פורטל הביטוחים הגדול בישראל
• כל מה שצריך לדעת על ביטוח •

תוכן עניינים

 האופציה הראשונה שעולה לכולנו בראש כשאנחנו צריכים סכום גדול של כסף, היא לגשת לבנק, ולבקש הלוואה. בכל בקשה כזו, שלנו מול הבנק, נבחנים כמה פרמטרים הקשורים ליכולת ההחזר שלנו. מצב התזרים, המינוס בחשבון אם יש, הערבים שצריכים לבוא לחתום לנו. אנו מצידנו צריכים לספוג את הריביות הגבוהות ללא שום פרופורציה, העמלות הגבוהות שהבנק לוקח תמורת “הזכות” להלוות לנו כסף, וכמובן את צימצום האשראי. אנו חותמים מראש על כך שאם נרצה להחזיר את הכסף לפני התאריך שנקבע, ניאלץ לשלם קנס. אנו הופכים רשמית ללווים, ויש לכך השלכות. 

למה בעצם אנחנו צריכים למצוא את עצמנו בסיטואציה כזו, שאיננה נכונה כלכלית (הריבית והעמלות יכולים להכניס אותנו למינוס גדול יותר מזה שהתחלנו אתו את המסע להלוואה), ועוד פחות מכך נעימה לנו באופן אישי? האם אין דרכים טובות וחכמות יותר להשיג כסף מיידי?

התשובה היא כן! 

אם יש לכם קרן השתלמות, אתם יכולים לקחת הלוואת בלון קרן השתלמות. זו הלוואה חסכונית בזכות העובדה שאין עמלות, והריבית נמוכה יותר משמעותית – מקסימום 2.5 אחוזי פריים, בניגוד לריבית של 5 אחוז פריים דרך הבנק. בנוסף, זו גם הלוואה חכמה כי היא משאירה את הבנק מחוץ למשוואה הזו. 

איך מקבלים הלוואת בלון על קרן השתלמות?


 

קודם כל חשוב להבין – מה זה בכלל קרן השתלמות?

קרן השתלמות היא תוכנית חיסכון לשכירים, לתקופה של עד שש שנים עם שני יתרונות חזקים לחוסכים: דמי הניהול נמוכים – פחות מאחוז – ופטור ממס, למפרישים עד 15,550 ש”ח. 

ההפרשה לקרן השתלמות היא כעשרה אחוזים מהמשכורת, 7.5% משולמים על ידי המעסיק, ו 2.5% נגבים מהשכר של העובד. לאחר שש שנות חיסכון (שניתן לפתוח באמצע, לאחר שלוש שנים, לצורך לימודים או השתלמות) אפשר למשוך את הכסף לכל מטרה. 


איך מושקעות קרנות השתלמות?

אפיקי ההשקעות של קרנות ההשתלמות מסווגות לפי רמת הסיכון עליו מחליט מנהל הקרן, ביחד עם המשקיע עצמו. לדוגמא, אפיקי השקעה עם חשיפה גבוהה של למעלה משבעים אחוזים למניות נחשבים לבעלי הסיכון הגבוה ביותר אך גם בעלי התשואות הגבוהות ביותר. מאידך ניתן לבחור גם באפיקי השקעה עם סיכון נמוך, וחשיפה מועטה למניות. רק קחו בחשבון שהתשואות במסלולים אלה לא תהיינה גבוהות. 


מה היא הלוואת בלון קרן השתלמות?

הלוואת בלון על חשבון קרן השתלמות היא הלוואה שאתם לוקחים מהקרן של עצמכם, ואת הכסף אתם מחזירים רק בסוף. בינתיים יתרת הכסף אשר בקרן ממשיך לייצר עבורכם רווחים נאים.


האם ניתן לקחת הלוואת בלון מקרן השתלמות רק לבעלי קרן השתלמות?

כן, אבל אם אין לכם קרן השתלמות אל תצטערו! אתם יכולים לקחת הלוואת בלון גם על חשבון קופת הגמל שלכם. 


איך זה שלא צריך להביא ערבים שיחתמו לנו?

בהלוואת בלון על חשבון קרן השתלמות אנחנו לוקחים כסף מעצמנו, וזו הערבות שלנו מול מנהל הקרן.


האם תמיד ניתן לקחת הלוואה על חשבון קרן השתלמות?

לא. ההלוואה אפשרית רק במידה והקרן איננה קרובה לסיום, כלומר לשש שנות חיסכון. ההלוואה מתאימה לבעלי קרן שנמצאים באמצע תקופת החיסכון. באותה הזדמנות נזכיר שלא ניתן למשוך את כל הכסף מהקרן, אם הקרן לא סיימה שש שנות חיסכון. 


האם הקרן ממשיכה לייצר עבורנו רווחים בזמן שאנו מלווים ממנה כסף?

כמובן. יתרת הסכום שאתם מחוייבים להשאיר בקרן ממשיכה להיות מושקעת באפיקים מניבים. למעשה אם אתם משנים את ייעוד ההשקעות שלכם, אתם יכולים להשיג ביתרת הסכום רווחים גבוהים יותר מאלה שהיו שם קודם. 

נשמח לייעץ לך איך להשקיע את קרנות ההשתלמות שלך

לקבלת ייעוץ חינם ובדיקת הוזלה בביטוח שלך ללא עלות, השאירו פרטים.

    דילוג לתוכן