פורטל הביטוחים הגדול בישראל
• כל מה שצריך לדעת על ביטוח •
הוספת נהג לביטוח רכב

בכל משפחה יש תהליך התבגרות טבעי, שבו לזוג ההורים ששימשו עד כה כנהגים היחידים, מצטרפים נהגים חדשים, שרוצים להשתמש ברכב המשפחתי כדי לנצל את רישיון הנהיגה הטרי שלהם. כמובן, שהדבר הראשון שצריך לעשות זה לעשות הוספת נהג לביטוח רכב, כלומר לצרף אותם לביטוח הרכב המשפחתי, כי בלעדיו הם לא יוכלו לנסוע אפילו למכולת הסמוכה.

אבל מה הלאה? צריך לקבל החלטה מה עושים. האם הוספת נהג לביטוח רכב היא הפתרון החכם, או שעדיף לרכוש לנהג החדש רכב משלו, ולספוג ביטוח נוסף?

התשובה לכך תלויה בעיקר בשאלה, אם אתם יכולים להרשות לעצמכם לרכוש רכב שני או שלישי חדש – כי הביטוח על רכב ישן הוא גבוה מאוד, ובעיקר, לא בטיחותי ולא מומלץ לצעיר שזה עתה למד לנהוג. זה גם תלוי בגיל וותק הנהג שעבורו אתם צריכים לעשות ביטוח: אם מדובר בנהג ותיק שמסיבה כלשהי הצטרף למשפחת הנהגים שלכם, וכעת אתם רוצים לעשות לו ביטוח על הרכב שלכם, המחיר יהיה יחסית נמוך. אבל אם אתם עושים הוספת נהג לביטוח רכב עבור נהג חדש, פה זה כבר סיפור אחר. ביטוח רכב לנהג חדש וצעיר הוא יקר מאוד, ואם יש לכם רכב ישן, אתם צפויים להוצאות גבוהות.

אז, האם הוספת נהג לביטוח רכב קיים עדיפה על פני רכישה של רכב נוסף במשפחה? במאמר זה נענה על מספר שאלות שעולות כשנהג חדש מצטרף למשפחה, ואיך ניתן בכל זאת לצמצם את העלויות.

מה זה ביטוח רכב לנהג חדש?

נהג חדש הוא כל מי שעבר טסט בהצלחה בשנתיים האחרונות. נהג צעיר הוא כל מי שגילו פחות מעשרים וארבע. לא כל מי שנהג צעיר הוא גם נהג חדש, ולא כל נהג חדש הוא גם נהג צעיר.

הביטוח הכי יקר הוא לנהגים חדשים וצעירים.

שאלון קצר לבדיקת
הוזלה בביטוח הרכב שלך
בדקו כמה כסף תוכלו לחסוך בחודש בעלות ביטוח הרכב שלכם
18-28
29-44
45-69
70+

כמה עולה ביטוח רכב לנהג חדש

כשמדברים על הוספת נהג לביטוח רכב, לא תמיד הסכומים כאלה גבוהים במקרה של נהג ותיק, הוספת נהג לביטוח רכב יכולה להעלות את המחיר הכולל של הביטוח במאה או מאתיים שקלים. בסכומים כאלה, ברור שכדאי לעשות הוספת נהג לביטוח רכב קיים ולא לרכוש רכב חדש. אבל כשמדובר בנהג חדש, השאלה הזו מתעוררת ביתר שאת, כי מחירי הביטוח כל כך גבוהים, שאם אתם מוסיפים למשוואה גם רכב ישן, זה םשוט מגיע לסכומי עתק בלתי מתקבלים על הדעת. לכן, אם הרכב המשפחתי שלכם הוא יחסית חדש, אז משתלם להוסיף את הנהג החדש ולא לרכוש לו רכב משלו, אלא אם אתם מסוגלים לרכוש רכב חדש גם עבורו.

 

חברת הביטוח ביטוח חובה נהג חדש
איי אי ג’י ישראל חברה לביטוח בע”מ 3623 ש”ח
שירביט חברה לביטוח בע”מ 3572 ש”ח
ש. שלמה חברה לביטוח בע”מ 3218 ש”ח
כלל חברה לביטוח בע”מ 2992 ש”ח
מגדל חברה לביטוח בע”מ 3258 ש”ח
שומרה חברה לביטוח בע”מ 3539 ש”ח
איילון חברה לביטוח בע”מ 3378 ש”ח
הראל חברה לביטוח בע”מ 3486 ש”ח
מנורה מבטחים ביטוח בע”מ 3569 ש”ח
הפניקס חברה לביטוח בע”מ 3566 ש”ח
ליברה חברה לביטוח בע”מ 3637 ש”ח

 

כמה עולה ביטוח רכב לנהג צעיר?

