פורטל הביטוחים הגדול בישראל
• כל מה שצריך לדעת על ביטוח •
ביטוח ספורט אתגרי לחול

עוסקים בספורט אתגרי? – ביטוח זה קריטי

ספורט האקסטרים הוא אחד מענפי הספורט הייחודיים, המאתגרים והמוכרים ביותר בארץ ובעולם. הוא כולל בתוכו מגוון עצום ורחב של סוגי פעילויות אקסטרימיות שונות, ברמות סיכון שונות, באקלימים שונים, ביבשה, בים, בגובה ובאוויר כך שהוא מציב את האדם מול אתגרים שונים אותם הוא סקרן לכבוש.

הספורט האתגרי כולל גלישה, טיפוס, רכיבה ועוד, לצד תנאי שטח קשים מהרגיל, אדרנלין שהולך ועולה, ונוף מדהים שזוכים לפגוש. אך יחד עם כל אלו, הספורט האתגרי גם מלווה בסיכונים גבוהים מהרגיל. בשל תנאי השטח הלא פשוטים והפעילות האינטנסיבית, כל מי שמתעסק בספורט אתגרי חשוף פי כמה וכמה ליותר סיכונים, פציעות ותאונות.

כדי לבטח את עצמכם ולדאוג לבריאות שלכם ולחייכם במצבים קיצוניים כאלו, חשוב מאוד שתדאגו לביטוח ספורט אתגרי לחו”ל. מאחר שרוב העוסקים בספורט האתגרי בארץ נוהגים לטוס לחו”ל כדי לחוות שם תנאי שטח מאתגרים יותר ולצפות בנופים שונים, חשוב שתדאגו לעצמכם כשאתם רחוקים מהבית ומהארץ, ותיקחו בחשבון אפשרויות סיכון לא פשוטות בהן חלילה תזדקקו לפינוי, טיפולים רפואיים או הטסה.

ביטוח נסיעות רגיל לא בהכרח יכסה את כל הצרכים שתזקקו להם, רק ביטוח נסיעות ספורט אתגרי יוכל להתאים מבחינת הכיסויים הנרחבים שלו.

 

מה כולל הכיסוי בפוליסת הביטוח האתגרי לחו”ל?

 

כשאתם רוכשים ביטוח נסיעות לחו”ל, הכיסוי הבסיסי כולל כיסוי של הוצאות רפואיות, תרופות, טיפול חירום, הוצאות בגין תאונה, פינוי אווירי או ימי ועוד. אך ביטוח זה אינו כולל סיכונים חריגים, כלומר, הוא אינו מתאים עבור אלו העוסקים בספורט אתגרי.

עבור אלו העוסקים בספורט אתגרי, מומלץ ביותר לרכוש את הביטוח האתגרי לחו”ל. ביטוח אקסטרים הוא כתוספת עבור ביטוח הנסיעות הרגיל לחו”ל, והוא מאפשר לכם, המבוטחים, להיות מכוסים עבור ביצוע אחת מהפעילויות המוגדרות כ”ספורט אתגרי” (כתחביב, לא כעיסוק אשר משתכרים ממנו). הפוליסה לרוב מכסה גם פגיעות גוף וגם פגיעות ברכוש.

מאחר שענפי הספורט האתגרי ידועים ברמת הסיכון הגבוהה שלהם ובמאמץ הגופני הקשה שהם דורשים, יש סיכון גבוה יותר לפציעות ולתאונות ספורט – ולכן יש צורך בביטוח מתאים. ביטוח נסיעות ספורט אתגרי נועד לדאוג לכם, והוא מספק לכם החזר הוצאות בחו”ל על:

 • איתור ופינוי
 • חילוץ והצלה
 • הטסות רפואיות
 • מימון טיפולים רפואיים בחו”ל
 • הוצאות אשפוז
 • ביקורי רופא
 • הוצאות במקרה של שהות בחו”ל מעבר לתקופת הביטוח
 • נזקי צד שלישי
 • כיסוי לנזקי רכוש
 • אובדן של ציוד
 • ועוד.

