פורטל הביטוחים הגדול בישראל
• כל מה שצריך לדעת על ביטוח •

 

כשמתכננים לעשות ביטוח בריאות, עושים השוואת מחירים בין כל חברות הביטוח ובוחרים את הפוליסה הכי טובה, או הכי מקיפה, תלוי ברצון וביכולות שלנו. אבל למרות שאולי עשינו מחקר בין הפוליסות, לא תמיד אנחנו שלמים ובטוחים שעשינו ביטוח מספיק טוב. 

השאלה היא כמובן מה זה ביטוח בריאות טוב? איזה ביטוח בריאות הכי טוב מבחינת המחיר שלו? איזה ביטוח בריאות הכי טוב מבחינת טווח הכיסוי שלו? האם יש ביטוח מושלם, שגם אפשר לקבל במחיר מוזל וגם יעניק כיסוי מלא לכל מה שאנחנו עלולים להזדקק לו? 

 

 

איך בוחרים ביטוח בריאות?

ביטוח בריאות טוב הוא ביטוח בריאות שמתאים לכם מבחינת היקף הכיסוי, ומבחינת המחיר. אתם צריכים לבחור לעצמכם איזה ביטוח בריאות הכי טוב, על סמך הנתונים האישיים שלכם.

לדוגמא, אם אתם זוג כבני חמישים פלוס, אתם לא זקוקים לחבילות של היריון ופוריות, וגם לא לסעיפים בתשלום שמתייחסים לילדים ולתינוקות. מאידך, יש סעיפים שחשוב להוסיף, כמו ביטוח מחלות קשות, שמפצה את המבוטח במקרים של גילוי מחלה קשה, או גם בגילוי מוקדם כמו בטרום סרטן השד.

 

מתי עושים ביטוח בריאות לעובדים זרים

ביטוח בריאות לאנשים שאינם מתגוררים בארץ מתחלק לשני חלקים: ביטוח בריאות המיועד לעובדים זרים, וביטוח רפואי לתיירים. אז איזה ביטוח בריאות הכי טוב לעובדים זרים, ואיזה איזה ביטוח בריאות הכי טוב לתיירים?

 

ביטוח בריאות לעובדים זרים  

כאשר עובדים זרים מגיעים לישראל, המעסיק שלהם מחוייב לעשות ביטוח בריאות, החל מהרגע בו הם מתחילים לעבוד אצלו. בביטוח זה אין תקופת אכשרה, כך שהעובד מבוטח מהרגע הראשון. מעסיק שלא עושה ביטוח לעובדים שלו, מסתכן בקנס כבד. בכל מקרה הביטוח אינו יקר, ואפשר להחיל חלק ממנו על העובד. אם אתם מתכוונים להעסיק עובד זר, כדאי שתערכו ביטוח בריאות לעובדים זרים השוואת מחירים, ותבינו איזה ביטוח בריאות הכי טוב גם לעובדים שלכם. בכל מקרה, אתם מוזמנים לערוך ביטוח בריאות לעובדים זרים השוואת מחירים גם בהיבט של ביטוח קבוצתי – אם יש לכם מספר גדול של עובדים. בשני המקרים, אלא אם קיימת חריגה כלשהי, הביטוח יתבסס על השירותים של קופת חולים כללית. 

 

ביטוח רפואי לתייר 

איזה ביטוח בריאות הכי טוב לתיירים? בניגוד לביטוח של עובדים זרים, ביטוח בריאות לתיירים משולם על ידי התייר עצמו, והוא כמעט תמיד עושה אותו עוד לפני שהוא מגיע לישראל, בדיוק כפי שאנחנו עושים ביטוח נסיעות לחו”ל לפני שאנחנו טסים לחו”ל, וכוללים בביטוח גם ביטוח רפואי וגם ביטוח כבודה.

למרות זאת ניתן לעשות את הביטוח הרפואי לתייר גם בארץ, והוא לרוב יכלול כיסויים בסיסיים כמו מתן מענה בעת פציעה, כיסוי הוצאות אישפוז וכדומה. 

