פורטל הביטוחים הגדול בישראל
• כל מה שצריך לדעת על ביטוח •
ביטוח צד שלישי

ביטוח צד ג’ הוא ביטוח חיוני בעבור כל נהג. מדובר בכיסוי ביטוח אשר מעניק הטבות משמעותיות, וזאת במסגרת ביטוח אחריות בעבור צד שלישי בגין נזקי רכוש. מה כולל הביטוח ומה חשוב לדעת? על כך ועוד – במדריך הבא.

ביטוח צד ג’ הסבר – כל מה שרציתם לדעת אך חששתם לשאול

ביטוח צד שלישי הוא ביטוח אותו ניתן לרכוש דרך חברות הביטוח. למעשה, הוא כולל כיסוי ביטוח בעבור נזקים אשר נגרמו לרכוש של אדם אחר, כתוצאה מתאונה אשר התרחשה עם הרכב. למעשה, במסגרת הביטוח תוכלו להיות רגועים בתור נהגים כי לא תצטרכו לשאת בעלות הכספית של הנזק, ולכן בעת רכישה של ביטוח מקיף ניתן לקבל ביטוח צד ג’ או לרכוש את הביטוח בנפרד.

שאלון קצר לבדיקת
הוזלה בביטוח הרכב שלך
בדקו כמה כסף תוכלו לחסוך בחודש בעלות ביטוח הרכב שלכם
18-28
29-44
45-69
70+

האם כל נהג זקוק לביטוח צד ג’?

התשובה היא בהחלט כן. ביטוח צד ג’ הוא ביטוח חשוב בעיקר בשל העובדה כי לצערנו אנו נתקלים בתאונות אשר גורמות לנזק, ובגינן נדרש לשלם אלפי שקלים ולעיתים עשרות אלפי. באמצעות כיסוי ביטוחי זה ניתן להבטיח כי חברת הביטוח תישא בעלות הכספית של הנזק, וזאת עד לתקרה מסוימת. רוב חברות הביטוח מציעות תקרה של עד 2,000,000 ₪ בעבור ביטוח צד ג’ לרכב. משום כך, מומלץ לבצע השוואה בין החברות.

מהי העלות של ביטוח צד שלישי?

כאמור, עלות ביטוח צד ג’ משתנה בהתאם להיקף הפוליסה, ולכן נדרש מכל נהג לבצע השוואת מחירים ולבחון את תנאי הפוליסה. רוב החברות הביטוח מציעות ביטוח צד שלישי במסגרת של פוליסת ביטוח מקיף, פוליסה נפוצה אשר רוב הנהגים בישראל רכשו. משום כך, בעת יצירת קשר עם חברת הביטוח חשוב מאוד לבחון את תנאי הפוליסה ואת העלות אשר יכולה לנוע בין כמה עשרות שקלים למאות.

מהו גובה הפוליסה של ביטוח צד שלישי?

לרוב, ביטוח צד שלישי נועד בעבור מקרים שבהם עלות הנזק אשר נגרם לרכב אחר עולה על התקרה של הפוליסה, ובהתאם לכך חברת הביטוח היא זו שתשלם את העלות הנוספת אותה תידרשו אתם לשלם. משום כך, מדובר בנדבך משמעותי אותו יש לבחון בעת ביצוע הרכישה. כאמור, רוב חברות הביטוח מציעות כיסוי גבוה אשר מבטיח כי לא תידרשו להוציא כסף מהכיס, ולכן מדובר בביטוח אידיאלי ומשלם מאוד בעבור כל נהג.

נהג צעיר? ביטוח צד שלישי הוא חיוני בעבורך!

נהגים צעירים נדרשים לבצע רכישה של ביטוח צד ג’, וזאת בשל העובדה כי הם חשופים יותר לתאונות. בשל אותן תאונות, נדרשים נהגים צעירים לשלם לעיתים אלפי שקלים בגין נזקים, ולכן מדובר בכיסוי ביטוח חשוב מאוד. זאת ועוד, באמצעות שירות מצד חברת הביטוח ניתן בהחלט להעניק לנהג הצעיר את המעטפת המקצועית הטובה ביותר, ועל כן ניתן לראות זינוק במספר הרכישות של ביטוח צד שלישי בעבור נהגים צעירים כמו גם ותיקים.

ביטוח צד ג’:  סעיף השתתפות עצמית

סעיף חשוב עליו יש להתעכב הוא סעיף ההשתתפות העצמית. למעשה, למרות שמדובר בכיסוי אשר כולל את החברה המבטחת ואת הלקוח (קרי הנהג) עדיין ישנו סעיף השתתפות עצמית, ולכן יש לבחון זאת בעת רכישת הפוליסה. ביטוח צד ג’ הוא ביטוח רשות, אולם הוא משמעותי מאוד בעיקר בעבור נהגים אשר מעוניינים להימנע מתשלום גבוה מדי של נזק כמו גם נהגים אשר מעוניינים להעניק לעצמם את המעטפת המקצועית הטובה ביותר, לצורך סיום הסוגיה על הצד הטוב והמהיר ביותר.

