פורטל הביטוחים הגדול בישראל
• כל מה שצריך לדעת על ביטוח •
סוכני ביטוח רכב

ביטוח רכב עושים כי חייבים, לא כי מתחשק. בניגוד לביטוח רפואי, ביטוח חיים או ביטוח נסיעות, ביטוח חובה לרכב הוא בגדר חוק שבאמת לא כדאי לעבור עליו, אבל גם שאר ביטוחי הרכב, האופציונליים, צריכים להיכלל בסעיף חובה. התפקיד של ביטוח מקיף וביטוח צד גימל, שאומנם אינם בגדר חובה אלא נתונים לשיקולו של הנהג, זה לכסות כל תאונה, התנגשות או אירוע בכביש – וכידוע לכולנו מדינת ישראל משופעת בכבישים צפופים ונהגים עצבניים, לא בדיוק המתכון לנסיעה רגועה ונטולת תקלות. למעשה מעט מאוד נהגים יכולים להגיד שהם מעולם לא היו צריכים לתבוע את הביטוח המקיף, בין אם הם אלה שגרמו לתאונה ובין אם נהג אחר התנגש בהם אך ברח.

כל הביטוחים ביחד עולים לא מעט, אך קשה לוותר עליהם, כי מן הסתם הם מצילים אותנו שוב ושוב במקרים בהם היינו צריכים לשלם הון עתק מכספנו האישי. לכן לא פלא שכולנו מחפשים תמיד איך להוזיל את הביטוח, ואיפה למצוא את הדיל הכי משתלם. אומנם מחיר הביטוח מתבסס על הרבה פרמטרים שאין לנו שליטה עליהם (למשל אם אנחנו נהגים חדשים או צעירים), אך בכל זאת אפשר למצוא דרכים להוזיל את הביטוח מבלי לצמצם את הטווח שלו להפוך אותו לדל מדי.

אחת השיטות לעשות זאת, היא לבדוק איפה הכי שווה לעשות ביטוח רכב? בחברות הביטוח, באונליין או דרך סוכני ביטוח רכב?

הסבר על ביטוח רכב ועל סוגי ביטוח רכב

בישראל קיימים שלושה סוגי ביטוח רכב עיקריים – ביטוח חובה, ביטוח מקיף וביטוח צד גימל.

ביטוח חובה

​ביטוח חובה מחייב כל נהג בישראל לחדש אותו בכל שנה, בתאריך ידוע מראש. אפילו נסיעה קצרה ברחוב שמחוץ לבית מחייבת ביטוח חובה. הסיבה לכך שהמדינה החליטה שחייבים לעשות את הביטוח הזה נעוצה בעובדה, שהוא זה שנועד לכסות את כל ההוצאות עבור פגיעות גוף הנגרמות בתאונת דרכים. לא משנה אם הפגיעות נגרמו לנהג, לנוסעי הרכב, להולכי רגל או לנהג במכונית אחרת, ברגע שהאחריות לתאונה חלה על בעל הרכב, הוא זה שאחראי לכל ההוצאות של התאונה. ביטוח חובה הוא זה שמשלם במקומו, ומאחר ומדובר בשיקום וכיסוי פגיעות בגופו ונפשו של אדם, אין לנהגים אופציה לא לעשות ביטוח חובה.

אם נהג היה מעורב בתאונת דרכים שנגרמה באשמתו ואין לו ביטוח חובה, הנפגעים יכולים לפנות לקרן קרנית. הקרן תשלם את כל ההוצאות הרפואיות שלהם, שנגרמו עקב התאונה, ולאחר מכן תוכל לתבוע את ההוצאות מהנהג הפוגע. בנוסף הנהג ייענש ויקבל קנס גדול על נהיגה ללא ביטוח חובה.

המחיר של ביטוח חובה מתבסס על הפרמטרים הבאים:

 • מין הנהג – נהג או נהגת (נהגות משלמות פחות)
 • גיל הנהג – צעירים משלמים יותר, נהג חדש משלם הכי הרבה
 • מספר שנות נהיגה – שנות רישוי קובעות את התעריף, בכך שנהגים מנוסים משלמים פחות.
 • מספר תאונות – עבר ביטוחי
 • מספר פסילות רישיון – לבעלי פסילה יהיה קשה למצוא ביטוח חובה במחיר טוב
 • סוג הדלק
 • נפח המנוע
 • מערכות בטיחות ABS ESP FCW LDW
 • כוחות סוס
 • מספר כריות האוויר באוטו

מחיר ביטוח משתנה בכל סטייה של הפרמטר כאן או לכאן. למשל, אם הנהג הוא חדש, הוא ישלם יותר. אם הרכב ישן, כוחות סוס וכן הלאה.

