פורטל הביטוחים הגדול בישראל
• כל מה שצריך לדעת על ביטוח •
ביטוח רכב לפי קילומטרים

למרות שזה נראה שכל עניין הביטוחים הוא סיפור מאוד בירוקרטי, חברות הביטוח תופסות את רוח הזמן, ומתקדמות עם יצירה של מוצרי ביטוח חדשים, המתאימים לפלחים חדשים, שאולי פעם פחות התייחסו אליהם. למשל, כל אוכלוסיית הנהגים האקראיים, אלה שלא נוהגים הרבה, או כמעט בכלל.

נהגים אלה, אם הם רצו לשמור על רישיון הנהיגה שלהם בתוקף, נאלצו לחדש בכל שנה את הביטוח, למרות שהם בקושי נגעו ברכב, אם בכלל. כמו שכולם יודעים, לעשות ביטוח רכב זה לא סיפור זול בכלל, ועל אחת כמה וכמה כשמדובר בביטוח רכב לאנשים שלא נוהגים, או שנוהגים מעט.

ביטוח רכב לפי שימוש אם כך הוא מוצר יחסית חדש, שמאפשר גם לנהגים שכמעט לא נוהגים (מכל סיבה), לשלם רק כשהם נוהגים. כל זמן שהוא לא נוהגים, הם לא צריכים לשלם על כלום. ביטוח רכב לפי קילומטרים הוא ביטוח רכב לפי שימוש, ומבוסס על בנק קילומטרים שרוכשים מחברת הביטוח.

אז כמה עולה ביטוח רכב לפי קילומטרים, אם רוצים לעשות ביטוח רכב זמני, וכמה עולה ביטוח מקיף לרכב? אצל מי או איפה עושים השוואת ביטוח רכב, ומקבלים את המחיר הכי טוב, בין אם זה ביטוח רכב לפי קילומטרים ובין אם זה ביטוח רגיל?

מהו ביטוח רכב לפי קילומטרים?

ביטוח רכב לפי קילומטרים הוא סוג ביטוח זמני, ומתאים לנהגים שלא נוהגים ברכב באופן יומיומי. ביטוח רכב לפי קילומטרים מחייב את הנהג על פי מספר הקילומטרים שהוא נוהג, מתוך בנק קילומטרים שנקנה מראש.  אתם לא חייבים לסיים את בנק הקילומטרים בתקופה מסוימת, אלא חופשיים לנהוג לפי הצורך והרצון שלכם, עד שאתם מסיימים את כל בנק הקילומטרים.

ראוי לציין, שאסור לנהוג ללא ביטוח חובה, זמני או קבוע, ונהג שייתפס ללא ביטוח חובה עלול לאבד את רישיונו ולשלם קנס גדול. לכן, ביטוח זמני הוא פתרון מעולה למי שצריך לנהוג באופן חד פעמי, או שאינו נוהג לעיתים תכופות.

שאלון קצר לבדיקת
הוזלה בביטוח הרכב שלך
בדקו כמה כסף תוכלו לחסוך בחודש בעלות ביטוח הרכב שלכם
18-28
29-44
45-69
70+

מי צריך ביטוח רכב לפי קילומטרים?

ביטוח רכב לפי קילומטרים הוא ביטוח לפי שימוש, המתאים לנהגים שאינם נוהגים ברכב באופן יומיומי.

למשל, אנשים שלא גרים בבית ואין להם גישה לרכב, אנשים שיש להם הסעה לעבודה או שעובדים קרוב לבית, חיילים שמגיעים פעם בשבוע או שבועיים הביתה – וכן הלאה.

ביטוח רכב לפי קילומטרים הוא מסוג הביטוחים שנוהגים לעשות לעיתים קרובות כשמצטרף למשפחה נהג חדש. ביטוח חובה ומקיף לנהג חדש הוא יקר מאוד, ואם הנהג החדש לא צפוי להשתמש ברכב בקביעות, אפשר בתור התחלה לעשות לו ביטוח רכב לפי קילומטרים.

האם ביטוח רכב לפי קילומטרים מתאים לאנשים שצריכים את הרכב למספר ימים?

יש כמה סוגים של ביטוחים זמניים, ביטוח רכב לפי קילומטרים הוא אחד מהם. הוא מתאים כאמור רק למי שצריך את האוטו פה ושם.

אם הנהג צריך את הרכב למספר ימים, למשל חייל או סטודנט שמגיעים הביתה ורוצים לקחת את האוטו לטיול ארוך, ביטוח רכב לפי קילומטרים לא יתאים במקרה כזה, כי סביר להניח שתהיה חריגה ממספר הקילומטרים ואתם תשלמו יותר מביטוח רכב רגיל.

