פורטל הביטוחים הגדול בישראל
• כל מה שצריך לדעת על ביטוח •
כמה עולה ביטוח רפואי פרטי

בכל פעם שעולה הנושא של ביטוח בריאות, עולה יחד אתו גם השאלה כמה עולה ביטוח רפואי פרטי.

איכשהו זה תמיד נראה לכולם שמדובר בביטוח מאוד אליטיסטי ויקר, שאינו נגיש לאדם רגיל.

ודווקא עכשיו, כשהקורונה משתוללת ואנחנו לא רואים את הקצה של המגיפה הזו, אלא להיפך, בכל פרק זמן אנו מתוודעים לעוד נגיף ועוד וריאנט, ביטוח בריאות הוא כמעט בגדר חובה.

ביטוח בריאות אינו סתם ביטוח שעושים כי זה חובה, כמו ביטוח רכב למשל, וזה גם אינו ביטוח שעושים כי צריך, כמו ביטוח חיים. ביטוח בריאות הוא ביטוח שעושים אנשים שחושבים על כך שכל דבר שעלול לקרות, יעבור בשלום אם הוא רק יהיה מגובה בטיפול טוב יותר, מגוון גדול יותר של תרופות וייעוץ של מומחים. ביטוח בריאות הוא עולם מקביל והפוך לכל מה שאתם מכירים מקופת החולים. אם לדוגמא אתם צריכים בדיקה כמו אם אר איי, ההתנהלות שאתם מכירים בקופת החולים היא שצריך להתקוטט עם הפקידה כדי לקבל אישור לבדיקה, או לקבל סוף סוף תור, אבל לשנה הבאה. בעולם הרפואה הפרטי אם צריך בדיקת אם אר איי פשוט הולכים ועושים אותה. הביטוח מכסה את כל העלויות, וגם מציע מכוני בדיקה פרטיים, נוצצים מניקיון, חדשים לחלוטין, עם אנשי מקצוע נעימים, שירותיים וסופר מקצועיים שיטפלו בכם.

אז ברור שתמיד עדיף להיות מבוטח בביטוח פרטי, השאלה כמה עולה ביטוח רפואי פרטי – ואם זה לא יוצא יקר מדי למשפחה שרוצה לעשות ביטוח בריאות לכולם?

כדי לענות על השאלה כמה עולה ביטוח רפואי פרטי חייבים לדעת עוד נתונים. צריך להכיר את האדם שמבקש את הביטוח ולחשב את הפרמטרים שלו. האם הוא צעיר או מבוגר? מעשן או לא? האם יש לו עבר של מחלות קשות ואיזה סעיפים הוא רוצה להוסיף או להסיר מהביטוח.

במאמר זה נענה על שאלות נפוצות כמו מה זה בעצם ביטוח בריאות פרטי ומה הוא כולל, כמה עולה ביטוח רפואי פרטי ונסביר מה ההבדל בין ביטוח בריאות לביטוח משלים של קופות החולים – כללית פלטינום, מכבי שלי, מאוחדת שיא ולאומית זהב.

מה זה ביטוח בריאות פרטי?

כל אזרח במדינה חייב להיות מבוטח בביטוח בריאות ממלכתי של אחת מקופות החולים, שמציעה שירותי רפואה במחיר מסובסד. מהבחינה הזו אנחנו ללא ספק מאוד מתקדמים, אפילו ביחס למדינות עשירות במערב. בישראל בניגוד לארצות הברית למשל, לא יכול לקרות מצב שאדם לא יעבור ניתוח או יקבל טיפול, בגלל שזה יוצא כמה עשרות אלפי שקלים, כפי שזה קורה לא מעט בארצות הברית. בארץ כל הטיפולים והניתוחים (כמעט) כלולים בסל הבריאות, שעליו אנו מחוייבים לשלם, וטוב שכך.

כל טיפול שאנו צריכים ביום יום שלנו, אנו יכולים למצוא דרך קופת החולים מבלי לשלם תוספת: ביקור אצל רופא משפחה, הפנייה לבדיקת דם, תרופות, ניתוחים, ייעוץ ועוד.

הבעיה מתחילה מן הסתם, כשצריך קצת מעבר למה שיש לקופות החולים להציע. לא תמיד מדובר דווקא בדברים גדולים ודרמטיים, לפעמים זה מומחה בתחום מסוים, או אפילו פחות מזה – יש מקרים שבהם צריך רופא עור או רופא עיניים מהיום להיום, ולא ניתן להשיג תור מיידי. וכמובן, לא חסרים מקרים בהם צריך תרופות שאינן בסל הבריאות, כשרוצים לקבל טיפול חדשני ולא פולשני שיכול להחליף ניתוח מסובך ומסוכן (אך אינו מוכר בסל שירותי הקופה) או כשצריך לעבור השתלה בחו”ל, וצריך לצאת למסע גיוס תרומות כדי לממן את הניתוח מציל החיים או למכור את הבית, לצורך המימון.

