פורטל הביטוחים הגדול בישראל
• כל מה שצריך לדעת על ביטוח •
ביטוח רכב לחודש

מי שנוהג באופן יומיומי ולכל מקום (כן, אנחנו מסתכלים עליך, שנוהג למכולת הסמוכה לביתך) לא יכול להעלות בדעתו מצב בו הוא יזדקק לביטוח רכב זמני. עבור נהגים “כבדים” אין שום חלופה לרכב שלהם. לא צעידה ברגל, לא נסיעה בתחבורה ציבורית וגם לא מעבר לאופניים.

אבל יש פלח אחר של נהגים. הם כן משתמשים ברכב מדי פעם, אך אינם זקוקים לו בכל יום, או שאינם רוצים להשתמש בו בכל יום מכל מיני סיבות.

לפעמים זה בגלל שבמקום העבודה שלהם אין חניה, או שהנסיעה לשם מאוד פקוקה (ועדיף לנסוע ברכבת). לפעמים זה בגלל שהדרך ארוכה מדי, או שהם מעדיפים להיות נוסעים ולא נהגים.

נהגים אלה לא רוצים ולא צריכים לוותר על נהיגה ברכב, מאחר ומדי פעם הם כן צריכים לנהוג למקומות מסוימים. עבור נהגים כאלה בדיוק המציאו ביטוח רכב לחודש אחד בלבד.

למי עוד משתלם לעשות ביטוח רכב לחודש, ועבור מי זה ייצא בסופו של דבר יותר יקר מביטוח רגיל? אלו עוד ביטוחי רכב זמניים יש לשוק הביטוח להציע, והאם כדאי לאמץ את הביטוח הזמני באופן קבוע?

מה זה ביטוח רכב לחודש?

ביטוח רכב לחודש עבור אנשים שצריכים את הרכב לחודש אחד בלבד.

ביטוח רכב לחודש הוא ביטוח המופעל בתחילת פרק הזמן הרצוי ומכסה את הנהג בכיסוי ביטוח חובה ומקיף עד לסיום תקופה בת חודש. הפעלת הביטוח היא פשוטה ונוחה לתפעול, באמצעים דיגיטליים כמו הפעלת אפליקציה בנייד, לא מסובכת ולא מצריכה ידע טכנולוגי מיוחד.

ביטוח רכב לחודש הוא סעיף שניתן להוסיף לפוליסת ביטוח קיימת, ולכיסויים הקיימים בה.

לא ניתן לצרף ביטוח רכב לחודש לרכב שאין בו כבר ביטוח. כלומר, אם יש לכם רכב שאין עליו ביטוח אתם לא יכולים להפעיל עבורו ביטוח רכב לחודש.

ביטוח רכב לחודש כולל את כל הכיסוי הביטוחי שאתם זקוקים לו. זה כמובן חשוב במיוחד במקרים של פגיעה ברכב או פגיעה חלילה בהולך רגל, או בנוסע אחר. התייעצו עם סוכן הביטוח שלכם, יתכן ששווה לכם באותה הזדמנות להוסיף כיסוי ביטוחי נוסף, למשל ביטוח חיים, שישתלב בביטוחים האחרים שלכם ויעניק לכם מטריה ביטוחית שלמה.

אגב, ביטוח רכב אינו כולל סעיף של ביטוח חיים, ולכן זה הכרחי לעשות גם ביטוח חיים למקרה של תאונה.

שאלון קצר לבדיקת
הוזלה בביטוח הרכב שלך
בדקו כמה כסף תוכלו לחסוך בחודש בעלות ביטוח הרכב שלכם
18-28
29-44
45-69
70+

מתי כדאי לעשות ביטוח רכב לחודש?

ביטוח רכב לחודש מתאים לנהגים שצריכים לנסוע ברכב שלהם או ברכב של אדם אחר באופן זמני, אך לא ליום אחד או ליומיים אלא לפרק זמן של חודש שלם.