דוגמא לשוני בין מחירי ביטוח חובה על פי קריטריונים שונים, כפי שנראה בפורטל ביטוחים בנושא ביטוחי רכב:

שם חברת הביטוח מחיר ביטוח חובה לנהג חדש על רכב חדש מחיר ביטוח חובה לנהג חדש על רכב ישן
ש. שלמה חברה לביטוח בע”מ 2,067 ש”ח 3297 ש”ח
כלל חברה לביטוח בע”מ 2,096 ש”ח 3007 ש”ח
ווישור חברה לביטוח בע”מ 2,143 ש”ח 3059 ש”ח
מגדל חברה לביטוח בע”מ 2,176 ש”ח 3254 ש”ח
הכשרה חברה לביטוח בע”מ 2,235 ש”ח 3329 ש”ח
איילון חברה לביטוח בע”מ 2,238 ש”ח 3377 ש”ח
הראל חברה לביטוח בע”מ 2,305 ש”ח 3485 ש”ח
שומרה חברה לביטוח בע”מ 2,355 ש”ח 3535 ש”ח
מנורה מבטחים ביטוח בע”מ 2,402 ש”ח 3568 ש”ח
הפניקס חברה לביטוח בע”מ 2,425 ש”ח 3564 ש”ח
איי אי ג’י ישראל חברה לביטוח בע”מ 2,457 ש”ח 3667 ש”ח
שירביט חברה לביטוח בע”מ 2,178 ש”ח 3569 ש”ח
ליברה חברה לביטוח בע”מ 2,462 ש”ח 3656 ש”ח

 

שאלון קצר לבדיקת
הוזלה בביטוח הרכב שלך
בדקו כמה כסף תוכלו לחסוך בחודש בעלות ביטוח הרכב שלכם
18-28
29-44
45-69
70+

ביטוח מקיף

ייעודו של ביטוח מקיף הוא לספק כיסוי ביטוחי עבור כל פגיעה ברכב של הנהג המבוטח. אם הנהג פגע ברכב אחר, סעיף ביטוח צד גימל יכנס לפעולה, ועליו נרחיב בהמשך.

ביטוח מקיף מציע כיסוי למגוון גדול של פגיעות, נזקים ותקלות, החל מהחלפת נורה בפנס וכלה בהכרזת טוטאל לוס על האוטו, וקבלת פיצוי מלא עבורו. שיקום האוטו לאחר תאונה, מימון מלא של תיקון (למעט ההשתתפות העצמית), בנוסף, ביטוח מקיף מציע כיסוי גם עבור מקרים של אסונות טבע כמו שיטפונות, שריפות, או רעידות אדמה, ומקרים של השחתה בזדון: גניבת הרכב, פריצה שגרמה לנזקים, וכן הלאה.

אומנם ביטוח מקיף אינו חובה, אך חייבים לעשות אותו. נהג שאינו מבוטח בביטוח מקיף יכול למצוא את עצמו מתלבט אם לשלם את התיקון שהאוטו שלו צריך, או להשאיר אותו כך ולספוג את ירידת הערך שלו. בנוסף, ללא ביטוח מקיף, אם האוטו נגנב הרי שבעל האוטו מפסיד בבת אחת את כל הסכום שהוציא על הרכב. ביטוח מקיף מציע כיסוי לכל מה שעלול להשתבש ולגרום לרכב נזקים, שעלות תיקונם גבוהה מאוד. לדוגמא, בחורף האחרון השיטפונות גרמו לנזקים בעשרות אלפי שקלים לכל הרכבים שחנו ברחובות מסוימים בערים כמו חיפה, נהריה ועוד. רוב בעלי הרכבים היו מצוידים בביטוח מקיף, ולכן לא ספגו שום נזק. המעט שלא היו מבוטחים, היו צריכים לתקן ולשקם את האוטו על חשבונם.

לביטוח מקיף יש הרחבות כמו שירותי גרירה למשל, שחשובים במקרה שהאוטו נתקע פתאום. זכרו שלא תמיד אנחנו נתקעים עם האוטו במקום נחמד, מואר ושקל להגיע אליו, אך נהגי שירותי גרירה הם לרוב מקצוענים ויודעים לתת שירות גם בחורים הכי נידחים שבהם אתם עלולים להיתקע. אגב, לא רק שירותי גרירה כלולים בהרחבה של ביטוח מקיף, אלא גם שירותי תיקון למשל, שמגיעים עד אליכם להחליף לכם פנצ’ר, להחליף לכם פנס שנכבה פתאום, ועוד.

במילים אחרות, ביטוח מקיף מעניק לכם שקט נפשי, ויכולת לנהוג מבלי לשקשק מכל צעד.

