פורטל הביטוחים הגדול בישראל
• כל מה שצריך לדעת על ביטוח •
ביטוח תכולת דירה שכורה

בין אם אתם בעלים של דירה המושכרת כרגע לאנשים אחרים שמתגוררים בה, ובין אם אתם שוכרים של דירה שאיננה שייכת לכם, יש ביטוח הנקרא ביטוח תכולת דירה שכורה, והוא בדרך כלל חומק מהרדאר של השוכרים ושל המשכירים. החשיבות של הביטוח הזה גבוהה ביותר, והיא יכולה להציל במקרים רבים גם את השוכרים וגם את המשכירים, ממלכודות של תביעות, מגניבות, נזק לרכוש ועוד.

למה משכירים צריכים לעשות ביטוח תכולת דירה שכורה, אם הם אינם מתגוררים בדירה? הכל בכתבה שלפניכם.

למה שבעלי דירה יעשו ביטוח תכולת דירה שכורה, בדירה שהם לא גרים בה?

ביטוח תכולת דירה שכורה הוא ביטוח חשוב לכולם: עבור מי שגר בדירה והרכוש שייך לו זה ברור, אבל ביטוח תכולת דירה שכורה חשוב גם עבור בעלי הדירה, שאינם מתגוררים בה, וכל התכולה שם, הרכוש, הרהיטים, התכשיטים איננה שלהם. אז מדוע?

ביטוח תכולת דירה שכורה מכסה את בעלי הדירה, במקרים בהם עלול להיגרם נזק בתוך הדירה, כמו למשל כאשר מי גשמים מחלחלים לארונות המטבח, הורסים גם את המבנה אך מזיקים גם לרכוש. במקרה כזה, השוכרים יכולים לתבוע את המשכירים, ולדרוש פיצוי עבור הרס הרכוש שלהם. התביעה שלהם יכולה להתבסס על כך שמדובר בדירה ישנה, ושבעלי הדירה לא מיגנו אותה כראוי כנגד נזקים חיצוניים. בעיה נוספת שעלולה להתרחש ולגרום להפסד כספי של בעל הדירה, היא שנזקים כבדים כמו פיצוץ בקירות או עובש עמוק שהתפשט בכל הבית, עלולים לגרום לכך שהדירה תיאלץ לעבור שיפוץ מסיבי, והדיירים ייאלצו להתפנות מהדירה בטרם נגמר להם החוזה וללא כל התרעה מראש. גם במקרה כזה הם עלולים לתבוע את בעלי הדירה.

ביטוח דירה מבנה ותכולה טוב, שמכיל גם נזקי צנרת ביטוח דירה, מכסה גם סעיפים בלתי צפויים כאלה.

שאלון קצר לבדיקת זכאות להזולה בביטוח הדירה שלך
בדקו כמה כסף תוכלו לחסוך בחודש בעליות ביטוח הדירה שלכם
18-28
29-44
45-69
70+

מה קורה אם אין ביטוח תכולת דירה שכורה?

כשאנשים מתגוררים בבית, הם לא ממש נזהרים ושומרים עליו, וזה טבעי. יש ילדים, יש כלבים, אי אפשר לחיות כל הזמן בבהלה שמשהו ישבר, יסדר וכן הלאה.

הבעיה שלפעמים אנשים שמתגוררים בבית שאינו שייך להם, ממש מזלזלים בריהוט וציוד יקרים השייכים לדירה, כמו מטבח, מזגנים, חלונות ועוד. נזקים למטבח, למשל, יכולים לעלות אלפי שקלים, או עשרות אלפי שקלים, תלוי בנזק שנגרם. לפעמים שריטה קטנה בשיש מחייבת תיקון גדול של החלפת כל השיש במטבח. אם אריח ברצפה נשבר, לא תמיד יש איך להחליף אותו, ובעלי הדירה ייאלצו להחליף את כל האריחים. ביטוח דירה מבנה ותכולה, שכולל גם ביטוח תכולת דירה שכורה וגם נזקי צנרת ביטוח דירה, יאפשר לבעלי הדירה לקבל מהביטוח תשלום עבור כל התיקונים והשיפוצים האלה, שגרמו הדיירים.

כמובן, בעלי הדירה יכולים לדרוש מהשוכרים שלהם שהם ישלמו על כל מה שהם עוללו, אך בפועל רוב השוכרים הצעירים אינם בדיוק אנשי עסקים עשירים. מדובר בסטודנטים שגרים היום פה ומחר שם, ורק הניסיון לאתר אותם ולדרוש מהם תשלומי עתק יכול להימשך שנים של מלחמות בבתי משפט.

ביטוח תכולת דירה שכורה מכסה את כל הבעיות האלה, ומפצה במקרים של תקלות ונזקים.

