פורטל הביטוחים הגדול בישראל
• כל מה שצריך לדעת על ביטוח •
ביטוח רכב לנהג חדש וצעיר

הפוליסה של ביטוח רכב לנהג חדש וצעיר היא תמיד מאוד יקרה, נקודה. כמה שלא נעשה שמיניות באוויר, נמצא פרצות שיוזילו לנו את הפוליסה, בסופו של דבר ביטוח רכב לנהג חדש וצעיר הוא סיפור יקר, לפחות בהשוואה למחירי הפוליסה של נהג בעל ותק גדול יותר או מבוגר מגיל עשרים וארבע.

החוק הגדיר נהג חדש כאדם שנוהג פחות משנתיים, ונהג צעיר כאדם שגילו פחות מעשרים וארבע. פוליסות הביטוח מבדילות בין שתי ההגדרות האלה בכך שנהג חדש משלם יותר מנהג צעיר, ונהג צעיר משלם יותר מנהג ותיק, אבל למען האמת ההבדלים בין נהג צעיר וחדש יכולים להיות גדולים: נהג חדש הוא אומנם לרוב אדם צעיר, אך ישנם גם נהגים חדשים בני חמישים – אנשים שהחליטו באמצע החיים להוציא רישיון. אנשים אלה יוגדרו כנהגים חדשים, אך לא כנהגים צעירים, מאחר והם מעל גיל 24, ולא יוטלו עליהם כל המגבלות של נהגים שהם גם חדשים וגם צעירים.

אבל כמה ישלם נהג בן חמישים שמוגדר כנהג חדש? כמה ישלם נהג צעיר שאינו מוגדר כנהג חדש? איך תיראה פוליסת ביטוח רכב לנהג חדש וצעיר כאחד?

ביטוח רכב לנהג חדש וצעיר לוקח בחשבון את הסטטיסטיקה של תאונות דרכים

לפי הנתונים של עמותת אור ירוק, בשנת 2016 כמעט שלושים אחוז מתאונות הדרכים היו של נהגים חדשים וצעירים. זהו נתון שלא משקף כלל את החלק היחסי שלהם באוכלוסיית הנהגים הכללית, ולכן אפשר לומר שמתוך כל הנהגים, חלק לא קטן מהתאונות מתבצע על ידי נהגים בעלי ותק נמוך של נהיגה. לפי העמותה, השילוב המסוכן לפוטנציאל תאונות הוא חוסר ניסיון ונטייה מוגברת לקחת סיכונים, האופייניים לנהגים צעירים.

כשחברת ביטוח נדרשת לעשות ביטוח רכב לנהג חדש וצעיר, היא לוקחת בחשבון נתונים כמו מעורבות גבוהה בתאונות דרכים, המאפיינת את הנהגים החדשים, וגובה מחירי ביטוח יקרים בהתאם לכך שהיא תצטרך ככל הנראה להפעיל את הביטוח. המחירים הגבוהים משקפים את העובדה שחברות הביטוח לא כל כך מאושרות להפסיד כסף בתביעות התכופות שנגרמות עקב נהיגה פזיזה, מצד נהגים חדשים וצעירים כאחד. זו הסיבה לכך שביטוח רכב לנהג חדש וצעיר הוא יקר יותר.

שאלון קצר לבדיקת
הוזלה בביטוח הרכב שלך
בדקו כמה כסף תוכלו לחסוך בחודש בעלות ביטוח הרכב שלכם
18-28
29-44
45-69
70+

ביטוח רכב לנהג חדש וצעיר מול ביטוח של נהג ותיק

מחירי ביטוח רכב לנהג חדש וצעיר אינם זהים. נהג חדש ישלם תמיד את הסכום הגבוה ביותר, ונהג צעיר ישלם מעט פחות:

