פורטל הביטוחים הגדול בישראל
• כל מה שצריך לדעת על ביטוח •
ביטוח נסיעות לחולי סרטן

אנשים שלקו במחלה קשה לא בהכרח רוצים להסתגר בבית ולשכב במיטה. חלקם מעוניינים, ואף יכולים פיזית, לנסוע לחו”ל, לטייל, וליהנות. למעשה, אפשר אפילו להגיד שלטיולים כאלה יש השפעה חיובית על אנשים חולים, מאחר והם ממלאים אותם באופטימיות ושמחה, ואלה כידוע, הזרזים הכי ידועים להחלמה.

אבל יש בעיה. ביטוח בריאות אינו תופס גם בחו”ל, ואם חלילה משהו יקרה להם, הם יצטרכו לשאת בהוצאות הכבדות של טיפול או אישפוז בחו”ל, אלא אם יש להם ביטוח נסיעות.

העניין שלא רבים יודעים הוא, שזה לא כל כך פשוט לעשות ביטוח נסיעות לחולי סרטן. חברות הביטוח לא בדיוק ששות לבטח אנשים שעלולים בכל רגע נתון להזדקק לשירותים רפואיים בחו”ל, ועוד שירותים מסובכים כמו שנזקקים להם חולי הסרטן. אם ביטוח בריאות סטנדרטי בחו”ל עולה כמה שקלים, הרי שביטוח נסיעות לחולי סרטן יעלה יותר, עקב העובדה שהמבוטחים עלולים לממש אותו בסבירות גבוהה יותר.

אז מה אנחנו יודעים על ביטוח נסיעות לחולי סרטן, איפה אפשר לעשות אותו, כמה הוא עולה, והאם הוא קשור לביטוח מחלות קשות?

האם חולי סרטן יכולים לעשות ביטוח נסיעות לחו”ל?

עד לפני מספר שנים, חולי סרטן לא יכלו לרכוש בכלל ביטוח נסיעות לחו”ל, והיו צריכים להחליט בין שתי אפשרויות שכל אחת מהן גרועה בפני עצמה: לוותר על הטיול לחו”ל, או לטוס ללא ביטוח. האגודה למלחמה בסרטן ראתה את המצב, והחליטה להילחם בחברות הביטוח. התוצאה – כל חולה סרטן זכאי לקבל ביטוח נסיעות לחו”ל גם במהלך המחלה והטיפולים מחברת פספורטכארד. לאחר שלושה חודשים מתום תקופת הטיפולים, הוא זכאי לקבל הצעה לביטוח מכל חברת ביטוח אחרת.

שאלון קצר לבדיקת זכאות להזולה בביטוח הבריאות שלך
בדקו כמה כסף תוכלו לחסוך בחודש בעליות ביטוח הבריאות שלכם
18-28
29-44
45-69
70+

למה חולי סרטן חייבים לעשות ביטוח נסיעות לחו”ל?

בעידן הקורונה, שבו מתבטלות טיסות, שדות תעופה נסגרים ואנשים מתבשרים שאינם יכולים לעלות על טיסה כי תוצאת הבדיקה שלהם היא חיובית – בלתי אפשרי לטוס לחו”ל ללא ביטוח נסיעות מקיף, שכולל גם פיצוי במקרים של ביטול טיסה עקב הקורונה. חולי סרטן, כמו כל אדם הלוקה במחלה כרונית, צריכים לעשות ביטוח נסיעות אפילו יותר. במצבם, גם אם הם מאוזנים על ידי תרופות, הם עלולים להרגיש לא טוב בחו”ל, להזדקק לתרופה מסוימת, לטיפול רפואי או אפילו לאשפוז. גם אם יש להם ביטוח בריאות מקיף ופרטי בארץ, בחו”ל הוא לא תופס – כך שכל הוצאה כזו תהיה על חשבונם, אלא אם יש להם ביטוח מיוחד – ביטוח נסיעות לחולי סרטן.

מה כוללת פוליסת ביטוח נסיעות לחולי סרטן?

פוליסת ביטוח נסיעות לחולי סרטן כוללת סעיפי כיסוי המותאמים לחולי סרטן, ועונים על צרכים פוטנציאליים שעלולים להתעורר דווקא בעת השהות בחו”ל. למשל: כיסוי עבור ביקור במיון, כיסוי עבור נסיעה באמבולנס, מימון תרופות, אישפוז בבתי חולים וטיסת חירום חזרה לארץ.

כמה עולה ביטוח נסיעות לחולי סרטן?

