פורטל הביטוחים הגדול בישראל
• כל מה שצריך לדעת על ביטוח •

ביטוח צד ג לרכב

בתחום הביטוחים לרכב יש שלושה סוגי ביטוחים עיקריים: ביטוח חובה, ביטוח צד ג לרכב וביטוח מקיף. ביטוח החובה הוא הביטוח שכל מי שיש לו רכב חייב שיהיה לו. ביטוח החובה מכסה את המבוטח מפגיעות גוף ונפש וכן את מי שישב באוטו בעת תאונה, הולכי רגל ונפגע הצד השני. ביטוח צד ג לרכב לעומת זאת עוסק רק בפגיעות רכוש ונזק ורק אלו הנגרמות לרכב השני, זה שהיה מעורב אתכם בתאונה או רכוש עירייה וכדומה שפגעתם בו: עמוד, תמרור וכו'. ביטוח צד ג' לא מבטח את הרכב שלכם במקרה תאונה ונזק! ביטוח מקיף מבטח גם את רכבכם והוא מקיף יותר, מכסה גניבות, נזקים הנגרמים מפגעי טבע וכדומה.

למי כדאי לעשות רק ביטוח צד ג לרכב ולא ביטוח מקיף

ביטוח צד ג לרכב מבטח אתכם רק מפגיעה ברכב שפגעתם בו בתאונה והוא זול יותר מביטוח מקיף. ביטוח רכב צד ג טוב למי שרוצה לחסוך בהוצאות הביטוח אך עדיין מעוניין להיות מבוטח בצורה חלקית, כזאת המאפשרת לו שלא לפצות מכספו באופן מלא צד שני שהיה מעורב עמו בתאונה. בחירת בין ביטוח צד ג' או מקיף תלויה במבוטח וברצונו ליהנות מביטוח זול יותר. חשוב לזכור: השתתפות עצמית צד ג עדיין קיימת עבור מבוטחים צד ג' בלבד. עוד חשוב לזכור: תאונה ללא ביטוח צד ג יכולה לעלות לכם אלפי שקלים במידה ופגעתם והרסתם רכב אחר. עלות התיקון תיפול כולה עליכם במקרה שאין לכם ביטוח זה.

ביטוח רכב לחודש

לעשות תאונה ללא ביטוח צד ג זה לא מזל רע אלא טעות חמורה בשיקול דעת

יש הרבה דברים שאנחנו יכולים לעשות, כדי להבטיח את הבריאות שלנו, את הכסף שלנו או אפילו את העתיד שלאחר מותנו, בפוליסת ביטוח חיים. 

עולם הביטוח מציע...

מאמרים נוספים

מה זה ביטוח אלמנטרי ומתי אנחנו צריכים אותו?
לא צריך להיות מומחה גדול בתחום הביטוח, כדי להבין שיש סוגים שונים של ביטוחים, לצרכים שונים שמתעוררים בכל...

השתתפות עצמית צד ג

ביטוח צד ג לרכב נחשב לביטוח יחסית שולי, מאחר ועבור רוב הנהגים הוא מופיע כחלק מביטוח מקיף, והם אינם רגילים לבדוק אותו כלל. בניגוד לביטוח חובה, ביטוח...

צד ג' או מקיף

בכל פעם שמדברים על ביטוח רכב, עולות שאלות כמו איך ניתן להוזיל את הביטוח, והאם באמת צריך וכדאי לעשות את כל הביטוחים שיש לשוק ביטוחי הרכב להציע. מאחר...

שאלון קצר לבדיקת
הוזלה בביטוח הרכב שלך
בדקו כמה כסף תוכלו לחסוך בחודש בעלות ביטוח הרכב שלכם
אני גבר
אני אישה

מידע נוסף

ביטוח רכב צד ג – טבלת מחירים

ביטוח צד ג לרכב הוא ביטוח פופולרי בקרב נהגים מנוסים שלא חוששים לרכבם. ביטוח רכב צד ג מבטח אתכם מפגיעה ברכב אחר שאינו שלכם מבחינת נזק הנגרם לרכב בלבד. זהו ביטוח הבא כתוספת על ביטוח החובה שמכסה פגעי גוף בלבד. ביטוח צד ג עולה פחות מביטוח מקיף והוא מאפשר לכם להיות מכוסים מבחינת נזק שייגרם לרכב אחר בתאונה אתכם. נזק שייגרם לרכב שלכם בכזאת תאונה, לא יכוסה על ידי ביטוח צד ג'. כנסו לראות את כל סוגי הביטוחים בפורטל הביטוחים הגדול בישראל והשוו מחירים בין פוליסות ביטוח שונות כולל ביטח צד ג', ביטוח מקיף, ביטוח חובה ועוד. בנוסף תמצאו בפורטל את כל שאר תחומי הביטוח.

