פורטל הביטוחים הגדול בישראל
• כל מה שצריך לדעת על ביטוח •
ביטוח רכב ליום אחד

יש לנו הרבה מזל שאנחנו חיים דווקא בתקופה הנוכחית. דומה שמגמת השירות לצרכן הפרטי עולה כל הזמן, ומאפשרת לאנשים לצרוך שירותים במחיר נמוך יותר מפעם. מעבר לכך שמחירים בתחומים רבים ירדו פלאים (זוכרים כמה שילמנו פעם עבור שיחות בנייד? או על כבלים? כמה שילמנו בשביל לטוס??), חברות רבות באות לטובת הצרכן ומאפשרות לו לצרוך באופן חד פעמי, מוקטן או פרטני שירותים או מוצרים שפעם הוא היה צריך לרכוש ביוקר, כי לא ניתן היה לפרוט אותם לשירות חד פעמי או למוצר בודד.

אז אילו שירותים או מוצרים אתם מכירים, שפעם הייתם צריכים לשלם עבורם ביוקר רב, ואילו כיום נמצא עבורם פתרון של צריכתם באופן מוקטן המתאים לאדם אחד, פרטני או זמני, שהמשותף לכולם הוא היכולת לצרוך את המוצר באופן זול יותר, ומתאים יותר לצרכיו של הצרכן הספציפי – כמו למשל כמו ביטוח רכב ליום אחד, הזול משמעותית מביטוח רכב סטנדרטי.

רשימה זו תסקור מוצרים חכמים כמו ביטוח רכב ליום אחד, המותאמים באופן אישי ללקוחות שמתנהלים אחרת, ועד כה נדרשו לשלם מחיר מלא עבור מוצר שלא הזדקקו לו באופן קבוע או מלא.

למה שחברות גדולות יעשו את זה? מה היתרון של מכירת מוצרים בודדים במקום מארז, ולמה יש לא מעט צרכנים לסוג של של קנייה?

ובכן, יש צרכנים שזקוקים למוצר מסוים באופן זמני. למשל, אישה שאופה עוגה שעבורה היא נזקקת לכפית קפה מגורען. אם אותה אישה לא נוהגת ללגום קפה, היא תצטרך לרכוש צנצנת של קפה בשווי של כמה עשרות שקלים. העובדה שהיא יכולה לרכוש את הקפה הזה באופן מוקטן או דרך דוגמיות הנמכרות בנפרד, מאפשרת לה להשיג את מבוקשה מבלי להוציא הרבה כסף.

היתרון הגדול של רכישה בודדת או זמנית הוא ככל הנראה שלא צריך להתחייב לשום דבר – וזה אולי מה שמוביל את רוב ספקי השירות שמבינים את הקהל שלהם, ואת העניין הזה שבמאה העשרים ואחת, אנחנו לא רוצים להתחייב כמעט לשום דבר, לפחות לא באופן קבוע.

ביטוח רכב ליום אחד – במקום לעשות ביטוח רכב יקר לכל השנה

ביטוח רכב ליום אחד הוא ככל הנראה אחד המוצרים הכי חכמים שחברות הביטוח המציאו. יש לא מעט אנשים שלא צריכים את ביטוח הרכב הרגיל כי הם נוהגים רק לעיתים רחוקות, ועד שיצא מוצר כמו ביטוח רכב ליום אחד, הם פשוט היו צריכים לשלם על ביטוח מלא. תשלום יקר שמכסה שנה שלמה, רק כדי שיוכלו לנהוג פעם בחודש אולי.

ההמצאה של ביטוח רכב ליום אחד מאפשרת לאנשים לנצל את הכסף שלהם למטרות טובות יותר, מאשר לזרוק אותו לפח על ביטוח שהם לא צריכים בכלל. מעבר לכך, ביטוח רכב ליום אחד מאפשר להם ליהנות מביטוח מלא, לא רק חובה אלא גם מקיף.

סביר להניח שעד יצא ביטוח רכב ליום אחד, אנשים שעשו ביטוח רגיל בידיעה שבקושי ישתמשו ברכב, לא טרחו להוסיף גם ביטוח מקיף, מתוך הבנה שגם כך הם משלמים הון על שירות שהם בקושי צורכים. החוסר הביטוחי העמיד אותם במצב מסוכן, וחשף אותם לתרחיש שהם ייאלצו לשלם הון עתק במקרה של תאונה, בין אם זו תאונה שהם גרמו לה, ובין אם אלה נזקים שהם גרמו לרכב בעצמם.

ביטוח רכב ליום אחד מספק את כל הצרכים הביטוחיים שלכם, באופן חד פעמי ומותאם למה שאתם רוצים וצריכים. אתם יכולים לעשות ביטוח רכב ליום אחד שכולל גם ביטוח מקיף וגם כיסוי צד גימל, ועדיין תשלמו רק כמה שקלים.

