פורטל הביטוחים הגדול בישראל
• כל מה שצריך לדעת על ביטוח •
ביטוח שריפה

 לרוב האנשים יש ביטוח מבנה דרך המשכנתא, אבל מה קורה כשהמשכנתא מסתיימת? רוב האנשים כל כך שמחים מכך שהינה נגמרה המשכנתא אחרי כל כך הרבה שנים, שהם לא חושבים על זה שיחד איתה הסתיים גם הביטוח למבנה. והאמת היא, שדווקא התקופה שלאחר המשכנתא היא הכי מסוכנת, כי הדירה כבר ישנה יותר, ומועדת יותר לפורענות כמו פיצוצים בביוב, בקירות, בגג ועוד. לכן לא כדאי לקחת את הסיכון. אל תמתינו שמשהו יקרה לדירה, ותצטרכו לשלם במיטב כספכם עבור התיקון והשיפוץ שלה. תנו לביטוח לעשות זאת עבורכם.

ביטוח רכוש וביטוח מבנה מגנים עליכם מכל בעיה שעלולה לקרות. לדוגמא, אחד התרחישים השכיחים הם דליקה שפורצת פתאום, ומשחיתה לא רק את המבנה עצמו אלא גם את הרכוש, הרהיטים, הציוד, הבגדים, התכשיטים ועוד.

מבין כל התאונות שעלולות להתרחש בבית, שריפה היא אחת השכיחות ביותר. הסיבות להידלקות אש פתאומית רבות: שריפה מכלה עלולה להתפרץ בגלל מטען של טלפון נייד או מחשב, תנור שהושאר קרוב מדי לבגד או למיטה, אש מהגז שנתפסה במגבת או בוילון ועוד. למעשה, אפילו ניצוץ חשמלי אקראי ממכשיר חשמלי כמו מזגן יכול להצית שריפה שלמה.

והכי גרוע זה ששריפה היא אירוע קשה, שיכול להשאיר אתכם ללא דירה וללא רכוש. התוצאות הקשות של שריפה הן הסיבה שמבין כל הסעיפים של ביטוח מבנה, ביטוח שריפה הוא אחד החשובים. הוא זה שיציל אתכם במקרה של דליקה – ויחזיר לכם את הכסף שהושקע בבית וברכוש שלכם.

האם ביטוח שריפה הוא חלק מפוליסת ביטוח רכוש?

ביטוח רכוש או ביטוח מבנה – שניהם כוללים ביטוח שריפה כחלק מסעיפי הבסיס. כלומר, אתם לא מתבקשים לרכוש אותם בנפרד, ולשלם עליהם תשלום נוסף. זה חשוב, מכיוון שביטוח מבנה מכסה אתכם בכל מצב של בעיה בצנרת, בקירות, בגג, בחלונות וכן הלאה. אתם מכוסים בכל מצב של שיטפון, של אסונות טבע, של פיצוץ – ועוד.

בניגוד לסעיפים כמו ביטוח רעידת אדמה, למשל, שריפה היא אירוע מתמשך. היא איננה מוגבלת רק להריסה של מבנה הבית בלבד, אלא ממשיכה והורסת את כל מה שיש בתוך הבית. הנזקים של שריפה הם טוטאליים, ואין סיכוי שמשהו מהרכוש יצליח להישמר אחרי שהוא נשרף. זו הסיבה שבתוך פוליסת הביטוח, ביטוח שריפה הוא הסעיף החשוב שיציל אתכם. ביטוח שריפה הוא ביטוח שמכסה את כל מה שיש לכם, מבחינת רכוש, הבית שלכם וכל מה שיש בתוכו.

בנוסף, יש את שאלת השיקום של דירה, לאחר נזקי שריפה. בניגוד לתקלות אחרות שקורות ויכולות להרוס את מצב הרוח כי צריך להביא שיפוצניק או אינסטלטור כדי לתקן אותן, במקרה של שריפה זה כבר סיפור אחר. כדי להחזיר את הבית למצב שמיש, סביר להניח שיהיה צורך בשיקומו מהיסודות, שזה כבר סיפור יקר למדי. כמה יקר? לפעמים מחיר השיקום של הבית זהה למחיר שבו רכשתם את הבית.

שאלון קצר לבדיקת זכאות להזולה בביטוח הדירה שלך
בדקו כמה כסף תוכלו לחסוך בחודש בעליות ביטוח הדירה שלכם
18-28
29-44
45-69
70+

האם יש באמת צורך לעשות ביטוח רעידת אדמה?

