פורטל הביטוחים הגדול בישראל
• כל מה שצריך לדעת על ביטוח •
ביטוח סיעודי לכל החיים

עובדים זרים שמגיעים לארץ, לא יכולים ליהנות מהרפואה הציבורית המשובחת שלנו. הסיבה היא פשוטה: הם אינם אזרחים, ולכן הם לא יכולים לפנות לאחת מקופות החולים ולבקש להצטרף. ברם, מדינת ישראל מחייבת כל אדם שמתגורר פה, להיות מבוטח בביטוח בריאות.

הפתרון הוא ביטוח בריאות עובד זר לעובדים שמגיעים לעבוד בשבילנו. אם מדובר בסטודנטים או באנשים שמגיעים להתגורר בישראל מסיבות אחרות, הם צריכים לעשות ביטוח רפואי לתושבי חוץ. למרות ההבדל בין ההגדרות, מדובר בביטוח בריאות כמעט זהה, כולל המעטפת הביטוחית החיצונית. ההבדל המשמעותי הוא שביטוח רפואי לתושבי חוץ משולם כמעט תמיד על ידי האזרח שמגיע לחיות פה לתקופה קצרה, ואילו עובדים זרים אינם משלמים בעצמם את הביטוח הרפואי שלהם. המעסיק שלהם מחוייב לשלם עבורם ביטוח בריאות עובד זר.

מה קורה בתרחישים בהם העובד הזר נפצע בתאונה – מי משלם את עלות הטיפולים והשיקום, במידה והם לא מופיעים בפוליסת הביטוח? האם המעסיק הוא זה שצריך לשאת בעלויות הכבדות?

בנוסף, האם ניתן להחיל חלק מעלות ביטוח בריאות עובד זר על העובד עצמו?

 

ביטוח בריאות לעובדים זרים – מי יתן לנו את ההצעה הכי טובה?

  

מדוע ביטוח בריאות עובד זר הוא חוק חובה? 

חוק ביטוח בריאות עובד זר קובע שהמעסיק מחויב לשלם עבור ביטוח רפואי לעובד שלו, כמובן במידה ומדובר בעובד זר שהגיע לעבוד עבורו, או שנשכר על ידו בישראל. המטרה של חוק ביטוח בריאות עובד זר היא להבטיח את הזכאות של העובד הזר למגוון שירותי בריאות, עד שלושה חודשים מיום מועד סיום עבודתו. כך, אם משהו קורה לעובד, תאונה או מחלה, עלויות הטיפול לא נופלות על המעסיק. החוק גם מבטיח שהעובד יקבל טיפול הולם, ומצבו לא יוחמר עקב העובדה שאין מי שיממן את הטיפולים עבורו.

  

האם פוליסת ביטוח בריאות עובד זר היא אחידה?

 פוליסת ביטוח בריאות עובד זר לרוב די אחידה, מהסיבה שהיא כוללת כמינימום מספר רחב של סעיפים, ומעטים המעסיקים שמוסיפים סעיפי כיסוי נוספים.

חשוב לדעת שהפוליסה לא דורשת תקופת אכשרה, כפי שזה בביטוחי בריאות רגילים. מרגע התשלום הפוליסה נכנסת לתוקפה. זאת, כדי למנוע מצב בו העובד שוהה בארץ שלושה חודשים ללא שום הגנה רפואית. 

 הפוליסה תקפה לרוב לתקופה של שנה, וצריך לחדש אותה בכל פעם מחדש.

 

מה כוללת פוליסת ביטוח בריאות עובד זר?

לפי החוק, ישנם מספר סעיפים שחייבים להיות כלולים בפוליסת ביטוח בריאות עובד זר:

 

 •       רפואת משפחה
 •       תרופות בסל
 •       פינוי באמבולנס 
 •       ציוד סיעודי
 •       טיפולי שיניים דחופים
 •       ניתוחים
 •       מיון והפניות לאישפוז
 •       אשפוז בבית חולים פסיכיאטרי 
 •       בדיקות אבחון, בדיקות הדמיה, CT, בדיקות מנטו
 •       בדיקות גיניקולוגיות ומעקב היריון
 •       התייעצות עם מומחים
 •       שירותי מעבדה
 •       חיסונים 
 •       העברת גופה במקרי מוות 

 

מה לא כוללת פוליסת ביטוח בריאות עובד זר? 

פוליסת ביטוח בריאות עובד זר לא מכסה את כל העלויות של שיקום והבראה עקב תאונת דרכים או פעולות טרור ואיבה. הסיבה היא, שנפגעי תאונות או אירועי טרור לא משלמים עבור הטיפול שלהם, ועובדים זרים שנקלעים לזירה של תאונה או אירוע איבה מקבלים מימון לטיפול שלהם דרך ביטוח לאומי.

 

כמה עולה לעשות ביטוח בריאות עובד זר?

לפני שבוחרים פוליסת בריאות זו אחרת, מוטב לבצע ביטוח בריאות השוואת מחירים, כדי לראות ולהבין איזו חברת ביטוח מציעה את הפוליסה הכי מוזלת. בנוסף, פעולה של ביטוח בריאות השוואת מחירים תעזור לנו להבין מה כל פוליסה כוללת.

פוליסה בסיסית של ביטוח בריאות עובד זר, ללא הרחבות, עולה בין שישה לשבעה שקלים ביום.  

 

האם המעסיק משלם את מלוא הביטוח של העובד הזר?

לפי החוק, המעסיק אמור לשלם את רוב הביטוח של העובד הזר, אך רשאי לנכות חלק מתשלום הביטוח ולהחיל אותו על העובד – תלוי בתחום שבו העובד מועסק:

מעסיק של עובדי סיעוד רשאי לגבות כשליש מסכום הביטוח מהעובדים שלו עבור הביטוח הרפואי, אך אסור לסכום להיות מעל 125.47 ש”ח בחודש.

מעסיק של עובדים שאינם מועסקים בסיעוד רשאי לגבות כמחצית מסכום הביטוח מהעובדים, אך לא יותר מ 144 ש”ח בחודש.

 

האם ניתן לעשות ביטוח בריאות קבוצתי לעובדים זרים?

בהחלט ניתן לעשות ביטוח בריאות קבוצתי לכל העובדים הזרים שאתם מעסיקים. כך תשלמו פחות, ויתכן שהעובדים יקבלו כיסוי גבוה יותר.

בשביל לממש את האופציה של ביטוח קבוצתי, העובדים שלכם צריכים להיות בשכבת גיל דומה פחות או יותר, ובמצב בריאותי לא מאוד שונה.

 

מה קורה למעסיק שלא עושה ביטוח בריאות לעובדים שלו?

החוק קובע מפורשות שהאחריות על ביטוח בריאות לעבודים הזרים חל על המעסיק שלהם. אם העובד יזדקק לטיפול ויתגלה שהמעסיק שלו לא עשה או לא חידש עבורו את הביטוח, המעסיק צפוי לקנס כבד. בנוסף, המעסיק יתבקש לשלם מכיסו עבור כל ההוצאות הרפואיות שהעובד יזדקק להם.

לקבלת ייעוץ חינם ובדיקת הוזלה בביטוח שלך ללא עלות, השאירו פרטים.

  דילוג לתוכן