בדיוק בשביל זה, ובשביל עוד הרבה צרכים אחרים, קיים ביטוח בריאות פרטי.

שאלון קצר לבדיקת זכאות להזולה בביטוח הבריאות שלך
בדקו כמה כסף תוכלו לחסוך בחודש בעליות ביטוח הבריאות שלכם
18-28
29-44
45-69
70+

כמה עולה ביטוח רפואי פרטי?

אז רוב המבוטחים של קופות החולים אכן מעוניינים לעשות ביטוח רפואי פרטי, השאלה היחידה היא כמה עולה ביטוח רפואי פרטי, ועל מה אפשר להתפשר כדי להוזיל את עלויות הפוליסה?

כדי לחשב מחיר של ביטוח בריאות, נשאל את המבוטח העתידי מספר שאלות: האם המבוטח הוא גבר או אישה, מה גיל המבוטח, האם הוא לקה בעבר במחלה כלשהי, האם היה מאושפז לאחרונה, האם הוא מעשן, מהם התחביבים שלו, מה הם הרגלי הספורט שלו וכמה הוא שוקל. לכל זה יש להוסיף גם סעיפים בתשלום נוסף כמו סעיף תרופות, סעיף ניתוחים בארץ, סעיף השתלות בחו”ל, סעיף של מחלות קשות, ביטוח אמבולטורי ועוד ועוד – בקשו מסוכן הביטוח שיציג לכם את כל הסעיפים שניתן להוסיף לביטוח הבריאות, ותחליטו יחד אתו מה כדאי ומה אפשר להסיר. על סמך כל התשובות ניתן יהיה לבנות הצעת מחיר.

כמה עולה ביטוח רפואי פרטי לילדים?

כדי לתת לכם תשובה אמיתית לשאלה כמה עולה ביטוח רפואי פרטי, ניקח כדוגמא ילד כבן עשר, ונשאל כמה עולה ביטוח רפואי פרטי עבורו בכל חברות הביטוח. במנוע השוואה לקחנו את כל הסעיפים הניתנים להסרה והכנסנו אותם פנימה, כדי לתת מושג למחיר עבור פוליסה שלמה הכוללת הכל.

 

שם חברת הביטוח כמה עולה ביטוח רפואי פרטי לילד בן עשר
איי אי ג’י ישראל חברה לביטוח בע”מ 30 ש”ח
איי. די. איי. חברה לביטוח בע”מ 30 ש”ח
הכשרה חברה לביטוח בע”מ 31 ש”ח
כלל חברה לביטוח בע”מ 33 ש”ח
הפניקס חברה לביטוח בע”מ 36 ש”ח
הראל חברה לביטוח בע”מ 38 ש”ח
מגדל חברה לביטוח בע”מ 38 ש”ח
מנורה מבטחים ביטוח בע”מ 40 ש”ח
איילון חברה לביטוח בע”מ 43 ש”ח

 

כמה עולה ביטוח רפואי פרטי למבוגרים?

מאחר וידוע שביטוח פרטי מבסס את המחיר שלו על בסיס נתונים שונים, שאחד מהם הוא הגיל של המבוטח, עולה לפעמים השאלה כמה עולה ביטוח רפואי פרטי לאנשים מבוגרים, והאם זה לא יקר מדי? כדי להמחיש את רמת המחירים הכנו לכם טבלה עבור אישה כבת 45, כולל כל הסעיפים השונים והנלווים:

שם החברה כמה עולה ביטוח רפואי פרטי לאישה בת 45
הראל חברה לביטוח בע”מ 132 ש”ח
איי אי ג’י ישראל חברה לביטוח בע”מ 134 ש”ח
הכשרה חברה לביטוח בע”מ 144 ש”ח
איי. די. איי. חברה לביטוח בע”מ 144 ש”ח
איילון חברה לביטוח בע”מ 152 ש”ח
מנורה מבטחים ביטוח בע”מ 161 ש”ח
הפניקס חברה לביטוח בע”מ 170 ש”ח
כלל חברה לביטוח בע”מ 175 ש”ח
מגדל חברה לביטוח בע”מ 177 ש”ח

 

מה זה ביטוח משלים והאם הוא מתנגש בביטוח רפואי פרטי?

במדינת ישראל יש 3 דרכים לצרוך שירותי בריאות:

 • ביטוח בריאות ממלכתי

ביטוח בריאות שעושים דרך קופת החולים, לפי בחירתכם, על פי חוק. גם עובדים זרים מחוייבים להצטרף לביטוח בריאות דרך אחת מקופות החולים, באמצעות המעסיק שלהם.

השירות הרפואי ניתן בקופות חולים קהילתיות, בבתי חולים או בקליניקות של מומחים, והוא כולל טיפול, ייעוץ, ניתוח, טיפולים, בדיקות, אבחון ומתן תרופות.