שם חברת הביטוח מחיר ביטוח לנהג חדש מחיר ביטוח לנהג צעיר מחיר ביטוח לנהג עם 20 שנות נהיגה
כלל חברה לביטוח בע”מ 2,098 ש”ח 1,862 ש”ח 1,025 ש”ח
מגדל חברה לביטוח בע”מ 2,176 ש”ח 1,970 ש”ח 979 ש”ח
הכשרה חברה לביטוח בע”מ 2,235 ש”ח 2,078 ש”ח 1,056 ש”ח
איילון חברה לביטוח בע”מ 2,238 ש”ח 2,040 ש”ח 974 ש”ח
הראל חברה לביטוח בע”מ 2,305 ש”ח 2,143 ש”ח 1,031 ש”ח
שומרה חברה לביטוח בע”מ 2,355 ש”ח 2,190 ש”ח 1,087 ש”ח
מנורה מבטחים ביטוח בע”מ 2,402 ש”ח 2,234 ש”ח 1,027 ש”ח
איי.די. איי חברה לביטוח בע”מ 2,413 ש”ח 2,244 ש”ח 1,236 ש”ח
הפניקס חברה לביטוח בע”מ 2,425 ש”ח 2,255 ש”ח 1,243 ש”ח
איי אי ג’י ישראל חברה לביטוח בע”מ 2,457 ש”ח 2,260 ש”ח 1,228 ש”ח
שירביט חברה לביטוח בע”מ 2,178  ש”ח 2,025 ש”ח 920 ש”ח

כמה ישלם נהג חדש, שאינו צעיר – למשל נהג בן חמישים? שימו לב שהמחיר שלו נמוך יותר משמעותית ממחיר של נהג חדש וצעיר עם אותו ותק נהיגה:

שם חברת הביטוח מחיר לביטוח לנהג חדש בן חמישים
הפניקס חברה לביטוח בע”מ 1,525 ש”ח
איי אי ג’י ישראל חברה לביטוח בע”מ 1,533 ש”ח
איי.די. איי חברה לביטוח בע”מ (ב. ישיר, 9 מיליון) 1,514 ש”ח
כלל חברה לביטוח בע”מ 1,234 ש”ח
מגדל חברה לביטוח בע”מ 1,258 ש”ח
איילון חברה לביטוח בע”מ 1,284 ש”ח
מנורה מבטחים ביטוח בע”מ 1,290 ש”ח
שירביט חברה לביטוח בע”מ 1,369 ש”ח
שומרה חברה לביטוח בע”מ 1,422 ש”ח
הכשרה חברה לביטוח בע”מ 1,426 ש”ח
הראל חברה לביטוח בע”מ 1,444 ש”ח

כמה עולה ביטוח לרכב נהג חדש – שנוהג על רכב ישן?

הביטוח הכי יקר הוא הביטוח של נהג חדש שנוהג על רכב ישן. למעשה זה צירוף לא חכם במיוחד של שני המרכיבים הכי יקרים בספר הביטוח: ביטוח רכב לנהג חדש וצעיר, וביטוח רכב ישן.

חברות הביטוח לא מתות על הרעיון של ביטוח רכב ישן. תמיד קשה למצוא חלקי חילוף המתאימים לרכב שיוצר לפני עשרים שנה, שום דבר בו לא פועל כמו שצריך, משהו תמיד חורק או נגרר, ומכה אחת יכולה להשבית אותו.

בנוסף, נהיגה על רכב ישן היא פשוט לא בטיחותית. ברכבים ישנים לא תמיד הברקס פועל כמו שצריך, האורות אינם צלולים, המערכות הפנימיות עלולות לקרוס בכל רגע ולהשבית את הרכב באמצע נסיעה בכביש סואן, ואי אפשר להתקין מערכות בטיחות. כלומר, יתכן שזה אפשרי, אך אף אחד לא עושה זאת ברכב הישן שלו.

מחירי ביטוח רכב לנהג חדש וצעיר – על רכב ישן – שימו לב שהמחיר הכי נמוך מתחיל בסכום של יותר משלושת אלפים שקלים!

 

שם חברת הביטוח מחיר ביטוח לנהג חדש על רכב ישן
ווישור חברה לביטוח בע”מ 3,059 ש”ח
מגדל חברה לביטוח בע”מ 3,254 ש”ח
ש. שלמה חברה לביטוח בע”מ 3,297 ש”ח
הכשרה חברה לביטוח בע”מ 3,329 ש”ח
איילון חברה לביטוח בע”מ 3,377 ש”ח
איי.די. איי חברה לביטוח בע”מ (ב. ישיר, 9 מיליון) 3,482 ש”ח
הראל חברה לביטוח בע”מ 3,485 ש”ח
שומרה חברה לביטוח בע”מ 3,535 ש”ח
הפניקס חברה לביטוח בע”מ 3,564 ש”ח
מנורה מבטחים ביטוח בע”מ 3,568 ש”ח
איי אי ג’י ישראל חברה לביטוח בע”מ 3,620 ש”ח
ביטוח חקלאי אגודה שיתופית מרכזית בע”מ 3,463 ש”ח
שירביט חברה לביטוח בע”מ 3,569 ש”ח
ליברה חברה לביטוח בע”מ 3,656 ש”ח

מה משמעות ביטוח רכב שני במשפחה?

