פורטל הביטוחים הגדול בישראל
• כל מה שצריך לדעת על ביטוח •
כמה עולה ביטוח רכב לנהג חדש

בכל פעם מחדש, השאלה הזו עולה: למה המחיר של ביטוח לרכב נהג חדש עולה כל כך הרבה כסף? האם חברות הביטוח מנצלות את הלהיטות של נהגים חדשים לעלות על הכביש ולנהוג, או שזה קשור לפרמטרים כמו סטטיסטיקת תאונות גבוהה?

ובכן, הפרמטרים שקובעים את מחיר ביטוח לרכב נהג חדש הם:

הגיל של הנהג, הוותק של הנהג וסוג הרכב. בניגוד לביטוח של נהגים בוגרים יותר, אין פה סוגיה של עבר ביטוחי, כי מן הסתם נהגים עם וותק של כמה חודשים טרם הספיקו לספוג שלילת רישיון. מצד שני, סוג הרכב משפיע מאוד על המחיר: נהג חדש על רכב ישן זה מתכון לתשלומים גבוהים מאוד. לכן, אם אתם מתכננים הוספת נהג לביטוח רכב, כדאי שתדעו שעדיף לכם להוסיף את הנהג החדש לביטוח של הרכב שלכם, במידה והוא חדש, ולא לרכוש לו רכב ישן משלו, למרות שזה נשמע על פניו כמו הצעד הנכון (אף אחד לא רוצה שהנהג החדש יהרוס לו את האוטו).

אז כמה עולה ביטוח רכב לנהג חדש, והאם יש אפשרות להוזיל אותו – או שזה המחיר ואין מה לעשות?

חוץ מאשר לעשות “שופינג פוליסות ביטוח” ולמצוא את הפוליסה הכי זולה וטובה, האפשרויות שלכם לגבי הגיל והוותק הן די מצומצמות. הדבר היחידי שאתם יכולים לעשות זה לחכות שהנהג יתבגר ולא ייחשב יותר נהג חדש או צעיר. אבל לגבי סוג הרכב, פה אתם בהחלט יכולים לחסוך במחיר, והרבה. כל הפרטים – בכתבה שלפניכם.

מי מוגדר כנהג חדש ומי מוגדר כנהג צעיר?

מדינת ישראל וחברות הביטוח קבעו, שנהגים חדשים הם נהגים בעלי רישיון נהיגה של פחות משנתיים. נהגים צעירים הם נהגים שגילם מתחת לעשרים וארבע.

לא רק מחיר פוליסות הביטוח משקף את ההבדל בינם ובין נהגים בעלי ותק נהיגה גדול יותר, אלא גם רשימת ההגבלות החלות עליהם. למשל, אסור להם לנהוג לבדם בחודשים הראשונים, אסור להם לנהוג בשעות הערב, אסור להם לצבור עבירות תנועה והם עלולים להסתכן באיבוד הרישיון שלהם, אם הם נתפסים תחת השפעה של חומרים מסוכנים או בביצוע עבירת תנועה חמורה (כמו נסיעה באור אדום, למשל). המחוקק לקח בחשבון שנהגים חדשים וגם צעירים זקוקים להגבלות חמורות יותר, ש”יחזיקו אותם קצר” ולא יאפשרו להם לסכן את עצמם או את האחרים. לרוע המזל, סטטיסטית נהגים חדשים עומדים, לפי הסקרים של עמותת אור ירוק, בראש רשימת תאונות הדרכים, עם מעורבות גבוהה. לכן, כאשר שואלים כמה עולה ביטוח רכב לנהג חדש, ומתעצבנים שהמחיר הוא כה גבוה, צריך להבין שזה לא כמה עולה ביטוח רכב לנהג חדש, אלא למה הוא כל כך יקר.

שאלון קצר לבדיקת
הוזלה בביטוח הרכב שלך
בדקו כמה כסף תוכלו לחסוך בחודש בעלות ביטוח הרכב שלכם
18-28
29-44
45-69
70+

כמה עולה ביטוח רכב לנהג חדש בשנת 2021?

כמה עולה ביטוח רכב לנהג חדש בימינו – והאם הוא שונה מאוד ממחיר הביטוח לנהגים ותיקים?

אם מחיר ביטוח לנהג בוגר עולה בסביבות 1500 ש”ח, הרי שביטוח נהג חדש הוא סביב ה 2200 שקלים פחות או יותר. הסיבה היא כמובן שנהגים חדשים מעורבים יותר, בעשרות אחוזים למעשה, בתביעות ביטוח ובתאונות דרכים. המחיר הגבוה לוקח בחשבון את העובדה שככל הנראה במהלך השנתיים הראשונות לאחר הוצאת הרישיון, חברת הביטוח תצטרך לשלם כספים.