אגב, ביטוח רכב ליום אחד מתאים גם לאנשים שרוצים לשכור רכב ליום אחד, תיירים שמגיעים לארץ, או כשרוצים להשאיל את הרכב לאדם אחר, שאינו נוהג עליו באופן קבוע.

שאלון קצר לבדיקת
הוזלה בביטוח הרכב שלך
בדקו כמה כסף תוכלו לחסוך בחודש בעלות ביטוח הרכב שלכם
18-28
29-44
45-69
70+

סיגריות – אפשרות לרכוש רק סיגריה אחת ולא את כל הקופסא

מבלי להיכנס לויכוחים לגבי מידת ההשפעה ההרסנית על הבריאות של סיגריות, מדובר במוצר יקר מאוד. פעם כמובן לא היתה אפשרות אחרת מלבד לרכוש חפיסה שלמה, גם אם הייתם מעשנים אקראיים, למשל מעשנים רק במסיבות או רק אחרי ארוחה טובה במסעדה.

כיום יש אפשרות לרכוש סיגריות בודדות במקום חבילה שלמה של עשרים סיגריות. במקום לשלם יותר משלושים שקלים לחפיסה של מרלבורו לייט למשל, תשלמו עבור סיגריה בודדת בערך שקל וחצי.

זה פתרון מעולה לא רק מבחינה כספית, אלא גם בריאותית: כשלמעשן יש חפיסת סיגריות לידו, הוא תמיד יעשן אותה. כשיש לו רק סיגריות בודדות, הוא יהיה יותר מחושב ויעשן פחות.

ביטוח בריאות 365 – רוכשים סעיף בודד ולא ביטוח בריאות שלם

ביטוח הבריאות עבר רפורמה שעשתה רק טוב ללקוחות. פעם יכולתם לרכוש רק חבילות גדולות, עמוסות ויקרות של ביטוח בריאות פרטי, שכללו הרבה מאוד רבדים ושירותים. את חלקם בכלל לא צרכתם, כמו למשל טיפולים אלטרנטיביים או ניתוחי השתלות בחו”ל, ואת חלקם מלכתחילה ידעתם שלא תצטרכו כמו לדוגמא טיפולי פיריון. יצא ששילמתם על הרבה דברים שלא הייתם צריכים, וכתוצאה מכך היו הרבה אנשים שלא יכלו להרשות לעצמם לעשות ביטוח בריאות.

גם כיום, ביטוח בריאות מורכב מסעיפים ורבדים שונים, שחלקם מייקרים מאוד את הביטוח, ולא בהכרח נחוצים ברמת ה”מאסט”. לדוגמא, הסעיף של ניתוחים בארץ מהווה חלק ניכר מהתשלום, ואם אתם בוחרים שלא להוסיף אותו אתם חוסכים כסף רב.

בשרה התחתונה – אתם יכולים להוזיל מאוד את הביטוח הפרטי, ולהרכיב את החבילה בעצמכם.

בשנה האחרונה סוכנויות הביטוח הלכו עם זה צעד אחד קדימה – וכיום אתם יכולים לצרוך שירותים שונים של ביטוח הבריאות בנפרד ולא לשלם על כל החבילה. דוגמא טובה לכך זה ביטוח 365, ביטוח אמבולטורי שניתן לרכוש כסעיף בודד ולא כחלק מביטוח פרטי שלם.

טיולים מאורגנים ליום אחד

גם טיולים מאורגנים, בעיקר בחו”ל, עברו מהפך. אם פעם חפצתם לטוס לחו”ל אך לא הכרתם את היעד וחששתם להפסיד מקומות מעניינים, או לא רציתם לשכור רכב ולנהוג במדינה זרה, הייתם צריכים להצטרף לטיול מאורגן. זה אומר שנאלצתם לשלם הון עתק ולכבול את עצמכם לאותה קבוצת אנשים למשך ימים ארוכים, וגם ולביקורים במקומות שנקבעו מראש.

כיום בכל מדינה שנחשבת כיעד פופולרי יש לכם אפשרות לקחת טיול יומי, מאורגן, ובעברית. ביעדים כמו בודפשט, ברצלונה, פריז, פראג, לונדון ואפילו יוון, מתגוררים ישראלים המעורים היטב בתרבות המקומית, בשפה, באוכל ובפולקלור. הם מארגנים טיולים יומיים שווים למקומות שקשה להגיע אליהם לבד.

