פורטל הביטוחים הגדול בישראל
• כל מה שצריך לדעת על ביטוח •
ביטוח תכולה מחיר

כשאנו מדברים על ביטוח תכולת בית, מה אנחנו יודעים על זה? מה אנחנו יודעים על ביטוחי דירות עם משכנתא או בלי משכנתא, מה הן הסיבות הרבות לפער המחירים, ובעיקר – מה החשיבות של הביטוח בחיינו? ביטוח דירה ותכולה תמיד מתחיל בשאלת ביטוח תכולה מחיר, והסיבה היא שאנחנו קודם כל מחפשים לדעת מה המחיר הכי נמוך ורק אחר כך מתפנים לבדוק מה הפוליסה בעצם מציעה לנו. זה לא בהכרח שגוי, כי ביטוח תכולת בית לא אמור להיות יקר מכדי להיות שווה שנעשה אותו – רק שחשוב מאד לבדוק את הפוליסה ולא רק את המחיר, כדי לדעת על מה אנחנו בעצם משלמים. כשהמחיר של ביטוח תכולת בית זול למדי, אבל הפוליסה לא ממש נותנת מענה במקרה הצורך, זהו פשוט כסף שנזרק לפח.

שאלות ותשובות:

ביטוח מבנה ותכולה – האם מדובר בשני ביטוחים שונים?

ביטוח מבנה הוא ביטוח שמטרתו לבטח את המבנה, דהיינו את השלד החיצוני, החלונות, הגג, הקירות, הרצפה ועוד. ביטוח תכולה הוא ביטוח שמכסה את כל הרכוש אשר נמצא בתוך הבית במקרה של גניבה או השחתה, וגם כולל ביטוח צד גימל, שמכסה עבור נזקים שנגרמים לאורחים או אנשי מקצוע המגיעים אלינו הביתה – נזקים שנגרמו לגופם או לרכושם.

שאלון קצר לבדיקת זכאות להזולה בביטוח הדירה שלך
בדקו כמה כסף תוכלו לחסוך בחודש בעליות ביטוח הדירה שלכם
18-28
29-44
45-69
70+

האם ביטוח מבנה וביטוח תכולה עולים אותו דבר?

ביטוח מבנה הוא ביטוח שהמחיר שלו יחסית קבוע, מעבר לנתונים משתנים כמו גיל הנכס. לעומתו, אל תחפשו עבור ביטוח תכולה מחיר אחיד, מאחר וביטוח תכולה לדירה קשור ישירות לשווי הרכוש שאתם מבטחים, למיקום של הבית, לקומה, האם התקנתם אזעקה בדירה ואפילו סוג דלת הכניסה. כל הנתונים האלה משוקללים לסטטיסטיקה שתענה על השאלה כמה קל יהיה לפרוץ לדירה שלכם ובעצם לגנוב או להשחית את הרכוש שלכם.

מה מכיל ביטוח מבנה, ומה מכיל ביטוח תכולת בית?

משרד האוצר יצר בסיס קבוע לכל הכיסויים שחייבים להיכלל בפוליסת ביטוח מבנה:

נזקים שיכולים להיגרם מאש, ברק, רעם, עשן, התפוצצות, סערה, כולל גשם, שלג וברד, דליפת גשם מבעד לקירות או דרך התקרה ו/או ספיגת הקירות והתקרה במים. נפילת כלי טיס על הנכס, נפילת חפצים מכלי טיס על הנכס, בום על קולי הנגרם מכלי טיס ומזעזע את החלונות, מגע או התנגשות של כלי רכב בדירה, לא כולל כלי רכב השייך לבעל הנכס. פעולות זדון, רעידת אדמה, שיטפון או הצפה.

ביטוח תכולה נותן אחריות לכל מה שיש בדירה והוכרז כבעל ערך על ידי שמאי של חברת הביטוח: דברי אמנות, מכשירי חשמל, ציוד יקר, רהיטים ועוד. הביטוח מכסה את בעלי הפוליסה לא רק במקרה של גניבה, אלא גם במקרה של נזק או השחתה, למשל במקרים של שיטפון או שריפה.

ביטוח דירה מבנה ותכולה עבור דירה בקומת קרקע

כאמור, ביטוח תכולה מחיר כמו גם ביטוח מבנה, תלויים ומשתנים בהתאם לגורמים כמו מיקום של הדירה בבניין, ורמת המיגון שלה מפני פריצות. במחשבון ביטוח דירה של רשות ההון, הביטוח והחיסכון הקלדנו את הנתונים של דירה בקומת קרקע, ואלה התוצאות שקיבלנו עבור ביטוח דירה מבנה ותכולה.

כלל – 2743 ש”ח

מגדל – 3045 ש”ח

והמחיר הכי טוב – חברת שומרה עם מחיר של 1947 ש”ח.

תשובות לשאלות נפוצות

ביטוח תכולת בית פרטי, האם המחיר יהיה יקר יותר ממחיר של דירה בבניין?

בית פרטי נמצא בסיכון גבוה יותר לפריצה, כך שהתשלום החודשי יהיה בהתאם גבוה יותר, אלא אם אנו משווים את הבית לדירת קרקע בבניין.

מה עושים עם ביטוח דירה ותכולה במקרים של דירה שכורה?

אם אתם משכירים דירה, אתם חייבים לעשות ביטוח תכולה, הכולל צד גימל ושומר עליכם במקרה שמשהו קורה למישהו בדירה. ללא ביטוח דירה ותכולה, כל ההוצאות במקרה כזה יהיו עליכם.

שווה לעשות ביטוח תכולה לדירה שלא גרים בה?

אם הדירה ריקה מחפצים ורכוש, ואיש לא גר בה, אין צורך לעשות בה ביטוח תכולה לדירה.

האם ביטוח תכולת בית הכרחי בקבלת משכנתא?

לא, הביטוח הנדרש למשכנתא הוא ביטוח מבנה.

שאלון קצר לבדיקת זכאות להזולה בביטוח הדירה שלך
בדקו כמה כסף תוכלו לחסוך בחודש בעליות ביטוח הדירה שלכם
אני גבר
אני אישה
דילוג לתוכן