ביטוח רכב לנהג חדש וצעיר הוא מן הסתם הביטוח הכי יקר, מהסיבה שחברות הביטוח סימנו את קהל היעד של צעירים אשר ברשותם רישיון נהיגה רק שנתיים או פחות, בתור קהל היעד שמעורב במספר התאונות הגדול ביותר.

אם נהגים חדשים מהווים את הקהל הכי “בעייתי” עבור חברת הביטוח, הרי שנהגים צעירים מסומנים אצלן כנהגים שעלולים להיות מעורבים בתאונות, אך במספרים נמוכים יותר. בהתאם, המחירים גבוהים יותר מפוליסות ביטוח של נהגים ותיקים, ונמוכים יותר מפוליסות ביטוח של נהגים חדשים:

 

חברת הביטוח ביטוח חובה לנהג צעיר
שירביט חברה לביטוח בע”מ 2,023 ש”ח
ליברה חברה לביטוח בע”מ 2,276 ש”ח
איי אי ג’י ישראל חברה לביטוח בע”מ 2,260 ש”ח
מגדל חברה לביטוח בע”מ 1,971 ש”ח
איילון חברה לביטוח בע”מ 2,040 ש”ח
ש. שלמה חברה לביטוח בע”מ 1,757 ש”ח
כלל חברה לביטוח בע”מ 1,804 ש”ח
הראל חברה לביטוח בע”מ 2,144 ש”ח
שומרה חברה לביטוח בע”מ 2,195 ש”ח
מנורה מבטחים ביטוח בע”מ 2,236 ש”ח
הפניקס חברה לביטוח בע”מ 2,256 ש”ח

 

איך אפשר להוזיל את עלות הוספת נהג לביטוח רכב?

יש כמה אפשרויות להוזיל את עלות הוספת נהג לביטוח רכב, גם אם מדובר בנהג חדש או צעיר. למשל, לבחור בחברת ביטוח שמוזילה מחירים לנשים, במידה ועשינו ומדובר בנהגת. לעשות השוואת מחירים ולבחור בביטוח הכי זול, להתאים את הביטוח לרמת השימוש: אם המבוטח לא משתמש ברכב כל הזמן, אפשר לעשות הוספת נהג לביטוח רכב רק בעת ההפעלה. אם הנהג החדש רוצה לנהוג, הוא מפעיל את הביטוח, ומכבה אותו בסיום הנהיגה.

כמה עולה הוספת נהג לביטוח רכב – אם מדובר בנהג ותיק?

במקרה של הוספת נהג לביטוח רכב, כשהנהג הוא בעל ותק בנהיגה ומעל גיל עשרים וארבע, סכום הביטוח לא יהיה גבוה במיוחד, אלא אם אותו נהג הורשע במספר עבירות גבוה או שיש לו שלילת רישיון בעברו. בהנחה שמדובר בנהג בעל גיליון עבירות נקי, התשלום עבור ההוספה שלו יהיה יחסית נמוך. במקרה כזה, יתכן ודווקא כן תשקלו לרכוש לו רכב משלו. לאדם מעל גיל עשרים וארבע סביר להניח שיש עולם מלא בפעילות, עבודה, זוגיות וכן הלאה, ויהיה לכם קשה להתחלק אתו ברכב המשפחתי, בניגוד לחייל שמגיע פעם בשבוע או לתלמיד תיכון. לכן, פה לא כדאי לכם לבצע הוספת נהג לביטוח רכב, אלא לרכוש לו רכב משל עצמו. כמובן שגם במקרה הזה כדאי להתאמץ ולרכוש רכב לא מאוד ישן, כי גם נהגים ותיקים וטובים משלמים הון בביטוח הרכב, אם הרכב ישן.

התייעצו עם סוכן הביטוח שלכם לפני שאתם מחדשים את ביטוח הרכב

לא משנה מה בחרתם, התייעצו קודם עם סוכן הביטוח שלכם. ודאו שקיבלתם את ההצעה הכי טובה ונמוכה לביטוח הרכב, בין אם בחרתם להוסיף עוד נהג ובין אם בחרתם לרכוש רכב נוסף ולבטח אותו בנפרד. חשוב שהסוכן יעבור על הפוליסה ויוודא שהיא כוללת כל מה שנהג חדש וצעיר צריך, אפילו אם זה נראה לכם כרגע לא רלוונטי.

שאלון קצר לבדיקת
הוזלה בביטוח הרכב שלך
בדקו כמה כסף תוכלו לחסוך בחודש בעלות ביטוח הרכב שלכם
אני גבר
אני אישה
דילוג לתוכן