פורטל הביטוחים הגדול בישראל
• כל מה שצריך לדעת על ביטוח •
ביטוח רכב באינטרנט

נהגים רבים סולדים מכל הפעולה המתישה של חידוש הביטוח לרכב. זה מתיש, זה מחייב המתנה לנציג של חברות ביטוח לרכב, שיחות עם אנשי מכירות נלהבים יתר על המידה שלעיתים קרובות מנסים “לדחוף” עוד שירותי ביטוח, מילוי טפסים וביזבוז זמן כללי.

מנגד, חברות ביטוח לרכב מציעות את פתרון הקסמים: ביטוח רכב באינטרנט. לכאורה, פתרון המתאים לכולם. אין יותר המתנה מייאשת לנציג שירות, ואין שיחות מכירה. ביטוח רכב באינטרנט מצריך בסך הכל הקלקה, ומילוי של כמה פרטים. לא רק שזה יותר קל ומהיר, זה גם יותר זול – זה לפחות המסר של רוב חברות הביטוח: ביטוח רכב באינטרנט זול יותר מאשר ביטוח דרך סוכני ביטוח לרכב.

אבל האומנם זה באמת כך? האם בדקתם פעם את המחירים של סוכני ביטוח רכב, והשוויתם אותם עם המחירים שקיבלתם דרך ביטוח רכב באינטרנט?

ושאלה נוספת וחשובה לא פחות – האם השוויתם גם את הפוליסה המצורפת למחיר? כי זה לא מספיק לקבל מחיר טוב. אם הפוליסה היא דלת טווח ולא מכסה מספיק אירועים שיכולים להתרחש, אם ההשתתפות העצמית גבוהה מדי, לא עשיתם כלום בכך שהשגתם מחיר טוב ביטוח רכב באינטרנט, להיפך.

למה אנשים כל כך “מפחדים” מיום החידוש של ביטוח הרכב?

נהגים רבים חוששים מהחודש הזה, בו חידוש הרכב שלהם עומד לפוג. אפשר להבין אותם, לאף אחד אין סבלנות להתעסק עם ניירת, עם נציגים של חברות ביטוח לרכב, עם מילוי פרטים. לפעמים גם יש חשש מסוים: האם יעלו לי את מחיר הביטוח? האם התביעה שהייתי מעורב בה, תגולם כעת במחיר של הפוליסה?

חידוש הביטוח תמיד מלווה במועקה מסוימת של התשלום הצפוי, וגם הפתעה: כבר נגמרה לה שנה? זה מרגיש שלא מזמן עשינו את הביטוח.

למה ביטוחי רכב אינם תקפים לכמה שנים?

ביטוח רכב תקף לשנה אחת, כי הוא מבוסס על הרבה פרמטרים משתנים ואישיים שקשורים לנהג: הגיל שלו, הוותק שלו, הנהיגה שלו. אם נהג מעורב בתביעת ביטוח, אוטומטית מחיר הביטוח עולה בעת החידוש. בנוסף, משתנים כמו וותק נהיגה משפיעים על מחיר הביטוח. לדוגמא נהג חדש מוגדר ככזה במשך שנתיים מרגע שהוציא את הרישיון. מחיר הביטוח של נהג חדש יקר יותר ממחיר ביטוח של נהג עם וותק רב יותר על הכביש.

ויש עוד משתנים המשפיעים על מחיר הביטוח, שקשורים לרכב ויכולים להשתנות. הגיל של הרכב, האם זה בכלל אותו רכב שעבור נעשה הביטוח שנה קודם, האם נוספו לו מערכות בטיחות שיכולות להוזיל את מחיר הביטוח – וכן הלאה.

שאלון קצר לבדיקת
הוזלה בביטוח הרכב שלך
בדקו כמה כסף תוכלו לחסוך בחודש בעלות ביטוח הרכב שלכם
18-28
29-44
45-69
70+

ביטוח רכב באינטרנט: נוח מצד אחד, בעייתי מצד שני

ביטוח רכב באינטרנט נחשב כבר הרבה זמן לפעולה שמניבה מחירים זולים יותר מאשר ביטוח בכל אמצעי אחר, כמו דרך חברות ביטוח לרכב או דרך סוכני ביטוח רכב. עבור הרבה אנשים, המחיר המוזל הוא רק חלק מהיתרונות, כשהחלק השני, המשמעותי יותר לפעמים, הוא שדרך ביטוח רכב באינטרנט אתם סופגים פחות ניג’וסים של אנשי מכירות, ויכולים לעשות הכל מהר יותר ובלי בלבולי מוח. רכישת ביטוח באמצעות ביטוח רכב באינטרנט בעצם מאפשרת לכם לעקוף את כל המוכרים, הנציגים, מנהלי המחלקות וסוכני הביטוח – ולעשות הכל לבד, בכל מקום, ובכל שעה.