ביטוח צד ג

לא תמיד שווה לעשות ביטוח מקיף. אם לנהג יש רכב מאוד ישן, סביר להניח שהוא לא יעשה לו ביטוח מקיף, כי זה פשוט יעלה לו יותר מדי כסף, ובמקרים מסוימים הוא לא יצליח לקבל הצעה לביטוח מקיף, כי חברת הביטוח פשוט תסרב לבטח אותו בביטוח מקיף.

נראה לדוגמא מחירי ביטוח של נהג בן שלושים על רכב חדש, מול ביטוח עבור רכב ישן:

שם חברת הביטוח מחיר ביטוח מקיף על אוטו משנת 2020 מחיר ביטוח מקיף על אוטו משנת 2006
כלל 2193 ש”ח אין הצעה
שלמה ביטוח 2259 ש”ח 3597 ש”ח
שומרה 2328 ש”ח אין הצעה
מנורה 2349 ש”ח אין הצעה
איילון 3752 ש”ח 4027 ש”ח

לכן, במקרים בהם לא ניתן לעשות ביטוח מקיף או שזה לא משתלם, אפשר לעשות ביטוח צד גימל בלבד. ביטוח צד גימל מכסה נזקים שנגרמו לצד השני, זה שפגעתם בו, וכעת אתם צריכים לשלם עבור הוצאות התיקון שלו. אם החלטתם לא לעשות לרכב שלכם ביטוח מקיף כי הוא ישן, אתם יכולים לעשות רק צד גימל, שלרוב נמצא כסעיף בתוך ביטוח מקיף אך ניתן לרכוש אותו בנפרד. צד גימל מעניק לכם הגנה עבור כל אירוע שמתרחש על הכביש, בין אם הרסתם גדר של מועצה מקומית ובין אם פגעתם ברכב יוקרה, שעלות התיקון עבורו היא כחצי מיליון שקלים.

ביטוח צד גימל זה המינימום שאתם צריכים, אם אתם לא עושים ביטוח מקיף, כדי שלא תמצאו את עצמכם משועבדים לחובות והלוואות כל חייכם, רק כדי לממן תיקון של רכב שאפילו לא שייך לכם. יש לכם רכב שגילו מעל עשר שנים? התייעצו עם סוכני ביטוח רכב איזה ביטוח שווה לכם לעשות.

איך עושים השוואת מחירי ביטוח?

פורטל ביטוחים הוא דרך נכונה לבדוק מחירי ביטוח לרכב, חובה ומקיף, אך אין ספק שרק שיחה עם סוכני ביטוח רכב וייעוץ צמוד, יאפשרו לכם לקבל השוואת מחירים עדכנית ונכונה עבורכם.

מה היתרונות של ביטוח רכב אונליין?

ביטוח רכב אונליין יכול להיות מהיר, ולהתבצע מכל מקום בכל שעה. האם זו התכונה שאתם מחפשים עבור ביטוח הרכב שלכם – שאתם יכולים לעשות אותו מהר?

מה החסרונות של ביטוח רכב אונליין?

החיסרון הגדול של ביטוח אונליין, זה שהוא לא מתנהל על ידי סוכני ביטוח רכב. משום כך, אין לכם את מי לשאול שאלות, עם מי להתייעץ, איך להסביר שאומנם אתם תהיו שלושה שעומדים לנהוג ברכב אבל דווקא הנהג החדש, שהפוליסה שלו הכי מייקרת את הביטוח, מגיע רק פעם בחודש הביתה. בנוסף, אין לכם איך להבין את טווח כיסוי הפוליסה שבחרתם. אתם אומנם יודעים לקרוא ולהבין, השאלה אם אתם יודעים להבין את כל הסעיפים הקטנים שמסתתרים בתוך הסעיפים הגדולים, והאם אתם יודעים או בכלל מבינים שצריך ואפשר להתמקח עליהם.

ביטוח דרך חברות ביטוח רכב, מול ביטוח דרך סוכני ביטוח רכב

לביטוח דרך חברות ביטוח אין ממש יתרון על פני ביטוח דרך סוכני ביטוח רכב, רק חסרונות. החיסרון המשמעותי של עבודה מול חברות ביטוח רכב הוא שאתם בעצם יכולים לקבל רק את מה שהחברה מציעה לכם. זה כמו שתיכנסו לחנות בגדים, ותשאלו למה אין שם כלי בית. אחר כך תיכנסו לחנות לכלי בית, ותשאלו למה אין שם גם המבורגרים. בניגוד לחנויות האלה, שכל אחת מוכרת רק מוצר אחד, סוכני ביטוח רכב מוכרים הכל, כמו קניון גדול שמאגד את כל המוצרים תחת קורת גג אחת. לכן כשאתם פונים לסוכן ביטוח המתמחה בתחום הרכב, ומבקשים לקבל הצעה לביטוח רכב, אתם יכולים לקבל הרבה מאוד הצעות, מחברות שונות ורבות.

