פורטל הביטוחים הגדול בישראל
• כל מה שצריך לדעת על ביטוח •
ביטוח משכנתא לחולי סרטן

ביטוח משכנתא לחולי סרטן הוא נושא כואב וכואב. מצד אחד, אנשים שלקו במחלה קשה ורק רוצים להתקדם לשלב הבא שימלא אותם אופטימיות לעתיד – רכישה של בית משלהם. מצד שני, חברות ביטוח משכנתא חוששות לעשות להם ביטוח חיים, מהסיבה שיש סיכוי גבוה יותר למימוש הפוליסה ותשלום הפיצוי. 

 

כמובן שניתן להבין את ההיגיון של חברות הביטוח, אך קשה שלא להתקומם כנגד חוסר הצדק והאפלייה המרתיחה המופעלת מול אוכלוסיה מוחלשת וסובלת, אנשים שבסך הכל לא עשו שום דבר רע, חוץ מאשר לחלות במחלה קשה. 

 

איך עוזרים לאדם שלקה בסרטן לקבל ביטוח משכנתא לחולי סרטן ולהגיע לבית משלו, לנחלה ולאושר? 

 

 

18-28
29-44
45-69
70+

מה הסיבה שקשה לקבל ביטוח משכנתא לחולי סרטן?

כיום, אם אתם מעוניינים לקבל משכנתא מהבנק כדי לרכוש בית, הבנק דורש מכם לעשות ביטוח למשכנתא. לפני שניכנס לסוגיות כמו איפה כדאי לעשות ביטוח משכנתא, כדאי שנבין ביחד מה זה בכלל אומר לעשות ביטוח משכנתא.

 

ביטוח משכנתא מורכב משני חלקים:

  • ביטוח מבנה למשכנתא. מטרת הסעיף הזה הוא לשמור על הנכס במקרה של נזק כמו שיטפון, שריפה, בעיות ביוב וכדומה. הביטוח יכסה נזקים וישלם לאנשי המקצוע. 
  • ביטוח חיים למשכנתא. מטרת הסעיף הזה הוא להחזיר את כל יתרת המשכנתא לבנק, במקרה שאחד הלווים נפטר לפתע. 

 

 הסעיף של ביטוח מבנה לא אמור לעורר בעיות, אלא אם החלטתם לרכוש מבנה מסוכן, מט ליפול או כזה הממוקם באיזור מאוד מסוכן. לעומת זאת הסעיף של ביטוח חיים עלול לעורר שאלות בנוגע למבוטחים העתידים: מה הגיל שלהם, מה מצב הבריאות שלהם, האם הם מעשנים, האם יש להם הרגלים מסכני חיים וכדומה. כדי להצטרף לביטוח חיים למשכנתא צריך למלא חיתום רפואי, ושם נגלים כל “הסודות” שעלולים להרחיק את חלום הבית מאנשים יש להם בעיות בריאותיות. למשל, אנשים שלקו בסרטן או חולים בהווה, אנשים עם סוכרת או אנשים עם מחלות אחרות המוגדרות כרוניות ומסכנות חיים.

 

במקרה כזה, חברות ביטוח משכנתא רבות מסרבות לבטח את אותם אנשים ולעשות להם ביטוח משכנתא לחולי סרטן. הטענה שלהם היא שחולי סרטן מהווים סיכון ביטוחי. במילים פשוטות זה אומר שחברות הביטוח סבורות שיש סיכוי גבוה שאותם אנשים ימותו במהלך שנות החזר המשכנתא, וחברת הביטוח תצטרך לשלם את המשכנתא במקומם.

 

איך חולה סרטן יכול לקבל הצעה לביטוח חיים למשכנתא?

ביטוח משכנתא לחולי סרטן אומנם נראה כתהליך מפרך, אך הוא אינו בלתי אפשרי, במיוחד לא כיום, בזכות מהלכים של אנשים כמו חברת הכנסת קארין אלהרר. אם פעם ביטוח משכנתא לחולי סרטן לא היה בכלל בגדר אפשרות, הרי שכיום עבר חוק האוסר על בנקים וחברות הביטוח למנוע מחולי סרטן לקבל ביטוח משכנתא לחולי סרטן. אומנם, לא כולם עובדים ומיישמים את החוק הזה, אבל הוא קביל ופעיל, וזו זכותו של כל אדם לקבל ביטוח חיים למשכנתא.

אם אתם רוצים לקבל ביטוח משכנתא לחולי סרטן, היעזרו בסוכן ביטוח שיעזור לכם להגשים את המטרה שלכם. זה אפשרי, פשוט צריך מישהו שמכיר את המערכת מבפנים.

 

 

 

האם ביטוח משכנתא לחולי סרטן יקר יותר?

השאלה הנפוצה איפה כדאי לעשות ביטוח משכנתא היא לא כל כך רלוונטית במקרה של אדם שלקה במחלה קשה כמו סרטן, ומבקש לעשות ביטוח חיים למשכנתא. אם אדם בריא יכול למצוא ביטוח חיים למשכנתא הכי זול עבור התנאים שהוא מציג (גיל צעיר, בריאות איתנה) הרי שעבור חולה סרטן אין כזה דבר ביטוח חיים למשכנתא הכי זול. חולי סרטן משלמים יותר עבור ביטוח חיים רגיל, ובטח עבור ביטוח חיים למשכנתא. 

 

מה עוד אפשר לעשות כדי לקבל ביטוח משכנתא לחולי סרטן?

אם ניסיתם לקבל משכנתא המיועדת לאנשים שלקו במחלה קשה ולא הצלחתם, דעו שיש עוד מה לעשות. חברות הביטוח יכולות לנסות ולסרב לכם, אבל זה בגלל שהן לא לוקחות בחשבון שאתם מכירים את החוק, ויודעים שיש מה לעשות בנידון. 

הנה כמה אפשרויות שעומדות לפניכם, בדרככם לקבל ביטוח משכנתא לחולי סרטן:

 

ייעוץ מקצועי

 

אל תגיעו לבד ואל תתחילו לבד את התהליך של קבלת ביטוח משכנתא אלא רק עם סוכן ביטוח מומחה במשכנתאות. 

 

עירוב מפקח בכיר

 

אמרו לכם לא? אל תרימו ידיים! פנו למפקח על שוק ההון והביטוח וערבו אותו. 

 

הגדלת הפרמיה

הסכימו לשלם יותר, והגדילו את פרמיית ביטוח החיים של בן / בת הזוג שלכם (בהנחה שהם בריאים כמובן), על חשבון זו שלכם.

 

חוק בעלי מוגבלות

בקשו מסוכן הביטוח שלכם לערוך עבורכם בדיקה של חוק “בעל מוגבלות מקצרת חיים”. 

 

מה קורה במקרים בהם שני בני הזוג חולים?

 

אם לאדם חולה בסרטן שנשוי לאדם בריא קשה להשיג ביטוח משכנתא לחולי סרטן, על אחת כמה וכמה קשה לבני זוג ששניהם חולים בסרטן להשיג ביטוח למשכנתא. גם את זה אפשר לפתור ברוב המקרים דרך התערבות של יועץ משכנתאות בכיר ומנוסה.

 

אני גבר
אני אישה
דילוג לתוכן