פורטל הביטוחים הגדול בישראל
• כל מה שצריך לדעת על ביטוח •
ביטוח רכב על פי קילומטרים

ביטוח רכב על פי קילומטרים הוא אחד מהפתרונות הטובים והיעילים שנהגו בשנים האחרונות על ידי חברות הביטוח. נהוג לחשוב שחברות כלכליות גדולות ובמיוחד חברות ביטוח מחפשות רק את הזווית של הרווח, ולפעמים אפילו במחיר של לפגוע בלקוח – לקחת את כספו בכל חודש אך לא לעזור לו כשהוא צריך את עזרת הביטוח, או לגרום לו להפסדים.

אך דומה שבמקרה של ביטוח רכב על פי קילומטרים, שמהווה בעצם ביטוח רכב לפי שימוש ולא לפי תשלום שנתי כולל, חברות הביטוח התעלו על עצמן במטרה למצוא פתרון שיעזור גם לאנשים שלא נוהגים כל הזמן, ועד כה נדרשו לשלם את הביטוח השנתי היקר, במקרים מסויימים בשביל נסיעה אחת או שתיים.

אז מתי ביטוח רכב על פי קילומטרים הוא באמת פתרון מבריק שמוזיל את מחיר הביטוח באלפי שקלים, ומתי הוא דווקא מייקר את הוצאות הביטוח? למי הוא רלוונטי ולמי פחות?

הכל על ביטוח רכב על פי קילומטרים – במאמר שלפניכם. נשמח להמשיך ולהסביר לכם עוד על ביטוח רכב מעכשיו לעכשיו באופן אישי, בטלפון או בפגישה פנים אל פנים.

מה זה ביטוח רכב על פי קילומטרים?

ביטוח רכב על פי קילומטרים הוא ביטוח רכב לפי שימוש, כלומר ניתן להשתמש בו כביטוח רכב לכל דבר, ולכל למטרה ייעודית או זמנית. במילים אחרות, אתם יכולים לעשות ביטוח רכב על פי קילומטרים במקום ביטוח רכב שנתי רגיל, ולשלם רק על הקילומטרים שנסעתם.

בביטוח זה, אם אתם לא נוהגים, אתם פשוט לא משלמים.

למרות שמדובר בביטוח רכב זמני, הביטוח כולל את כל המרכיבים שצריכים להיכלל בביטוח רכב, כמו הגנה וכיסוי לכל מקרה של פגיעה ברכב, פגיעה ברכב אחר, הגנה על הרכב במקרה של גניבה, של ניפוץ זכוכית ושירותי גרירה.

שאלון קצר לבדיקת
הוזלה בביטוח הרכב שלך
בדקו כמה כסף תוכלו לחסוך בחודש בעלות ביטוח הרכב שלכם
18-28
29-44
45-69
70+

מתי אפשר לעשות ביטוח רכב על פי קילומטרים?

ביטוח רכב על פי קילומטרים ניתן לעשות רק על רכב מבוטח, שכבר יש עליו ביטוח שנתי רגיל של נהג אחר. מעבר לתנאי הזה, כל אחד יכול להוסיף ביטוח רכב על פי קילומטרים לכל רכב. גם נהגים חדשים יכולים לעשות את הביטוח הזה, נהגים צעירים ונהגים עם עבר ביטוחי של שלילת רישיון, שרוצים כעת לחדש את רישיון הרכב שלהם.

למה ביטוח רכב על פי קילומטרים מהווה חיסכון אדיר?

ביטוח רכב על פי קילומטרים מציע לכם לעשות ביטוח זמני שבו אתם משלמים רק על מספר הקילומטרים שאתם נוסעים. תחשבו כמה עולה ביטוח רכב שנתי, חובה ומקיף – כמה אלפי שקלים במקרה הטוב, של נהג זהיר ובוגר. ביטוח רכב על פי קילומטרים, לעומת זאת, עולה כמה עשרות שקלים לנסיעה.

למי רלוונטי ביטוח רכב על פי קילומטרים, ולמי לא?

אם אתם נוהגים בכל יום, מן הסתם אין לכם מה לעשות עם ביטוח רכב על פי קילומטרים, כי אם תפעילו אותו בכל יום, המחיר הכולל השנתי של תשלום פר נסיעה, יעלה לכם כפליים או אפילו יותר מהביטוח השנתי הרגיל שלכם.

לפיכך ניתן לקבוע שביטוח רכב על פי קילומטרים מתאים רק לאנשים שצריכים את הרכב פעם בכמה זמן, או לנהגים ששוכרים רכב למטרת טיול, או לכל צורך זמני של נהיגה זמנית, אקראית או חד פעמית ברכב.