כבר כיום, בגלל מגיפת הקורונה, ביטוח נסיעות עולה כמעט פי שלוש ממחירו לפני הקורונה. עבור חולי סרטן המחיר גבוה אף יותר.

המחיר כולל בתוכו את גיל המבוטח, מצב בריאותו וכן היעד אליו הוא נוסע, כמו גם אופי הנסיעה. ביטוח של נסיעה ללונדון למשל, יהיה זול יותר מאשר ביטוח נסיעות לאפריקה למשל, או להרים גבוהים בדרום אמריקה, בהם עושים בעיקר טראקים רגליים. סיבה אחת להפרש במחיר היא בגלל שבלונדון לא צריך להוסיף גם סעיף של איתור וחילוץ (סעיף שכל מטייל טראקים חייב), וסיבה שנייה היא שבמקומות בהם יש גישה נוחה לבית חולים, אין צורך להעמיד מטוס פרטי להטסה מיידית למתקן רפואי קרוב.

לדוגמא, כמה ישלם אדם בן שלושים שטס לקנדה בחודש אוקטובר לשבוע.

אדם בריא:

הפניקס – 36 דולר

פספורטכארד – 52 דולר

מנורה – 43.6 דולר

כלל – 49.04 דולר

מגדל – 41.64 דולר

הראל – 45.6 דולר

כמה ישלם אדם חולה, שלושה חודשים לאחר סיום הטיפול?

הפניקס – 68 דולר

פספורטכארד – 80 דולר

מנורה – 75.6 דולר

כלל – 69.04 דולר

מגדל – 76.64 דולר

הראל – 78 דולר

האם ביטוח תרופות שלא בסל כלול בביטוח נסיעות לחו”ל לחולי סרטן?

ביטוח בריאות, גם אם הוא מורחב וכולל ביטוח מחלות קשות, אינו חל על מי ששוהה מחוץ למדינת ישראל. ולכן, גם אם יש לכם ביטוח תרופות מחוץ לסל שאותן אתם יכולים לקבל בישראל, המצב שונה אם אתם בחו”ל, כי מן הסתם שם אין סל תרופות של קופת חולים.

יחד עם זאת, ביטוח נסיעות לחולי סרטן כן כולל כיסוי לתרופות מיוחדות שחולי סרטן עלולים להזדקק להם בחו”ל. זה כולל גם תרופות שבארץ הם לא צרכו ולא נזקקו להן, אך עקב החמרת המצב שלהם דווקא בחו”ל, הם פתאום צריכים לרכוש אותן.

מה כולל השאלון להצטרפות לביטוח נסיעות לחולי סרטן?

כשממלאים את השאלון לצורך ביטוח נסיעות לחולי סרטן, יש מספר שאלות שתפקידן להבין את חומרת המצב של המבוטח העתידי, הצרכים שלו ובעצם ההסתברות של מקרה חירום עתידי בחו”ל. על סמך הנתונים האלה, נבנית הצעת המחיר:

  • פירוט של האבחנה, באיזה מיטום או איבר, סוג הסטולוגי, דרגת פיזור ותאריך גילוי המחלה.
  • האם המטופל מקבל טיפול אנטי-נאופלסטי, ומשך תקופת הטיפול.
  • האם למטופל מתוכננים טיפולים רפואיים עתידיים, במהלך הנסיעה או מיד לאחריה, ואיזה טיפולים.
  • האם המבוטח היה מאושפז לאחרונה, מתי ומאיזו סיבה?
  • הגדרה של מצב המחלה בעת מילוי השאלון:
  • האם קיימים סימנים למחלה
  • האם אתם מקבלים טיפול תומך / הורמונלי / אנטינאופלסטי / כימי
  • מה רמת התיפקוד ומה היכולת שלכם לעמוד בנסיעה לחו”ל.

 ביטוח נסיעות לחולי סרטן – בדרך כלל רק לנסיעות קצרות ולא ספורטיביות

ביטוח נסיעות לחולי סרטן הוא אומנם יקר אך נגיש ואפשרי, לפחות כל עוד זו נסיעה קצרה, ולא למטרות ספורטיביות, כמו סקי או כל ספורט אקסטרים אחר – כי אז חברת הביטוח באמת כבר תציב קשיים שלא יאפשרו את מתן הביטוח. אם אתם חולי סרטן ואתם רוצים לטוס לחו”ל, אל תבטלו את הנסיעה שלכם רק בגלל החשש שאולי תהיינה לכם בעיות עם הביטוח. פשוט תבחרו ביעד קליל כמו לונדון, פריז, בודפשט וכדומה, והקפידו על טיול בן שבוע לכל היותר.