האם ניתן למצוא את כל ביטוחי הרכב הישנים דרך פורטל ביטוחים?

אם אתם רוצים להבין כמה שילמתם בשנים הקודמים על ביטוח הרכב, אתם יכולים לבקש שסוכני ביטוח רכב העובדים איתכם, יוציאו לכם את הפוליסות הישנות שלכם. זו גם הזדמנות בשבילכם להבין אם אתם יכולים להיחשב כנהגים זהירים, ולקבל מחיר מוזל בעת חידוש הפוליסה. פורטל ביטוחים הוא מקום טוב למצוא בו את כל ביטוחי הרכב שלכם, ואת כל הביטוחים שיש לכם בכלל באופן כללי, כך שאתם יכולים לעשות בדיקות בעצמכם מדי פעם.

איפה אפשר לקבל את המחיר הכי טוב לביטוח רכב?

סוכני ביטוח רכב הם האנשים שיתנו לכם את המחיר הכי טוב לביטוח הרכב שלכם, בים אם מדובר בביטוח חובה, ביטוח מקיף או רק צד גימל וחובה.

סוכני ביטוח רכב יכולים לסייע לכם במציאת הצעה אטרקטיבית, מכיוון שהם חיים בשטח. הם מכירים את כל חברות הביטוח, ויכולים להמליץ לכם על חברת הביטוח הכי טובה מבחינתם, מבחינת הניסיון שלהם בתביעות, ביחסי אנוש, בשירות וכל פעילות שהייתה להם מול כל אחת מהחברות. הם יכולים לפיכך לתפור עבורכם חליפת ביטוח אישית, מותאמת לכם ולצרכים שלכם, ולתת לכם מחיר מצוין, בזכות העובדה שהם מקבלים מחירים טובים מחברות הביטוח.

לעיתים, סוכני ביטוח רכב יציעו לכם מחיר טוב יותר מאשר חברת הביטוח בעצמה, וזה עוד לפני שדיברנו על היקף הביטוח.

האם מחיר נמוך מעיד תמיד על טווח כיסוי מצומצם?

אם אתם עובדים ישירות מול אתר, ולא עם סוכני ביטוח רכב, סביר להניח שהמחיר שתקבלו ישקף את טווח הכיסוי של הפוליסה שלכם – והיא לא תהיה רחבה במיוחד. אתר למכירת ביטוח אונליין, המנוהל על ידי תוכנה ממוחשבת, אינו יכול ליהנות מהחשיבה המורכבת של סוכני ביטוח רכב שמכירים אתכם, יודעים איפה אתם גרים ומה בדיוק ההרכב המשפחתי שלכם (מעבר למספרים היבשים), ולכן יכולים להתאים לכם פוליסת ביטוח רכב במחיר אטרקטיבי, אבל עם כיסוי מלא.

יש כמה דברים שמוזילים את מחיר הפוליסה, אך אינם משפיעים על היקף הפוליסה ועל טווח הכיסוי והאחריות שהיא מציעה:

 • עבר ביטוחי – נהגים זהירים נהנים ממחיר מוזל ומתוספות חינם בפוליסה.
 • נהגות משלמות פחות מנהגים. אם אתן נשים, נצלו זאת והצטרפו לחברת ביטוח שמציעה הנחות לנהגות
 • הביטוח עבור רכב חדש זול יותר מרכב ישן, כך ששווה להכניס את השיקול הזה להחלטה אם לרכוש למשל לנהג הצעיר במשפחה רכב ישן משלו, או לתת לו לנהוג על האוטו שלנו.
 • מערכות בטיחות – הן לא יקרות וניתן להתקין אותן ברוב המכוניות. הן הוכחו כמונעות תאונות ובהתאם הן מוזילות מאוד את מחיר הביטוח, חובה וגם מקיף.
 • התאמת הביטוח להרגלי הנהיגה – אם יש לכם נהג במשפחה שלא נמצא בזמינות רבה לרכב, שווה לכם להתייעץ עם סוכני ביטוח רכב ולהבין איך אפשר להוזיל את הביטוח, על ידי התאמתו לנהג. למשל, ביטוח זמני, ביטוח המופעל רק עם הנהיגה – וכן הלאה.
שאלון קצר לבדיקת
הוזלה בביטוח הרכב שלך
בדקו כמה כסף תוכלו לחסוך בחודש בעלות ביטוח הרכב שלכם
אני גבר
אני אישה
דילוג לתוכן