לגבי נוחות הפעולה של ביטוח רכב באינטרנט אי אפשר להתווכח שזה אכן הכי נוח. אתם יכולים לשבת על הבר במסיבת קוקטיילים במקסיקו, באמצע הלילה, ולחדש את הביטוח בקלות בשתי דקות של הקלקה.

מצד שני, האם ביטוח רכב, שיכול להיות כל כך קריטי כשצריך אותו (למשל כשעושים תאונה), הוא באמת ביטוח ששווה לעשות באמצע הלילה, בשתי דקות?

אם אי פעם הייתם מעורבים בתביעת ביטוח אחרי תאונה, התשובה מאוד ברורה לכם: ביטוח רכב הוא מעטפת רחבה של שירותים וכיסויים, ואתם לא יכולים לעשות זאת כלאחר יד. הפוליסה המוצעת לכם חייבת להיות עמוקה ומכסה הכל, ועדיף לבדוק אותה בליווי של איש מקצועי מיומן, סוכן ביטוח בתחום הרכב.

בניגוד לתחומים אחרים, בהם זה “לא נורא” אם אתם לא מכוסים, בתחום הרכב כל מקרה פשוט יכול להפוך לפשיטת רגל. תאונה קטנה שגרמתם יכולה להוביל להוצאות עתק, וגם אם אתם מכוסים ויש לכם ביטוח מקיף, אתם עלולים לגלות שהביטוח לא מכסה את כל התיקונים, ובעצם יש לכם המון הוצאות.

ביטוח רכב באינטרנט לא מאפשר לכם לשאול שאלות הנוגעות לפוליסה, וגם לא לנהל משא ומתן על המחיר או על הכיסויים הנלווים. בנוסף, אין לכם אפשרות לדעת אם הפוליסה היא אכן טובה עבורכם, כי זה רק אתם מול תוכנת המחשב. גם המחיר המוזל, שנחשב ל”אס” של ביטוח רכב באינטרנט, מתברר לפעמים כאגדה אורבנית ותו לא –  המחיר של ביטוח רכב באינטרנט נקבע באופן ממוחשב, ואין לכם שום אפשרות להוזיל אותו באמצעים אישיים, או אפילו לנהל עליו איזה שהוא דיון.

יש עוד נקודה שחשוב להעלות, והיא העובדה שכאשר עושים ביטוח רכב אונליין, עלולים לעשות טעויות במילוי הפרטים. אנשים שעושים ביטוח אונליין הם לא בהכרח אנשים מתחום ענף הרכב, או הביטוח. חלקם אפילו לא כל כך טכנולוגיים, מבחינת השליטה בתוכנות מחשב של רכישת מוצרים דרך האינטרנט. זוהי סיטואציה שמזמינה צרות, החל משלב מילוי הפרטים, וכלה בשגיאות טכניות. התוצאה של טעויות כאלה הן חוסר כיסוי, או פוליסה לא מותאמת. למשל, אם אתם רוצים לעשות ביטוח עבור הרכב שלכם ואתם לא ממלאים נכון את שנת הייצור, אתם בעצם ממלאים פוליסה לא נכונה ומשלמים מחיר לא מדויק. במקרה כזה, אם תהיו מעורבים בתאונה, חברת הביטוח עלולה להתנער מכם, ולהגיד ששיקרתם במילוי הפרטים בפוליסת הביטוח ולכן לחברת הביטוח יש זכות לא לשלם לכם. במקרים אחרים אתם עלולים אפילו להיתבע על הונאת ביטוח, למרות שלא היתה לכם שום כוונה לרמות אף אחד.

למה אנשים חושבים שביצוע ביטוח רכב באינטרנט יוזיל להם את הפוליסה?

ביטוח רכב באינטרנט נתפס תמיד כמו ביטוח זול, כי אנשים מערבבים בין כמה מונחים ובין חוויות רכישה שונות באינטרנט של מוצרים אחרים, שהם באמת זולים יותר דרך האונליין. למשל, אם אתם רוכשים בגדים מאתרים סיניים כמו שיין או עלי אקספרס, אין ספק שאתם קונים בגדים במחיר זול מאוד, ואולי עושים עסקה טובה יותר מאשר אילו הייתם קונים את הבגדים שלכם בחנויות בארץ. אבל ביטוח רכב אתם לא קונים מאתר סיני כלשהו. כשאתם רוכשים ביטוח רכב באינטרנט, אתם קונים בדיוק את אותו ביטוח שהייתם מקבלים דרך חברת הביטוח, אילו הייתם פונים אליה ישירות.

בכל מקרה, ביטוח רכב אינו שמלה או זוג גרביים. ביטוח רכב הוא הכיסוי הכספי שלכם לכל תקלה, אירוע או תאונה שמתרחשים על הכביש, ולכן הוא חייב להיות מצוין ולא סתם זול, ואתם צריכים להתייחס אליו באופן רציני ומעמיק.

מה היתרונות של ביטוח רכב דרך סוכני ביטוח רכב?

אז הבנו שלביטוח רכב באינטרנט אין בהכרח יתרון גדול של מחיר. היתרון היחידי של ביטוח אונליין הוא הנוחות ומהירות הפעולה.