איך אני יכול לדעת אם הספורט שאני עושה מוגדר כספורט אקסטרים?

הגדרת ספורט אתגרי משתנה בין חברות הביטוח השונות, כך שאין תשובה אבסולוטית לשאלה הזו מאחר שרשימת ענפי הספורט האתגרי היא שונה בין חברה לחברה.

כדי שתוכלו לברר בוודאות אם ענף הספורט בו אתם עוסקים מוגדר כספורט אתגרי, עליכם לבדוק באתר חברת הביטוח / מול חברת הביטוח באמצעות נציג, אם החברה מחשיבה אותו ענף כאתגרי.

עם זאת, הכנו עבורכם רשימה המכילה את רוב סוגי הספורט האתגרי המוגדרים כך אצל רוב חברות הביטוח:

 • אם אתם מאותגרים ככל שהגובה עולה – טיפוס הרים (בעזרת מדריך, חבל או ציוד עזר אחר), טיפוס על צוקים, גלישה מצוקים, קפיצה מצוקים, סנפלינג וגלישה אווירית הם ספורט אתגרי.

 

 • אם אתם אנשים של ים – סקי מים, גלישת גלים, רפטינג, קייט סרפינג, מצנח גלישה, צלילה לעומק העולה על 30 מ’, צלילת מערות, צלילה מקצוענית, צלילה חופשית, צלילה תחרותית, טרימיקס, שימוש באופנוע מים, שימוש באופנוע ים, ווקבורד – הם ספורט אתגרי.

 

 • אוהבים את הרוח למעלה? לראות איך הכול נראה קטן מהשמיים? – צניחה, גלישה או דאייה באוויר היא ספורט אקסטרים, כמו גם כדור פורח, רחיפה, צניחה חופשית, מצנחי רחיפה, טרקטורון מעופף, אווירובטיקה וטיסה בכלי טיס כלשהו (למעט כלי טיס אזרחי בעל תעודה להובלת נוסעים).

 

 • אוהבים את האקסטרים שלכם על הקרקע? – הנה הפירוט הנרחב של סוגי ספורט האקסטרים היבשתי:
 • רכיבת אופניים בסיכון גבוה כגון FREE RIDE, URBAN, DOWN HILL, מסלולי אקסטרים, רכיבה על רכב פנאי שטח (לדוגמה טרקטורון), אופנועי שלג, רכיבת שטח על אופנוע או על אופנוע הרים, מוטוקרוס, מירוצי אופנועים, מירוצי מכוניות, רכיבה על סוסים.
 • קרב מגע (אגרוף, היאבקות, קרב מגע, ג’יאו ג’יסו ועוד), טיפוס קירות, בנג’י, פארקור (קפיצה מבניינים), XPOGO, טיפוס הרים, צייד.
 • גלישה/החלקה על שלג/קרח, סנובורד, מזחלות, גלישת רוח יבשתית, mount surfing, סקי הליכה, טיפוס קרח, גלישה במדרון בעזרת מגלשיים, גלישה במישור.

ביטוח אתגרי לחו”ל ביחס לביטוח תאונות אישיות

רוב חברות הביטוח בישראל מציעות ביטוח ספורט אתגרי לחו”ל כהרחבה מיוחדת, כלומר כתוספת, עבור ביטוח הנסיעות הבסיסי לחו”ל.
אך כיסוי לספורט אתגרי יכול להיות גם במסגרת פוליסת ביטוח תאונות אישיות.

בחלק מהמקרים, פוליסת ביטוח תאונות אישיות מעניקה לכם כיסוי עבור פעילות האקסטרים גם בישראל וגם בחו”ל, בהתאם לתנאי הפוליסה ולסעיפיה. פוליסת ביטוח זו כוללת כיסוי לענפי ספורט אתגרי רבים, ושומרת עליכם בטוחים במקרה של תאונות אישיות העשויות לקרות גם בגבולות הארץ וגם מעבר לים, בבית או בחופשה, בעבודה או בשעות הפנאי. התנאים משתנים בין פוליסה לפוליסה.