בניגוד לסעיף בסיסי כמו ביטוח שריפה, ביטוח רעידת אדמה הוא אופציונלי בחלק מהביטוחים כלומר, אתם יכולים להחליט אם להוסיף אותו או לא, ורשאים להחליט גם שלא מתאים לכם להוסיף כסף, ואתם לא מעוניינים בו. שאלת ביטוח רעידת אדמה היא מעניינת, כי רעידות אדמה אינן שכיחות ברוב איזור ישראל, ולכן יש אנשים שחושבים שזו הרחבה מיותרת.

אבל האם זה באמת מיותר?

בניגוד למה שאתם אולי חושבים, מדינת ישראל לא אמורה לפצות אתכם על נזקים שנגרמו לכם בגלל רעידת אדמה, למרות שזו סברה פופולרית מאוד. אם הבית שלכם נהרס כתוצאה מתזוזות באדמה, התיקון ושיפוץ הבית הם עליכם.

גם נזקים כתוצאה מצונאמי אינם חלק מסעיף ביטוח נגד שיטפון, כמו שאנשים חושבים בטעות. צונאמי הוא תוצאה של רעידת אדמה, ולכן אם צונאמי יחריב את ביתכם, ולא יהיה לכם ביטוח רעידת אדמה נחשו מה יקרה? אתם לא תהיו מכוסים.

טענה שלישית מתמקדת באפשרות של רעידת אדמה חזקה בישראל, כזו שתחריב את מבנה הבית כליל. רוב מסרבי ביטוח רעידת אדמה טועמים שהסיכוי לרעידת אדמה חזקה הוא אפסי, ומשום כך הפוליסה מיותרת. אז נענה להם כך: קודם כל הלוואי ואתם צודקים, אף אחד לא מעוניין שתתרחש פה רעידת אדמה. דבר שני, רעידת אדמה לא חייבת להיות חזקה כדי לגרום נזקים. מספיק תזוזות אדמה, אירוע שמתרחש על בסיס יומי, בשביל לייצר נזקים כמו סדקים בקירות, בחלונות, ועוד.

מחירי ביטוח שריפה – השוואת ביטוח דירה וקבלת מחיר אטרקטיבי

אם אתם עומדים לחדש את הביטוח שלכם, בין היתר כי אתם מעוניינים שיהיה לכם ביטוח שריפה בתוקף, כדאי שתדעו שלכל חברת ביטוחו יש מחיר אחר.

איך עושים השוואת ביטוח דירה? קודם כל, אתם לא אמורים לקבל את המחיר שקיבל השכן או החבר שלכם. לכל אחד יש תמהיל אישי ושונה של מרכיבים, שמייצרים ביחד את מחיר הביטוח של הדירה, עם ביטוח שריפה בתוכו.

אם לדוגמא אתם מתגוררים באזור פתוח שיש בו הרבה התפרצויות לבתים, ואתם גרים בבית פרטי, סביר להניח שתשלמו יותר על ביטוח מבנה וגם על ביטוח רכוש. אם אתם גרים בבניין בקומה אמצעית, תשלמו פחות מאשר אם תגורו באותו בניין בקומה אחרונה או בקומת גן. ההסתברות ליכולת הפריצה לבית שלכם היא זו שקובעת את מחיר הביטוח.

בנוסף, אם יש לכם אזעקה תוכלו להוזיל את מחיר הביטוח. אם יש לכם התרעת אש, תוכלו להוזיל את המרכיב של ביטוח שריפה. גם סוג הרכוש שיש לכם משפיע מאוד על המחיר. אם יש לכם תכשיטים יקרים מאוד ומעילי פרווה, אתם תשלמו הרבה יותר מאשר אנשים שאין להם רכוש יקר.

סוכן ביטוח בתחום ביטוח שריפה

אז אנחנו מבינים שחשוב מאוד לעשות ביטוח שריפה, מאחר וכאמור שריפה היא מסוג ה”תקלות” שעלולות לקרות בשכיחות גבוהה יותר מאחרות, והנזק שלהן עצום יותר. יחד עם זאת, חשוב גם איפה עושים ביטוח שריפה. יועץ ביטוח טוב יידע להתאים לכם פוליסת ביטוח שריפה שמתאימה בדיוק לכם. לא באופן כללי ולא בהתאם למה שמתאים לחברת הביטוח, אלא פוליסה התפורה באופן אישי למידות שלכם.

שאלון קצר לבדיקת זכאות להזולה בביטוח הדירה שלך
בדקו כמה כסף תוכלו לחסוך בחודש בעליות ביטוח הדירה שלכם
אני גבר
אני אישה
דילוג לתוכן