פורטל הביטוחים הגדול בישראל
• כל מה שצריך לדעת על ביטוח •
ביטוח רכב מסחרי השוואת

אם אתם נוהגים על רכב מסחרי, אתם ככל הנראה עובדים בהובלות, הסעות או כל עבודה אחרת שכרוכה בנסיעות. מן הסתם אתם כבר מבינים את המשמעות של נהיגה ברכב מסחרי ומה ההשלכות שלה… שהייה של שעות ארוכות על הכביש, יום אחרי יום, ביום, בלילה, בגשם, בשמש, לפעמים בדרכים צרות ועקלקלות ולפעמים בכבישים ארוכים בעלי נוף צחיח ומשעמם. אין ספק שאנשים שנוהגים ימים ארוכים ולאורך תקופה ברכב מסחרי, יודעים איך הכביש מתנהג, וכמה זה חשוב שיש ביטוח טוב, שמכסה כל בעיה, אירוע או תאונה שעלולה לקרות על הכביש. רכב מסחרי, מן הסתם, עלול לייצר יותר תאונות מרכב פרטי בשל גודלו והמסיביות שלו. כל אינטראקציה של רכב מסחרי עם מכונית אחרת עלולה להסתיים בפגיעה קשה לרכב השני, גם אם מדובר בשפשוף קל או אפילו כלל לא מורגש עבור הרכב המסחרי. לכן, כדי שבעל המסחרית לא יקלע להוצאות בלתי פוסקות, מומלץ לעשות ביטוח רכב הרמטי, שמכסה כל תקלה שעלולה להתרחש על הכביש.

מה זה רכב מסחרי ובמה הוא שונה מרכב פרטי?

רכב מסחרי הוא רכב בגודל בינוני ומעלה – בין רכב פרטי ומשאית. הוא נועד בדרך כלל לצרכי עבודה, תעבורה של סחורה ועוד. מה שמבדיל אותו מרכב פרטי הוא הגודל שלו, והעובדה שהוא – מעצם היותו כלי עבודה – נמצא שעות ארוכות בשימוש על הכביש, מה שמתבטא גם בביטוח שלו.

שאלון קצר לבדיקת
הוזלה בביטוח הרכב שלך
בדקו כמה כסף תוכלו לחסוך בחודש בעלות ביטוח הרכב שלכם
18-28
29-44
45-69
70+

מה זה ביטוח רכב מסחרי?

ביטוח רכב מסחרי הוא ביטוח שנועד לתת מענה של כיסוי ביטוחי, כלכלי ורפואי, לכל מצב בו נהג המסחרית פגע ברכב אחר, רכב פרטי, רכב מסחרי אחר או רכוש ציבורי / פרטי. בניגוד לרכב פרטי, מחיר ביטוח החובה של רכבים מסחריים נקבע לפי משקל הרכב: מחיר רכב מתחת למשקל של 4 טון המחיר נמוך יותר מאשר הביטוח עבור רכבים מסחריים השוקלים מעל 4 טון.

איך עושים ביטוח רכב מסחרי השוואת מחירים?

כשרוצים לקבל הצעה עבור ביטוח רכב, ולא משנה אם זה ביטוח רכב מסחרי או ביטוח רכב פרטי, כדאי לעשות השוואת מחירים, שכוללת גם את המחיר וגם את היקף ועומק הפוליסה. במיוחד כשעושים ביטוח רכב מסחרי השוואת מחירים חייבת לכלול הבנה עמוקה ופרטנית של כל סעיף בתוך הפוליסה. צריך להבין בדיוק מה המחיר משקף, מה טווח הכיסוי, כמה השתתפות עצמית, מה סכום הפיצוי המקסימלי בכל תאונה עם צד גימל, וכן הלאה. התאונות של רכבים מסחריים הן בהיקף גדול ויקר מאוד, ובכל מקרה נהגי מסחריות הנמצאים שעות ארוכות מאוד על הכביש מועדים לתאונות / התנגשויות יותר מנהגים אחרים.

כשעושים ביטוח רכב מסחרי השוואת מחירים כדאי להבחין בכך שגודל המשאית משנה את המחיר הסופי.