בנוסף, יש את העניין של נהגים חדשים וצעירים, שהביטוח שלהם מאוד יקר, ולפחות בתקופה הראשונה הם אינם נוהגים בכל יום או לעיתים קרובות. עבורם, ביטוח רכב על פי קילומטרים הוא מאוד רלוונטי.

הביטוח הזמני מתאים גם לנהגים שאינם זקוקים לרכב בכל יום, או שיש להם רכב אחר (למשל מהעבודה), והרכב השני נמצא רוב הזמן בחניה. במקרה כזה ניתן להפעיל ביטוח רכב על פי קילומטרים אפילו רק בשביל לקחת אותו לבדיקה או לטסט.

קהל נוסף שהביטוח הזה מתאים לו, אלה הנהגים עם העבר הביטוחי הלא מזהיר – כל מי שצבר פסילות או איבד את רישיונו לתקופה, עקב תאונה שהוא גרם לה או עבירה חמורה אחרת. נהגים אלה, כשהם צריכים לחדש את ביטוח הרכב, נדרשים לשלם סכומי עתק, לפחות בשלוש השנים הראשונות שאחרי פסילות הרישיון ו/או התאונה שעברו. הביטוח הזמני מאפשר להם לשלם מעט מאוד, אך כמובן זה מתאים להם רק בתנאי שהם לא מרבים לנהוג.

האם ניתן לעשות ביטוח רכב מעכשיו לעכשיו – גם כשמדובר בביטוח רכב לפי נסיעה?

כן, אפשר לעשות ביטוח רכב מעכשיו לעכשיו, וזה אחד היתרונות של ביטוח רכב זמני, או לפי שימוש. העובדה שאפשר להפעיל אותו בתחילת השימוש, ולכבות אותו בסוף השימוש.

באופן כזה לא נוצר בזבוז כסף מיותר של תשלום יקר על ביטוח רכב שכמעט לא נוסעים עליו.

מה כולל ביטוח רכב על פי קילומטרים?

ביטוח רכב המוגדר כזמני, בין אם זה ביטוח שמיועד לתשלום על פי שימוש בלבד ובין אם מדובר בביטוח שהתשלום עבורו מתבצע רק על פי הקילומטרים שנגמעו, הוא מעין רובד ביטוחי שניתן להוסיף על הביטוח הרגיל של הרכב.

אם אתם רוצים להוסיף את הביטוח על רכב שעומד לכם במוסך כבר כמה שנים ואין עליו ביטוח, לא תוכלו לעשות זאת – זהו רובד ביטוחי שניתן כאמור להרכיב רק עבור רכב שכבר יש לו ביטוח רכב שנתי רגיל, שעשה עליו נהג אחר.

למרות היותו ביטוח זמני או אקראי, הביטוח לפי קילומטרים כולל את כל מה שהנהג צריך מבחינת הגנה: ביטוח חובה, ביטוח מקיף וצד גימל.

בהקשר זה, כדאי לציין שהרובד הזמני של הביטוח מתאים גם לאנשים שיש להם רכב מאוד ישן, ומשום כך הם לא עושים ביטוח מקיף, שהעלות שלו מאוד גבוהה, אלא רק את הביטוח חובה שאותו הם חייבים לעשות. במקרה כזה הם יכולים להוסיף רובד זמני של ביטוח מקיף וצד גימל רק אם הם מתכננים לצאת לנסיעה ארוכה.

מי יכול לעשות לנו ביטוח רכב על פי קילומטרים?

אתם יכולים לעשות ביטוח רכב זמני, לפי שימוש או לפי קילומטרים בחברת ביטוח, דרך האונליין או דרך סוכן ביטוח.

אנחנו ממליצים לכם לעשות את הביטוח דרך סוכן ביטוח רכב, כדי שלא תשלמו יותר מדי, ויותר חשוב, שלא תקבלו מעטפת ביטוחית לא מספקת. אל תשכחו שלמרות שמדובר בנסיעות קצרות או חד פעמיות, זה לא אומר שאתם לא יכולים להיות מעורבים בתאונה, שבעקבותיה תצטרכו לשלם פיצוי לנהג אחר, או לתקן את הרכב שלכם במוסך.

שאלון קצר לבדיקת
הוזלה בביטוח הרכב שלך
בדקו כמה כסף תוכלו לחסוך בחודש בעלות ביטוח הרכב שלכם
אני גבר
אני אישה
דילוג לתוכן