 

שם חברת הביטוח כמה עולה ביטוח רכב לנהג חדש?
איי אי ג’י ישראל חברה לביטוח בע”מ 2,458 ש”ח
שירביט חברה לביטוח בע”מ 2,178  ש”ח
הכשרה חברה לביטוח בע”מ 2,236 ש”ח
איילון חברה לביטוח בע”מ 2,238 ש”ח
הראל חברה לביטוח בע”מ 2,306 ש”ח
כלל חברה לביטוח בע”מ 2,098 ש”ח
מגדל חברה לביטוח בע”מ 2,176 ש”ח
שומרה חברה לביטוח בע”מ 2,356 ש”ח
מנורה מבטחים ביטוח בע”מ 2,402 ש”ח
איי.די. איי חברה לביטוח בע”מ 2,413 ש”ח
הפניקס חברה לביטוח בע”מ 2,425 ש”ח

 

כמה עולה ביטוח רכב לנהג חדש בשנת 2021 – על רכב ישן?

מאחר ויש לא מעט הורים שלא מעוניינים בהוספת נהג לביטוח רכב שלהם, במיוחד אם מדובר בנהג חדש, ההעדפה שלהם תהיה לרכוש לנהג הצעיר רכב משלו. רוב המשפחות שבוחרות בכך, רוכשות לנהג החדש רכב ישן, כדי שהוא יוכל להשתפשף עליו מבלי שזה יכאב בלב ובכיס.

אך, האומנם? אומנם רכב ישן עולה מן הסתם פחות מרכב חדש, אך מחירי הביטוח שלו הם יקרים למדי. כמה עולה ביטוח רכב לנהג חדש – על רכב ישן?

הנה טבלת מחירי ביטוח לרכב נהג חדש, על רכב ישן, שאולי  תגרום לכם לחשוב פעמיים:

 

 חברת הביטוח כמה עולה ביטוח רכב לנהג חדש על רכב ישן
שומרה חברה לביטוח בע”מ 3,537 ש”ח
הפניקס חברה לביטוח בע”מ 3,564 ש”ח
מנורה מבטחים ביטוח בע”מ 3,569 ש”ח
מגדל חברה לביטוח בע”מ 3,254 ש”ח
ש. שלמה חברה לביטוח בע”מ 3,299 ש”ח
ווישור חברה לביטוח בע”מ 3,059 ש”ח
הכשרה חברה לביטוח בע”מ 3,329 ש”ח
איילון חברה לביטוח בע”מ 3,378 ש”ח
הראל חברה לביטוח בע”מ 3,487 ש”ח

 

ביטוח רכב יומי לנהג חדש – דרך נהדרת לחסוך כסף

אז ראינו שהתשובה לשאלה כמה עולה ביטוח רכב לנהג חדש תלויה בעיקר בסוג הרכב, אבל יש עוד דרך מעולה שיכולה לתרום רבות להוזלת מחיר הביטוח – ביטוח יומי או לפי שעות. רוב חברות הביטוח מציעות שירות של ביטוח רכב יומי לנהג חדש, כשהכוונה היא לביטוח זמני.

למשל, חברת הביטוח איילון יאנג מציעה לנהגים חדשים לנהוג ללא הגבלת קילומטרים וללא הפעלה של האפליקציה בכל פעם (פעולה מציקה שמרחיקה מעליה נהגים חדשים חסרי סבלנות). הביטוח הזה מתאים רק לנהגים חדשים שלא צריכים את האוטו באופן שוטף. למשל, סטודנטים שמגיעים הביתה רק בחופשות ובסופי השבוע, חיילים שמגיעים פעם בשבוע או פעם בשבועיים, צעירים הלומדים במסגרות חוץ של מסגרות ועוד. הביטוח נכנס לפעולה רק בזמן השימוש, כך שזה מתאים אכן רק לשימוש אקראי או מדי פעם.

אז אם שאלתם את עצמכם כמה עולה ביטוח רכב לנהג חדש, והתשובה היתה יותר מדי, הנה אופציה להוזיל את המחיר.

אגב, הביטוח הזה מתאים גם לנהגים בוגרים / ותיקים, שצריכים ביטוח זמני. לדוגמא, אם יש לכם אורחים שמגיעים אליכם מחו”ל וזקוקים לרכב לשבוע, אם יש לכם רכב שלא משתמשים בו, אבל צריך לקחת אותו לבדיקות ולא שווה לעשות לו ביטוח כללי רגיל, וכן הלאה.

שאלון קצר לבדיקת
הוזלה בביטוח הרכב שלך
בדקו כמה כסף תוכלו לחסוך בחודש בעלות ביטוח הרכב שלכם
אני גבר
אני אישה
דילוג לתוכן