פורטל הביטוחים הגדול בישראל
• כל מה שצריך לדעת על ביטוח •
ביטוח ספורטאים

הספורט מחבר אותנו לעצמנו, מאפשר לנו לחוות הנאה, להגיע לשיאים אישים שמעולם לא דמיינו שנוכל לכבוש, לחוש התרגשות, להתפוצץ מאדרנלין, ולהרגיש חיים יותר מאי פעם.  עם זאת, ספורטאים חשופים כל העת לסיכוני תאונות, פציעה, נכות ועוד. בדיוק בשביל מטרה זו הומצא ביטוח לספורטאים, שמאפשר להמשיך להנות מהספורט האהוב עליכם, אקסטרימי ככל שיהיה, ועדיין להישאר מבוטחים ומכוסים במצב של תאונה אישית.

 • חוק הספורט
 • מה מעניק ביטוח ספורטאים לפי חוק הספורט?
 • תיקון 10 לחוק הספורט
 • ביטוח ספורט אתגרי
 • למה חשוב לב שרוכשים ביטוח ספורט אתגרי?
 • ביטוח צלילה ספורטיבית
 • סעיפים חשובים בחוק הצלילה הספורטיבית
 • שאלות נפוצות

חוק הספורט

ביטוח ספורטאים לפי חוק הספורט, מחייב כל אגודת ספורט, ארגון ספורט והתאחדות לבטח את כל הספורטאים המתחרים בתחרויות המאורגנות על ידם או מטעמם, בביטוח ספורטאים שמטרתו לכסות על תאונות אישיות.

ביטוח זה מכסה תאונות הנגרמות באחת המסגרות הבאות המתקיימות על ידי רשות מקומית, מוסדות או אגודות עצמאיות:

 • חוגים
 • ספורט עממי
 • ספורט תחרותי
 • חדרי כושר
 • קייטנות

חשוב לציין כי סכומי הביטוח מתחלקים לפי קבוצות הגיל של הספורטאים, כלומר: ילדים, נוער ובוגרים.

על פי חוק, כל אגודה או התאחדות חייבת לרכוש ביטוח ספורטאים לכיסוי תאונות אישיות.

מה מעניק ביטוח ספורטאים לפי חוק הספורט?

ביטוח ספורטאים לפי חוק הספורט כולל כיסויים מיוחדים לספורטאים: הוצאות רפואיות, טיפולי שיניים, פיצוי שבועי על אובדן כושר עבודה זמני, פיצוי עקב נכות לצמיתות וכמובן כיסוי למקרה מוות.

החוק נועד להבטיח כי כל ספורטאי, בין אם הוא מקצועי או חובבן, יהיה מכוסה ויזכה לפיצוי במקרה שייגרם לו נזק במהלך פעילות ספורטיבית במסגרת האגודה, בדרך לאימון או בחזרה ממנו.

תיקון 10 לחוק הספורט

מכיוון שארוגני הספורט מחויבים לרכוש ביטוח ספורטאים, לעתים קרובות נוצר מצב בו הספורטאי מבוטח בכפל ביטוחים, על ידי הרשות המקומית (ילדים מגיל גן ועד י”ב), על ידי ביטוח לאומי (שחקנים המקבלים שכר) או על ידי המעביד (שחקני ליגת מקומות עבודה). למרות שספורטאים רבים מבוטחים בכפל ביטוחים, הם אינם זכאים לפיצוי כפול. מטרת התיקון לחוק היא למנוע כפל ביטוחים.

ולכן, באוגוסט 2016 עבר תיקון 10 לחוק הספורט על פיו אין חובה לבטח את הספורטאים התחרותיים הבאים:

 • ספורטאים שהם תלמידים (מכיוון שהן מבוטחים בביטוח תאונות אישיות לפי חוק לימודי חובה).
 • ספורטאים שמשתתפים בתחרויות ספורט ומקבלים על כך שכר בגובה שכר המינימום לפחות.
 • ספורטאים שמשתתפים בפעילות ספורט מטעם המעסיק כפעילות נלווית לעבודה, כולל הליגה למקומות עבודה.

חשוב לציין כי התיקון אינו שולל אפשרות וולנטרית של אגודות הספורט לערוך ביטוח תאונות אישיות כמו זה הנערך לספורטאים תחרותיים המחויבים בביטוח. אפשרות זו היא לשיקול דעת האגודה, הספורטאים והוריהם (במרה והם מתחת לגיל 18).

ביטוח כזה אינו נחשב לכפל ביטוחים שכן הסכומים המשולמים בגין מקרה נכות או מוות יצטברו ויתווספו מהביטוחים השונים.

בנוסף, התיקון דורש גם ביטוח כלפי צד ג’ שמטרתו לבטח שחקן יריב במידה ונפגע משחקן המבוטח באגודה.

לקבלת ייעוץ חינם, מלאו את הטופס הבא:

  ביטוח ספורט אתגרי

  ספורט אתגרי הוא ספורט פופולרי שמושך אליו רבים בארץ ובחו”ל, וגם הוא נכלל בביטוחים שונים הייעודיים לתחום.

  רבות מפעילויות הספורט האתגרי ניתן לקיים בארץ וגם בחו”ל, לכן ישנו ביטוח ספורט אתגרי בארץ אך קיים גם ביטוח נסיעות ספורט אתגרי, שמיועד לפעילות כזאת מחוץ לארצנו הקטנטונת.

  ביטוח אקסטרים מהסוג כולל כיסוי לפעילויות כמו: סנפלינג, באנג’י, קייאקים, טיפוס הרים וקירות, צניחה חופשית ועוד. ביטוח זה נועד לחסוך לכם עלויות במקרה של פציעה ותאונה, כולל כאלו הדורשות פינוי מהמקום, הטסה וכו’.

