פורטל הביטוחים הגדול בישראל
• כל מה שצריך לדעת על ביטוח •
ביטוח רכב לפי נסיעה

כולנו מנסים לחסוך כמה שיותר כסף, בטח בתחום יקר כמו ביטוחים שאנו מחויבים לחדש מדי שנה, כמו למשל ביטוח חובה לרכב. אחת הדרכים היא להיות מדויקים, ולחשוב לפני שעושים פעולה כלשהי – לא לרוץ ולעשות ישר ביטוח בדיוק כמו כולם, רק כי צריך ואולי כל בני המשפחה או החברים עשו במקום מסוים, בחברת ביטוח כלשהי.

לפני שאתם ממהרים לשלוף את פרטי כרטיס האשראי שלכם ולשלם עבור חידוש הביטוח, תחשבו רגע. כמה אתם משתמשים ברכב? האם אתם נוהגים לנסוע לעבודה שלכם עם הרכב הפרטי, או שאתם נוסעים לשם ברכבת, על אופניים, באוטובוס, הולכים ברגל או שיש לכם טרמפ עם מישהו שעובד איתכם?

האם אתם צריכים את הרכב בעיקר בסופי שבוע, כשאתם נוסעים לטייל? האם מדובר ברכב שני בבית, ואתם בעיקר משתמשים ברכב אחר?

לפני שאתם עונים שבטח, אתם צריכים את האוטו כל הזמן, תחשבו רגע על התקופה הנוכחית, לא רק על מה שהיה פעם. האם גם אתם, כמו אנשים רבים ברחבי העולם, עברתם לעבוד מהבית עקב מגיפת הקורונה, ולכן בקושי משתמשים ברכב שלכם?

אם אכן אתם שואלים את עצמכם את השאלות האלה, והתשובה היא שבאמת השימוש שלכם ברכב אינו גבוה במיוחד, בטח לא יומיומי, כדאי לכם לחשוב על ביטוח רכב לפי נסיעה. מדובר בביטוח זול יותר בהרבה מהביטוח הרגיל, השנתי, והוא בעצם ביטוח רכב לפי שימוש בלבד. לא נהגתם – לא שילמתם.

ביטוח רכב לפי נסיעה הוא מסוג הפיתוחים החדשים יחסית של חברות הביטוח, שמתאימות את עצמן לשינויים שעוברים מבוטחים בכלל ונהגים בפרט. ביטוח זמני הוא ביטוח שיש לו כמה אופציות, וכל אחת מהן מותאמת לפלח אחר, או לסוגי שימוש אחרים. למשל, אם אדם מסוים צריך את הרכב באופן חד פעמי לעשרים וארבע שעות לצורך יציאה לטיול, לא כדאי לו לעשות ביטוח רכב על פי שעות וגם לא ביטוח רכב על פי קילומטרים, אלא לקחת חבילת ביטוח ליומיים. לעומת זאת אם הוא צריך את הרכב פעם בשבוע או פעם בחודש לצורך סידורים או לכל צורך בעל טווח זמנים קצר, כדאי לו לעשות ביטוח רכב לפי שימוש, שמתאים לשימוש קטן וזמני.

ביטוח רכב לנוסעים מעט מציע אם כן מספר אופציות, חלקן אפילו מתאימות גם לנהגים צעירים. מה שאתם צריכים לעשות, זה לבדוק מה תדירות הנהיגה שלכם או של אחד מבני המשפחה שגר איתכם ואתם רוצים לעשות לו ביטוח, ולפי זה להחליט איזה סוג ביטוח צריך להתאים לו.

ביטוח רכב לפי נסיעה הוא ביטוח רכב לנוסעים מעט

ביטוח רכב לנוסעים מעט הוא למעשה ביטוח שנוצר על ידי חברות הביטוח, במיוחד עבור אנשים שלא ממעטים לנהוג. חשוב לציין, בהקשר זה, שבשנתיים האחרונות ההגדרה הזו כוללת הרבה יותר אנשים מכפי שאתם חושבים, אולי אפילו אתכם עצמכם. הרבה אנשים לא שמו לב לכך שהרגלי התחבורה שלהם השתנו, בעקבות השינויים שכפתה על כולנו מגיפת הקורונה. אם פעם נהגים שבקושי נוהגים ברכב שלהם היו די נדירים בנוף, הרי שכיום אפשר למצוא בכל בניין מגורים לפחות אדם אחד שעבר לעבוד מהבית, וכבר בקושי משתמש ברכב שלו.

