פורטל הביטוחים הגדול בישראל
• כל מה שצריך לדעת על ביטוח •
ביטוח רכב שני במשפחה

אורח החיים המודרני והעובדה שאנשים כבר לא עובדים דווקא בעיר מגוריהם או סמוך לבית, הביא לכך שכמעט לכל אדם בעל רישיון נהיגה יש גם רכב צמוד. ניתן לראות את זה בפקקים שכולנו מוצאים את עצמנו משתרכים בהם במשך רוב שעות היום, בקצב המכירות של רכבים חדשים ומשומשים, ובעיקר רואים את זה לפי השאלות הקשורות לסוגיית ביטוח רכב שני במשפחה: כמעט כל משפחה, שנוסף לה נהג חדש או נהג אחר שהתווסף, מתמודדת עם הסוגיות הקשורות לעלויות הביטוח הכרוך ברכב נוסף. האם שווה לבטח שני נהגים על רכב אחד, או עדיף לרכוש רכב שני?

מחיר ביטוח רכב לנהג חדש וצעיר הוא יקר למדי, כך שלא בקלות נשקלת האופציה של רכישת רכב חדש לבן משפחה, גם בגלל מחיר התחזוקה וגם בגלל מחיר הביטוחים הכולל.

האם כדאי לעשות ביטוח רכב שני במשפחה?

כאשר מתווספים נהגים חדשים למשפחה, קשה מאוד למנוע מהם לנהוג ברכב שלנו. הם להוטים להחזיק בהגה, ולנהוג כמה שיותר. למעשה הם גם חייבים לנהוג כמה שיותר, אחרת לא יוכלו לקבל את הרישיון הקבוע שלהם. השאלה היא תמיד, האם ניתן להם, נהגים חדשים ולהוטים (אך לא מיומנים) לנהוג ברכב היקר שלנו, או שנרכוש להם רכב, שאותו הם יוכלו להרוס בלי שיכאב לנו הלב.

מעבר לשיקולים כמו נוחות (לא תמיד ניתן להסתדר עם רכב אחד), עולה גם שאלת הביטוח. האם מימון של ביטוח רכב שני במשפחה ייצא לנו בסופו של דבר יותר זול מאשר צירופם לרכב שלנו, והגדלת הביטוח שיכלול גם אותם?

התשובה טמונה בשאלה איזה סוג רכב יש לכם, ואיזה סוג רכב נוסף אתם יכולים להרשות לעצמכם לרכוש. הביטוח על רכב ישן הוא יקר מאוד, כך שאם תרכשו להם רכב ישן אתם גם תשלמו הון עתק, וגם תסכנו אותם במידה מסוימת, כי רכבים ישנים אינם בטיחותיים כמו רכבים חדשים, המצוידים במערכות בטיחות וכל החלקים שלהם חדשים וחזקים. מצד שני, אם תרכשו להם רכב חדש משל עצמם, מחיר הביטוח יהיה בגבולות הסביר (ביטוח נהג חדש הוא תמיד מאוד יקר), אבל אולי לא תוכלו לעמוד בעומס הכלכלי שכרוך בתהליך כזה.

בנוסף, נהגים חדשים מעורבים בהרבה יותר תאונות, מנהגים בוגרים יותר. אין להם את המיומנות והניסיון להימנע מאירועי כביש, תאונות ופגיעות. אם בכל זאת נחליט לרכוש להם רכב חדש משלהם, והם יהרסו אותו, האם זה לא יהיה יותר מדי מתסכל עבורנו?

שאלון קצר לבדיקת
הוזלה בביטוח הרכב שלך
בדקו כמה כסף תוכלו לחסוך בחודש בעלות ביטוח הרכב שלכם
18-28
29-44
45-69
70+

ביטוח רכב שני במשפחה – מה הפרמטר שמשפיע על המחיר?

אם אתם רוצים לעשות ביטוח רכב שני במשפחה, אתם צריכים לקבל החלטה על סמך מספר פרמטרים:   הגיל של הנהג הנוסף, העבר הביטוחי שלו, וסוג הרכב (גיל הרכב, סוג מנוע ודלק), ולהחליט אם זה משתלם לכם. השיקול הוא סכום הביטוח פלוס עלויות רכישה הרכב ותיחזוקו.

2 הפרמטרים הכי משמעותיים הם כמובן הגיל והוותק. תשלום לפי גיל נקבע לפי טבלה שנקבעה בחברות הביטוח. הקבוצה הראשונה משלמת את סכומי הביטוח הגבוהים ביותר, מאחר והם מוגדרים גם כנהגים צעירים, וגם כנהגים חדשים.

