פורטל הביטוחים הגדול בישראל
• כל מה שצריך לדעת על ביטוח •
ביטוח רכב מסחרי

לנהוג ברכב מסחרי אינו עניין של מה בכך, וזה לא סתם שצריך לעשות רישיון נהיגה מיוחד כדי לנהוג ברכב כזה. ההגדרה הרשמית שלו היא רכב המשמש להובלת משא, והגישה אליו היא אחרת מאשר לרכב פרטי. רכב מסחרי נמצא הרבה שעות על הכביש, הבלאי שלו שונה, הוא אמור להכיל משאות כבדים ורבים ויש לו חלקים נגררים. בשל שעות הנהיגה הרבות, הנסיעה בכבישים רעועים במקומות נידחים בארץ והעובדה שלפעמים התובלה מכילה חומרים רעילים, הרכב המסחרי חייב להיות מבוטח באופן מאוד מוקפד ומלא. אחרת, בכל כמה שבועות בעלי הרכב יצטרך לשלם עבור חלקי חילוף, תיקונים, ועוד.

בתחום הביטוח של רכבים מסחריים, המחירים מתחלקים לשתי קטגוריות: עד ארבעה טון, ומעל ארבעה טון. עד ארבעה טון, ביטוח רכב מסחרי נחשב די דומה לביטוח רכב פרטי, לפחות מבחינת ניסוח פוליסת הביטוח. מארבעה טון ומעלה, המחירים מכפילים את עצמם.

מה כוללות פוליסות של ביטוח רכב מסחרי?

שאלון קצר לבדיקת
הוזלה בביטוח הרכב שלך
בדקו כמה כסף תוכלו לחסוך בחודש בעלות ביטוח הרכב שלכם
18-28
29-44
45-69
70+

ביטוח רכב מסחרי עד ארבעה טון

בפוליסת ביטוח רכב מסחרי עד ארבעה טון, תוכלו למצוא את הסעיפים שיש גם בסוגי ביטוח רכב אחרים, שאתם מכירים מהרכב הפרטי שלכם. חברות ביטוח לרכב מכניסות לחוזה ביטוח רכב מסחרי תיקונים במוסכי הסדר של חברות הביטוח, השתתפות עצמית בסכום מסוים, החזר של הוצאות משפטיות עד לסכום שנקבע מראש, וכו’.

תשלום הביטוח נקבע לפי הפרמטרים שאתם מכירים מהביטוח של הרכב הפרטי שלכם: גיל הנהג, וותק הנהיגה שלו, העבר הביטוחי שלו, סוג הרכב ורמת המיגון שלו מבחינת מערכות בטיחות. בנוסף, הביטוח מחייב את בעל הרכב המסחרי להציג מערכת מיזוג אוויר תקינה ברכב, מאחר ולוקחים בחשבון שעות נהיגה רבות וארוכות בכבישי הארץ תחת השמש הקופחת.

ביטוח רכב מסחרי מעל ארבעה טון

ביטוח רכב מסחרי עבור רכב השוקל מעל ארבעה טון, הוא קצת מסובך יותר, ואינו דומה לסוגי ביטוח רכב אחרים שאתם מכירים.

נתחיל מהעובדה, שקשה למצוא פוליסה אחידה לביטוח כזה, ואפילו דמי ההשתתפות העצמית שונים מאוד. מה שחשוב בעיקר זה לשים לב שהחוזה מכסה את כל מה שאתם עלולים להזדקק לו, כשאתם בעלים או נוהגים ברכב מסחרי השוקל מעל ארבעה טון. אלה הסעיפים החשובים לכם:

יש לשים לב לפרטים אשר יכולים להפחית משמעותית מעלותו של הביטוח כגון:

  • כיסוי מלא לשירותי גרירה (רכבים שנמצאים כל היום על הכביש עלולים להיתקע בסבירות גבוהה יותר מרכבים פרטיים, מה גם שאלה רכבים גדולים ועם מורכבות מכנית גבוהה יותר, ולכן נמצאים בפוטנציאל גבוה יותר להישנות של בעיות).
  • כיסוי מלא עבור שירותי חילוץ (רכבים מסחריים קשה לחלץ, בשל גודלם, ולכן אתם חייבים להבין אם הפוליסה לא מאפשרת, תחת אותיות קטנות שאולי אף אחד לא קורא, לחברת הביטוח לחייב אתכם בסכום נוסף עבור רכבי חילוץ מיוחדים, הבאת מנופים וכדומה).
  • צד גימל – הרחבה של סכום הכיסוי, מעבר למה שנהוג כיום (רכבים מסחריים מעורבים יותר בתאונות, בשל גודלם והעובדה שהם מבלים שעות ארוכות על הכביש, ובנוסף הפגיעות שהם גורמים קשות ויקרות יותר לתיקון).
  • כיסוי להחלפת חלקים מתכלים (בלאי – ברכבים כאלה חלקי החילוף מתבלים מהר יותר)
  • ביטוח עבור מערכת מיזוג האוויר (מזגן שאינו עובד כראוי עלול לשבש לכם תביעת ביטוח).