לא רק זה, אלא שגם המגיפה עצמה האירה בזרקור את כל נושא הבריאות, וכמה שחשוב להקפיד על בריאות הגוף והנפש, כדי לשמור על גופנו ככל שניתן ולא נידבק בשום מחלה. בתקופת הסגר, אנשים רבים החליטו להחליף את השימוש ברכב ברכיבה על אופניים או בצעידה נמרצת למחוז חפצם. רבים המשיכו עם הרגלים בריאים אלה, וכמעט לא משתמשים ברכב, למרות שהם לא לגמרי מודעים לכך שהם הפכו לנהגים שבקושי נוהגים.

במקרים כאלה, חבל לשלם ביטוח רכב מלא ושנתי. גם כך מדובר בביטוח מאוד יקר, ואם לא נוהגים אז זה פשוט זריקת כסף לפח. במיוחד לאותם אנשים יש את הפתרון של ביטוח רכב לפי נסיעה – שהוא למעשה ביטוח רכב חובה זמני. כמובן שאפשר וגם רצוי להוסיף שכבות נוספות של ביטוח מקיף וביטוח צד גימל, כולם לפי שימוש. חברות הביטוח מאפשרות לנהג שאינו נוהג לעיתים קרובות לעשות ביטוח רכב לפי נסיעה המבוסס רק על פוליסת ביטוח חובה, שזה הביטוח שכולם צריכים לעשות אחרת אסור להם לנהוג כלל.

ההמלצה הגורפת ללא יוצא מהכלל היא לעשות לביטוח, זמני ככל שיהיה, תוספת של ביטוח מקיף, ואם הרכב ישן מדי אז לוותר על ביטוח מקיף ולהסתפק בביטוח צד גימל, שאחראי לתשלום של נזקים שהמבוטח עלול לייצר לנהגים אחרים או למכוניות אחרות על הכביש.

שאלון קצר לבדיקת
הוזלה בביטוח הרכב שלך
בדקו כמה כסף תוכלו לחסוך בחודש בעלות ביטוח הרכב שלכם
18-28
29-44
45-69
70+

איזה סוגי ביטוח רכב לפי נסיעה קיימים בשוק הביטוח?

ביטוח רכב לפי נסיעה מציע לנהגים שממעטים לנהוג, מספר אופציות לנהיגה בטוחה המכוסה על ידי הביטוח. אחת מהאופציות האלו בטוח תתאים לאותם נהגים, ותשמש כפתרון ביטוחי מוצלח. אלה הביטוחים הזמניים העיקריים והפופולריים שיש לחברות הביטוח להציע כרגע:

 ביטוח רכב על פי קילומטרים

ביטוח רכב על פי קילומטרים הוא ביטוח שמחייב אתכם בהתאם הקילומטרים שאתם נוהגים. אתם יכולים לקבל בנק קילומטרים לפי כמות שאתם מחליטים מראש, ואתם למעשה לא צריכים לשלם יותר כלום עד שאתם מסיימים לנהוג את כל הקילומטרים שעליהם שילמתם.

ביטוח רכב על פי קילומטרים הוא ביטוח עבור אנשים שממעטים לנהוג, ואין להם איזה צורך כרגע בנסיעה ממושכת. מתאים לאנשים שמשתמשים ברכב מדי פעם, בפעמים מזדמנות, אבל לא לעיתים רחוקות מאוד.

ביטוח רכב על פי קילומטרים מתאים לאנשים שמעסיקים למשל מטפלות, או אנשי מקצוע אחרים, וצריכים מדי פעם לתת להם את הרכב לנסיעות שקשורות בצרכי העבודה.

ביטוח רכב על פי שעות

ביטוח רכב על פי שעות הוא סוג של ביטוח חד פעמי. הוא מתאים לנהגים שכמעט בכלל אינם מאחורי ההגה של הרכב הספציפי שאותו מבטחים, אלא לעיתים רחוקות מאוד. מתאים למקרים בהם צריך להשאיל את הרכב לאדם שלא בהכרח קשור אליכם, ואתם רוצים לעשות לו טובה, או שהוא עושה לכם טובה זמנית על ידי כך שהוא נוהג ברכב.

למשל, אם אתם רוצים שחבר יסיע אתכם לשדה התעופה ברכב שלכם, אתם יכולים לעשות עבורו ביטוח רכב על פי שעות, ובכך להבטיח שהוא לא ימשיך לנהוג ברכב שלכם גם בימים שלאחר מכן (מה שהוא כן יוכל לעשות עם ביטוח על פי קילומטרים, למשל). ביטוח לפי שעות מתאים גם אם אתם צריכים לקחת רכב שלרוב אינו בשימוש, באופן חד פעמי, לטיפול או לצורך אחר.

שימוש נוסף לביטוח שמוגבל בשעות הוא אם מעסיק רוצה להעביר רכב של העבודה בין עובדים שונים, בהנחה שלרכב יש ביטוח המוגבל רק לעובד שנוהג עליו.

