פורטל הביטוחים הגדול בישראל
• כל מה שצריך לדעת על ביטוח •
ביטוח רכב לשבוע

ביטוח רכב לשבוע הוא מוצר מעולה, אך הוא אינו מתאים לכולם – וגם לא בכל הזדמנות.

מה זה בעצם אומר? שלא תמיד משתלם לעשות ביטוח רכב לשבוע, אבל כשעולה הצורך בביטוח של כמה ימים, זהו הפתרון הכי טוב. זה נכון כשמדובר בנהגים רגילים, ועל אחת כמה וכמה זה תקף במקרה של נהגים חדשים שפוליסת הביטוח שלהם יקרה מאוד, או במקרים של נהגים שעברו תאונה או פסילה בעברם, וכל עניין הביטוחים המשלימים עולה להם הון עתק.

אז מה זה בעצם ביטוח רכב לשבוע, במה הוא שונה מביטוח רכב לחודש או מביטוח רכב ליום אחד, מתי כדאי להשתמש בו והאם אפשר לשלב אותו עם ביטוח רכב רגיל?

מה זה בדיוק ביטוח רכב לשבוע?

ביטוח רכב לשבוע הוא חלק ממגוון ביטוחים זמניים שנוצרו לשימוש לפרק זמן קבוע מראש, ועולים מעט מאוד, מאחר והתשלום נקבע לפי השימוש, המועט.

ביטוח רכב זמני, לשבוע, לחודש או לסוף שבוע – הוא ביטוח שלם או חלק ממנו שניתן להוסיף לפוליסה קיימת או לעשות אותו כפי שהוא, ומיועד לתקופה של שבוע בלבד. אפשר להשתמש בו פחות משבוע, אך לא יותר משבוע: ביום השמיני של ביטוח רכב לשבוע אתם כבר לא תהיו מבוטחים.

ביטוח רכב לשבוע הוא ביטוח שניתן להוסיף כביטוח מקיף, כביטוח חובה או כביטוח צד גימל, בהתאם למה שאתם צריכים: אם יש לכם ביטוח חובה ואתם צריכים רובד של ביטוח מקיף רק לשבוע, אתם יכולים להוסיף ביטוח רכב לשבוע רק בהיבט של ביטוח מקיף.

יחד עם זאת, אם אתם צריכים ביטוח רכב לשבוע שכולל גם ביטוח חובה וגם ביטוח מקיף, עבור נהג שלא צריך את הביטוח באופן קבוע כי אינו נוהג לעיתים קרובות, אתם בהחלט יכולים לעשות ביטוח שכולל הכל.

נקודה חשובה שצריך לציין בהקשר של ביטוח רכב לשבוע, היא שהביטוח תקף רק עבור רכבים שיש עליהם כבר ביטוח של נהג אחר. כלומר, אם אתם תנסו לעשות ביטוח רכב לשבוע על רכב שאין עליו שום ביטוח, אתם לא תצליחו.

שאלון קצר לבדיקת
הוזלה בביטוח הרכב שלך
בדקו כמה כסף תוכלו לחסוך בחודש בעלות ביטוח הרכב שלכם
18-28
29-44
45-69
70+

מתי כדאי להפעיל ביטוח רכב לשבוע?

ביטוח רכב לשבוע הוא ביטוח שעולה כמה עשרות שקלים ליום, ונחשב לזול מאוד. זה, כמובן, בהנחה שאתם לא משתמשים בו בתור הביטוח העיקרי שלכם, כי אז זה פשוט לא ישתלם לכם. ביטוח רכב לטווח קצר כדאי להפעיל אותו בכל מצב של נהיגה חורגת משימוש קבוע, או צורך שונה.

למי מתאים לעשות ביטוח רכב לשבוע?

שאלה מעניינת היא, למי מיועד ביטוח רכב לזמן כה קצר, של כמה ימים בלבד?

ביטוח רכב לשבוע מיועד לנהגים אקראיים או כאלה שאינם נוהגים בקביעות, אך צריכים את הרכב למספר ימים רצופים. אם הם זקוקים לאוטו ליום אחד עדיף להם לעשות ביטוח רכב ליום אחד, ואם הם זקוקים לרכב לכמה שבועות רצוף, הם יכולים לעשות ביטוח רכב לחודש.

ביטוח רכב זמני מתאים במקרים מסוימים: למשל, אם מגיעים אליכם אורחים מחו”ל או מעיר אחרת, ואתם רוצים לצ’פר אותם, ולתת להם את הרכב שלכם כדי שיוכלו לטייל. הוא גם יכול להתאים במקרים שבהם אדם שאינו נוהג בדרך כלל, רוצה לנהוג ברכב המשפחתי, באופן חד פעמי או לצורך נסיעה כלשהי.