איזה סעיפים יגרמו להתייקרות של פוליסת ביטוח רכב מסחרי?

  • תוספת פרמיה עבור נהגים חדשים או מתלמדים
  • תוספת פרמיה עבור הובלה של חומרים מסוכנים, דליקים או רעילים.

מה ההבדל בין מחירי ביטוח רכב מסחרי ששוקל עד 4 טון, ובין מחירי ביטוח רכב מסחרי מעל 4 טון?

כפי שהסברנו, מחירי הביטוח עבור רכבים מסחריים מחולקים לשתי קטגוריות, לפי משקל. כפי שתוכלו לראות, ההבדלים במחיר משמעותיים:

חברת הביטוח מחיר הביטוח עד 4 טון מחיר הביטוח לרכב מעל 4 טון
הראל חברה לביטוח בע”מ 1188 ש”ח 3,810 ש”ח
שומרה חברה לביטוח בע”מ 1,492 ש”ח 3,679 ש”ח
מנורה מבטחים ביטוח בע”מ 1,710 ש”ח 3,026 ש”ח
איילון חברה לביטוח בע”מ 1,848 ש”ח 3,400 ש”ח
שירביט חברה לביטוח בע”מ 1,412 ש”ח 3,311 ש”ח
הפניקס חברה לביטוח בע”מ 1392 ש”ח 3,922 ש”ח
מגדל חברה לביטוח בע”מ 1157 ש”ח 3,246 ש”ח
כלל חברה לביטוח בע”מ 1266 ש”ח 3,208 ש”ח

 

פוליסה של הביטוח שלכם חייבת לעבור בדיקה של סוכן ביטוח

יש לא מעט אלמנטים בחוזה הביטוח עבור רכב מסחרי, שחייבים לעבור בדיקה יסודית של איש מקצוע כמו סוכן ביטוח לרכב, כי אתם לא בהכרח תדעו לאתר אותם, גם אם יש לכם לא מעט שנות ניסיון בנהיגה על רכב כזה. כשאתם נוהגים ברכב כל כך גדול ומורכב, אתם לא יכולים להתייחס לביטוח שלו כאילו אתם נוהגים על קיה פיקנטו חמודה. אתם נוהגים על כלי מורכב, שאם קורה לו משהו, באמצע הדרך, אתם עלולים להיות בבעיה קשה, אפילו מסוכנת.

כמובן אנחנו לא מדברים על היתקעות בחור נידח בכביש הערבה וצורך בגרירה, או בתאונה סטנדרטית, אלא על נזקים משמעותיים שיכולים לסבך אותכם. למשל, נזק למיכל הגרירה שעלול לשפוך על הכביש את כל החומרים המזהמים או הרעילים שאתם מעבירים ממפעל אחד לשני, התנתקות של הנגרר באמצע הנסיעה ועוד. אלו מקרים שיכולים לסבך אותם גם בעבירות פליליות, וגם בקנסות גבוהים או בצורך לתקן את הרכב במאות אלפי שקלים. לכן חשוב שסוכן ביטוח יעבור על הפוליסה שלכם, ויוודא שאתם מכוסים היטב גם מבחינה כספית, וגם מבחינה משפטית.

גם המחיר מושפע מהמקום בו אתם עושים את הביטוח

כפי שהראינו לכם במאמר, מחירי הביטוח עבור רכבים מסחריים גבוהים למדי, בשל העובדה שמדובר ברכבים עם פוטנציאל גבוה לתאונות, בעיות, בלאי, קילקול, היתקעות, צורך בחילוץ, מעורבות עם חומרים מסוכנים ועוד. אבל לא כל מחירי הביטוח זהים, גם עבור רכבים מסחריים ואפילו עבור הרכבים ששוקלים מעל ארבעה טון. מרכיבים כמו השתתפות עצמית, למשל, יכולים לשנות את כל תמונת המחיר. סוכן ביטוח הוא האדם שיכול לתת לכם הצעה טובה יותר לפוליסת ביטוח הרכב המסחרי שלכם, עם השתתפות עצמית לא גבוהה וכיסוי מלא לכל מה שאתם צריכים. בנוסף, דווקא נהגים על רכבים גדולים, שנמצאים כל כך הרבה שעות הכביש וחשופים ליותר תאונות או בעיות, צריכים גורם ביטוחי שהם יכולים לפנות אליו באופן אישי ולקבל מענה מיידי, בניגוד לפנייה לחברת ביטוח שמצריכה המתנה של שעות או ימים למענה או לפתרון משביע רצון.

שאלון קצר לבדיקת
הוזלה בביטוח הרכב שלך
בדקו כמה כסף תוכלו לחסוך בחודש בעלות ביטוח הרכב שלכם
אני גבר
אני אישה
דילוג לתוכן