 • רפואה משלימה

שירותי רפואה משלימה, הנקראים גם שב”ן, נקראים בשם אחר בכל קופת חולים:

 • קופת חולים כללית: כללית מושלם, כללית אסתטיקה, כללית פלטינה ועוד
 • קופת חולים מכבי: מכבי כסף, מכבי זהב, מכבי שלי, מכבי טבעי, ועוד
  • קופת חולים מאוחדת: מאוחדת שיא
 • קופת חולים לאומית: לאומית זהב

התפקיד של שירותי השב”ן הוא להציע למבוטחים של קופות החולים עוד שירותים, שלא ניתן להשיג דרך הסל הבסיסי, כמו למשל טיפולי פיזיותרפיה, השתתפות בטיפולי אורתודנטיה וכן הלאה. כשבודקים את המחירים של הרפואה המשלימה, מבינים שאין יתרון מובהק לשירותי השב”ן מול הביטוח הפרטי, מאחר שהמחירים לא ממש שונים, ובנוסף הביטוח הפרטי מציע עוד הרבה טיפולים, שירותים, הפניה מהירה לבדיקות, פיצוי כספי ועוד הרבה מאוד יתרונות שיש רק לרפואה פרטית.

כמה משלמים על שירותי רפואה משלימה בחודש? הנה דוגמא למחירון של הכללית.

 

גיל המבוטח מחיר חודשי עבור פלטינום כללית
עד גיל 18 18.94 ש”ח
 גילאי 19 – 30 63.76 ש”ח
 גילאי 31  – 39 83.08 ש”ח
 גילאי 40 – 49 91.74 ש”ח
  גילאי 50 – 59 99.56 ש”ח
  גילאי 60 – 64 110.70 ש”ח
  גילאי 65  – 69 127.43 ש”ח
  גילאי 70 ומעלה 129.23 ש”ח

 

 • ביטוח בריאות פרטי

ביטוח בריאות פרטי מאגד בתוכו פתרון כל טיפול שאי פעם תצטרכו לעבור, בארץ או בחו”ל. כל תרופה שתצטרכו, כל ניתוח ואפילו פתרונות למקרים שתצטרכו לטוס לחו”ל כדי לעבור ניתוח השתלה, ותרצו בן לוויה לידכם – הביטוח ישלם את גם כל צרכיו של בן הלוויה, כולל כרטיסי טיסה, מלון ועוד.

ההשוואה של ביטוח משלים לביטוח פרטי הוא לא הוגן כלפי הביטוח המשלים של קופות החולים, מאחר והוא לא מודד רק את היכולות של אנשי המקצוע, אלא מתבסס על מגוון פרמטרים טכניים שלקופת החולים אין יכולת לספק.

כך, גם הרופא הכי טוב בארץ לא יוכל להעניק טיפול מעולה, אם יש לו עשרות אנשים שמחכים בתור, ציוד מיושן ויכולת מוגבלת של תרופות וטיפולים. גם אם הוא ישלח את המטופל שלו לבדיקות כמו סיטי, הוא לא יכול לערוב לכך שהמטופל אכן יקבל תור באופן מיידי. הרפואה הפרטית לעומת זאת יכולה להציע אבחון מהיר, שליחה מיידית לבדיקות, טיפול במיטב המכשירים וכל דבר שיכול לעזור ולסייע להבריא.

לסיכום, ביטוח משלים לא יכול להתנגש בביטוח פרטי כי הוא לא יכול להציע את אותם מוצרים ושירותים. התייעצו עם סוכן הביטוח שלכם – אולי שווה לכם לוותר על הביטוח המשלים, במידה ויש לכם ביטוח בריאות פרטי.

מתי עושים ביטוח למטפלים ברפואה משלימה?

מטפלים בתחום הרפואה המשלימה חשופים ללא מעט תביעות, מאחר ומדובר בתחום שאינו לגמרי מדע מדויק. בדיוק עבורם נבנה המוצר ביטוח למטפלים ברפואה משלימה. לכל חברת ביטוח יש כיסוי אחר, בחרנו לתת דוגמא לכיסוי של אחריות מקצועית למטפלים בתחומי הרפואה המשלימה של חברת מגדל:

 • הוצאות עבור הגנה משפטית.
 • ביטוח כולל בכל מקום שבו עובד המבוטח בתחום הרפואה המשלימה.
 • פוליסת Personal injury – כיסוי במקרים של תביעה על פגיעה אישית על רקע חדירה לתחום הפרט
שאלון קצר לבדיקת זכאות להזולה בביטוח הבריאות שלך
בדקו כמה כסף תוכלו לחסוך בחודש בעליות ביטוח הבריאות שלכם
אני גבר
אני אישה
דילוג לתוכן