סעיף נוסף שחשוב מאוד ומהווה חלק מפוליסת ביטוח תכולת דירה שכורה, זה ביטוח צד גימל.

אם חבר של השוכרים, איש מקצוע, בן משפחה או כל אדם שבעצם לא גר שם – עובר תאונה כלשהי בדירה, בעלי הדירה חשופים לתביעה של מאות אלפי שקלים. האדם שנפגע רשאי לתבוע את הבעלים, בלי קשר לכך שהם לא קשורים לבית כרגע, ולא אשמים לכאורה בשום דבר. התביעה שלו יכולה למצוא סיבות לכך שהוא החליק בסוג האריחים, בתקרה מונמכת, ברצפה לא מיושרת, אפילו בשטיח השייך לבעלי הדירה. בנוסף ניתן לתבוע על נזקים גופניים כתוצאה מהתחשמלות, חוסר בטיחות, ועוד. ביטוח תכולת דירה שכורה מכסה את כל הנזקים וההוצאות שעלולים להיגרם.

מדוע שהשוכרים יעשו ביטוח תכולת דירה שכורה?

השוכרים נמצאים בעמדה פגיעה למדי. הם גרים בנכס יקר שאינו שייך להם, וחשופים לתביעות על כל נזק הכי קטן שעלול להיגרם. ביטוח תכולת דירה שכורה מכסה אותם בכל דבר שעלול לקרות בדירה, וזה בנוסף לעובדה שהוא מכסה את הערך הכספי של הרכוש שלהם, בכל מקרה של נזק, פריצה לבית, שריפה ועוד.

במסגרת ביטוח תכולת דירה שכורה, כדאי שהשוכרים יבדקו גם אופציה של סעיף ביטוח מבנה, אפילו חלקי. אומנם זה ביטוח שאמור להיות מנת חלקם של בעלי הדירה, אבל חברות הביטוח עלולות להפיל על השוכרים, את עלות ותיקון הנזקים, שנגרמים למבנה הבית, במידה והם נגרמו בגלל מה שחברת הביטוח הגדירה כחוסר אחריות של הדיירים.

לדוגמא, אם נגרמה שריפה לדירה, חברת הביטוח יכולה לקבוע שהיא נגרמה כתוצאה מכך שאחד הדיירים השאיר למשל תנור דולק, מסלסל שיער או כל דבר שעלול לגרום לשריפה. אם הדירה הוצפה, חברת הביטוח עלולה לקבוע שהדיירים נהגו בחוסר אחריות בכך שהם השאירו את החלונות פתוחים, את הדלת לגינה פתוחה, את העלייה לגג וכן הלאה.

בכל אחד מהמקרים האלה, חברת הביטוח עלולה לשלם לבעלי הדירה את עלויות התיקון, אך להפיל אותם לאחר מכן על השוכרים.

יתרון נוסף שבגללו כדאי לשוכרים לעשות ביטוח דירה מומלץ, הוא שפוליסת ביטוח תכולת דירה שכורה כולל גם סעיף הנקרא ביטוח שכר דירה. עבור השוכרים המשמעות של ביטוח כזה שאסור לפנות אותם מהדירה כך פתאום, אסור להעלות להם את דמי השכירות, ואסור להתעלל בהם עם כל מיני תתי סעיפים כמו למשל שלבעלי הדירה מותר לגבות מהם תשלומים נוספים לפי גחמות של בעל הדירה.

ביטוח דירה השוואת מחירים – איך מוצאים ביטוח תכולת דירה שכורה במחיר נמוך

ביטוח דירה מומלץ הוא ביטוח שמכסה הכל, אך אינו יקר. כדי למצוא ביטוח דירה מומלץ כדאי לעשות ביטוח דירה השוואת מחירים, ולראות איזו חברת ביטוח נותנת את ההצעה הכי משתלמת. לצורך כך אתם יכולים לגלוש למחשבונים של ביטוחי דירה, להכניס את כל הנתונים שלכם ולראות כמה ייצא לכם כל תשלום. כדאי מאוד לקרוא את הפוליסה המצורפת לכל מחיר, כי אם אתם משלמים מחיר נמוך אך לא מקבלים כמעט שום כיסוי, זה פשוט לא משתלם. חשוב שתדעו על מה אתם מבוטחים, ועל מה אתם משלמים.

סוכן ביטוח בתחום ביטוח דירה מבנה ותכולה יכול לעזור לכם להתפקס על סוג הביטוח שאתם זקוקים לו, להבין מה בעצם חשוב שיהיה לכם בפוליסה, ולתפור לכם ביטוח למידות שלכם ובמחיר מעולה.

שאלון קצר לבדיקת זכאות להזולה בביטוח הדירה שלך
בדקו כמה כסף תוכלו לחסוך בחודש בעליות ביטוח הדירה שלכם
אני גבר
אני אישה
דילוג לתוכן