חשוב שתשימו לב: יש לא מעט פעמים בהן פוליסת ביטוח תאונות אישיות לא כוללת בסעיפיה את ענפי הספורט האתגרי השונים, כך שיכול להיות שפוליסה זו כלל לא תתאים לתוכניות שלכם בחופשה. במקרה כזה, בידקו עם סוכן הביטוח אם אתם יכולים לרכוש הרחבת ביטוח ספורט אתגרי לחו”ל בהתאם.

ההבדל בין שתי הפוליסות הוא שאחת, פוליסת הביטוח האתגרי, מתמקדת במימון ההוצאות עקב התאונה (חילוץ, אשפוז, טיפולים, ועוד), והשניה, פוליסת ביטוח התאונות האישיות, מתמקדת בפיצוי על עצם קרות התאונה עצמה שקרתה ועל מימון ההוצאות היכולות לנבוע כתוצאה מקרות התאונה.

הקפידו להתייעץ עם סוכן הנסיעות שלכם או עם סוכן הביטוח שלכם כדי לקבל עוד פרטים בנוגע למה חשוב שיהיה מכוסה בהתאם לתוכניות החופשה שלכם וכדי לקבל עוד מידע על פרטי הפוליסות השונות – וכך תוכלו לבחור איזו פוליסה הכי מתאימה לכם.

ביטוח ספורט אתגרי בארץ

אם אתם מתכננים לצאת לחופשה בישראל ולעסוק בה בספורט אתגרי, חשוב מאוד שיהיה לכם ביטוח מתאים. אנחנו הישראלים מאוד אוהבים חופשות, ובעיקר אוהבים באותן חופשות להשתעשע עם אתגרים וליהנות מפעילויות עם אדרנלין גבוה שממלא את הגוף בתחושת סיפוק, פליאה וריגוש.

אם גם אתם אוהבים לקחת את עצמכם לאקסטרים, אתם וודאי עוסקים בספורט אתגרי גם בארץ וגם בחו”ל. ברור לכולנו שכשאנחנו עוסקים בספורט אתגרי, ספורט עם רמת סיכון כל כך גבוהה, אנחנו חייבים לדאוג לעתיד שלנו, לחשוב כמה צעדים קדימה ולפעול עם שיקול דעת הגיוני ומחושב.

גם אם הספורט האתגרי מבוצע בארץ, דעו כי ללא ביטוח אקסטרים אתם בקלות עלולים למצוא את עצמכם סובלים גם מהתאונה שהתרחשה וגם מעוגמת נפש ותסכול רב על מה שהיה אמור להיות מהנה ומושלם וכעת הפך לבור כלכלי ולזיכרון כואב.

לכן, ביטוח ספורט אתגרי בארץ הוא בסיסי כשאתם עוסקים בספורט אתגרי בגבולות המדינה. איך רוכשים אותו?

 • יש פוליסות ביטוח ספורט אתגרי הכוללות גם כיסויים עבור עיסוק בספורט אתגרי בארץ, מעבר לעיסוק בחו”ל. התייעצו עם סוכן הביטוח שלכם בנוגע לפוליסה המתאימה ביותר עבורכם.
 • בחלק מהמקרים, ביטוח תאונות אישיות מכסה גם תאונות אשר נגרמו מספורט אתגרי בחו”ל, ואף תאונות שנגרמו מספורט אתגרי בישראל. בידקו עם סוכן הביטוח שלכם מה הפוליסה מציעה ותרכשו את הפוליסה המשתלמת לכם ביותר בהתאם לפעילויות שאתם מתכננים לעשות.

כמה עולה ביטוח נסיעות ספורט אתגרי?