שאלת מיליון הדולר : צד ג' או מקיף – מה עדיף

אין ספק שמבחינת הכיסוי שהוא מקנה לכם, ביטוח מקיף עדיף על ביטוח צד ג לרכב. אם השאלה האם ביטוח צד ג' או מקיף עדיף מבחינת עלות, אז בוודאי שביטוח מקיף יקר יותר מביטוח צד שלישי. ביטוח מקיף הוא הביטוח המקיף והמגוון ביותר בתחום ביטוחי הרכב והוא מכיל ביטוח עבור נזקי מזג אוויר, פריצה, גניבה, נזק לרכב כתוצאה מגורמים שונים וכמובן כתוצאה מתאונה ללא קשר לאשמת הנהג. מוזמנים לקרוא עוד על סוגי ביטוחים, הבדלים בין פוליסות הביטוח ועוד מידע רלוונטי לפני בחירת ביטוח לרכב או כל ביטוח אחר – הכל בפורטל הביטוחים הגדול בישראל!

השתתפות עצמית צד ג – כמה עולה

ביטוח צד ג לרכב הוא ביטוח זול יחסית לביטוח מקיף אך הוא אינו מכסה אתכם במקרה של פגיעה ברכבכם שלכם! זו הסיבה שמבחינת השתתפות עצמית צד ג, ביטוח צד שלישי הוא היקר ביותר שכן אתם סופגים את כל עלות התיקון לרכב שלכם במקרה של תאונה כלומר השתתפות עצמית של 100%! לא רוצים לשלם כל כך הרבה על תיקון הרכב שלכם במקרה של תאונה? עשו ביטוח מקיף ותשלמו חלק הרבה יותר קטן וגם תיהנו מהיקף גדול יותר של הגנת ביטוחית. האם זה שווה את זה? עשו את החישוב בעצמכם ראו איך ביטוח מקיף יכול לחסוך לכם אלפי שקלים במקרה של תאונה. לא פוחדים מנזק שייגרם לכם במקרה של תאונה? עשו ביטוח צד שלישי בלבד...

עלות תאונה ללא ביטוח צד ג – האם זה משתלם

מצאו בפורטל הביטוחים מידע רב על ביטוח צד ג לרכב כולל תאונה ללא ביטוח צד ג, עלויות וכדומה. בפורטל תמצאו את כל המידע שאתם צריכים כדי לדעת איזה ביטוח נותן לכם את התמורה הטובה ביותר! עשו השוואת מחירים בין חברות הביטוח ומצאו את ההצעה המשתלמת ביותר בקלות בעזרת פורטל הביטוחים הגדול בישראל! תאונה אינה עניין נעים באף מצב, ללא קשר לאיזה ביטוח יש לכם. יחד עם זאת תאונה יכולה לעלות הרבה כסף כאשר אתם מבוטחים צד שלישי בלבד. מדוע? כי כל נזק שייגרם לרכב בו פגעתם אמנם יכוסה אך הנזק שייגרם לרכב שלכם, לא יכוסה אם אתם מבוטחים על ידי צד שלישי בלבד. כדי ליהנות מכיסוי ביטוחי עבור רכבכם במקרה של תאונה עם רכב אחר, עליכם לעשות ביטוח מקיף.
לסיכום, ביטוח צד ג' לרכב אמנם זול יותר אך מקיף הרבה פחות מביטוח מקיף אשר נותן לכם הגנה ופיצוי עבור פגעים ונזקים הנגרמים לרכבכם בתאונה, בניסיון פריצה, עבור גניבה ועוד מקרים. ביטוח צד ג' עוזר לכם במקרה של תאונה לכסות את הנזק הנגרם אך ורק לרכב השני שנפגע בתאונה אך לא לרכב שלכם.

שאלות ותשובות:

מדוע ביטוח מקיף לרכב עולה יותר מביטוח צד שלישי בלבד?

ביטוח מקיף עולה יותר מביטוח צד שלישי מכיוון שהוא מקיף יותר מביטוח צד שלישי בלבד. ביטוח מקיף כולל בתוכו ביטוח עבור נזקים שנגרמו לרכב שלכם ולרכב השני המעורב בתאונה ואילו ביטוח צד שלישי מבטח אך ורק את הרכב השני!

האם ביטוח חובה מספיק על מנת לבטח את הרכב במקרה של תאונה?

לא. ביטוח החובה מבטח אך ורק את הנפשות המעורבות בתאונה ולא הרכבים או הרכוש נפגעו בתאונה. ביטוח חובה הכרחי לכל רכב ולכל נהג שעולה על הכביש ולעומת זאת ביטוח מקיף או ביטוח צד שלישי אינם בגדר חובה עבור אותו נהג ואותו רכב. כנסו לפורטל הביטוחים הגדול בישראל למידע נוסף, מנוע השוואת מחירים ועוד!

איזה ביטוח נחשב הכי טוב לרכב?

ראשית כל ביטוח וחובה הכרחי לכל רכב ולכן יש לעשות אותו בלי קשר לתוספת הביטוחית שתבחרו. לאחר שעשיתם ביטוח חובה, תוכלו להוסיף ביטוח צד שלישי או ביטוח מקיף. ביטוח הצד השלישי יספק לכם הגנה חלקית בלבד במקרה של תאונה ויפצה את הצד הנפגע במקרה של תאונה אך לא עבור הנזק שייגרם לרכבכם. ביטוח מקיף לעומת זאת יכסה גם את הנזק שייגרם לרכב שלכם במקרה של תאונה דומה. למידע נוסף היכנסו אל פורטל הביטוחים הגדול בישראל בתחום הביטוח כולל מידע רב בנושאי ביטוח רכב ומידע נוסף לגביי כל סוג ביטוח אחר!
דילוג לתוכן