למעשה השאלה היא, הוספת נהג לביטוח רכב – האם כדאי להוסיף את הנהג החדש לרכב שלנו, או שעדיף לעשות ביטוח רכב שני במשפחה?

הוספת נהג לביטוח רכב מייקרת את הפוליסה במידה בה הנהג ותיק או צעיר. אם אתם מוסיפים נהג בעל ותק כשלכם, אין לכם התייקרות משמעותית על פוליסת הביטוח. אם אתם מוסיפים נהג חדש, אתם מייקרים את הפוליסה באחוזים רבים.

השאלה, מה האופציות האחרות שיש לכם?

אם אתם יכולים להרשות לעצמכם לרכוש לנהג החדש שלכם רכב חדש, אתם יכולים לבחור באופציה הזו. אומנם רכישה של רכב חדש הינה יקרה, אך הביטוח יהיה זול יותר. בנוסף, הנהג החדש שלכם ינהג בבטיחות גבוהה יותר וזה בעצם הכי חשוב, וכל מה שאתם צריכים לשאוף אליו.

אם אתם מחליטים להוסיף את הנהג החדש לפוליסה שלכם, אתם תשלמו אומנם יותר, אך תדעו שהנהג החדש שלכם נוהג על רכב איכותי ובטיחותי, ובנוסף תימנעו מתשלומים נוספים הכרוכים באחזקת רכב שני במשפחה.

האופציה השלישית היא לרכוש לנהג החדש רכב ישן משלו, אך זו אופציה לא מומלצת כלל בגלל מחירי הביטוח הגבוהים, מחירי אחזקת רכב נוסף וכמובן גם בגלל אי הבטיחות שכרוכה בנהיגה על רכב ישן.

האם פורטל ביטוחים ימצא לנו פוליסת ביטוח זולה יותר?

תפקידו של פורטל ביטוחים הוא לאפשר לנו לערוך השוואות בין מחירי פוליסות ביטוח, למצוא לנו ביטוחים במחירים טובים וכמובן גם להראות לנו מה כוללת כל פוליסה, כדי שלא נרכוש פוליסת ביטוח זולה אך כזו שאיננה מכסה אותנו כראוי.

יחד עם זאת חשוב לציין שגם פורטל ביטוחים טוב ואיכותי לא יכול להחליף ייעוץ אישי של סוכן ביטוח, במיוחד כזה עם התמחות בתחום שאתם מחפשים כרגע. לדוגמא, סוכן ביטוח עם התמחות בביטוח רכב יוכל להתאים לכם ביטוח במחיר נוח יותר, ועם כיסוי גדול ורחב לכל אירוע שעלול לקרות. סוכן הביטוח גם יידע לתפור לכם פוליסת ביטוח עם תוספות שאתם צריכים, במחירים נמוכים למדי.

בנוסף, הסוכן עובד עם כל חברות הביטוח, ויודע להגיד לכם איזה מבצע יש לכל חברה, איזו חברת ביטוח הכי טובה נכון לרגע זה, איזה סעיפים נראים מאוד חשובים אך למעשה אפשר להסיר אותם ללא שום חשש (ובכך להוזיל את הפוליסה) וכן הלאה. נקודה נוספת היא שסוכן ביטוח הוא זה שמייצג אתכם בכל מקרה של תביעת ביטוח, כלומר אתם בעצם לא לבד מול חברת הביטוח הגדולה על שלל סוכניה ועורכי הדין שלה. הסוכן כבר נלחם לא מעט, ויודע איך לנהל את התביעה כדי שאתם תזכו בכל מה שמגיע לכם. גם אחרי אירוע או תאונה, כשיש לכם סוכן ביטוח ולא עשיתם את הביטוח דרך חברת הביטוח ישירות, אתם יכולים להתנהל ביתר קלות. הסוכן לוקח את הכל על עצמו, הניירת, הדיווח, החזר ההוצאות, הטיפול ברכב ואפילו ההזמנות לרכב החלופי. אם אי פעם חוויתם תאונה (ואנחנו מקווים עבורכם שלא), אתם בטח יודעים כמה זה חשוב שיש לכם אדם מבפנים שעוזר לכם, ורואה רק את האינטרס שלכם מול עיניו.

שאלון קצר לבדיקת
הוזלה בביטוח הרכב שלך
בדקו כמה כסף תוכלו לחסוך בחודש בעלות ביטוח הרכב שלכם
אני גבר
אני אישה
דילוג לתוכן