פורטל הביטוחים הגדול בישראל
• כל מה שצריך לדעת על ביטוח •
הצהרה על הפסקת עישון

ביטוח בריאות פרטי מכסה עבורנו את כל מה שאנחנו צריכים, וכל מה שנצטרך בהיבט של טיפולים, תרופות, ייעוץ מקצועי ואפילו ניתוחים והשתלות. המחיר של הביטוח, בהתאם, מושתת ובנוי על סמך הפרמטרים האישיים שלנו. למשל, אדם מבוגר ישלם ביטוח בריאות יקר, בניגוד לאדם צעיר שישלם פחות.

הצהרת הבריאות שאנשים צריכים למלא כשהם מצטרפים לביטוח היא חלק חשוב בקביעת המחיר. חלק מהשאלות מתרכזות בבחינת בריאותו של המובטח, וחלק מתרכזות במנהגיו, תחביביו וכו’.

אחת השאלות החשובות שמטילות משקל גדול על המחיר, היא סוגיית – מעשנים / לא מעשנים. אנשים שמעשנים צריכים לשלם עבור ביטוח בריאות למעשנים, שהוא יקר יותר. לפעמים הוא אפילו כפול במחיר, ובמצבים מסוימים הוא יותר מכפול.

אז הנה, יש לכם עוד סיבה להפסיק לעשן, מעבר לעובדה שזה פשוט הרגל מאוד לא בריא זה פשוט מאוד מייקר לכם את הביטוחים. רק אל תשכחו, אם אתם אכן מפסיקים לעשן, לבצע הצהרה על הפסקת עישון. זאת, כדי שישנו את מחיר הפרמיה הגבוה שאתם משלמים, ויעדכנו אותו בהתאם.

מה הסיבה שביטוח בריאות למעשנים הוא כל כך יקר?

הסיבה לכך שחשוב לבצע הצהרה על הפסקת עישון בכל מקרה שהחלטתם להפסיק לעשן, היא מאחר וביטוח בריאות למעשנים הוא מאוד יקר.

אבל מה הסיבה למחיר הגבוה יותר, שגובים ממעשנים? התשובה לא תמצא חן בעיניכם, אם אתם מעשנים – כי הסיבה היא שסטטיסטית, מעשנים חוטפים יותר מחלות ומתים בגילאים צעירים יותר. ההתייחסות לאדם מעשן היא כמו לאדם עם מחלה כרונית, על העלויות שכרוכות בכך (יותר תרופות, יותר אישפוזים, יותר ניתוחים, שימוש גבוה יותר במתקנים רפואיים).

ההבדל (המהותי) הוא שאדם חולה לא יכול להצהיר שהוא פתאום בריא, אבל אדם מעשן כן יכול להפסיק לעשן ולהוציא הצהרה על הפסקת עישון. אדם חולה ככל הנראה לא יוכל להוזיל לעצמו את הביטוח, אבל מעשן יכול – הצהרה על הפסקת עישון מוזילה משמעותית ומיידית את הפרמיה.

שאלון קצר לבדיקת זכאות להזולה בביטוח הבריאות שלך
בדקו כמה כסף תוכלו לחסוך בחודש בעליות ביטוח הבריאות שלכם
18-28
29-44
45-69
70+

מה הבדל המחירים בין ביטוח בריאות למעשנים ובין ביטוח בריאות ללא מעשנים?

אנחנו מציינים הרבה את ההבדל במחיר שיוצרת הצהרה על הפסקת עישון, בכך שהיא מאפשרת להוריד את מחיר הביטוח הגבוה שנדרש לשלם אדם שמעשן, למחיר הנמוך יותר שנדרש לשלם אדם שאינו מעשן. אבל מה זה אומר באמת – במספרים?

לצורך כך, אפשר להיעזר במחשבון ביטוח בריאות, שם נכניס את הנתונים הכי משפיעים על המחיר: גיל, והאם מדובר בגבר או אישה בנוסף, במחשבון ביטוח בריאות תוכלו לראות את השפעת המחיר אם תחליטו להוסיף סעיפים שונים הנתונים לבחירה כמו כיסוי לתרופות, לניתוחים ולהשתלות בחו”ל.

אם אתם מתכננים להוציא הצהרה על הפסקת עישון, בדקו במחשבון ביטוח בריאות כמה ייצא לכם המחיר החדש כלא מעשנים.

דוגמא:

גבר כבן ארבעים שאינו מעשן, ישלם בין 69 ש”ח ועד 88 ש”ח.

גבר כבן ארבעים מעשן, ישלם בין 137 ש”ח ועד 153 ש”ח.

גבר כבן שישים שאינו מעשן, ישלם בין 476 ש”ח ועד 615 ש”ח.

גבר כבן שישים מעשן, ישלם בין 858 ש”ח ועד 1339 ש”ח.

איפה עושים הצהרה על הפסקת עישון?

אם הפסקתם לעשן, כדאי שתעשו הצהרה על הפסקת עישון בשביל שתוכלו לקבל הנחה במחיר הביטוח. הצהרה על הפסקת עישון אפשר לעשות באתרים של חברות הביטוח, או דרך סוכן הביטוח.

אם אתם רוצים לעשות הצהרה על הפסקת עישון דרך האתר של חברת הביטוח שלכם, חפשו בקשה לשינוי סטטוס עישון באתר. אם אתם עושים הצהרה על הפסקת עישון דרך סוכן הביטוח, אתם לא צריכים לעשות כלום, רק לעדכן אותו.

חשוב שתוודאו שהצהרה על הפסקת עישון שעשיתם התקבלה, ושהורידו לכם את מחיר פרמיית הביטוח.

מה קורה אם מצהירים על הצהרה על הפסקת עישון אבל לא באמת מפסיקים לעשן?

בחברות הביטוח עובדים אנשי מקצוע מנוסים, כשבין היתר עובדים שם גם חוקרים מקצועיים, שבלתי אפשרי לרמות. אם הוצאתם הצהרה על הפסקת עישון ולא באמת הפסקתם לעשן, סביר להניח שהאמת תצא לאור ואתם תפסידו בתביעת הביטוח שלכם. כלומר, מעבר לעובדה שלנסות ולרמות את הביטוח זו עבירה, תגלו שאתם גם לא מכוסים: אם תצטרכו לממש את הביטוח, התביעה שלכם לא תיענה, כי חברת הביטוח תצליח לגלות שאתם לא באמת הפסקתם לעשן, ותתלה בעישון את הסיבה לכך שאתם לא רשאים לממש את ביטוח הבריאות שלכם.

שאלון קצר לבדיקת זכאות להזולה בביטוח הבריאות שלך
בדקו כמה כסף תוכלו לחסוך בחודש בעליות ביטוח הבריאות שלכם
אני גבר
אני אישה
דילוג לתוכן