במקרה כזה עדיף לעשות חבילה זמנית שנקראת ביטוח לארבעה ימים. בביטוח הזה הנהג יכול לנהוג כמה שהוא רוצה, עד אילת ובחזרה אם בא לו, כל עוד זה במסגרת הזמנית של ארבעת הימים המבוטחים.

האם ביטוח לפי קילומטרים הוא הביטוח הזמני היחיד בשוק ביטוחי הרכב?

שוק הביטוח כאמור מתקדם כל הזמן, ובהחלט רואים שיפור ביחס שבין מוצרי הביטוח החדשים ובין הצורך של הקהל. כיום יש 3 ביטוחים זמניים שחברות הביטוח מציעות:

ביטוח רכב ל4 ימים

זהו ביטוח על בסיס הכל כלול למשך ארבעה ימים בלבד. ביטוח רכב ל4 ימים מתאים לצורך חד פעמי אך ארוך של הרכב. למשל, אם אתם לוקחים או שוכרים רכב למספר ימים כדי לצאת לטייל, עדיף לכם לעשות תוכנית ביטוח של כמה ימים, שכוללת הכל, ולא תוכנית ביטוח זמנית אחרת, שצריך להפעיל רק כשנוהגים.

תוכנית של כמה ימים מאפשרת לכם לנסוע בלב שקט, מבלי להיות מודאגים מכך שמשהו יקרה לרכב, ותצטרכו לשלם עבור הנזקים שייגרמו.

לדוגמא, יש משפחות שמעדיפות לשכור רכב גדול כשהן נוסעות בהרכב מלא למקומות רחוקים מהבית, כמו למשל לאילת. הן לא רוצות שהילדים יידחקו מאחור במכונית המשפחתית הקטנה יחסית, השכרה של רכב גדול מהווה פתרון מעולה לנסיעה רגועה, בלי ריבים וצעקות של ילדים שיושבים בצפיפות. כדי לנסוע ברכב כזה צריך לעשות ביטוח למספר ימים (אפשר גם לקחת חבילות מחולקות, למשל רק לשני ימים), וכדאי מאוד להקפיד שהביטוח יכלול הכל, גם ביטוח חובה וגם ביטוח מקיף. תחשבו על כך שהאוטו חונה במגרש החנייה של המלון, בחוף הים, במדבר אפילו… לא הייתם רוצים שמישהו ינפץ את השמשות שלו, ותצטרכו להיות אלה שנושאים בתשלום. בנוסף, הביטוח כולל גם חילוץ במקרה שאתם נתקעים עם האוטו, עזרה אם אתם זקוקים להחלפת גלגל ועוד.

כל אלה סעיפים שאתם יכולים להוסיף או לגרוע, לפי התוכניות שלכם, ולאן שאתם מתכוונים לנסוע עם הרכב. ההמלצה שלנו היא כמובן לא לחסוך בהקשר של ביטוח: מדובר בסך הכל בארבעה ימים, ולא מדובר בסכומי עתק. מנגד, אם משהו יקרה לרכב, אתם תיאלצו לשם בהוצאות גבוהות למדי.

ביטוח רכב לפי קילומטרים

ביטוח רכב לפי קילומטרים הוא ביטוח רכב שהמחיר שלו נקבע בהתאם לבנק הקילומטרים שאתם לוקחים. ביטוח רכב לפי קילומטרים מתאים לאנשים שצריכים לנהוג מעט, מדי פעם. למשל, נהג חדש שאין מי שילווה אותו בשלושת החודשים הראשונים, אבל הוא צריך להשלים את כל שעות הנהיגה שלו מתישהו.

הביטוח הזה מתאים למי שלא נוהג הרבה, אבל כאשר הוא כבר ליד ההגה, הוא נוהג מרחקים גדולים.

ביטוח רכב לפי שעות

ביטוח לפי שעות מתאים לאנשים שצריכים לנהוג כרגע, ולא יצטרכו בעתיד. למשל, עובד חברה שצריך להשאיל רכב של עובד אחר, או שהוא צריך לתת לאשתו את הרכב באופן חד פעמי.

הביטוח לפי שעות מתאים לנהיגה חד פעמית, ולא לטווח ארוך. מהווה פתרון גם כשצריך לקחת רכב שאינו בשימוש לבדיקה, או עבור אדם שאינו נוהג בדרך כלל.

האם ביטוח רכב לפי קילומטרים כולל גם ביטוח מקיף?

בחלק מהביטוחים הזמניים קיים גם מרכיב של ביטוח מקיף, אבל לא בכולם. בכל מקרה ניתן להוסיף את המרכיב הזה ולשלם מעט יותר. אם אתם לא עושים ביטוח מקיף, הקפידו לוודא שהביטוח כולל ביטוח צד גימל.

האם חובה לעשות ביטוח מקיף לרכב?