אבל מי ילווה אתכם, במקרה שתצטרכו לתבוע את הביטוח? אתם בטח לא מצפים מתוכנת מחשב שתייצג אתכם בבית משפט, או שתנהל קרב מול חברת הביטוח. פה נכנס לסיפור היתרון הגדול של ביטוח דרך סוכני ביטוח. כאשר אתם עושים ביטוח לרכב דרך סוכן ביטוח אתם נהנים ממספר יתרונות:

  • אתם מקבלים את המהירות והשקט שהייתם משיגים דרך ביטוח רכב אונליין – מאחר והסוכן עושה הכל עבורכם.
  • מחיר – לסוכני הביטוח בתחום הרכב יש מחיר מוזל יותר מאשר לכם. הם עובדים עם כל החברות, ומקבלים מחירי סיטונאים. בנוסף, הם מכירים את כל המבצעים הסודיים, ויידעו להגיד לכם אילו סעיפים אפשר להסיר מהפוליסה ללא חשש שתזדקקו להם אי פעם – ובכך להוזיל את המחיר.
  • הבנת הפוליסה – אתם עושים ביטוח רכב פעם בשנה, סוכני ביטוח לעומתכם עושים לפחות שני ביטוחי רכב ביום. זה אומר שהם “קצת” יותר מנוסים מכם בהבנת הפוליסה, גם אם נדמה לכם שקראתם והבנתם הכל. הם יודעים מה עלול להכשיל אתכם בפוליסה, וממה צריך להיזהר.
  • ליווי אישי – בניגוד לעבודה מול חברות הביטוח ובטח מול האונליין, כשאתם עובדים עם סוכן ביטוח יש לכם אפשרות לתקשר באופן ישיר עם אדם שאחראי על הביטוח שלכם, ומכיר אתכם היטב. לא רק בזמן שאתם מחדשים את הביטוח, אלא גם אחר כך, בכל שאלה שיש לכם. אתם יכולים לכתוב לו בוואטסאפ, לצלצל אליו או לשלוח לו מייל. וכל זה, בידיעה שהוא יגיב לכם במהירות ובאופן אישי.
  • ליווי מקצועי בזמן תאונה – אין דבר יותר חשוב מכך שיש לכם גורם מקצועי זמין לצידכם, שעוסק בכל הניירת והסידורים מול חברת הביטוח, כשאתם אחרי תאונה. באופן כזה אתם יכולים להחלים כראוי, לא להתעצבן ולא להתרוצץ.
  • פוליסה מדויקת עבורכם – אם בביטוח אונליין אתם אדונים לגורל של עצמכם, וכל טעות שאתם מבצעים איננה מפוקחת ויכולה לשלול לכם בעתיד את הזכות לקבל כספי תביעה, הרי כשאתם עושים ביטוח רכב דרך סוכן ביטוח, אתם לא יכולים לעשות שום טעות. הסוכן מתאים לכם את הפוליסה, במקום שאתם תצטרכו להתאים לעצמכם פוליסה קיימת של חברת ביטוח.
  • חוסך לכם גם זמן – הסוכן עושה את השוואת המחירים בעצמו, וחוסך לכם זמן יקר של השוואת מחירי ביטוח רכב באתרים השונים. הסוכן לא מחויב לחברת ביטוח מסוימת, הוא יכול לצרף אתכם לביטוח של חברה אחת בשנה מסוימת, ולביטוח של חברה אחרת בשנה אחרת. הכל תלוי במה שחברת הביטוח מציעה.

האם לחברות ביטוח לרכב יש אינטרס שתעשו ביטוח רכב באינטרנט?

זה לא סתם שחברות ביטוח מעודדות את הלקוחות שלהן להיכנס לאתר ולהצטרף לביטוח באופן עצמאי. אפילו אנשים שמחפשים ביטוח חקלאי רכב, שהוא ללא ספק מורכב יותר מביטוח רכב רגיל, יכולים לעשות זאת לבד באמצעות האונליין ובעידודן של חברות הביטוח.

ולמה זה שווה להן? כי באופן כזה הן מקבלות את הכסף של הלקוחות מבלי שהן היו צריכות לשלם לנציג, לאיש מכירות, למחלקת שיווק, למחלקת פרסום ולמחלקת תפעול. כשלקוח עושה את הביטוח שלו מבלי לתקשר בכלל עם חברת הביטוח, הוא מפנה זמן לנציגי חברת הביטוח ומאפשר להן להתפנות לדברים אחרים, כמו למשל להשיג לקוחות חדשים, שטרם התעניינו בחברת הביטוח הזו.

אבל מה שטוב לחברת הביטוח, הוא אינו בהכרח האינטרס שלכם.

שאלון קצר לבדיקת
הוזלה בביטוח הרכב שלך
בדקו כמה כסף תוכלו לחסוך בחודש בעלות ביטוח הרכב שלכם
אני גבר
אני אישה
דילוג לתוכן