פורטל הביטוחים הגדול בישראל
• כל מה שצריך לדעת על ביטוח •
יועץ ביטוח בריאות

לכל אזרח ישראלי יש ביטוח רפואי, דרך חוק בריאות ממלכתית מסובסדת. למעשה, כולנו מקבלים את כל השירות הרפואי שאנו צריכים תמורת תשלום לא גבוה, וכמעט אחיד.

ולמרות העובדה שקופות החולים מספקות את כל צרכינו הרפואיים, לרובנו יש גם ביטוח בריאות פרטי. מן הסתם, אם אפשר להוסיף עוד כמה שקלים בחודש ולקבל הכל מהר יותר, חדש יותר – ואת כל מה שלא ניתן לנו במסגרת הרפואה הציבורית – הנטייה תהיה לא לוותר על הביטוח הפרטי.

אבל גם בביטוחי בריאות פרטיים יש כמה דרגות של כיסוי. יש את הביטוח שמכסה אתכם חלקית, ויש את הביטוח שמכסה את כל מה שאי פעם תצטרכו.

יש ביטוח בריאות שמכסה את הצרכים שלכם, ויש את הביטוח שמכסה גם צרכים שאין לכם, וגובה מכם סכום מיותר.

למען האמת גם יש סוגי ביטוח שעליהם אתם משלמים לא מעט, וכוללים סעיפים רבים כך שנדמה לכם שאתם מכוסים לגמרי, אך בפועל הם לא כוללים סעיפים חשובים וקריטיים עבורכם.

אז איך תדעו איזה ביטוח בריאות כדאי לכם לעשות, ומה המחיר הכי טוב שאתם יכולים לקבל עליו? יועץ ביטוח בריאות יתאים לכם את הביטוח הכי טוב עבורכם, עם דגש על המילה עבורכם: ינקה מהפוליסה את כל מה שלא רלוונטי עבורכם, ויוסיף לכם סעיפים הנחוצים לכם. בנוסף, דרך יועץ ביטוח בריאות תוכלו לקבל מחיר נמוך יותר, מאשר הצטרפות עצמאית.

מה התפקיד של יועץ ביטוח בריאות?

יועץ בתחום ביטוח הבריאות הוא למעשה סוכן ביטוח המתמחה, בין היתר, בתחום הבריאות.

שאלון קצר לבדיקת זכאות להזולה בביטוח הבריאות שלך
בדקו כמה כסף תוכלו לחסוך בחודש בעליות ביטוח הבריאות שלכם
18-28
29-44
45-69
70+

איך מחשבים ביטוח בריאות מחיר?

המחיר של ביטוח בריאות פרטי מורכב מהנתונים של המבוטח פלוס הפוליסה שהוא בוחר לעשות. כך למשל, אם אדם צעיר יצטרף לביטוח בריאות הוא ישלם מעט, אבל אם הוא מעשן – המחיר יעלה. אם הוא יסתפק בפוליסת בריאות בסיסית הוא ישלם מעט, אך אם הוא יוסיף סעיפים מעט יקרים יותר כמו סעיף ניתוחים פרטיים או פוליסת ביטוח מחלות קשות, המחיר יעלה מעט.

השפעת הנתונים האישיים על מחיר הביטוח, היא לפי החלוקה הבאה:

  • הגיל של המבוטח/ת
  • גבר או אישה (משפיע בעיקר בגיל מבוגר יותר)
  • מצב בריאותי – האם יש מחלות כלשהן
  • הרגלים מזיקים ולא בריאים – החל מעישון וכלה בנטייה להקיא אחרי ארוחות (כמו אנורקסיה).

איך יועץ ביטוח בריאות מוזיל את מחיר הביטוח?

ביטוח בריאות מחיר גבוה או נמוך? האם המחיר של הביטוח קשור למה שאתם מכניסים לכיסוי (או מסירים ממנו), האם זה קשור אליכם או שזו בכלל פונקציה של סוכן ביטוח?

לסוכן הביטוח שעובד איתכם ומכיר אתכם אישית יש יכולת להתאים לכם פוליסת ביטוח בריאות, שתפורה בדיוק למידות, לצרכים ולנתונים שלכם. הסוכן ביטוח עובד עם חברות הביטוח בארץ, ומכיר היטב את כל דרכי הפעולה שלהן. הוא יודע בדיוק כמה שווה כל סעיף, וכמה אפשר לגבות עליו מבלי שזה יעבור את גבול הסביר. בעיקר, הסוכן יודע מה אתם צריכים, ועל איזה סעיף אתם משלמים הרבה כסף ורוב הסיכויים שלעולם לא תיעזרו בו – כך שניתן למחוק אותו מהפוליסה ולשלם פחות.

איך עושים השוואת מחירי ביטוח בריאות לבד?

השוואת מחירי ביטוח בריאות פרטי קל לעשות באמצעות מחשבונים שיש בשפע ברשת. כל שעליכם לעשות זה להכניס את הנתונים שלכם – גיל, מין וסעיפי כיסוי שתרצו להוסיף.

כך תוכלו לראות בכמה מייקרים סעיפים מסויימים את הפוליסה, ולהחליט אם זה משהו שאתם רוצים או לא. כמובן, שכדאי את ההחלטה הסופית לעשות עם הסוכן שלכם – יועץ ביטוח בריאות אתו אתם עובדים (ואם אין לכם עדיין יועץ ביטוח בריאות, אנא צלצלו אלינו ונשמח לעזור לכם).

דוגמא למחירי ביטוח עבור אדם צעיר (23) שהחליט לעשות ביטוח שכולל את כל הסעיפים, כולל גם הסעיף היקר של ניתוחים פרטיים:

שם החברה מחיר הביטוח
הראל חברה לביטוח בע”מ  58 ש”ח
איי. די. איי. חברה לביטוח בע”מ 60 ש”ח
איי אי ג’י ישראל חברה לביטוח בע”מ 63 ש”ח
הפניקס חברה לביטוח בע”מ 67 ש”ח
כלל חברה לביטוח בע”מ 69 ש”ח
מנורה מבטחים ביטוח בע”מ 70 ש”ח
הכשרה חברה לביטוח בע”מ 71 ש”ח
איילון חברה לביטוח בע”מ 76 ש”ח
מגדל חברה לביטוח בע”מ 87 ש”ח

האם צריך יועץ ביטוח בריאות בשביל לעשות ביטוח בריאות עובד זר?

כאשר עובדים זרים מועסקים כקבוצה, הם לרוב מקבלים אופציה לעשות ביטוח בריאות קבוצתי מוזל. לכל מעסיק של עובדים זרים יש חובת ביטוח בריאות עבורם, גם כשמדובר בעובד זר בודד ולא בקבוצה. המחיר של ביטוח בריאות לעובדים זרים נע בין שישה לשבעה שקלים ליום, ולמעסיק קיימת אפשרות לקזז חלק מהסכום המשולם מהמשכורת שלהם, אם הוא מעוניין בכך.

האם כדאי לערב יועץ ביטוח בריאות גם בשביל לעשות ביטוח בריאות עבור העובדים הזרים? לרוב, כן, ולו מהסיבה שאם תצטרכו לתבוע את הביטוח, יהיה לכם יותר קל לעשות זאת בעזרת סוכן ביטוח מיומן, שמכיר את המערכת מבפנים.

שאלון קצר לבדיקת זכאות להזולה בביטוח הבריאות שלך
בדקו כמה כסף תוכלו לחסוך בחודש בעליות ביטוח הבריאות שלכם
אני גבר
אני אישה
דילוג לתוכן