גילאים 17 עד 20

גילאים 21 עד 24

גילאים 24 עד 29

גילאים 30 עד 39

גילאים 40 עד גיל 55

55 והלאה

איך מוזילים את המחיר של ביטוח רכב שני במשפחה?

ביטוח רכב שני במשפחה כרוך בעלויות רבות, בין אם זה נהג רגיל ועל אחת כמה וכמה אם זה נהג חדש. כשמחפשים הצעת מחיר עבור ביטוח רכב שני במשפחה, צריך לעשות קודם כל טבלה של כל הצעות המחיר, ולאחר מכן לבדוק מה כוללת כל פוליסה. אחרי שבדקתם ומצאתם הצעת מחיר עבור ביטוח רכב שני במשפחה, נסו להוזיל עוד את המחיר באמצעים הבאים:

  • ביטוח זמני או לפי שעות – שאלו את עצמכם האם הנהג החדש אמור להיות בבית כל ימי השבוע, או שהוא חייל / סטודנט שמגיע רק בסופי השבוע? במידה והתשובה היא כן, כדאי לכם לעשות ביטוח לפי שעות המיועד לנהג חדש, וזמין לו בכל פעם שהוא חוזר הביתה ומתכוון לנהוג ברכב.
  • האם הנהג הנוסף הוא נהגת? בדקו אם יש להם הנחה נוספת, ואם לא, בחרו בחברת ביטוח שמצ’פרת נהגות (הרבה חברות ביטוח עושות זאת).
  • העדיפו לרכוש, ככל שניתן, רכב חדש, שמגיע כבר עם כל מערכות הבטיחות המתקדמות. מעבר לכך שזה יותר בטוח, זה גם מוזיל את המחיר.
  • אם אין לכם עבר של בעיות ופסילות, וודאו שאתם מקבלים מחיר מוזל לנהגים זהירים.

מה זה ביטוח רכב לנהג חדש

ביטוח רכב לנהג חדש הוא ביטוח חובה, המותאם לנהגים שיש להם רישיון נהיגה פחות משנתיים. לאחר מכן, אם הם בני פחות מעשרים וארבע, יהיה להם רישיון נהיגה של נהגים צעירים.

מה כולל ביטוח רכב לנהג חדש

הפוליסה של ביטוח רכב לנהג חדש כוללת את כל הכיסויים שיש לנהג ותיק. אך עליכם, כהורים, להקפיד ולהוסיף אלמנטים נוספים וכיסויים רבים ככל האפשר, כדי שבעת הצורך הנהג יהיה מכוסה וההוצאות לא יהיו על חשבונכם, למעט השתתפות עצמית.

למשל, כדאי שתוסיפו ביטוח  גרירה למקרה שהנהג יתקע באיזה מקום, ושהביטוח יכלול לא רק שירותי חילוץ אלא גם שירותי תיקון על המקום. כמו כן כדאי להוסיף כיסוי לשמשות, צד גימל ועוד.

התייעצו עם סוכן הביטוח שלכם, שינחה אתכם מה צריך להוסיף לפוליסה, כדי שלא תמצאו את עצמכם משלמים הון על משהו שהייתם יכולים להימנע ממנו – ואל תשוו את זה לעצמכם, כי לנהגים חדשים יש סטטיסטיקת תאונות אחרת מנהגים בוגרים.

כמה עולה ביטוח רכב לנהג חדש?

ביטוח רכב לנהג חדש הוא הביטוח הכי יקר שיש, ולכן עדיף לכם לעשות אותו על רכב חדש ככל האפשר, כדי שהמחירים לא ימריאו לשמיים. הנה הצעת מחיר מעודכנת של חברות הביטוח עבור נהג חדש. קחו בחשבון שעל רכב ישן המחיר קופץ בעוד אלף שקלים.

שם חברת הביטוח מחיר הביטוח עבור נהג חדש
איילון חברה לביטוח בע”מ 2,239 ש”ח
שומרה חברה לביטוח בע”מ 2,357 ש”ח
מגדל חברה לביטוח בע”מ 2,176 ש”ח
הכשרה חברה לביטוח בע”מ 2,237 ש”ח
כלל חברה לביטוח בע”מ 2,098 ש”ח
איי אי ג’י ישראל חברה לביטוח בע”מ 2,459 ש”ח
הראל חברה לביטוח בע”מ 2,305 ש”ח
שירביט חברה לביטוח בע”מ 2,179  ש”ח
מנורה מבטחים ביטוח בע”מ 2,402 ש”ח
הפניקס חברה לביטוח בע”מ 2,429 ש”ח
שאלון קצר לבדיקת
הוזלה בביטוח הרכב שלך
בדקו כמה כסף תוכלו לחסוך בחודש בעלות ביטוח הרכב שלכם
אני גבר
אני אישה
דילוג לתוכן