  מה חשוב לדעת לפני שרוכשים ביטוח ספורט אתגרי?

  • לוודא שהפוליסה כוללת את סוג הפעילות האתגרית שלכם. קיימות פעילות ספורטיביות, בעיקר אתגריות, שאינן נכללות בפוליסה הבסיסית ולכן יש לרכוש עבורן הרחבה מתאימה. חשוב לדעת למשל שפוליסה רגילה לא מכסה תאונות סקי וספורט חורף אחר (אופנועי שלג, סנובורד וכו’).
  • בכל הנוגע לחופשות של ספורט חורף, חשוב להבדיל בין חופשה בארץ לחופשה בחו”ל. אם אתם הולכים לגלוש בחרמון המושלג, תספיק לכם פוליסת ביטוח ספורט אתגרי בארץ, אך אתם מתכננים לטוס לאחד מאתרי הסקי הפופולריים באירופה, תוכלו לרכוש ביטוח נסיעות ספורט אתגרי, שהוא ביטוח נסיעות לחו”ל הכולל הרחבה לסקי וספורט חורף. חשוב לבדוק את גבולות הכיסוי של פוליסת הנסיעות לחו”ל.
  • הרחבה נוספת שניתן לרכוש במסגרת ביטוח נסיעות לחו”ל היא הרחבה לספורט תחרותי, שמאפשרת להנות מכיסוי רחב ומקיף שמתאים בדיוק לצרכים שלכם ולמאפייני הספורט בו אתם עוסקים, תוך התחשבות ברמת הסיכון של ענף זה. כמובן שככל שהסיכון עולה, איתו עולה גם מחיר הפוליסה.

  ביטוח צלילה ספורטיבית

  לפי חוק הצלילה הספורטיבית, אדם המבצע צלילה ספורטיבית חייב לרכוש ביטוח ייעודי עבור ספורט זה. על הביטוח להכיל כל חבות בשל חילוץ, פינוי, אשפוז או טיפול רפואי שנגרמו למובטח עקב תאונת צלילה ספורטיבית.

  כיום, שוק הביטוח לצוללנים מתנהל בדרך של תחרות חופשית, המאפשרת הוזלה בביטוח ומגוון רחב של ביטוחים ייעודים לצוללנים.

  סעיפים חשובים בחוק הצלילה הספורטיבית

  • על הצולל להחזיק את התעודות שניתנו לו במצב נקי וניתן לקריאה – רישיון צלילה, תעודת ביטוח אישית וכל תעודה רשמית אחרת שניתנה לו לגבי צלילתו. עליו להחזיק את התעודות במרכז הצלילה או בקרבה למקום בו מתבצעת הצלילה.כמו כן, עליו להציג את התעודות שלו לכל פקח או שוטר לפי דרישתם.
  • על מדריך הצלילה חלות התקנות הבאות: מדריך צלילה ידריך רק אנשים שעומדים בהוראות החוק, וילמד רק במקומות העומדים בתקנות ובהוראות החוק. כמו כן, הלימוד יתבצע רק כאשר קיימת שמירה על תקנות הבטיחות שנקבעו בקשר למכשירי הצלילה האישיים. המדריך ידריך רק כאשר בית הספר שהוא פועל מטעמו מצויד בביטוח המבטח מכל חבות בשל תאונת צלילה לחניכיו, כולל כזאת הנבעה מרשלנות המדריך. כמו כן, המדריך יהיה אחראי על קיומן של תקנות אלו בשעת ההדרכה.

  תשובות לשאלות נפוצות

  שאלה: מה לגבי ספורטאים תלמידים שקיים להם ביטוח תאונות אישיות לפי חוק לימוד חובה, והם טסים לתחרות בחו"ל?

  תשובה: תלוי מטעם מי הם טסים. אם הם טסים מטעם מוסד חינוכי, רשות מקומית או משרד החינוך, הם מבוטחים לפי הפוליסה של שנת הלימודים בה מתבצע הביטוח. אם הם טסים מטעם גוף אחר שאינו צוין, יש לערוך להם ביטוח ייעודי לנסיעה לחו"ל של ספורטאים שהינם גם תלמידים.

  שאלה: מה לגבי שחקנים זרים, שמרוויחים שכר מינימום ומעלה?

  תשובה: חשוב לציין כי החוק אינו עוסק בנושא של שחקנים זרים כלל, ללא קשר לגובה שכרם. שתיקת החוק בנושא מובילה להנחת העבודה שלא קיים דין מיוחד לגביהם ולכן ניתן להחיל עליהם את החוקים שחלים על כלל הספורטאים.

  שאלה: האם ישנו ביטוח המיועד למרוצים בחו"ל?

  תשובה: כן. ביטוח זה מאפשר לכסות על הוצאות רפואיות בעת פציעות ספורט ומצבים בהם יש צורך בטיפול חירום, אשר מתרחשים בעת השתתפות במרוץ בחו"ל. הביטוח מכסה פינוי באמבולנס, קניית תרופות ועוד.

  אנחנו מאחלים לכל הספורטאים באשר הם, פעילות בטוחה, מהנה ומרגשת. מי ייתן ולא תזדקקו לביטוח ספורטאים לעולם, אך תוכלו להתאמן בראש רגוע ושקט כאשר אתם יודעים שקיים עבורכם כיסוי גם למצבים פחות נעימים.

  לקבלת ייעוץ חינם, מלאו את הטופס הבא:

   לקבלת ייעוץ חינם ובדיקת הוזלה בביטוח שלך ללא עלות, השאירו פרטים.

    דילוג לתוכן