ביטוח מקיף הוא לא ביטוח שחובה לעשות, אבל הוא בכל זאת ביטוח חשוב למדי. ביטוח מקיף לרכב מכסה את כל הנזקים הנגרמים לרכב שלכם אחרי תאונה, ומכסה אפילו נזקים שנגרמו בשל אסונות טבע, גניבת הרכב, השחתה ועוד. כשעושים ביטוח מקיף לא צריך לדאוג לביטוח צד גימל כי הוא כבר כלול בפנים, אלא אם החלטתם להוציא אותו (לא סביר, אך אפשרי).

ביטוח צד גימל הוא זה שמכסה נזקים שאתם גרמתם לרכוש של אדם אחר – רשות או חברה. הביטוח מכסה על נזקים בין אם הם נגרמו לרכב של אדם אחר ובין אם נסעתם רוורס והורדתם תמרור, או נכנסתם בביתן התשלום במגרש חניה.

כמה עולה לעשות ביטוח מקיף לרכב? התשובה טמונה בגיל הנהג, בוותק שלו בנהיגה, ובסוג הרכב. באופן כללי, ניתן להציע את המחירים האלה, עבור נהג כבן עשרים ושבע עם שמונה שנות נהיגה:

 

חברת הביטוח תעריף בש”ח
איי אי ג’י ישראל חברה לביטוח בע”מ 1,422
איי.די. איי חברה לביטוח בע”מ (ב. ישיר, 9 מיליון) 1,412
מנורה מבטחים ביטוח בע”מ 1,441
ליברה חברה לביטוח בע”מ 1,318
ביטוח חקלאי אגודה שיתופית מרכזית בע”מ 1,325
כלל חברה לביטוח בע”מ 1,342
שומרה חברה לביטוח בע”מ 1,364
הראל חברה לביטוח בע”מ 1,411
הפניקס חברה לביטוח בע”מ 1,414
ווישור חברה לביטוח בע”מ 1,153
שירביט חברה לביטוח בע”מ 1,229
מגדל חברה לביטוח בע”מ 1,236

 

מאיזו סיבה שווה לוותר על ביטוח מקיף?

ביטוח מקיף הוא חשוב מהסיבה, שאם אתם עושים תאונה, הביטוח המקיף משלם עבור כל ההוצאות המשפטיות שלכם, ההוצאות של תיקון הרכב במוסך, גרירה, רכב חלופי ועוד.

ברם, ביטוח מקיף אינו זול, ואם הרכב שלכם ישן, יתכן שביטוח מקיף בכלל לא ישתלם לכם, כי מחיר הביטוח יהיה יקר כמעט כמו התשלום עבור הרכב עצמו.

אם אתם מחליטים שלא לעשות ביטוח מקיף, אתם חייבים לעשות ביטוח צד גימל, שאחראי על כיסוי כל הנזקים שאתם עלולים לגרום לרכב של מישהו אחר. גם רכב ישן מאוד יכול לייצר נזקים בשווי של מאות אלפי שקלים. גם במקרה שבחרתם בביטוח זמני, ונסעתם רק חצי שעה על הכביש – בחצי שעה הזו אתם עלולים לגרום לתאונה, שבלי ביטוח ראוי והולם תצטרכו לשלם לאדם אחר כל חייכם. לכן, ביטוח צד גימל הוא בגדר חובה – גם אם אינו מוגדר כך על פי החוק בישראל.

השוואת ביטוח רכב – כמה עולה להוסיף ביטוח צד גימל?

כפי שנכתב קודם, אסור לוותר על ביטוח צד גימל. גם אם אתם בוחרים שלא להוסיף ביטוח מקיף לביטוח הזמני שלכם, ביטוח צד גימל הוא חובה.

גם בביטוח רגיל, שאינו זמני, ביטוח צד ג’ הוא ביטוח שאינו יקר. הנה דוגמא למחירי ביטוח חובה פלוס צד גימל, לנהג כבן שלושים ושלוש:

חברת הביטוח איילון

ביטוח חובה: 1000 ש”ח

ביטוח צד ג’ : 1514 ש”ח

 

חברת הביטוח פניקס:

ביטוח חובה: 920 ש”ח

ביטוח צד ג’ : 1570 ש”ח

 

חברת הביטוח  מגדל

ביטוח חובה: 918 ש”ח

ביטוח צד ג’ : 1773 ש”ח

 

חברת הביטוח שירביט

ביטוח חובה: 918 ש”ח

ביטוח צד ג’ : 1633 ש”ח

 

חברת הביטוח מנורה

ביטוח חובה: 1098 ש”ח

ביטוח צד ג’ : 1444 ש”ח

שאלון קצר לבדיקת
הוזלה בביטוח הרכב שלך
בדקו כמה כסף תוכלו לחסוך בחודש בעלות ביטוח הרכב שלכם
אני גבר
אני אישה
דילוג לתוכן