מהפכה בעולם הביטוח

עולם הביטוח וביטוח הרכב בפרט עובר מהפכה משמעותית מאוד בשנים האחרונות. למעשה, אם בעבר חוסר שקיפות ובירוקרטיה עזה היו המאפיינים הבולטים של הענף, כיום ניתן לראות כיצד חברות הביטוח מבצעות צעדים מרחיקי לכת בכדי להנגיש את המידע ולהעניק לכל לקוח את המענה המתאים לו – בעיקר כאשר מדובר בתחום של ביטוח צד שלישי ברכב. מדובר בתביעות ביטוח נפוצות, ומשום כך החלו להנגיש את המידע לציבור.

כיצד ניתן לרכוש ביטוח צד שלישי בדרך קלה ופשוטה?

ראשית כל, כמו בכל תחום בעולם הצרכנות הנבונה גם בתחום של ביטוח צד שלישי ניתן ואף רצוי לבצע השוואת מחירים. השוואת המחירים נועדה בעבורכם, וזאת בכדי שתוכלו לקבל הצעת מחיר נוחה ומשתלמת וכן כיסוי ביטוחי גבוה אשר יבטיח כי במידה ואכן תתרחש תאונה ובמסגרתה נגרם נזק, גורם שלישי הוא זה שישלם את העלות. חברות הביטוח מציעות כיסוי שונה, אולם באמצעות שימוש באמצעים דיגיטליים והתייעצות בקבוצות ייעודיות ניתן בהחלט לקבל בסופו של דבר הצעת מחיר משתלמת בעבור רכישת הפוליסה.

גמישות בהתאמת הפוליסה – כחלק ממהפכה של עולם הביטוח

כפי שציינו, עולם הביטוח עובר שינויים ולכן ניתן כיום לנהל את הפוליסה דרך אפליקציות ייעודיות של חברות הביטוח או באתר האינטרנט. למעשה, באמצעות אותם אתרים ניתן להוסיף את הפוליסות הרצויות כמו ביטוח צד ג’ לרכב, ואף לבחון מהו גובה הכיסוי אותו תקבלו וכמה אתם משלמים בעבור הפוליסה. מדובר בדרך קלה ופשוטה אשר מאפשרת לכם גמישות כמו גם שימת אצבע על הדופק בכל הקשור לרכישת ביטוח צד ג’, בעיקר בפן של ההתאמה האישית.

נהגים זהירים? אתם יכולים לקבל הטבות בעבור רכישת ביטוח צד שלישי

חלק מחברות הביטוח מעניקות תנאים מפליגים בעבור נהגים זהירים שלהם אין הרשעות.  מדובר בשירות אישי וגמיש אשר מאפשר לנהגים ותיקים וזהירים לקבל כיסוי צד ג’ גבוה יותר, בעלות נוחה ואף זולה מכפי שהייתה. חברות הביטוח רוצות לעודד את הציבור לרכוש את הפוליסה הזו, ולכן ניתן לראות כיצד באמצעות לקיחת הצעות מחירים וכן בחינת הפרופיל האישי ניתן לקבל תנאים מצוינים בעבור רכישת הפוליסה הזו.

תשובות לשאלות נפוצות – ביטוח צד ג'

שאלה: האם ביטוח צד ג' הוא חובה לכל נהג?

תשובה: ביטוח צד ג' הוא ביטוח רשות. עם זאת, הוא מגולם בביטוח חובה מקיף, אותו מציעה חברת הביטוח, וניתן גם לרכוש אותו בנפרד. חשוב לציין כי ביטוח חובה הוא ביטוח אותו כל נהג מחויב לרכוש, ובמידה והוא איננו מבצע את הביטוח הוא חשוף לקנסות ואף מבצע עבירה.

שאלה: אילו נזקים לא כלולים בביטוח צד ג'?

תשובה: במידה ולא נגרם נזק למראות צד, טמבון, פנסים ועוד – לא מדובר בנזקים אשר כלולים בביטוח צד ג'. כל חברת ביטוח מציעה כיסוי שונה, ולכן מומלץ ליצור קשר עם נציג השירות בכדי לבחון אילו אלמנטים כן כלולים, וזאת בכדי שתוכלו להיות בטוחים כי אתם מקבלים פוליסה מלאה.

שאלה: האם ניתן לבצע רכישה של ביטוח צד ג' אונליין?

תשובה: כן. חברות הביטוח מאפשרות לבצע רכישה של ביטוח צד ג' דרך האתרים או האפליקציות, ולכן מדובר בהזדמנות מצוינת לבצע רכישה של ביטוח צד ג' לרכב, כולל שירותי גרירה של הרכב במידה ונגרם נזק גם לרכב שלכם. למעשה, כפי שציינו חברות הביטוח הפכו לדיגיטליות יותר ולכן המידע בעבור כל לקוח מונגש בצורה נוחה, כולל אפשרות של רכישת ביטוח צד ג' מבלי לצאת מהבית. מדובר בהזדמנות מצוינת, ועל כן חשוב לנצל אותה ולבצע רכישה של כיסוי זה.

שאלון קצר לבדיקת
הוזלה בביטוח הרכב שלך
בדקו כמה כסף תוכלו לחסוך בחודש בעלות ביטוח הרכב שלכם
אני גבר
אני אישה
דילוג לתוכן