזמן האחרון, איזה טיפולים הוא קיבל ומתי.
 3. לאחר קבלת המסמכים הפרטניים, עיון בהם והבנת מצבו הרפואי של המועמד לביטוח, המסמכים והאישורים הרלוונטיים יועברו לחתם של חברת הביטוח כדי להשיג אישור לפוליסת ביטוח נסיעות מיוחדת שמתאימה לחולי סרטן.
 4. כעבור פרק זמן קצר, נציגי חברת הביטוח יגישו למועמד לביטוח הצעת מחיר לפי הפוליסה שתונפק לו, ושכוללת את הכיסויים הנדרשים למצבו.
 5. אם המועמד לביטוח מחליט שתנאי הפוליסה מתאימים לו, הפוליסה תונפק ותישלח אל המבוטח באמצעות הדואר האלקטרוני והדואר הרגיל.

מהם השיקולים של חברת הביטוח בהנפקת פוליסות ביטוח נסיעות לחו”ל?

מטבע הדברים, העלות של חופשה רגילה של טיולים בערים שונות בחו”ל או טיסה ליעדי חופים ללא פעילויות אקסטרים, שונה מהעלות של ביטוח נסיעות לחו”ל לחופשת פעילויות ספורט שמוגדרות בסיכון גבוה לפציעות.

במילים אחרות, בדומה לכל רכישת פוליסת ביטוח אחרת, גם העלות של פוליסת ביטוח נסיעות לחו”ל מייצגת את רמת הסיכון אותו נוטלת על עצמה חברת הביטוח, למקרה של תביעה.

על הכיסוי העיקרי של ההוצאות הרפואיות בחו”ל, אפשר לרכוש הרחבה של ביטוח נסיעות, כך שיכלול גם כיסוי לגניבת מטען או אובדן תכולה, וגם הכיסוי הזה מותאם לצרכים האישיים של כל מבוטח. כך, למשל, הפוליסה יכולה לכלול כיסוי לציוד מחשב, וכיסוי למקרה של ביטול הטיסה.

איזה מגבלות ותנאים המיוחדים חלים על ביטוח נסיעות לחולי סרטן?

איזה מגבלות ותנאים המיוחדים חלים על ביטוח נסיעות לחולי סרטן?

פוליסת ביטוח נסיעות לחו”ל לחולי סרטן שמקבלים טיפולים רפואיים במהלך נסיעתם או חולים שזקוקים לטיפולים בשובם לארץ, מותאמת אישית למצב הרפואי של כל חולה שרכש את הביטוח הייחודי הזה, והפוליסה מתאימה גם לתקופה בה החולה מקבל את הטיפולים וגם לפרק הזמן של שלושת החודשים מסיום הטיפול האחרון.

בפרק זמן זה, החולים עלולים לחוות תופעות שונות, ובמקרים מסוימים המצב הרפואי שלהם עלול להידרדר במהירות ולהוביל לצורך ברכישת תרופות יקרות ביותר או קבלת טיפול חירום. מטבע הדברים, הפוליסות המוצעות על ידי חברות הביטוח מתבססות על אישורים רפואיים שהחולים המבוטחים מתבקשים להציג.

יש להבין שבכל חברות הביטוח, פוליסת ביטוח נסיעות לחו”ל שמוצעת לחולי סרטן, מציעה כיסוי לנסיעות רגילות בלבד, שאינן כוללות פעילויות אקסטרים מסוכנות ביותר אשר עלולות להחמיר את המחלה.

מהו גבול האחריות של חברת הביטוח בפוליסת ביטוח נסיעות לחו”ל לחולי סרטן?

חולי סרטן שקונים פוליסת ביטוח נסיעות לחו”ל לחולי סרטן, מתבקשים לקרוא בעיון את התנאים של הפוליסה ולהבין מראש אם התנאים מכסים את ההוצאות שנגרמות כתוצאה מבעיות רפואיות שונות אשר אינן נוגעות למחלה, או אם היא מכסה את ההוצאות של הטיפולים שנובעים מהמחלה.

כלומר, גבול האחריות של חברת הביטוח במסגרת הפוליסה נקבע בהתאם להחמרת המצב הרפואי של המבוטח במהלך נסיעתו, וסעיף חובה הוא סעיף הטיסה חזרה לישראל. בכל מקרה של ספק, חולי סרטן מתבקשים לברר מול נציגי חברת הביטוח את המגבלות השונות שחלות על הפוליסה הפרטנית אותה בכוונתם לקנות.

חולי סרטן שמבקשים לרכוש ביטוח נסיעות לחו”ל יכולים לרכוש פוליסה מתאימה בסכנות ביטוח שעובדת עם כמה חברות ביטוח, ולקבל את הפוליסה בתנאים שהכי מתאימים למצבם הרפואי.

איזה אישורים רפואיים חולי סרטן נדרשים להציג כשהם רוכשים ביטוח נסיעות לחו”ל?

למרכיבים הפרטניים של ביטוח נסיעות לחולי סרטן יש חשיבות מיוחדת. הפוליסה מורכבת מכיסויים נרחבים ותנאים ייחודיים שמתאימים:

 • לסוג הסרטן של החולה;
 • לסטטוס המחלה;
 • לדרגת המחלה, כלומר אם היא פעילה או לא;
 • ולמצב הבריאותי של החולה, כלומר, אם הוא טס לחו”ל בעיצומם של טיפולים רפואיים.

