פורטל הביטוחים הגדול בישראל
• כל מה שצריך לדעת על ביטוח •
ביטוח רכב לחודש

יש הרבה דברים שאנחנו יכולים לעשות, כדי להבטיח את הבריאות שלנו, את הכסף שלנו או אפילו את העתיד שלאחר מותנו, בפוליסת ביטוח חיים. 

עולם הביטוח מציע הרבה מאוד פתרונות לכל תרחיש, במטרה לשמור עלינו ועל יקירינו ככל האפשר, וכן לצמצם נזקים כלכליים. ביטוח מקיף רכב זו דוגמא לביטוח שאינו זול כלל ואינו חובה, אך יש לו מטרה אחת חשובה: לשאת בנטל הכלכלי הגדול של תיקון הרכב אחרי תאונה, בין אם זה הרכב שלנו ובין אם זה הרכב של אדם אחר, עקב תאונה שנגרמה בגלל רשלנות שלנו. 

רוב הנהגים מבינים את החשיבות של ביטוח מקיף ואת הסיכון שיצטרכו לקחת על עצמם בלעדיו –  לשלם מכיסם הפרטי עבור כל תיקון של הרכב, כשכולנו מכירים את העלויות המטורפות שאפשר להגיע אליהן. לכן, למרות המחיר היקר, רוב הנהגים כן מכסים את עצמם בביטוח מלא – ביטוח מקיף הכולל בתוכו את ביטוח צד גימל. יחד עם זאת יש נהגים שרוצים לחסוך את עלות הביטוח המקיף. לשיטתם, אם הרכב שלהם ישן אין להם צורך לשלם עבור ביטוח יקר, שבמקרה של תאונה יפצה אותם עבור רכב שכבר אין מה לעשות איתו, מה גם שביטוח של רכב ישן הוא יקר יותר מביטוח של רכב חדש.

אותם נהגים שבוחרים לא לעשות ביטוח מקיף, צריכים לבטח את עצמם בביטוח צד גימל. אם הם יקלעו למצב של תאונה ללא ביטוח צד ג הם יצטרכו לשלם עבור הצד שנפגע את כל הוצאות תיקון הרכב, כולל ירידת ערך, רכב חלופי ועוד – כל התשלומים שמתבצעים בדרך כלל על ידי חברות הביטוח.  

אז מה עושים כדי לא להיקלע לסיטואציה מרסקת כלכלית כמו תאונה ללא ביטוח צד ג? איזה עוד החלטות ניתן לקבל כדי להבטיח שנשלם כמה שפחות, אך לא נפגע במעטפת הביטוחית שלנו?

 

לפעמים צריך לבחור בין  צד ג’ או מקיף

הגענו למצב של תאונה ללא ביטוח צד ג

תאונה ללא ביטוח צד ג היא מתכון לצרות. זו סיטואציה בה אתם פוגעים ברכב או ברכוש של אדם אחר, ואתם צריכים לשלם עבור התיקון של הנזקים שגרמתם. אם יש לכם ביטוח מקיף, שמן הסתם כולל בתוכו ביטוח צד גימל, אתם מסודרים. הביטוח משלם את הכל. אם אין לכם סעיף צד גימל כי לא עשיתם ביטוח מקיף ולא טרחתם לעשות צד גימל, אתם בבעיה. העלות של המוסך וכל מה שכרוך בפגיעה שגרמתם יכולה להגיע לעשרות אלפי שקלים ולפעמים גם לסכומים גבוהים יותר – אתם הרי לא בוחרים במי להתנגש ובאיזו עוצמה. 

אבל האמת היא שאם הגעתם למצב של תאונה ללא ביטוח צד ג, זה לא מזל רע או חוק מרפי אלא תרחיש שיכולתם למנוע מראש: ביטוח צד גימל אינו יקר, ונועד בדיוק לתרחישים כאלה – להימנע מתאונה ללא ביטוח צד ג. 

ביטוח רכב דומה קצת לביטוח חיים, במובן שאתם מפרישים כסף שיתממש רק במקרה של תאונה, או במקרה של מוות (במקרה של ביטוח חיים). בניגוד לביטוח חיים, ביטוח רכב מכסה אתכם גם במקרים שאתם פוגעים ברכב אחר, וגם אם לכם לא קרה כלום. בדיוק כמו במצב של תאונה ללא ביטוח צד ג.

לא בחרנו בין  צד ג’ או מקיף

לפעמים באמת צריך לבחור בין צד ג’ או מקיף – כי לא משתלם לעשות ביטוח מקיף יקר, כשהאוטו עצמו שווה כמה אלפי שקלים בלבד. במקרה כזה אתם עושים רק ביטוח צד גימל, ואתם מכוסים בכל מקרה של פגיעה ברכוש של אדם אחר. במקרה כזה, אתם לא נקלעים למצב מלחיץ של תאונה ללא ביטוח צד ג, ואתם מכוסים בכל מקרה של תאונה או פגיעה.

ביטוח צד גימל לא מכסה רק תאונות עם רכבים אחרים, אלא גם פגיעה ברכוש של אדם, של ארגון או של העירייה. למשל, אם אתם פוגעים בטעות בתמרור, במחסום של חנייה, בגדר וכן הלאה. אלא עלולות להיות “התנגשויות” מאוד יקרות, וטוב שיש ביטוח צד גימל שמשלם עבורן במקומכם. 

אופציה לפטור השתתפות עצמית צד ג

כשאתם עושים ביטוח צד גימל שאלו את הסוכן שלכם לגבי אופציה של פטור מהשתתפות עצמית צד ג. ניתן, על ידי הגדלה של סכום הפרמיה, לבטל את ההשתתפות העצמית. בדקו מה יוצא לכם יותר משתלם, ופעלו בהתאם. זכרו שהפרמיה שתתבקשו לשלם בסופו של דבר תהיה תמיד נמוכה יותר מהסכומים שתצטרכו לשלם לאדם אחר, אם תפגעו ברכב שלו בתאונה ללא ביטוח צד ג.

לא התקנו מערכות בטיחות ברכב

אחת הדרכים להוזיל את מחיר ביטוח הרכב היא להתקין מערכות בטיחות ברכב, או לרכוש רכב חדש שהמערכות האלה כבר מותקנות בתוכו: מערכת המתריעה על אי שמירת מרחק (FCW), מערכת שמתריעה על סטיה מנתיב (LDW), מערכת לבקרת יציבות (ESP) ומערכת המיועדת למניעת נעילת גלגלים (ABS).

אז למה הכנסנו את הסעיף הזה ברשימה של שיקולי דעת מוטעים? כי אם אתם מוותרים על רכישת המערכות האלה מטעמי תקציב, אתם לא מוותרים רק על ביטוח מקיף זול יותר אלא גם חושפים את עצמכם לסכנות על הכביש. מערכות הבטיחות מונעות תאונות ופגיעות, ובכתבה שעוסקת בנושאים כמו תאונה ללא ביטוח צד ג, חשוב לדעת גם איך ניתן להימנע מהן. 

 

לקבלת ייעוץ חינם ובדיקת הוזלה בביטוח שלך ללא עלות, השאירו פרטים.

    דילוג לתוכן