קפה באריזה אישית

לא עוד הוצאה יקרה על עשרות שרוולי קפסולות של קפה למכונה כשצריך רק קפסולה אחת, ולא עוד רכישה של מותגי קפה יקרים כשבעצם צריך מזה רק כפית אחת. רוב מותגי הקפה עברו למכירה של מוצרים בודדים, למי שאינו חפץ ברכישה גדולה. טסטר צ’וייס למשל מאפשר רכישה של שקיות קפה קטנות שנראות כמו דוגמיות, וגם מותגים של מכונות קפה מאפשרים רכישה של קפסולות בודדות.

מארזים חד פעמיים בודדים

עכשיו שיש מס על כלים חד פעמיים והם עולים לא מעט, הגיע הזמן שתכירו את המוצר החכם יותר, למי שצריך כלים חד פעמיים רק מדי פעם – חד פעמי באריזות אישיות. אם אתם יודעים שאתם צריכים להשתמש בכלים חד פעמיים רק פעם אחת לצורך מסוים (למשל, בטיול) באמת אין סיבה שתרכשו חבילה ענקית של צלחות, חבילה גדולה סכום וחבילת כוסות. אתם יכולים לרכוש מארז של צלחת, סכום וכוס חד פעמיים. גם חיסכון, וגם תרומה לאיכות הסביבה.

אריזות מוקטנות מותאמות לאדם יחיד

גלידות, גבינות, חלב, מעדנים ואפילו נייר טואלט – דומה שעולם שיווק המזון גילה את הרווקים, והוא לא רוצה לאבד אותם בגלל חבילות גדולות ומיותרות עבורם.

מותגים רבים עברו כיווץ המותאם לאדם אחד ולא למשפחה שלמה, ונמכרים כמובן במחיר זול יותר. לדוגמא, אריזות של קוטג’, מארזים של גלידות כמו בן אנד ג’רי, מארזים של ארוחות מוכנות המתאימות לצריכה אישית, ואפילו מוצרים כמו נייר טואלט שנמכרים באריזות של ארבע יחידות ולא של שלושים יחידות.

אגב, המוצרים האלה מתאימים גם למשפחות שיוצאות לחופשה, ורוצות לרכוש מוצרים שצריכים להספיק רק ליום אחד או יומיים.

ביטוח רכב לתקופה קצרה – לאנשים שצריכים את הרכב לכמה ימים בלבד

דיברנו על ביטוח רכב ליום אחד שמתאים לאנשים שנוהגים לעיתים רחוקות, או לאנשים שצריכים לנהוג ברכב שאינו שייך להם.

אך מה לגבי אנשים שצריכים את הרכב רק לכמה ימים? התשלום של ביטוח רכב ליום אחד לא יהיה להם משתלם.

ביטוח רכב לתקופה קצרה מתאים לנהגים, שצריכים רכב ספציפי לתקופה של יותר מיום אחד, אבל לא באופן שוטף, כלומר לא לכל השנה.

לדוגמא, אנשים שמגיעים לארץ לכמה ימים ורוצים לנהוג, או אורחים שמגיעים אלינו ואנחנו רוצים לתת להם את הרכב כדי שיוכלו לטייל וליהנות.

הביטוח הזה מתאים גם למשפחות שרוצות לצאת לקמפינג וצריכות לשכור רכב גדול יותר מזה שיש להם.

טיסה לחו”ל ללילה אחד

דיברנו על טיולים מאורגנים, אבל יש את עניין הטיסות הקצרות. אין ספק שכל התחום של טיסות לחו”ל עבר זעזוע בגלל הקורונה, אבל יש כאלה שמצאו פתרון: במקום נסיעה ארוכה, טיול לחו”ל של עד שבעים ושתיים שעות, ובמקרים מסוימים רק ללילה אחד.

הטיול הקצר מבטל את הצורך לעשות בדיקת קורונה לפני החזרה לארץ, בדיקה שמלחיצה מאוד את הטסים, בגלל החשש שהם ייצאו חיוביים ויצטרכו להיכנס לבידוד בחו”ל.

קופת גמל להשקעה – הפקדה חד פעמית

בניגוד לכל מכשיר חיסכון אחר, קופת גמל להשקעה (המאפשרת לחוסך כסף נזיל כל הזמן) היא דוגמא מהממת לפתרון חדש יחסית, שנהגה עבור חוסכים שלא מסוגלים או לא רוצים להפקיד בכל חודש כסף. הקופה מאפשרת להם להפקיד באופן חד-פעמי לקופת הגמל סכומים של עד 70,913 ש”ח.

 

שאלון קצר לבדיקת
הוזלה בביטוח הרכב שלך
בדקו כמה כסף תוכלו לחסוך בחודש בעלות ביטוח הרכב שלכם
אני גבר
אני אישה
דילוג לתוכן