אם לאחד מבני משפחתכם יש סרטן, מהרו לעשות ביטוח מחלות קשות

אם כבר מדברים על ביטוח נסיעות לחולי סרטן, חשוב לציין שבביטוח בריאות קיים סעיף בשם ביטוח מחלות קשות. זהו סעיף שמעניק כסף ומפצה אנשים שלקו במחלה קשה, במידה והיה להם את הביטוח הזה. אם בן משפחה קרוב אליכם (גנטית) לקה באחת ממחלות הסרטן, כדאי לכם לעשות את הביטוח הזה. קחו בחשבון שיש  תקופת הכשרה בביטוח מחלות קשות, של שלושה חודשים בדרך כלל, כך שאם אדם מאובחן לפני  תקופת הכשרה בביטוח מחלות קשות, הוא לא יקבל את הפיצוי, וחבל כי אם הוא היה עושה אותו קודם, היה יכול להיעזר בסכום הפיצוי.

שאלות ותשובות

האם נשים חולות סרטן בהיריון יכולות לטוס לחו"ל?

כן, פספורט קארד מאפשרת גם לחולות סרטן הנמצאות בהיריון עד שבוע שלושים ושלוש, לטוס לחו"ל. כמובן שגם פה תהיה הגבלה של יעדים והגבלה של תקופת הנסיעה.

למה בעצם ביטוח נסיעות לחולי סרטן יקר יותר מביטוח נסיעות רגיל?

חברות הביטוח לקוחות בחשבון שחולה סרטן עלול להזדקק לטיפולים מיוחדים בחו"ל, שעולים מאות אלפי דולרים. בנוסף, גם חולה סרטן שמצבו יציב, עלול לחוש בהחמרה בעת טיול בחו"ל ולאחר טיסה מעייפת.
השיקולים האלה נכללים במחיר.

האם מחלימים מסרטן משלמים פחות על ביטוח נסיעות לחו"ל?

השאלה היא כמובן כמה זמן עבר מאז שהיו חולים, מתי הם קיבלו את הטיפול האחרון, אילו תסמינים יש לה כרגע ועוד. אם הם בריאים, לפחות באופן יחסי, הם אמורים לשלם פחות מחולי סרטן שטסים לחו"ל כשהמחלה עדיין פעילה.

האם מחיר הביטוח שונה עבור חולי סרטן שטסים לצורך טיפולים רפואיים בחו"ל?

המחיר של הביטוח לחו"ל נקבע תמיד על פי היעד ועל פי מטרת הנסיעה, ומשתנה בהתאם. גם עבור אנשים שאינם חולים, יש מדרג תשלומים שונה ליעד הנסיעה, אם הם נוסעים לצורך ספורט או תחרות המחיר שהם משלמים שונה מאשר אם הם נוסעים לצורך טיול רגוע.
נציין שחולי סרטן שיש להם ביטוח בריאות מקיף, לא צריכים בעצם לשלם עבור הביטוח, שכן הביטוח הפרטי משלם עבורם את כל ההוצאות.

האם בכלל מומלץ לחולי סרטן לטוס לטיולים בחו"ל?

בהחלט! אין שום סיבה שאנשים יפסיקו ליהנות ולטייל בגלל מחלה זו או אחרת. אם אותו אדם מרגיש טוב, אפילו אם זה בין כמה טיפולי כימותרפיה, אין שום סיבה שלא יטוס לחו"ל ויהנה מכמה ימים של הסחת דעת מבורכת. למעשה, זה יכול לגרום לכל המשפחה להרגיש טוב יותר, ולזרז בכך את ההחלמה של אותו חולה סרטן.
גם חולי סרטן קשים לא בהכרח שוכבים במיטה ומעבירים כך את זמנם. יש להם הפוגות בהן הם מרגישים טוב יותר. בהפוגות האלה בהחלט אפשר למלא את הזמן בהנאה וכיף, ולהרגיש כמו פעם. הרופאים ממליצים לפעמים לחולים אונקולוגיים שאמורים לעבור ניתוח לאחר קבלת סדרה של טיפולי כימותרפיה, לנצל את הכמה ימים בין הטיפולים והניתוח, כדי לטוס לחו"ל לחופשה קצרה ומרעננת.

שאלון קצר לבדיקת זכאות להזולה בביטוח הבריאות שלך
בדקו כמה כסף תוכלו לחסוך בחודש בעליות ביטוח הבריאות שלכם
אני גבר
אני אישה
דילוג לתוכן