המחיר משתנה בין חברה לחברה, אך לרוב הוא מבוסס על אלמנט עיקרי אחד: מהי רמת הסיכון או הסבירות שהפוליסה תופעל? ככל שיש סיכוי גבוה יותר שתנאי הפוליסה יתממשו – כך גם המחיר עולה בהתאם. עם זאת, יש מספר פרמטרים לקביעת מחיר הפוליסה שכל חברת ביטוח לוקחת אותם בחשבון:

 • גיל
 • משך השהות בחו”ל
 • היקף הכיסויים בביטוח

כך, ביטוח נסיעות ספורט אתגרי מעט יקר יותר מביטוח נסיעות רגיל לחו”ל, בשל הסיכוי הגבוה שהמבוטחים יצטרכו להפעיל את הפוליסה (הרי ספורט אתגרי הוא הרבה יותר מסוכן). בהקשר זה כדאי לדעת, שגם אדם מבוגר או אפילו אישה בהיריון מעלים את מחיר הביטוח.

המטרה שלכם ברורה – לקבל את הצעת הביטוח הטובה ביותר במחיר הנמוך יותר. השוו בין פוליסות ביטוח שונות בשוק, או התייעצו ישירות עם סוכן ביטוח שיוכל לתת לכם מענה אישי ומדויק לצרכים שלכם.

 

איך בוחרים ביטוח אתגרי לחו”ל?

בשוק קיים מגוון רחב של פוליסות ביטוח אקסטרים, וכעת אתם צריכים לבחור איזו פוליסה לרכוש. הנה כמה פרטים שחשוב שתשימו לב אליהם לפני הרכישה:

 • גובה הכיסוי – במקרה בו נחבלתם או נפצעתם בשל עיסוק מספורט אתגרי, מה הוא גובה הכיסוי המירבי שחברת הביטוח תהיה מוכנה לשלם לכם? האם גובה ההחזר על ההוצאות הרפואיות מתאים לספורט שאתם עושים? אם הוא נמוך מדי, כנראה שעליכם לבחור בפוליסה אחרת. זכרו – מוטב ללכת על הצד הבטוח מאשר להצטער אחר כך.

 

 • התנאים למימוש הביטוח – בכל פוליסה מופיעים התנאים אשר אם הם מתקיימים תוכלו לקבל החזר כספי על ההוצאות בגין התאונה. קראו אותם היטב. מומלץ להיעזר בשיקול הדעת של סוכן ביטוח שידע להסב את תשומת לבכם לכמה חלקים עיקריים באותם תנאי מימוש.
 • למה אתם זכאים? – קראו היטב את הסעיפים הכתובים בפוליסה המתארים את ההחזרים הכספיים. חשוב שתדעו על אילו דברים תוכלו לקבל החזר כספי על ההוצאות (ובאילו תנאים).

השוו בין פוליסות הביטוח השונות ותראו איזו הצעה משתלמת לכם ביותר – הן מבחינת הכיסוי והן מבחינת המחיר לפוליסה. מומלץ להתייעץ עם בעל מקצוע – סוכן ביטוח – אשר חי את עולם הביטוחים ומבין איזו פוליסה כדאי לרכוש בהתאם לכל מקרה.

שאלות ותשובות 

שאלה: באילו מקרים הביטוח לא בהכרח יהיה תקף?

תשובה: חשוב לשים לב שיש כמה מקרים בהם ביטוח הנסיעות לספורט אתגרי לא יהיה תקף בהם:

אם לא קיבלתם אישור עבור הפעילות האתגרית באותה המדינה.
אם לא נהגתם בהתאם לכללי הבטיחות באתר/במסגרת.
אם השתתפתם בפעילות אתגרית וקיבלתם עבורה שכר, מרבית הפוליסות לא יזכו אתכם בפיצוי.

שאלה: מה לגבי הציוד שלי? ציוד ספורט אתגרי הוא די יקר...

תשובה: פוליסות ביטוח נסיעות ספורט אתגרי לרוב מכסות גם פגיעות ברכוש של הספורט האקסטרימי. כשאתם רוכשים את הפוליסה, שימו לב שהיא מכילה גם סעיפים הכוללים החזר או פיצוי על פגיעה ברכוש היקר שלכם.