ביטוח זמני מתאים גם לנהגים חדשים וצעירים

נדבך נוסף בכל העניין הזה של ביטוחי רכב זמניים, הוא ההתאמה שלו לנהגים חדשים ונהגים צעירים. כידוע, ביטוח רכב לנהג חדש או צעיר הוא יקר מאוד, במיוחד שהנהגים האלה לא תמיד נמצאים בקרבת הרכב, למשל חיילים, או סטודנטים, שמגיעים הביתה פעמיים או שלוש בחודש. במקרים אלה לעשות ביטוח רכב שנתי זה פשוט שיקול כלכלי שגוי, כי הנהגים החדשים האלה לא ממש יכולים לנצל את הביטוח, היקר כל כך.

ביטוח לשבוע אחד או ליום אחד, או אפילו ביטוח רכב לפי קילומטרים הם פתרון טוב לנהגים חדשים, שלא נוהגים לעיתים קרובות, אך כשהם כבר נוהגים, הם כמובן זקוקים למעטפת ביטוחית שלמה.

איזה עוד סוגי ביטוח רכב לטווח קצר קיימים?

ביטוח רכב זמני הוא פיתוח יחסית חדש של חברות הביטוח, והוא בא לענות על צורך קיים של קהל, שנוהג באופן מזדמן אך צריך את הביטוח, מן הסתם, אפילו אם זה לנסיעה קצרה ביותר. אז אילו סוגי ביטוח רכב זמניים אפשר למצוא, חוץ מביטוח רכב לשבוע?

ביטוח רכב לחודש

ביטוח רכב לחודש מציע פתרון זמני לתקופה של כמה שבועות. מתאים לאנשים ששוכרים רכב לצורך מסוים שנמשך כחודש, או אם יש נהג נוסף שמתווסף באופן זמני לסבב הנהיגה על הרכב המשפחתי (אורחים, בן משפחה שמגיע לחופשה, ועוד). ביטוח רכב לחודש מתאים גם כביטוח לעובדים שצריכים רכב באופן זמני עבור עבודתם.

ביטוח רכב ליום אחד

מתאים לנהגים שצריכים את הרכב באופן חד פעמי, אך לא רוצים להתחייב על קילומטרים, כי הם יכולים לסיים את הנסיעה בתשלום שווה ערך לביטוח שנתי.

מתאים למשל לנהגים שרוצים לקחת אוטו של מישהו אחר לצורך טיול, או כשרוצים לתת לנהג אחר לנהוג ברכב שלנו.

ביטוי רכב לפי קילומטרים

זהו ביטוח שמתאים לאנשים שזקוקים לרכב באופן חד פעמי, ולנסיעות קצרות שלא עולות על יום שלם. למשל, כשצריך לנסוע לצורך סידורים, כשלוקחים את הרכב באופן זמני מאדם אחר, או במצב של נהג חדש שצריך את הרכב לנסיעות ראשונות, לפני שהוא מתחיל לנהוג בקביעות.

האם כדאי לשלב ביטוח רכב שנתי עם ביטוחי רכב זמניים?

היתרון העיקרי של ביטוח רכב זמני, בין אם זה לשבוע ובין אם זה לחודש, הוא שאפשר ליהנות מביטוח מלא עם מחירים נמוכים מאוד – רק בזכות העובדה שזה ביטוח קצר, ולא ביטוח שנתי.

אבל יש מקרים בהם כן כדאי לשלב את הביטוח הזמני עם קבוע – כמו במקרים בהם מסיבה כלשהי, נהג לא מעוניין להוסיף ביטוח מקיף לביטוח הרגיל שלו, אבל צריך לעשות אותו במקרים חריגים. למשל, במקרה של נהגים שיש להם רכב ישן ולכן לא משתלם להם לעשות לו ביטוח מקיף, שיוצא יקר למדי. כל עוד הם נוהגים רק ליד הבית יתכן שהם מרגישים שזה בסדר שאין להם ביטוח מקיף, אבל אם הם רוצים לנסוע לאיזה שהוא מקום מרוחק הם יכולים להוסיף רובד של ביטוח מקיף זמני, לשבוע בלבד.

אתם יכולים גם לעשות במקום ביטוח מקיף זמני, ביטוח צד גימל זמני, שזו המלצה חמה למי שאין לו ביטוח מקיף.

שאלון קצר לבדיקת
הוזלה בביטוח הרכב שלך
בדקו כמה כסף תוכלו לחסוך בחודש בעלות ביטוח הרכב שלכם
אני גבר
אני אישה
דילוג לתוכן