 

מתי תזדקקו ליועץ ביטוח בריאות בלתי תלוי

הנושא של ביטוח בריאות הוא עמוק ומורכב, בדיוק כפי שגוף האדם מורכב ובהתאם לכמות התרחישים שעלולה לקרות בכל מצב רפואי. כשמחפשים להבין איזה ביטוח בריאות הכי טוב, נתקלים בהמון הצעות מחברות הביטוח. למעשה, כמה דקות אחרי שתחפשו בגוגל “איזה ביטוח בריאות הכי טוב” כבר יקפצו לכם פרסומות בפייסבוק, לינקים לכתבות ממומנות ועוד. איך תדעו לברור את ההצעה הכי טובה מכל המידע שתקבלו, שמילה ממנו איננה אובייקטיבית, זו השאלה. הבעיה שקשה להבין מה היא כתבה פרסומית מטעם חברת הביטוח, ומה היא כתבה שנועדה לתת לכם אינפורמציה ניטרלית. דומה שלכל אחד יש אג’נדה נסתרת, וכולם מנסים לשכנע אתכם לרכוש מהם פוליסת בריאות. 

 

התשובה פשוטה מאוד: תתייעצו עם סוכן ביטוח בריאות. הסוכן עובד עם כל חברות הביטוח, אין לו העדפה ספציפית לאחת מהן (ואם כן, זה רק בגלל שהוא באמת מעריך אותה וחושב שהיא טובה מאוד למבוטחים שלו). הוא יבנה לכם הצעת מחיר ויעזור לכם להבין איזה ביטוח בריאות הכי טוב עבורכם הן מבחינת מחיר, והן מבחינת כיסוי.

אם אני מחליף ביטוח בריאות, האם אני צריך לחכות שלושה חודשים?

לא. ברוב המקרים, אם כבר יש לך ביטוח בריאות, לא תצטרך להמתין שלושה חודשי אכשרה עד שהביטוח החדש ייכנס לתוקף. 

 

אם חליתי וקיבלתי תשלום מביטוח מחלות קשות, האם אוכל לחדש את הביטוח שוב?

חלק מחברות הביטוח מאפשרות להצטרף לביטוח מחלות קשות גם אחרי החלמה ממחלה קשה, אבל סביר להניח שתוחרגו מסוג המחלה שכבר היתה לכם. חברות ביטוח מסוימות לא יאפשרו לכם להצטרף לביטוח בריאות כלל. התייעצו עם סוכן הביטוח שלכם בעניין.

 

האם בגיל שבעים שווה לעשות ביטוח בריאות?

כן, אבל בגלל שהמחיר שלו יקר יותר, כדאי לכם לעשות את זה בצורה חכמה – להתמקד רק בסעיפים כמו ביטוח מחלות קשות, תרופות וכמובן ביטוח סיעודי.

 

אם הפסקתי לעשן, אשלם פחות על ביטוח בריאות?

כן. כל שינוי לטובה בהרגלי החיים, כמו למשל הפסקת עישון או ירידה דרסטית במשקל, תזכה אתכם בהנחה בחידוש ביטוח הבריאות. כדאי שתיידעו את חברת הביטוח או הסוכן שלכם, כדי שיעדכן את מחירי הפוליסה בהתאם.

 

האם טיפול מחליף ניתוח זכאי להחזר לפי ההגדרה של ניתוח?

כן, אך עליך לוודא שהרופא שלך כותב באבחנה שהטיפול שתקבל, שאינו כירורגי, הוא במקום הניתוח שהיית אמור לעבור. הביטוח הפרטי מאפשר קבלת טיפולים חדשניים שמחליפים את הצורך בניתוחים קשים, וזה אחד היתרונות הגדולים שלו.

 

איפה אפשר למצוא מידע אובייקטיבי על ביטוח בריאות?

לקבלת מידע איכותי ואובייקטיבי גלשו לפורטל הביטוחים הגדול בישראל https://www.2bit.co.il/

נשמח לעזור לכם בכל שאלה ובקשה.

שאלון קצר לבדיקת זכאות להזולה בביטוח הבריאות שלך
בדקו כמה כסף תוכלו לחסוך בחודש בעליות ביטוח הבריאות שלכם
אני גבר
אני אישה
דילוג לתוכן