ביטוח רכב לחודש יכול להתאים לנהגים שלא נוהגים בדרך כלל באוטו המשפחתי, אבל צריכים אותו באופן ספציפי לתקופה מסוימת. למשל, אנשים שבני זוגם / קרוב משפחה / חבר טסו לחו”ל ופתאום האוטו מתפנה עבורם ולרשותם, או אנשים שצריכים רכב לתקופה מוגדרת מראש של פרויקט אישי או עסקי, המצריך נסיעות.

ביטוח רכב לחודש מהווה פתרון טוב גם לחיילים, סטונדטים או אורחים שמגיעים לחופשה (או להתארח אצלנו במקרה של אורחים), ואנו רוצים לאפשר להם לנהוג ברכב המשפחתי שלנו.

ביטוח רכב לחודש מתאים גם לאנשים שעובדים בעיקר מהבית, אך צריכים לעיתים נדירות את הרכב.

איזה כיסויי ביטוח רכב זמניים קיימים בארץ?

ביטוח רכב לשבוע

ביטוח רכב לשבוע הוא ביטוח של כמה ימים בלבד. זהו ביטוח זמני וקצר המתאים למשל לחיילים שמגיעים הביתה לחופשה, או לאנשים שרוצים להשכיר רכב לצורך טיול.

ביטוח רכב לשבוע אינו מתאים לאנשים שצריכים לעיתים קרובות את הרכב “רק לכמה ימים”, מאחר ובסופו של דבר, הביטוח ייצא להם יותר יקר מביטוח רכב סטנדרטי.

ביטוח רכב ליום אחד

ביטוח רכב ליום אחד הוא למעשה ביטוח שמיועד ל 12 שעות. בניגוד לביטוח על בסיס פרק זמן ארוך יותר, ביטוח רכב יומי מתאים בעיקר אם אתם צריכים “להלוות” את הרכב לאדם אחר לצורך סידורים, טיול יומי וכדומה.

 ביטוח רכב לפי קילומטרים

ביטוח רכב לפי קילומטרים מתאים מאוד לנהגים חדשים או צעירים, שלא משתמשים הרבה ברכב, והביטוח שלהם כידוע מאוד יקר. זהו ביטוח שלא נגמר במועד מסוים ומחייב משום כך נהיגה רק באותם ימים אשר בפרק זמן הביטוח. היתרון של ביטוח לפי קילומטרים הוא שלא משנה מתי הנהג יישב מאחורי ההגה, כל עוד הוא לא סיים את בנק הקילומטרים שלו – הוא יכול לנהוג בכיף. הביטוח הזה מתאים לחיילים שמגיעים הביתה פעם בהרבה זמן, ורוצים את הרכב.

ביטוח רכב לפי שעות

ביטוח לפי שעות מתאים בעיקר לאותם נהגים שלא מוצאים את עצמם כמעט אף פעם מאחורי ההגה. עבור הפעמים הנדירות שהם כן צריכים את האוטו, לא שווה לעשות ביטוח רכב יקר וקבוע.

ביטוח לפי שעות מתאים כשצריך לתת את הרכב לאדם מסוים, באופן חד פעמי. למשל, לעובד שלנו, לחבר, להורים ועוד.

מתי לא שווה לעשות ביטוח רכב זמני?

אם אתם זקוקים לרכב באופן זמני, אבל בפרקי זמן תכופים, כדאי שתתייעצו עם סוכן הביטוח שלכם אם זה אכן משתלם לכם. אומנם ביטוח רכב קבוע הוא יקר יותר, במיוחד אם אתם מוסיפים גם ביטוח מקיף ועל אחת כמה וכמה אם מדובר בנהג חדש או נהג צעיר – אבל כשזה נעשה מספר רב של פעמים, המחיר עובר את המחיר של ביטוח רכב קבוע.

בחלק מחברות הביטוח בכל מקרה ניתן להפעיל ביטוח זמני באופן מוגבל, עד שמונה הפעלות.

שאלון קצר לבדיקת
הוזלה בביטוח הרכב שלך
בדקו כמה כסף תוכלו לחסוך בחודש בעלות ביטוח הרכב שלכם
אני גבר
אני אישה
דילוג לתוכן