ביטוח רכב לחבילת ימים

חבילות ימים (יומיים או ארבעה ימים) הוא ביטוח שמתאים לנהגים צעירים שמגיעים מהצבא או מהאוניברסיטה מדי פעם ורוצים את הרכב, בהנחה שהם ישתלטו עליו בכל ימי החופשה שלהם. גם במקרה שיש לכם קרובי משפחה / חברים שמגיעים מחו”ל ואתם רוצים להשאיל להם את הרכב שלכם, ביטוח לפי ימים יכול מאוד להתאים.

סיבה נוספת לשימוש כזה היא כאשר משפחה מחליטה לצאת לטיול ארוך, והיא רוצה לשכור רכב אחר לצורך הטיול ותו לא. למשפחות רבות יש רכב משפחתי רגיל, שמתאים לזמנים רגילים, אך קשה להצטופף בו במשך שעות ארוכות בזמן נסיעה ארוכה (למשל לאילת), במיוחד אם צריך להכניס לרכב גם מזוודות, אוכל, עגלת תינוקות, ועוד. במקרה כזה, המשפחה יכולה לשכור רכב גדול לכמה ימים, ולעשות ביטוח לפי חבילת ימים ששומר על הזכויות הביטוחיות שלהם במקרה והרכב ניזוק, כל תקופת הימים שעליה הם התחייבו.

ביטוח רכב לסופי שבוע

ביטוח רכב לסופי השבוע מתאים אף הוא לשימוש של נהגים צעירים, שמגיעים הביתה פעם בכמה זמן לסוף שבוע, ורוצים לנהוג על הרכב המשפחתי בלי הגבלה במהלך ימי החופשה שלהם, ומבלי שהם יצטרכו בכל רגע לחשוב אם הם עברו את מכסת השעות או הקילומטרים כפי שזה בביטוחים אחרים.

מתאים גם לאנשים ששוכרים נהג שינהג עבורם בסופי שבוע, כשהם יוצאים לטיולים ארוכים, או שהם צריכים אדם שיעשה עבורם נסיעות בסוף השבוע מסיבות שונות, כמו סידורים וכדומה.

שימוש נוסף בביטוח רכב לסופי שבוע הוא עבור אנשים, שמחזיקים רכב שטח בבית, ויוצאים אתו לשטח בסופי השבוע, כשמזג האוויר מאפשר זאת. מאחר וזה לא רכב שנוהגים בו במהלך השבוע, ולרוב מדובר ברכב יקר לביטוח, אפשר לעשות עבורו ביטוח רק לסופי שבוע.

מה המחיר של ביטוח רכב לפי נסיעה?

מחיר פוליסת ביטוח רכב לפי נסיעה הוא לרוב נמוך, גם כשמדובר בביטוח של נהג צעיר, שהדבר האחרון שאפשר להגיד עליו זה שהוא נמוך – כמה עשרות שקלים בלבד לחבילה של קילומטרים, שעות או ימים.

למשל, ביטוח נהג צעיר ליומיים- המחיר הוא בסביבות ארבעים או חמישים שקלים לכל היומיים.

האם ביטוח רכב לפי נסיעה הוא תמיד הפתרון הכי משתלם?

התשובה תפתיע אתכם: לא בהכרח, לא תמיד. אם אתם משתמשים ברכב מעבר למה שהתחייבתם עליו, או יותר מכפי שחשבתם שתצטרכו, אתם תשלמו בעצם יותר עבור הביטוח, ולא פחות. את החבילות של הביטוח הזמני לא כדאי לנצל יותר משמונה פעמים בשנה – כל שימוש מעבר לכך כבר מיישר קו עם המחיר של הביטוח השנתי הרגיל, ואף עלול לעבור אותו.

זו הסיבה שתמיד אומרים ללקוחות, דברו עם סוכן הביטוח שלכם. התייעצו אתו, קבלו הסבר על סוגי הביטוח השונים, ובקשו ממנו שיתאים לכם את הביטוח שהכי הולם את הצרכים שלכם, הכלכליים והמעשיים. סוכן ביטוח ידאג שתקבלו את המחיר הכי טוב בכל מוצר ביטוחי, בין אם זה ביטוח רכב לפי נסיעה, ביטוח רגיל או  אפילו ביטוח נהג חדש או צעיר, היקרים יותר.

סוכן ביטוח מנוסה יודע גם שלחברות הביטוח יש מדי פעם מבצעים שווים, ופתרונות המוזילים את הביטוח. מהבחינה הזו הוא ידע להמליץ לכם על חברת הביטוח הכי טובה, גם מבחינת היקף הפוליסה, וגם מבחינת המחיר.

שאלון קצר לבדיקת
הוזלה בביטוח הרכב שלך
בדקו כמה כסף תוכלו לחסוך בחודש בעלות ביטוח הרכב שלכם
אני גבר
אני אישה
דילוג לתוכן