לדוגמא נציג שתי טבלאות, כשבאחת מהן נראה ביטוח לרכב מסחרי השוקל פחות מארבעה טון, ובשני ביטוח לרכב מסחרי השוקל יותר מארבעה טון:

ביטוח רכב מסחרי השוואת מחירים עבור רכב השוקל שלושה וחצי קילו:

חברת הביטוח מחיר הביטוח
ש. שלמה חברה לביטוח בע”מ 1,297 ש”ח
שירביט חברה לביטוח בע”מ 1,412 ש”ח
איי אי ג’י ישראל חברה לביטוח בע”מ 1,470 ש”ח
שומרה חברה לביטוח בע”מ 1,492 ש”ח
מנורה מבטחים ביטוח בע”מ 1,710 ש”ח
ליברה חברה לביטוח בע”מ 1,729 ש”ח
איילון חברה לביטוח בע”מ 1,848 ש”ח
איי.די. איי חברה לביטוח בע”מ (ב. ישיר, 9 מיליון) 1,991 ש”ח
הפניקס חברה לביטוח בע”מ  1392 ש”ח
הראל חברה לביטוח בע”מ  1188 ש”ח
כלל חברה לביטוח בע”מ  1266 ש”ח
מגדל חברה לביטוח בע”מ  1157 ש”ח

 

ביטוח רכב מסחרי השוואת מחירים עבור רכב ששוקל 5 טון:

 

חברת הביטוח מחיר הביטוח
מנורה מבטחים ביטוח בע”מ 3,026 ש”ח
כלל חברה לביטוח בע”מ 3,208 ש”ח
ווישור חברה לביטוח בע”מ 3,212 ש”ח
מגדל חברה לביטוח בע”מ 3,246 ש”ח
שירביט חברה לביטוח בע”מ 3,311 ש”ח
שומרה חברה לביטוח בע”מ 3,679 ש”ח
הראל חברה לביטוח בע”מ 3,810 ש”ח
הפניקס חברה לביטוח בע”מ 3,922 ש”ח
איילון חברה לביטוח בע”מ 3,400 ש”ח

מה צריך לדעת כשעושים ביטוח רכב מסחרי השוואת מחירים?

כשרוצים לעשות ביטוח רכב מסחרי השוואת מחירים כדאי קודם כל לדעת, שזה לא כל כך פשוט כמו כשעושים השוואת ביטוח מחירים לרכב פרטי. כפי שכתבנו בתחילת המאמר, המחיר עצמו אינו פקטור מספק לבחירת חברת ביטוח, וחובה להבין מה הפוליסה כוללת – או לא כוללת. הכלל הזה נכון לכל ביטוח רכב, אבל רלוונטי במיוחד במקרים של רכבים מסחריים המעורבים ביותר תאונות. בנוסף, חשוב להבין אילו הרחבות חייבים לרכוש, כדי להגן על בעל הפוליסה. לדוגמא, עבור רכב מסחרי מעל 4 טון, רצוי להגדיל את גבול האחריות עבור צד גימל, הגנה בפני חומרים דליקים או בעלי פוטנציאל להתפוצץ, ביטוח של נגרר – ועוד סעיפים שאופייניים רק לרכב מסחרי, שיש לו “תפקידי עבודה” כמו העמסה, גרירה, וכן הלאה.

ממי הכי כדאי לקבל הצעת מחיר לביטוח רכב?

כשרוצים לחדש את הביטוח ולקבל הצעה עבור ביטוח רכב מסחרי השוואת מחירים, הכי טוב זה לפנות לסוכן ביטוח רכב בעל ניסיון בביטוח רכב מסחרי. ביטוח אונליין במקרה כזה ממש לא מומלץ, בגלל מורכבות וריבוי הסעיפים של פוליסה כזו, שאמורה לכסות כל כך הרבה מקרים שאופייניים לנהיגה ולבעלות על רכב מסחרי. סוכן ביטוח עם ניסיון בתחום של ביטוח רכב מסחרי יכול להכין לכם טבלת ביטוח רכב מסחרי השוואת מחירים, להסביר לכם על כל פוליסה ומה היא מציעה, ולראות מעבר לאטרקטיביות של המחיר. דווקא בכל התחום של המסחריות, שווה כן להתעכב על הפוליסה הבסיסית ולבדוק אם היא אכן מתאימה לנהג או לבעל הרכב (במסחריות זה לא תמיד אותו אדם). לעיתים קרובות צריך דווקא כן להוסיף עוד סעיפים, להרחיב את הפוליסה ולקבל הגנה מוחלטת מכל בעיה שעלולה להתרחש על הכביש.

בנוסף, נהגי מסחרית צריכים שיעמוד לצידם סוכן ביטוח מיומן, שיוכל לתבוע את הביטוח בשמם, יתרוצץ עבורם ויילחם את כל המלחמות שלהם, כי חברות הביטוח לא ששות למהר ולשלם עבור ריבוי מקרי תביעה.

שאלון קצר לבדיקת
הוזלה בביטוח הרכב שלך
בדקו כמה כסף תוכלו לחסוך בחודש בעלות ביטוח הרכב שלכם
אני גבר
אני אישה
דילוג לתוכן