חברת הביטוח בוחנת כל מקרה בנפרד ומסתמכת על המלצת הרופא הראשי שמטפל בחולה, ואישורים רפואיים עדכניים שהוא מציג, שנחשבים למסמכי חובה לרכישת הביטוח.

בלי דיווח אמין ומפורט של המועמד לביטוח אודות המצב הרפואי שלו, כולל פירוט מכלול הסיבוכים האפשריים אשר עתידים להתעורר כתוצאה מהמחלה במסגרת הנסיעה, ובלי המלצה של רופא שמאשר לחולה לטוס, חברת הביטוח לא תנפיק לחולה פוליסת ביטוח נסיעות, והוא לא יהיה זכאי לקבלת הכיסויים המלאים שנדרשים.

מה קורה במקרה של אבחון סרטן לאחר רכישת ביטוח נסיעות לחו”ל?

אם המבוטח רוכש ביטוח נסיעות לחו”ל, וכעבור מספר חודשים לאחר רכישת הפוליסה, בדיקה שגרתית גילתה אבחנת סרטן, שמצריכה ניתוח והקרנות, וביטול הטיסה, ביטוח נסיעות לחו”ל עם הטבות לביטול נסיעות יכול להיות לא יסולא בפז במצבים אלו, כאשר המבוטח נתקל באבחון סרטן.

אם התסמינים, או תופעות הלוואי של הטיפול אינם מאפשרים יציאה לטיול, ואם הרופא ייעץ לבטל את הטיול, אז הטבות לביטול טיול יכולות להשיב את הוצאות הנסיעה ששולמו מראש. בשיטה זו, ניתן לתאם מחדש את הטיול לאחר ההתאוששות.

סוגי סרטן שמכוסים במסגרת ביטוח נסיעות לחו”ל

במהלך חיפוש הצעת מחיר לפוליסת ביטוח נסיעות לחו”ל לחולי סרטן, שאלות המיון הרפואיות של חברת הביטוח יבקשו הצהרה על המצב הרפואי של המועמד לביטוח. ברוב המקרים, פוליסות ביטוח נסיעות מציעות כיסוי לסוגי הסרטן הבאים:

 • סרטן השד
 • סרטן הערמונית
 • לימפומה
 • סרטן ריאות
 • סרטן המעי
 • ועוד סוגי סרטן או מחלות כרוניות אחרות שחברת הביטוח מציעה להן כיסוי לנסיעות לחו”ל.

עכשיו בואו נדבר רגע על ביטוח נסיעות לחו”ל לחולי לב

ביטוח נסיעות לחו”ל לחולי לב מציע כיסוי למצבי לב של מועמדים לביטוח שמבקשים לטוס לחו”ל בשקט נפשי. ביטוחים מסוג זה מכסים את החולים במקרי חירום רפואיים, ומסייעים במניעת חשבונות רפואיים בלתי צפויים וסיבוכים מיותרים שעלולים להתעורר במהלך הטיול בחו”ל.

חברות ביטוח מציעות ביטוח נסיעות לחו”ל לחולי לב למצבים שונים שכוללים:

 • תעוקת לב
 • פרפור פרוזדורים.
 • קשיי לב לאחר התקף לב
 • מחלות לב קלות או קשות
 • קו סיוע רפואי לשעת חירום בחו”ל
 • כיסוי לביטול טיסה אם המבוטח אינו מסוגל לצאת לחופשה

חשוב להבין שכל פוליסת ביטוח נסיעות לחו”ל לחולי לב שונה, ולכן יש לבדוק את גבולות הפוליסה לפני רכישתה.

ביטוח נסיעות לחו”ל לחולי אפילפסיה: קבלת הצעת ביטוח בהתאמה אישית

ביטוח נסיעות לחו”ל לחולי אפילפסיה מציע כיסוי לחולים שחיים עם המחלה ומבקשים לטוס לחו”ל ללא דאגות. פוליסת ביטוח זו מציעה כיסוי למקרי חירום רפואיים, והיא חיונית למניעת הוצאות רפואיות בלתי צפויות, כולל קבלת התמיכה הדרושה של חברת הביטוח למקרה של התרחשות בעיות רפואיות במהלך השהות בחו”ל.

פוליסת ביטוח נסיעות לחו”ל לחולי אפילפסיה מספקת כיסוי לקבלת טיפולים רפואיים שאינם מתוכננים; וכיסוי לתרופות תחליפיות שהמבוטח זקוק להם במהלך שהותו בחו”ל. לכל חברת ביטוח יש תנאים שונים, לכן חשוב לבדוק את נוסח הפוליסה לפני רכישתה.

בשורה התחתונה, למה חולי סרטן או חולים במחלות קשות זקוקים לפוליסת ביטוח נסיעות מתאימה?

ביטוח נסיעות לחולי סרטן או לחולים במחלות קשות אחרות כמו אפילפסיה או מחלות לב, מתאימות לחולים שסובלים כרגע מהמחלה ומעוניינים לטוס לחו”ל בשקט נפשי.

ביטוחים מסוגים אלו מציעים כיסוי במקרי חירום רפואיים ומעניקים את התמיכה הדרושה למבוטחים במהלך שהייתם בחו”ל, כולל מניעת חשבונות רפואיים בלתי צפויים.

דילוג לתוכן