שאלה: מה לגבי ענפי החורף של הספורט האתגרי?

תשובה: לעתים, בפוליסות מסוימות, ענפי הספורט האתגרי הנחשבים כענפי ספורט חורף משויכים לפוליסה מעט שונה הכוללת סעיפים מעט אחרים. אם אתם עוסקים בספורט אתגרי כמו סקי, החלקה על השלג, מזחלות וכו', ומתכננים טיול בחו"ל המבוסס על פעילויות מסוג זה, מומלץ שתבדקו אם הפוליסה שאתם רוכשים מותאמת לענפי ספורט אתגרי חורף וכוללת את הכיסויים המתאימים. למשל, ביטול טיסה או קיצור ימי הנופש עקב סגירת אתר הסקי בשל תנאי מזג אוויר קשים.

שאלה: מה יקרה אם אעסוק בפעילות אתגרית בחו"ל אך לא ארכוש ביטוח אקסטרים?

תשובה: ללא ביטוח מתאים המכסה ספורט אתגרי בחו"ל, אתם עלולים למצוא את עצמכם עם הוצאות כלכליות עצומות ואדירות. הנזק הכלכלי, שלא לדבר על הנזק הגופני והבריאותי, יהיה חסר תקדים. אין ספק שעבור על מי שעוסק בספורט אתגרי – ביטוח הוא הפיתרון והתשובה המיידית, שתחסוך הרבה עוגמת נפש, הרבה הוצאות כספיות והרבה כאב ראש מיותר. אם אתם מתכננים לנסוע לחו"ל ולבצע שם פעילות מסוג ספורט אתגרי, צרו קשר עם סוכנות הביטוח ועדכנו אותם בפרטים.

לסיכום:

ספורט אתגרי הוא אחד מענפי הספורט הייחודיים ביותר בעולם, ולאט לאט הוא תופס יותר ויותר תאוצה, בעיקר בקרב צעירים. הספורט האתגרי מעניק לנו תחושה אדירה בכל הגוף של סיפוק, הגשמה וריגוש, כתוצאה מהאדרנלין הממלא את גופנו.

אבל לצד התועלת לנשמה שבספורט האתגרי, קיים גם סיכון רב לפציעות ולתאונות שונות. במקרה של תאונת ספורט אתגרי, אתם עלולים למצוא את עצמכם חסרי אונים מול המערכת, נדרשים להוציא סכומי עתק על טיפולים רפואיים דחופים שונים שאתם עשויים להזדקק אליהם.

בדיוק לשם כך הומצא ביטוח הספורט האתגרי – ביטוח אשר מבטיח לכם כיסוי עבור פגיעות בגוף ופגיעות ברכוש. הכיסוי בא לידי ביטוי בהחזר הוצאות על טיפולים רפואיים, איתור חילוץ והצלה, טיסות רפואיות ועוד.

רוב העוסקים בספורט אתגרי בוחרים לעסוק בו בחו”ל, במהלך חופשה. ביטוח אתגרי לחו”ל כולל בתוכו את כל הסעיפים המותאמים לכך. כמו כן, אם אתם בוחרים לעסוק בספורט אתגרי בארץ, וודאו כי יש לכם פוליסה מתאימה הכוללת בתוכה סעיפי כיסוי לתאונות בישראל שנגרמו כתוצאה מעיסוק בספורט אקסטרים.

אנו ממליצים לכם בכל שאלה לפנות אל סוכן הביטוח שלכם, סוכן שאתם סומכים עליו, על המקצועיות שלו ועל הניסיון שלו.
כדי להבין דקויות שונות בין סעיפי הביטוח, בין הפוליסות השונות בשוק ובין ההרחבות שניתן לבצע לביטוחים; כדי להכיר את האותיות הקטנות בכל פוליסה – תמיד מומלץ לפנות לאיש מקצוע שידע למסור לכם את כל המידע הדרוש.

לקבלת ייעוץ חינם ובדיקת הוזלה בביטוח שלך ללא עלות, השאירו פרטים.

  דילוג לתוכן